Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
wladyslawO
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 5 lis 2013, 15:10

Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: wladyslawO » wtorek, 5 lis 2013, 15:22

Przymierzam się powolutku do kupna własnej przyczepy no ale wcześniej czeka mnie jeszcze zakup całego zestawu haka holowniczego (kula + wiązka). Stąd moje pytanie - gdzie warto zamówić ten zestaw tak żeby mieć pewność, że wszystko będzie pasowało? Macie jakichś sprawdzonych sprzedających i sprawdzone firmy?

mariusz724

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: mariusz724 » wtorek, 5 lis 2013, 15:45

Tak naprawdę to nawet niewiem jaki mam zamontowany hak .Zadzwoniłem do swojego mechanika i on kupił wszystko co potrzebne do danego auta .Spytał tylko co będę autem ciągał.Kilka godzin i hak był zamontowany mam go już pięć lat jak dotąd bez broblemowo. :lol:

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 5 lis 2013, 16:32

Ja zamawiałem z firmy Auto-hak ze Słupska i sam montowałem, więc cały koszt to cena haka i przesyłki chyba coś około 350zł w ubiegłym roku, ale cena też pewnie zależy do jakiego auta. Porządną wiązkę kupiłem oddzielnie i gniazdo z uszczelką. Tańsze haki jakie można kupić to chińszczyzna. Szwagier się połakiomił i zaczęła mu płatami schodzić farba z niego odsłaniając rdzę... (czytaj pomalowane bez podkładu na rdzę) a w wiązce kabelki cieniusieńkie i gniazdo lipne, no i trzeba było przy montażu ponownie gwintować uchwyty, żeby nie pourywać śrub :D , dlatego sam mi odradzał, choć udźwig i uciąg ma raczej odpowiedni, bo ciąga nim po 1,5 tony :)
Dodam tylko, że montaż to nic trudnego. Haki są dedykowane do danego modelu, a pojazdy posiadają przewidziane przez fabrykę miejsca montażu. Wystarczy zdjąć zderzak, wyrzucić oryginalne wzmocnienie zderzaka, przykręcić hak i podpiąć (najlepiej przylutować) wiązkę elektryczną do wiązki instalacji auta i udać się do diagnosty (35zł) i wydziału komunikacji celem wpisu do dowodu :mrgreen:
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: Wodnik Szuwarek » wtorek, 5 lis 2013, 18:14

Ja kupiłem hak z belką zdemontowany od tego samego auta jak moje - wiedziałem, że będzie pasować i co najważniejsze, że moduł z elektryką będzie współgrał z moim autem.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: Paczek » wtorek, 5 lis 2013, 23:01

odpowiadając na pytanie ( w tytule wątku )

NA ALLEGRO

http://allegro.pl/pozostale-haki-holownicze-18954" target="_blank" target="_blank

... i na prawdę , nie warto przepłacać . Te zdejmowane to wg. mnie zbędny wydatek . Bardziej gadżet niż coś pożytecznego.

Ps. do OCTAVI płaciłem niecałe 200 zł , teraz kupiłem do Astry "2"- coś ok. 230 zł .

Do tego montaż u kolegi z kanałem , 35 złociszy dla diagnosty i temat zamknięty .

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: Konrad_wawa » środa, 6 lis 2013, 15:08

Ja kupiłem na Allegro od gościa z Warszawy z ul.Plastycznej. Hak nowy, tani, dedykowany, wszystko pasowało jak trzeba, wiązka dobrze opisana - zamontowałem i podłączyłem sam i dzięki temu 150 zł zostało w kieszeni.
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

wladyslawO
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 5 lis 2013, 15:10

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: wladyslawO » wtorek, 12 lis 2013, 08:37

Rzeczywiście montaż haka to nic skomplikowanego ;)
Ostatecznie kupiłem hak firmy Steinhof w sklepie http://taniemoto.com i jestem bardzo zadowolony. Otrzymałem kompletny zestaw montażowy ze wszystkimi śrubkami i nakrętkami, dzięki czemu nie musiałem niczego szukać i bawić się w sztukowanie. Sam zestaw świetnie wykonany i idealnie spasowany, dzięki czemu nawet taki laik jak ja dał sobie radę z montażem ;) Trochę się bałem, że będzie gorzej, ale akurat wszyscy na forach polecają właśnie Steinhofa dlatego się zdecydowałem. Teraz już wiem czemu polecają :)

Gacek448
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:53

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: Gacek448 » piątek, 29 lis 2013, 17:57

Czy taki hak to dobra inwestycja? Planuję odrestaurować swoją niewkę i nie wiem który najlepiej kupić

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: dworek » piątek, 29 lis 2013, 20:36

Gacek448 pisze:... nie wiem który najlepiej kupić


... a do jakiego konia ten zaprzęg miałbybyć?
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: marek » czwartek, 12 gru 2013, 12:01

Trzeba pamiętać,że w nowych samochodach jeszcze moduł trzeba kupić aby nie spalić komputera. Tata teraz montował hak do Grande Punto to moduł 100zł.

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie warto kupić hak holowniczy?

Postautor: Mobil-Zasada » poniedziałek, 16 gru 2013, 22:46

Myślę że nad hakiem nie ma się co produkować. Nigdy go nie montowałem, ale w przyszłym samochodzie jak nie będzie to będę to robił. Nie biorę pod uwagę firmy krzak, tylko firmowe. Nie będę wymieniał teraz nazw bo nie znam, napewno Steinhof, Thule też chyba robi haki. Myślicie że hak holowniczy to aż taka skomplikowana konstrukcja żeby rozważać plusy/minusy różnych producentów? :)

Modułu osobiście nie potrzebuję, ale zrobiłem sam i czeka do nowego auta, aby odciążyć instalację lamp w aucie + przez niego przejdzie zasilania stałe 12V i zasilanie po przekaźniku 12V tzw. "ładowanie" - u mnie będzie pewnie na oddzielnym wyłączniku. :)
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości