remontówka obleśna jest ........

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: chris_666 » niedziela, 2 lut 2014, 19:46

Prezes pisze:chris_666
cyt. "tak na marginesie to całe forum jest pełne dokładnie tych samych pytań - jak okleić ściany dorobić ogrzewanie, co zrobić z elektryką i jak wstawić sraczyk :lol: więc nie wiem o co się tak spinasz "
... nie znam Cię, ale czytając Twoje posty, sam sobie wyrobiłeś taka opinię jaką masz i "nóż w kieszeni się sam otwiera", nie chce mi się pisać za dużo, myślę że zarządzający forum powinni coś z tym zrobić aby nie doszło do takich wymian zdań, :lol:



ale mi opinia nie przeszkadza, jakoś nie przejmuję się nią :lol:

po prostu zadałem pytanie z konkretnie sprecyzowanymi wymogami a koleżeństwo wyjeżdża mi z marmurem i swoimi kompleksami oraz ukrytymi marzeniami o papie i lepiku :shock: i zarzutami o obrazę :roll:

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: chris_666 » niedziela, 2 lut 2014, 20:02

vvarrior pisze:no właśnie dlatego było to raczej luźne rozważanie...:D


laminat zwiniesz w rolkę o średnicy takiej że przejdzie spokojnie przez okno , tylko później kwestia jak tym manewrować żeby nie połamać

i jeszcze trzeba by jakieś 2-3 listewki wkleić w dach żeby to przymocować

i jeszcze co zrobić z zaokrągleniami na krawędzi dachu - dokąd robić laminat i jak go ładnie wykończyć - bo w sandwichach masz kąt prosty i możesz to ładnie schować pod listewką

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: dworek » niedziela, 2 lut 2014, 20:12

chris_666 pisze:...ale mi opinia nie przeszkadza, jakoś nie przejmuję się nią :lol: ...


nie chodzi o to abyś się przejmował ale o to abyś czasem pomyślał zanim coś nieciekawego napiszesz...

a wracając do tematu - REMONTÓWKA JEST BARDZO FAJNĄ WYKŁADZINĄ, wybór kolorów dość duży, dobrze położona jest estetyczna i trwała.
nazywanie jej obleśną jest trochę nie na miejscu a zatytułowanie tak wątku to już zupełny nietakt i dziwię się że koledzy temat podchwycili i dają się Tobie za nos ciągnąć...


ps.
bez odbioru
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: reflexes » niedziela, 2 lut 2014, 21:12

laminat zwiniesz w rolkę o średnicy takiej że przejdzie spokojnie przez okno , tylko później kwestia jak tym manewrować żeby nie połamać

Fachowo ten nazywa się to laminat hpl. Ostatnio to kupowałem na ścianę do kuchni i arkusz 400x130 cm został zwinięty w rolkę o średnicy około 50 cm. Faktycznie jest to dość kruche więc operowanie tym w jednym kawałku wydaje się mało realne.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: chris_666 » niedziela, 2 lut 2014, 21:16

reflexes pisze: Fachowo ten nazywa się to laminat hpl. Ostatnio to kupowałem na ścianę do kuchni i arkusz 400x130 cm został zwinięty w rolkę o średnicy około 50 cm. Faktycznie jest to dość kruche więc operowanie tym w jednym kawałku wydaje się mało realne.


o - brakowało mi nazwy

kruche i trzeba umiejętnie przykroić żeby się nie kruszyło

ale jako alternatywa czegoś na dach jest do przemyślenia jak ktoś nie lubi wykładziny

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: Paczek » poniedziałek, 3 lut 2014, 03:37

chris_666 pisze:
...

widzę że moderatorstwo wszędzie ma wspólną cechę - małego siurka i brak dystansu do życia

...


gdzieś ty mnie podejrzał :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:

chris_666 pisze:...
jak uważasz, że obrażam wszystkich to mnie wywal i już , masz do tego namaszczenie, moc i narzędzia , możesz demokratycznie jakąś ankietę zrobić :D

...


E - tam . pstryknę Cię w nos na najbliższym zlocie :wink:

Powodzenia przy remoncie :!:

Ps. a zastanowiłeś się, że ta obleśna remontówka jest leciutka / każda inna będzie sporo cięższa i w konsekwencji Twoja przyczepka utyje ?

naal

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: naal » poniedziałek, 3 lut 2014, 10:39

A ja tutaj widziałem, że niektórzy koledzy obrobili cepki panelami MDF i nawet ładnie to wygląda.

A jeśli już marmur to tylko na klej wysokoelastyczny :mrgreen:

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: chris_666 » poniedziałek, 3 lut 2014, 12:57

Paczek pisze:gdzieś ty mnie podejrzał :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:
...

już ja wiem gdzie , w każdym razie bój się :lol:

.......

E - tam . pstryknę Cię w nos na najbliższym zlocie :wink:


Eeeee , na zlotach nie bywam :mrgreen:


Ps. a zastanowiłeś się, że ta obleśna remontówka jest leciutka / każda inna będzie sporo cięższa i w konsekwencji Twoja przyczepka utyje ?


lekka jest i nadaje się na oklajanie mebelków , na podłoge dam normalną wykładzinę " od okna do okna" i zachodzącą lekko na boki

a szukam czegoś sprawdzonego na ściany - delikatnie bardziej "puszystego" i nie prześwitującego, bo wylkejać niczym pod spodem nie będę

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: wojtas » poniedziałek, 3 lut 2014, 21:25

Idź do sklepu i popatrz na półki co mają.

ikarus
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 10:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: ikarus » poniedziałek, 3 lut 2014, 22:29

Z racji, że ja chciałem jakieś jasne, ciepłe kolorki, to mi remontówka nie podeszła, a inne wykładziny zaczynają sie od 20zł... Wieć jak miałem wydać ~550 zł i męczyć się z cięciem tego (totalnie nie mam talentu i cierpliwości do takich prac), to zainwestowałem w to:
http://allegro.pl/wykladzina-tapicerka- ... 76171.html
Z racji, że jestem tu nowy nie wiem czy o tym też było już na forum, ale wydaje mi się lepsze od tego co było wspomniane parę postów wyżej. Jak wygląda na żywo napiszę jak dojdzie paczka.

Mam tylko nadzieję, że ocieplenie które przykleiłem Tapicerem do niewyszlifowanej ściany się nie odklei...
Polonez Caro mr`91 + N126e `82
Obrazek

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: Wodnik Szuwarek » wtorek, 4 lut 2014, 07:49

zrobiłeś dobrze i niedobrze :) - jakbyś zapytał na forum to byś wiedział, że Darius daje rabaty dla fanklubowiczów także kupując poza allegro przez sklep dariusa (telefonicznie/internet) dostał byś zniżkę.

sama tapicerka jest ok - wiem bo mam taką do N-ki, - i też złapałem się po fakcie, że mogłem dostać rabat u dariusa - mądry polak po ...

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4379
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 4 lut 2014, 13:29

ikarus pisze:Z racji, że ja chciałem jakieś jasne, ciepłe kolorki, to mi remontówka nie podeszła, a inne wykładziny zaczynają sie od 20zł... Wieć jak miałem wydać ~550 zł i męczyć się z cięciem tego (totalnie nie mam talentu i cierpliwości do takich prac), to zainwestowałem w to:
http://allegro.pl/wykladzina-tapicerka- ... 76171.html" target="_blank
Z racji, że jestem tu nowy nie wiem czy o tym też było już na forum, ale wydaje mi się lepsze od tego co było wspomniane parę postów wyżej. Jak wygląda na żywo napiszę jak dojdzie paczka.

Mam tylko nadzieję, że ocieplenie które przykleiłem Tapicerem do niewyszlifowanej ściany się nie odklei...

Dostałem kiedyś paczkę od Dariusa w której jako zabezpieczenie towaru były ścinki właśnie tej tapicerki. Powiem Ci, że zupełnie nie przypomina starych fabrycznych obić, jest zupełnie inna sztywniejsza gąbka, jest bardzo przyjemna i w dotyku i w wyglądzie -taki welurek. Gdyby była tylko ciut tańsza i trochę więcej kolorów w ofercie... to pewnie przykleiłbym ją na moje karimaty, a tak mam remontówkę (i nie każdy patrząc na nią wie, że to wykładzina) która reasumując wygląda na pewno o niebo lepiej niż grube włochate wykładziny "wzięte żywcem z podłogi" :D
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 11 / 1400 km

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: Wodnik Szuwarek » wtorek, 4 lut 2014, 13:49

CornBlumenBlau pisze: Dostałem kiedyś paczkę od Dariusa w której jako zabezpieczenie towaru były ścinki właśnie tej tapicerki. Powiem Ci, że zupełnie nie przypomina starych fabrycznych obić, jest zupełnie inna sztywniejsza gąbka, jest bardzo przyjemna i w dotyku i w wyglądzie -taki welurek. Gdyby była tylko ciut tańsza i trochę więcej kolorów w ofercie... to pewnie przykleiłbym ją na moje karimaty, a tak mam remontówkę (i nie każdy patrząc na nią wie, że to wykładzina) która reasumując wygląda na pewno o niebo lepiej niż grube włochate wykładziny "wzięte żywcem z podłogi" :D
\

dokładnie tak, ta pianka to już nie jest to samo co kiedyś i nie powinna kruszyć się jak ta fabryczna żółta znana z przyczepek. lepiej kupić taką niż dywan bez okien za podobne pieniądze.

Awatar użytkownika
TheSamba.pl
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 1 lut 2014, 18:17
Lokalizacja: Słupca
Kontaktowanie:

Re: remontówka obleśna jest ........

Postautor: TheSamba.pl » wtorek, 4 lut 2014, 20:37

jeżeli koledze odpowiada styl... to można zastosować obicie wewnętrzne ze sklejki

Ja u siebie oryginalnie tak miałem w QEK Aero, co prawda całość jest w opłakanym stanie ale biorę się za to, ponieważ jak wiadomo szewc bez butów chodzi, tak jest też ze mną, ciągle prace u klientów a sobie na końcu...

Sklejka szkutnicza jest materiałem po pierwsze dobrym izolacyjnie a po drugie nie jest aż tak ciężka... pozostaje tylko kwestia tego czy Ci się to spodoba... tak czy inaczej może być również wykończona w kolorze jeśli kogoś razi ten wzór
Zabudowy kempingowe
http://www.thesamba.pl

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5546
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: remontówka obleśna jest ........

Postautor: kooba » wtorek, 4 lut 2014, 23:24

Wodnik Szuwarek pisze:dokładnie tak, ta pianka to już nie jest to samo co kiedyś i nie powinna kruszyć się jak ta fabryczna żółta znana z przyczepek.

Nawet gdyby kruszyła się tak samo, to należy wziąć poprawkę, że to dopiero za jakieś 20 lat.

Wymacane na smartphonie


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości