Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
KMICIC
Posty: 60
Rejestracja: środa, 5 wrz 2012, 10:17
Lokalizacja: Częstochowa

Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: KMICIC » czwartek, 6 wrz 2012, 22:48

Witam wszystkich,
klejenie butaprenem jest bardzo proste , przyjemne i dość szybkie i oczywiście najtańsze. o czym przekonałem sie wymieniając tapicerkę kilka lat temu w swojej niewiadówce.
Otuż po wybebeszeniu przyczepki z gratów i zerwaniu starej tapicerki wymalowałem w środku pędzlem pierwszą warstwę klejem odczekałem pół godziny i pomalowałem jeszcze raz, wcześniej przygotowane elementy tapicerki także pociągąłem klejem . Nastepnie wszystko musiało dobrze wyschnąć, ok 1 godziny,( jakieś piwko i dwa papieroski) 8) . klejenie zaczyna się od dobrego podgrzania ciepłym powietrzem lub na małej temperaturze opalarką (oczywiście skorupę od wewnątrz nie tapicerkę, podgrzewać powoli i miejscowo tak by klej się lekko zaszklił ) przystępujemy do klejenia od góry do dołu dopasowując elementy, jeśli zle złapie to trzeba odkleić i pomalować jeszcze raz obydwa elementy, poczekać aż wyschną i spróbować podkleić. Ważne jest by zaczynać klejenie z brzegu , z sufitem też nie ma żadnego problemu, kleiłem go sam bez żadnych podpór . Butapren jeśli jest dobrze wyschnięty (czyli twardy) i podgrzany chwyta natychmiast.
technika jest prosta podgrzewamy kawałek i przyklejamy , podgrzewamy i przyklejamy itd...
jeśli podgrzejesz klej to nie musisz się spieszyć , jego temperatura spada powoli.( ok 2 min). Tapicerkę mozna śmiało kleić do czoła lub na zakład który pózniej trzeba usunąć nożykiem z wymiennymi ostrzami lub skalpelem.
kleiłem bez ocieplenia i tu niestety popełniłem błąd ponieważ butapren zasysa wykładzinę i widać nierówności, ale w tym roku to powtórzę i przykleję najpierw ekran za grzejnikowy a na wierzch przykleję fajną wykładzinę.
potrzebne jest:
-butapren( bodajże ok 4 litrowych puszek, nie pamiętam dokładnie) lepiej zakupić więcej jeśli do sklepu daleko,
- płaski i okrągły pędzel,
-nagrzewnica z regulacja temperatury lub małą farelkę,
- nożyczki,
- nożyk lub skalpel do wykończenia
koszt jest naprawdę nie duży za całość, a wykładzin do wyboru i koloru za niewielkie pieniądze.
Sądzę że jest to naprawdę najtańszy koszt wymiany tapicerki.
Życzę powodzenia.
Kmicic
Citroen Xara Picasso + N126e + nowy nabytek N126N

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: b.b tulipan » piątek, 7 wrz 2012, 07:33

Dobre rady w cenie.
Stawiam Piasta, na razie wirtualnie.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: Paczek » sobota, 8 wrz 2012, 08:38

KMICIC pisze:Witam wszystkich,
klejenie butaprenem jest bardzo proste , przyjemne i dość szybkie i oczywiście najtańsze. o czym przekonałem sie wymieniając tapicerkę kilka lat temu w swojej niewiadówce.
...
Życzę powodzenia.
Kmicic


Pewnie, że przyjemne. I w miarę wydłużania się czasu pracy zyskuje na potędze ...... :lol: :lol: :lol:

A tak poważnie to śmierdzi okropnie , ale tylko 2 może 3 dni.

Na pewno sposób jest tani i skuteczny to zdecydowanie , ale to "przyjemny " :wink: potraktujmy na wesoło .

Jak kleiłem klejem polimerowym , nie śmierdział , ale jego skuteczność jest gorsza w stosunku do butaprenu.

Dzięki za poradę

Awatar użytkownika
KMICIC
Posty: 60
Rejestracja: środa, 5 wrz 2012, 10:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: KMICIC » niedziela, 9 wrz 2012, 12:54

Paczek pisze:
KMICIC pisze:Witam wszystkich,
klejenie butaprenem jest bardzo proste , przyjemne i dość szybkie i oczywiście najtańsze. o czym przekonałem sie wymieniając tapicerkę kilka lat temu w swojej niewiadówce.
...
Życzę powodzenia.
Kmicic


Pewnie, że przyjemne. I w miarę wydłużania się czasu pracy zyskuje na potędze ......


w szczególności jak pozamyka się wszystkie okna oraz drzwi wtedy to jest MOC. :shock: :shock: :twisted: :roll: :lol:
Citroen Xara Picasso + N126e + nowy nabytek N126N

Awatar użytkownika
ChieftainY2k
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 14 kwie 2011, 18:01
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: ChieftainY2k » środa, 3 lip 2013, 11:50

Dzięki za dobrą radę, na dniach będę kleił dach najprawdopodobniej tym sposobem, z braku opalarki wezmę suszarkę do włosów :)
N126n :: Fiat Doblo II :: http://www.CzeskiMarket.pl

pogus
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2012, 21:37

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: pogus » środa, 3 lip 2013, 19:07

A jak bym normalnie klej nalozyl na budę i na wykładzinę i odrazu kleił??

Awatar użytkownika
ChieftainY2k
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 14 kwie 2011, 18:01
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: ChieftainY2k » środa, 3 lip 2013, 21:05

pogus pisze:A jak bym normalnie klej nalozyl na budę i na wykładzinę i odrazu kleił??


W takim wypadku - jak mniemam - musiałbyś zapewnić docisk przez jakiś czas aby się nie odkleiło zanim klej zwiąże do końca.
N126n :: Fiat Doblo II :: http://www.CzeskiMarket.pl

pogus
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2012, 21:37

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: pogus » środa, 3 lip 2013, 21:34

a jak by posmarować odczekać chwile i przyłożyć??

jaro12331
Posty: 210
Rejestracja: sobota, 24 lis 2012, 21:08

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: jaro12331 » środa, 3 lip 2013, 23:34

ja nakładałem na dudkę pędzlem a na materiał pistoletem chwilę odczekiwałem i przyklejałem dociskając ręką po całej powierzchni i jak bym chciał oderwać to razem z ekranem zegrzejnikowym więc klej łapie od razu nawet na suficie nie trzeba żadnego docisku :D

rust
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 28 cze 2013, 10:53

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: rust » środa, 17 lip 2013, 21:01

a jaki materiał dawaliście ?? bez paneli podlogowych pod spodem ?? bo butapren zeżre ..
- bo ponoć bez podkładów słonko przebija nierówno sie uklada .

jaro12331
Posty: 210
Rejestracja: sobota, 24 lis 2012, 21:08

Re: Klejenie tapicerki butaprenem, najtańszy dobry sposób

Postautor: jaro12331 » niedziela, 21 lip 2013, 21:37

remontówka i panele zagrzejnikowe złotkiem do góry


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości