Remont N-126N - Szati

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Szati
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 23 maja 2013, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Remont N-126N - Szati

Postautor: Szati » piątek, 5 lip 2013, 16:33

W końcu maja kupiłem N-126N do remontu. Troszkę się go obawiałem, ale okazało się że nie są to trudne rzeczy i polecam każdemu kto ma trochę wolnego czasu.

Relacje starszych forumowiczów bardzo się przydały, dlatego pozwolę sobie rzucić garść własnych uwag, być może komuś też się w przyszłości przydadzą.
O materiałach napisano juz mnóstwo, potwierdzm że zestaw "ekran + remontówka" sprawdza się wyśmienicie, ale jeśli zostałaby użyta grubsza wykładzina na filcu to spokojnie można zrezygnować z ekranu i zaoszczędzić sporo czasu.
- Ekran zagrzejnikowy ( 20m2) ok 160zł + klej polimerowy Dragon 4-5 litrów ok 80-100zł
- wykładzina - remontowa 24m2 - ok 170zł + klej do wykładzin Osakryl - ok 100zł

Ktoś proponował przed przyklejaniem wyrównać pianką montażową wklęsłe wręgi do poziomej powierzchni, i sądzę że przy suficie faktycznie pomogłoby to lepiej trzymać tapicerkę, zwłaszcze ekran na łączeniach, natomiast wklęsłości na ścianach mozna sobie spokojnie odpuścić.

Wyklejanie ekranu jest b. proste, polecam nie przesadzać z klejem - jeżli jest go za dużo to nadmiar ścieka na dół tworząć grube, niezasychające gluty.

Osakryl nakładałem tylko na wykładzinę, pacą z drobnymi zębami, też nie przesadzajmy z jego ilością bo przesiąknie przez remontówkę na wylot.
Wyklejanie wykładziny proponuję dla wprawy zacząć od paneli przedniego i tylnego, pod oknami, następnie sufit - tu wykładzinaa niech zachodzi na boczne sciany ok 3cm, na łukach dachu dobrze jest porobić kilkucentymetrowe nacięcia - ładnie się ułoży.
Boczne ściany podzieliłem na 2 częsci - podział zgodnie z pionową listwą z laminatu.
Przednie części po wycięciu kształtu przykładamy bez kleju do ściany i odrysowujemy uszczelkę okna - odcinamy z nadmiarem ok 1cm, który pod nią ładnie wciskamy.
Tylne części ścian bocznych - najpierw z resztek wykładziny wyciąłem kawałki na oklejenie drewnianych listew do mocowania hamaka, z zapasem po kilka centumetrów w górę i w dół.( Po stronie drzwi zostawiamy również zapas na zakrycie listwy drzwi) - od wewnętrznej strony wykładziny trzeba ją delikatnie naciąć na przyszłych krawędziach ( np tępą stroną noża)- 4 równoległe linie, takie aby zagięcia ładnie się ułożyły na krawędziach drewnianych belek. Po oklejeniu belek górną i dolną część scianki oklejamy osobnymi kawałkami, dosuwając je na styk do belek, na zakładkę z nadmiarem wykładziny je kryjącej. Podobne nacięcia wewnętrznej strony wykładziny robimy na części kryjącej drewnianą listwę dookoła drzwi.

Ja robiłem remont niskobudżetowy - meble zostały stare, oryginalne.

Po ogarnięciu wnętrza wyskoczyliśmy z rodzinką na weekend nad Zalewem Sulejowskim - przyczepka zdała egzamin celująco.
Na powrocie dokupiłem w Ujeździe kilka brakujacych dodatków i zostawiłem ją na serwis hamulców, łożysk, urządzenia najazdowego itp - polecam serwis Darius-Przyczepy. Po regulacjach ww elementów prowadzi się dużo lepiej.

Udało mi się też trafić w Niewiadowie na fajny przedsionek - nówka sztuka nie śmigana, za to mocno przeceniana:)
A jeśli ktoś też tego aktualnie poszukuje to mają na stanie jeszcze nowe powłoki bez stelaża, trzeba go dokupić osobno u producenta- firma CORI w Łodzi, a i tak parę stówek w kieszeni zostanie


U mnie pozostało jeszcze doprowadzić do porządku elektrykę, zainstalować lodówkę, wymienić przyczepie buciki i kolejna zaniedbana Niewiadówka wraca na drogi:)
Mam nadzieję że za 3 tygodnie zawiezie nas na pierwszy poważny wyjazd - kierunek Bałtyk.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
126N + Octavia 1.9 = 127.9tdiN

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Remont N-126N - Szati

Postautor: TomekN126N » piątek, 5 lip 2013, 22:20

Fajny, dokładny opis i ciekawe rady. Gratuluję ładnej cepki i do zobaczenia na trasie :wink:
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

Re: Remont N-126N - Szati

Postautor: zenuak » piątek, 12 lip 2013, 20:30

robota przyjęta :D pozdrawiam
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości