Koniec SAM-ów ?

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Odp: Koniec SAM-ów ?

Postautor: trinio » wtorek, 11 lut 2014, 13:44

kooba pisze:Zdaje się, że unia już wymusiła na nas możliwość rejestracji auta z kierownicą po prawej.

Wymacane na smartphonie


Dupa Jasio ! wydała dyrektywę , decyzje , rozporządzenie , akt wykonawczy .....etc czy jak to się tam nazywa a Polscy Urzędnicy vel Parlament bo jak dorwali się do koryta niektórzy w latach 90tych to ciągle okopują swoją ławę poselską jak Urzędas Biurko- ciągle blokują akty wykonawcze.

Poniżej link do strony o tematyce rejestracji Anglików

http://rejestracjaautwersjaangielska.blog.onet.pl/

Panowie Prawda jest naga jak niewiadówka podczas remontu jak nie zmienią ordynacji wyborczej na większościowa nic się nie zmieni i dalej będą wybieać samych siebie.

i jeszcze do poczytania:
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Rejestracja-samochodow-z-kierownica-po-prawej-stronie-bedzie-mozliwa,wid,16300006,wiadomosc.html?ticaid=1122f6

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: stico80 » wtorek, 11 lut 2014, 16:16

Dziwi mnie tylko to że w koło się pier...li unia wymusiło to unia wymusiła tamto a jakoś w Uni tego nie widzę.
W Anglii nie ma czegoś takiego jak sanepid a wszyscy żyją
Tablice rejestracyjne samochód dostaje jedne na cały swój żywot
Przyczepka kempingowa nie ma tablic rejestracyjnych ani oc
jadąc z przyczepą tylną tablice z samochodu dajemy na przyczepę a ubezpieczenie obejmuje cały zestaw. zawsze możemy zamówić dodatkową tablicę żeby z samochodu nie przekręcać.
Angliki możemy swobodnie rejestrować we Francji, Belgii, Niemczech czy Rosji.
Samochód z Polski swobodnie możemy zarejestrować w Anglii, nawet im to na rękę bo płacimy wtedy podatek drogowy.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: Paczek » wtorek, 11 lut 2014, 22:43

stico80 pisze:Dziwi mnie tylko to że w koło się pier...li unia wymusiło to unia wymusiła tamto a jakoś w Uni tego nie widzę.
W Anglii nie ma czegoś takiego jak sanepid a wszyscy żyją
Tablice rejestracyjne samochód dostaje jedne na cały swój żywot
Przyczepka kempingowa nie ma tablic rejestracyjnych ani oc
jadąc z przyczepą tylną tablice z samochodu dajemy na przyczepę a ubezpieczenie obejmuje cały zestaw. zawsze możemy zamówić dodatkową tablicę żeby z samochodu nie przekręcać.
Angliki możemy swobodnie rejestrować we Francji, Belgii, Niemczech czy Rosji.
Samochód z Polski swobodnie możemy zarejestrować w Anglii, nawet im to na rękę bo płacimy wtedy podatek drogowy.


Dlatego - Piotrusiu - 2 miliony polaków mieszka już na wyspach , a tylko jeden angol u nas ( Kevin Aiston czy jakoś mu tak ) . :D

Mamy kolejny rozbiór Polski , przy jednoczesnej ogólnej bierności obywateli. Po prostu na wszystko się zgadzamy .

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: trinio » środa, 12 lut 2014, 08:05

a w sprawie ACTA jakoś udało się zmobilizować ?

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Odp: Koniec SAM-ów ?

Postautor: Wodnik Szuwarek » środa, 12 lut 2014, 08:44

Proponuje moderatorowi wydzielić wątek polityczny do osobnego tematu. Ps Pączusie szybko zapomniałeś jak było za pisu tak Ci tęskno za nimi?

Tapnięte za pomocą programu Tapatalk

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 12 lut 2014, 08:59

stico80 pisze:Dziwi mnie tylko to że w koło się pier...li unia wymusiło to unia wymusiła tamto a jakoś w Uni tego nie widzę.
W Anglii nie ma czegoś takiego jak sanepid a wszyscy żyją
Tablice rejestracyjne samochód dostaje jedne na cały swój żywot
Przyczepka kempingowa nie ma tablic rejestracyjnych ani oc
jadąc z przyczepą tylną tablice z samochodu dajemy na przyczepę a ubezpieczenie obejmuje cały zestaw. zawsze możemy zamówić dodatkową tablicę żeby z samochodu nie przekręcać.
Angliki możemy swobodnie rejestrować we Francji, Belgii, Niemczech czy Rosji.
Samochód z Polski swobodnie możemy zarejestrować w Anglii, nawet im to na rękę bo płacimy wtedy podatek drogowy.

Masz rację Stico, ile to zachodu i pierdolamento u nas z tym dostosowywaniem wszystkiego do norm europejskich, prawa, przepisów, wymogów i innych bzdetów, a Anglikom nie przeszkadza być w Unii i nikt się nie czepia ani inny system miar, ani inny system wag, ani nawet ruch lewostronny, nigdy nie zmienią funta na euro, nawet tablice rejestracyjne mają oryginalne swoje czarne, a mimo tych wszystkich różnic są bardziej europejscy niż cała dostosowująca się do Europy, Europa środkowo wschodnia...
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: vvarrior » środa, 12 lut 2014, 13:07

Ja swoją drogą nie wyobrażam sobie wyprzedzania anglikiem na trasie jakiegoś tira czy innego kombajnu przy ruchu prawostronnym. A że w Unii lubią produkować buble prawne jacyś ukrawaceni eksperci a potem kolejni równie zdolni próbują adaptować to równie nieudolnie na polski grunt to inna sprawa. Ale warto czytać rozporządzenia osobiście bo często okazuje się że ich znaczenie jest zupełnie inne od tego jak zostaje zinterpretowane np. przez media a potem zwyczajowo taka interpretacja wchodzi w życie. nie wydając sie za bardzo w politykę to warto przypomnieć że w tzw. IVRP to forum musiało by uzyskać licencję prasową aby działać.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

ZPT
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 12:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: ZPT » środa, 12 lut 2014, 14:04

Spokojnie - co do anglików na polskich drogach, to stawka opłat za ubezpieczenie OC zniechęci do posiadania takowego pojazdu :wink:

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: stico80 » środa, 12 lut 2014, 16:11

Spokojnie - samochód mam kupiony na siebie a zarejestrowany w Anglii i z angielskim ubezpieczeniem.
Vvarrior tylko tu jest Polska i trzeba sobie radzić np. kamerą cofania włączoną na stale a przymocowaną na lewym lusterku :D
W innych bardziej cywilizowanych krajach gdzie większość tego kraju pokonujesz autostradą nie odczujesz prawie żadnej różnicy czy kierownica z tej czy z tamtej.
Dla mnie zawsze najlepszą rzeczą jest przerejestrowanie kiedy ja Piotr mieszkający w UK muszę ten samochód lub przyczepę sprzedać Piotrowi mieszkającemu w PL bo jak to pani mówi bez umowy nie przejdzie :D
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: vvarrior » środa, 12 lut 2014, 18:14

stico80 pisze:Vvarrior tylko tu jest Polska i trzeba sobie radzić np. kamerą cofania włączoną na stale a przymocowaną na lewym lusterku :D

Dobre! Ja mam taka kamerę jako podkładkę pod zderzak, przydatne podczas podstawiania się pod hak i zastanawiam się czy drugiej nie walnąć sobie w budce żeby widzieć co się za budką na drodze dzieje...ile kilometrów korek już ten ma co się za nami ciągnie:D... a może lepiej nie wiedzieć;).
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: stico80 » środa, 12 lut 2014, 19:33

Jak tak ostatnio mialem jak nad morze śmigałem bo jakoś nie mogłem się odnaleźć z tymi lusterkami. A tak w lusterku w środku mam wyświetlacz i widzę co Się dzieje za przyczepką i chwalę sobie to rozwiązanie.
"dzyń, dzyń, dzyń"


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości