Transport rowerów

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10845
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Transport rowerów

Postautor: reflexes » środa, 22 mar 2017, 20:53

Tym bardziej nie bój się pytać, bo my tu mamy już kilka patentów jak zaoszczędzić trochę gorsza tylko dlatego, że coś nie ma w nazwie "karawaningowe/wy" i dostępne jest w każdym markecie lub allegro.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Transport rowerów

Postautor: neeken » środa, 22 mar 2017, 20:58

super!!!! zauważyłem te "chore" ceny w sklepach karawaningowych ale dzięki WAM nic nie zedrą heheh,a zaoszczędzona kasa pójdzie "przelewem"na zlotach
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transport rowerów

Postautor: Drednot » czwartek, 23 mar 2017, 02:29

reflexes pisze:Zasmucę Cię. Ameryki nie odkryłeś ;) . Sposób znany i stosowany.


Może i sposób znany i stosowany ale o takiej belce do założenia bez ingerencji to jeszcze nie było. Super patent neeken. Tylko pytanie czy będzię na pewno pasowało. Masz tam wymiary tej belki?
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10845
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Transport rowerów

Postautor: reflexes » czwartek, 23 mar 2017, 07:35

http://fanklub-niewiadowek.com/niewiado ... zniki.html druga zakładka "Na dyszlu". Nie twierdzę, że identyczne ale temat jak wspomniałem znany i stosowany. Ja osobiście jakoś w wytrzymałość tych uchwytów na hak nie wierzę i wolałbym zasotosować zwykłe uchwyty jak na relingi samochodowe przykręcone do dyszla. W sumie to już chyba od 3 lat mam komplet uchwytów ale my sporadycznie jeździmy na rowerach więc nie ma potrzeby.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Transport rowerów

Postautor: neeken » czwartek, 23 mar 2017, 08:00

Masz tam wymiary tej belki?


jedyne wymiary jakie napisali to kula 50mm a długość belki 595mm
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Transport rowerów

Postautor: neeken » czwartek, 23 mar 2017, 08:07

Właśnie mam takie jedno pytanie (sorki że w nie temacie) ale zachęcony
Tym bardziej nie bój się pytać


Nurtuje mnie jaki cel pełnią te listwy nad oknami z przodu i tyłu? Wiem, że dla Was to pytanie typu ile jest 2+2 i niedługo będę się wsytydził, że je zadałem.
Po uzyskaniu odpowiedzi proszę moderatora aby usunął "wątek o listwach" z tego działu.
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10845
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Transport rowerów

Postautor: reflexes » czwartek, 23 mar 2017, 08:29

Pewnie chodzi Ci o zawias okna.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Transport rowerów

Postautor: neeken » czwartek, 23 mar 2017, 09:24

czyli banalne heheh,nie mam jeszcze cepki więc stad ta moja niewiedza,OK dzięki i można jak się da wykasować te posty
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
butelsonic
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 81
Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transport rowerów

Postautor: butelsonic » wtorek, 28 mar 2017, 09:36

reflexes pisze:http://fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/na_zewnatrz_niewiadowki/bagazniki.html druga zakładka "Na dyszlu". Nie twierdzę, że identyczne ale temat jak wspomniałem znany i stosowany. Ja osobiście jakoś w wytrzymałość tych uchwytów na hak nie wierzę i wolałbym zasotosować zwykłe uchwyty jak na relingi samochodowe przykręcone do dyszla. W sumie to już chyba od 3 lat mam komplet uchwytów ale my sporadycznie jeździmy na rowerach więc nie ma potrzeby.


Woziłem rowery na dachu w uchwytach a teraz wożę na haku i zdecydowanie polecam hak! W tych uchwytach rowerowych to wiecznie się coś bujało, na haku wieszam 3 rowery, w samochodzie 3 osoby i spokojnie lecisz 120 i nic nie lata :D

W przyczepie mam na dyszlu profil z kulą i tam wieszam rowery na bagażniku. Nawet jakoś przyczepa się wtedy lepiej prowadzi :) i nie myślę czy zgubiłem rowery :P

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Transport rowerów

Postautor: Zielony » wtorek, 28 mar 2017, 09:50

butelsonic pisze: W tych uchwytach rowerowych to wiecznie się coś bujało, na haku wieszam 3 rowery, w samochodzie 3 osoby i spokojnie lecisz 120 i nic nie lata :D


Ja cały czas wożę rowery na relingach i nigdy nie miałem z nimi problemu. Dobre przykręcenie wszystkiego i nie ma specjalnych obaw. Wiadomo, że na większych dziurach bardziej buja, ale nie aż tak, aby miało spaść z dachu ;)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5479
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Transport rowerów

Postautor: kooba » środa, 29 mar 2017, 08:36

W transporcie rowerów na dachu najważniejsze jest to jakie masz uchwyty. Jak kupisz najtańsze z alledrogo to nie dziwota, że później wszystko się na dachu buja i strach w zakręty wchodzić szybciej niż 40 km/h.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Transport rowerów

Postautor: neeken » środa, 29 mar 2017, 14:20

Ja widać mam i będę miał problem z "metodą" wożenia rowerów.Normalnie woże na haku,ale jak zapnę cepkę ten bagażnik jest bezużyteczny.Mam jeszcze jak Wy to mówicie 2 relingi nigdy ich jeszcze nie używałem i na vanie nie zamierzam(za niski jestem aby bezpiecznie je tam założyć)Zostaje mi albo założyć 2 relingi na dyszel albo............następny zakup (profil,kula,wieszak)-czego wolałbym uniknąć.

Odnosnie wożenia na tym bagażniku co mam moje odczucia są takie-bagażnik waży 12 kg i z 3 rowery ok 45 więc 57kg daleko za oś jednak obciąża tył.Moje pierwsze km były takie ze jechałem i patrzyłem w lusterko,owszem cała platforma lekko się buja,jednak gdy spróbowałem jechać ok 140km/h i było OK wiec już tak panicznie nie patrzyłem na te rowery.Jednak z mojej winy potargałem pokrowiec Fiamma gdyż chyba za słabo go pościągałem do takich predkosci.Zaletą tego typu bagażnika jest to ze czas załadunku/wyładunku dla 3 rowerów to max 5 min oraz to ze jest ciagle dostep do bagażnika.
Załączniki
1szy nocleg w aucie w Szwecji 07 (3).JPG
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10845
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Transport rowerów

Postautor: reflexes » środa, 29 mar 2017, 14:37

Są fajne patenty do wysokich aut tylko ta cena.
Tak na szybko udało mi się znaleźć tylko archiwum allegro ale chodzi mi o pokazanie o co mi chodzi.
http://allearchiwum.pl/uchwyt_rowerowy_ ... 07984.html
http://archiwumalle.pl/sagner_revolv_no ... 17987.html

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Transport rowerów

Postautor: neeken » środa, 29 mar 2017, 16:34

Wow!!! ,przyznam się że nigdy nie widziałem czegoś,takiego.Widać robi swoją robotę. Jednak jak to mówią potrzeba jest matką wynalazków
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

GrzegorzBruta

Re: Transport rowerów

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 14 kwie 2017, 09:50

Ja rower wrzucam do busa a nawet sześć czasami ;) Nigdy nie kupię dla siebie osobówki. Już z osobowych aut jestem wyleczony.
Żonie kupiłem i synom osobowe samochody ale dla siebie busa. Miałem zawsze mercedesy i ostatni mój mercedes przed busem to była E-klasa
Teraz też mam mercedesa ale Vito. Nie mam problemów z pakowaniem, parkowaniem itp a pali mniej niż żony nowy osobowy.
Kto nie ma busa ten przegrał życie :)
Trzy akumulatory w środku, solar, przetwornica 230 V, termos dachowy, klimatyzacja z silnika i dodatkowa dachowa, webasto, dwa okna dachowe z moskitireami.
Woda i piecyk gazowy do gotowania. Dwa łóżka po rozłożeniu 260 cm i szerokość 160 cm oraz najważniejsze... ładowność :)
Rowery, motocykl wszystko wchodzi ;)
Latem zawsze brałem rower do środka i po pracy dziennie rowerkiem po Wiśle i Ustroniu. Potem rower do środka i do domu.
Zimą narty z bałwanem mogę spakować ;)
Życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać. Kupuję samochód dla siebie i pod siebie a nie żeby błysnąć przed znajomymi.
Na jesień Hiszpania i kolejny raz Rio Ebro i Caspe. 32 godzinki jazdy i super przespać się w łóżku na parkingu, robiąc przerwę w podróży :)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości