Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Jak dodać zdjęcie, jak dodać marker na mapie
Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: KONZIO » piątek, 22 sty 2010, 10:43

Witam wszystkich.
Mam pytania dot. tematu.
Jeżeli była by udzielona, gdzieś już kiedyś na te pytania odpowiedź, z góry przepraszam i ewentualnie prosił bym tylko o link do tego miejsca, a ja dalej sobie doczytam.
Przeglądałem forum, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat, a nigdy też wcześniej, się z czymś takim nie spotkałem, stąd mam kilka pytań dot. tych statusów, możliwych do ustawienia w swoim profilu.
1) "Zakładka „Przyjaciele” pozwoli Ci na szybki dostęp do użytkowników, z którymi często się komunikujesz. Jeśli szablon ma taką możliwość, każdy post napisany przez przyjaciela może być podświetlony."
- Czy w przypadku statusu Przyjaciel, oprócz możliwości szybszego znalezienia osoby, celem np.wysłania do niej PW, bez konieczności wyszukiwania Jej na liście użytkowników, zmieniają się jeszcze jakieś relacje (mam tu na myśli, jakieś dodatkowe funkcjonalności, a bardziej po ludzku - możliwości) między Przyjaciółmi i oprócz podświetlenia ich postów?

2) "Wrogowie to użytkownicy domyślne ignorowani. Posty tych użytkowników nie będą wyświetlane, pojawią się tylko informacje, że posty te zostały napisane. Prywatne wiadomości od wrogów są dozwolone. Zauważ, że nie możesz ignorować moderatorów i administratorów."
- Czyli jak rozumiem, post napisany przez osobę zaznaczoną, jako Wróg, nie będzie dla mnie widoczny?
Pojawia się post, a ja wtedy widzę, tylko wzmiankę o tym, że coś się pojawiło nowego?

3) Czy jeżeli kogoś dodam do Przyjaciół lub Wrogów, On to wie lub jest to mu jakoś komunikowane?

4) Co oznaczają, lub co daje możliwość wyboru ikonki wątku?
Czy to jest tylko kwestia estetyki, uatrakcyjnienia widoku, czy one mają jakieś priorytety (skalę ważności), albo jakieś inne znaczenie?

Z góry dzięki za odpowiedź, może to jest ważne, a może nie, ale dla mnie, jak mam jakąś możliwość, lubię wiedzieć, co dzięki niej mam.
Zresztą czasem można sobie bidy narobić, jak się pewnych rzeczy nie wie, a się używa.
ad

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: bartosz » piątek, 22 sty 2010, 13:19

Z rozbrajającą szczerością muszę przyznać, że nie wiem jak to działa bo do tej pory nie korzystałem z tej funkcji.
Ale mogę posłużyć za królika doświadczalnego i chętnie też się przekonam czy takie przydziały do wrogów i przyjaciół są widoczne dla takowych czy nie :wink:

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: KONZIO » piątek, 22 sty 2010, 14:08

bartosz,
To jak chcesz, mogę pomóc.
Np. ja Ciebie dodam, do przyjaciół, a Ty ustaw mnie jako wroga i zobaczymy co będzie.
Niestety spostrzeżenia, najprawdopodobniej będę mógł przekazać, nie wcześniej niż w poniedziałek.
ad

Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: finger » piątek, 22 sty 2010, 17:44

Na tym forum , jak długo ono istnieje , nikt jeszcze nie myślał aby zaznaczać kogoś jako wroga . To przyjazne forum . Ty dołączyłeś tu 19 stycznia czyli jakieś 4 dni dzisiaj mija i już o tym rozmyślasz ? :shock:
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: ddkrzysztof » piątek, 22 sty 2010, 18:26

nie wiedziałem, że taka możliwość istnieje jak opcja "wrogowie" a tym bardziej jak to działa. :D
Nie krytykowałbym Konrada za chęć poznania możliwości programowych i odpowiem mu jeśli można na to pytanie:
opcja ta jest nie przydatna na naszym forum jak już zaznaczył wcześniej Arek :D
to taki nieprzydatny gadzet :lol: :lol: :lol:
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: finger » piątek, 22 sty 2010, 18:38

ddkrzysztof pisze:opcja ta jest nie przydatna na naszym forum jak już zaznaczył wcześniej Arek :D
to taki nieprzydatny gadzet :lol: :lol: :lol:

I o to mi chodziło . Lepiej tego gadżetu nie używać :silent: . Trzymajmy fason :thumbup: :wave:
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: bartosz » piątek, 22 sty 2010, 18:44

o jejku chodziło tylko o sprawdzenie co daje taka funkcja...

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: ddkrzysztof » sobota, 23 sty 2010, 05:28

:D bartosz, my wiemy o co chodziło, ale do tej pory nikt nie wpadł na to by to sprawdzić. Jeśli sprawdzicie to dajcie znać jak to działa, żeby nikt przypadkiem nie włączył tej pocji :D
Dla Ciebie Bartku i Ciebie Konradzie wielkie :D i :thumbup: za chęci sprawdzenia.
A dla wszystkich wiele :lol: :lol: :lol: na te Zimowe dnie i noce.
:D P.S. u mnie rano jak wychodziłem na 3 pietrze było -19,4 stopni C :D
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: KONZIO » sobota, 23 sty 2010, 11:21

Panowie, ja NAPRAWDĘ spytałem tylko, z czystej ciekawości, bo nigdy, czegoś takiego nie używałem.
Trafiłem na to, ze względu na prośbę, jednego z kolegów (z tego forum), który to pisze, w którymś z postów, żebym zmienił status chyba (o ile pamiętam, a nie mogę znaleźć) na przyjaciel fanklubu. Przeszukiwałem, więc panel użytkownika i na to trafiłem.
A ja, jeśli chodzi w ogóle, o obsługę forów internetowych, to ciemniak jestem.
To forum jest chyba trzecim, na którym jestem lub byłem zarejestrowany.
Także ja często i gęsto, nie wiem o co kaman, z ich obsługą.
Dlatego też, w dalszej części pytania spytałem o te emotikonki, możliwe do ustawienia podczas pisania postu.
Także Fingerku, nie musisz patrzeć, kiedy się zarejestrowałem, tylko spójrz na to, że moje pytanie jest pytaniem rozbudowanym, nie dotyczącym tylko opcji wrogowie.
8)
ad

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: bartosz » sobota, 23 sty 2010, 20:50

KONZIO pisze:Trafiłem na to, ze względu na prośbę, jednego z kolegów (z tego forum), który to pisze, w którymś z postów, żebym zmienił status chyba (o ile pamiętam, a nie mogę znaleźć) na przyjaciel fanklubu.
8)

Przyjaciel Fanklubu to grupa do której przyjmują Admini po ówczesnym zgłoszeniu się do nas poprzez krótką ankietkę i kilka zdjęć przyczepki - oczywiście nie-niewiadówki w tym wypadku -> http://fanklub-niewiadowek.com/formular ... eniowy.php wtedy oprócz grupy na forum, ankietka i fotki lądują tu http://www.fanklub-niewiadowek.com/fank ... klubu.html

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: KONZIO » poniedziałek, 25 sty 2010, 07:53

Dzięki Bartku.
Uzupełnię, jak tylko uda mi się wybrać zdjęcia, jakieś godne uwagi.
Co do zaś, jednej z części mojego pytania, o widoczność ustawionej wartości, jeżeli ustawiłeś mi (tak jak proponowałem) status wróg, ja nigdzie tego nie widzę, przynajmniej nie trafiłem na to.
Pozdrowienia
ad

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: bartosz » poniedziałek, 25 sty 2010, 09:58

Niby powinna się wyświetlać lista wrogów i przyjaciół w panelu użytkownika - tam gdzie się ich dodaje usuwa - jednak nic się nie wyświetliło :wink: może to ma być właśnie tak, że tylko ty wiesz kto jest twoim przyjacielem / wrogiem i wg tego jego posty są podświetlane / ignorowane - chyba tylko do tego to ma służyć

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: ddkrzysztof » poniedziałek, 25 sty 2010, 12:40

Ja znalazłem takie wyjasnienie:

Użytkownicy dodani do Twojej listy przyjaciół będą wyświetleni w Panelu użytkownika i dzięki temu będziesz mógł szybko sprawdzić ich status online a także wysłać prywatną wiadomość. Zależnie od szablonu forum ich posty mogą być podświetlane. Jeśli dodasz użytkownika do listy wrogów to wszystkie posty przez niego napisane będą domyślnie ukryte.
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: kotek » poniedziałek, 25 sty 2010, 21:13

Adminów i tak nie można zaliczyć do wrogów :lol: :lol: i tu cytat:"Wrogowie to użytkownicy domyślne ignorowani. Posty tych użytkowników nie będą wyświetlane, pojawią się tylko informacje, że posty te zostały napisane. Prywatne wiadomości od wrogów są dozwolone. Zauważ, że nie możesz ignorować moderatorów i administratorów." :clap: Ale chytruski. Ale może już nie roztrząsajmy tej kwestii, na tym forum jak i w stowarzyszeniu są tylko sami przyjaciele. :thumbup:
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
markopolo-33
Posty: 167
Rejestracja: niedziela, 6 gru 2009, 11:29

Re: Przyjaciele i Wrogowie oraz ikonki wątków

Postautor: markopolo-33 » poniedziałek, 25 sty 2010, 21:28

Popieram Kotka w zupełności - jeśli ktoś decyduje wstąpić do klubu to z myślą o zaprzyjaźnieniu się i wspólnej pomocy, a nie szukając wrogów i zwady - takie jest moje zdanie i wydaje mi się, iż wszyscy się z tym zgadzają.
N 250C+


Wróć do „Pomoc przy korzystaniu z naszego Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości