Rejestracja

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rejestracja

Postautor: Paczek » sobota, 17 maja 2014, 08:20

pawko pisze:...
Wydaje mi się, że chyba jednak trzeba "podbić" umowę w US bez względu na wartość. Jak już było napisane - w ciągu 14 dni, jak przyjdziemy po upływie 14 dni to mandat, chyba że wcześniej złożymy w US "czynny żal".


Mówią, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu .... Jak chcesz to lataj .....

pawko pisze:W wydziale komunikacji mamy termin 30 dni, ale w przeciwieństwie do US nie ma przepisu na mocy którego WK może wyciągać konsekwencje z nieprzestrzegania tego terminu, w praktyce możemy przerejestrować nabytek nawet za rok..


...albo w ogóle ....

pawko pisze:
p.s.
Jeśli, ktoś "niechcąco" rzecz jasna "zgubi" tablice rejestracyjne od nowo zakupionego pojazdu, to przy przerejestrowaniu trzeba tylko podpisać oświadczenie o zagubieniu tablicy rejestracyjnej.


też ciekawy sposób na oszczędności . :thumbup:

Awatar użytkownika
moulder
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:34
Lokalizacja: Straszyn
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja

Postautor: moulder » sobota, 17 maja 2014, 13:14

Paczek pisze:
woj205 pisze:Witam
pamietajcie tez ze do 1000 zł wartosci podatku sie nie płaci .
pozdrawiam


Ba ! Nawet się nie pedałuje do Urzędu Skarbowego .

Czyli oszczędzasz czas, kasę i nerwy, no i nie dokarmiasz rekina :D

Nabijamy posty?
:)

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja

Postautor: jedrek101 » sobota, 17 maja 2014, 14:23

moulder pisze:Nabijamy posty?
:)


Tutaj nie ma profitów, ani rang zależnych od ilości postów...

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Rejestracja

Postautor: stico80 » niedziela, 18 maja 2014, 08:50

I drogi Michale jesteś w błędzie. To, że Ty sobie wpisałeś wartość czegoś poniżej 1000 zł nie znaczy, że urząd też tak uważa. Mało tego, nawet jeśli urząd uważa, że Ty Michał np. za military zapłaciłeś 900 zł to i tak musisz uzyskać pieczątkę z tego urzędu, że to zgłosiłeś. Takie nasze Państwo. Twój błąd może wynikać z tego, że od jakiegoś czasu w WK nie wymagają żeby umowa była zgłoszona w urzędzie skarbowym. Nie wymagają tego bo nie trzeba tylko nie wymagają bo to nie jest już ich problem a klienta.
Podam Ci przykład mojego sąsiada.
Facet 7 lat temu kupił sobie w opłakanym stanie Fiata Miriafiori. Oczywiście na umowie miał 900 zł
Nigdzie tego nie zgłaszał. Trzy lata temu skończył renowację i go sprzedał. W tamtym roku przyszło pismo, że za niedopełnienie formalności z zakupem pojazdu Fiat, nie opłacenie podatku itd itp US nakłada na niego karę wraz z odsetkami. Z tego co wiem to około 2 tyś prawie wyszło. Także ZUSy Srusy, US i inne złodziejskie instytucje to są takie mendy że kiedy jesteś winien to wszystko zrobią żeby to ściągnąć. Oczywiście odwrotnie się ma sprawa kiedy to oni mają coś oddać. Zrobią wszystko żeby nie oddać. Ja za niedopłatę składki ZUS po 9 latach zapłaciłem prawie 1000 zł. Dla czego po 9 latach?
Po pierwsze wcześniej by im się to nie opłacało bo zapłaciłbym jakieś 170 zł
Po drugie to usłyszałem, że w związku z dużą emigracją ludzi czas który przysługiwał na przedawnienie 5 lat został podniesiony do 10 lat. Żeby przypadkiem taki człowiek który pojechał za chlebem za granicę i zamarzy mu się wracać po 10 latach jak wróci znowu mógł zostać z niczym i być dumny z tego że jest Polakiem i mieszka w tym karaju.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rejestracja

Postautor: Paczek » niedziela, 18 maja 2014, 10:13

stico80 pisze:I drogi Michale jesteś w błędzie. To, że Ty sobie wpisałeś wartość czegoś poniżej 1000 zł nie znaczy, że urząd też tak uważa. Mało tego, nawet jeśli urząd uważa, że Ty Michał np. za military zapłaciłeś 900 zł to i tak musisz uzyskać pieczątkę z tego urzędu, że to zgłosiłeś. Takie nasze Państwo. Twój błąd może wynikać z tego, że od jakiegoś czasu w WK nie wymagają żeby umowa była zgłoszona w urzędzie skarbowym. Nie wymagają tego bo nie trzeba tylko nie wymagają bo to nie jest już ich problem a klienta.
Podam Ci przykład mojego sąsiada.
Facet 7 lat temu kupił sobie w opłakanym stanie Fiata Miriafiori. Oczywiście na umowie miał 900 zł
Nigdzie tego nie zgłaszał. Trzy lata temu skończył renowację i go sprzedał. W tamtym roku przyszło pismo, że za niedopełnienie formalności z zakupem pojazdu Fiat, nie opłacenie podatku itd itp US nakłada na niego karę wraz z odsetkami. Z tego co wiem to około 2 tyś prawie wyszło. Także ZUSy Srusy, US i inne złodziejskie instytucje to są takie mendy że kiedy jesteś winien to wszystko zrobią żeby to ściągnąć. Oczywiście odwrotnie się ma sprawa kiedy to oni mają coś oddać. Zrobią wszystko żeby nie oddać. Ja za niedopłatę składki ZUS po 9 latach zapłaciłem prawie 1000 zł. Dla czego po 9 latach?
Po pierwsze wcześniej by im się to nie opłacało bo zapłaciłbym jakieś 170 zł
Po drugie to usłyszałem, że w związku z dużą emigracją ludzi czas który przysługiwał na przedawnienie 5 lat został podniesiony do 10 lat. Żeby przypadkiem taki człowiek który pojechał za chlebem za granicę i zamarzy mu się wracać po 10 latach jak wróci znowu mógł zostać z niczym i być dumny z tego że jest Polakiem i mieszka w tym karaju.



Jaki podatek ? Przecież na umowie było 900 zł ....

Paczek pisze:...
Ostatecznie , jak juz nie chce ci się walczyć z urzedasem to napisz oświadczenie , że " auto jest w złym stanie technicznym i wymaga nakładów finansowych ".

....


Nie zaszkodzą fotki . Jak urząd chce niech se powołuje rzeczoznawcę , aby podważyć Twoje zdanie .

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Rejestracja

Postautor: stico80 » niedziela, 18 maja 2014, 10:23

Michał ale właśnie chodzi o to że nie okazał umowy na 900 zł a więc procedura poszła sobie dalej. Urząd nie przyjął do wiadomości że samochód kosztował 900 zł bo według ich eurotaxu powinien kosztować 3200 zł więc podatek był liczony od 3200 zł a nie od 900zł. I teraz widzisz gdyby poszedł do nich wtedy i udowodnił że dał 900 zł a nie 3200 zł dostał by pieczątkę i adnotację, że nie podlega opodatkowaniu i wszystko by było ok.

"Nie zaszkodzą fotki . Jak urząd chce niech se powołuje rzeczoznawcę , aby podważyć Twoje zdanie"
Po kilku latach to urząd Ci odpowie, że fotki sprzed kilku lat możesz sobie wsadzić w... i że trzeba było przy okazaniu umowy przedstawić fotki. Michał takie są realia.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rejestracja

Postautor: Paczek » niedziela, 18 maja 2014, 10:28

stico80 pisze:Michał ale właśnie chodzi o to że nie okazał umowy na 900 zł a więc procedura poszła sobie dalej. Urząd nie przyjął do wiadomości że samochód kosztował 900 zł bo według ich eurotaxu powinien kosztować 3200 zł więc podatek był liczony od 3200 zł a nie od 900zł. I teraz widzisz gdyby poszedł do nich wtedy i udowodnił że dał 900 zł a nie 3200 zł dostał by pieczątkę i adnotację, że nie podlega opodatkowaniu i wszystko by było ok.

"Nie zaszkodzą fotki . Jak urząd chce niech se powołuje rzeczoznawcę , aby podważyć Twoje zdanie"
Po kilku latach to urząd Ci odpowie, że fotki sprzed kilku lat możesz sobie wsadzić w... i że trzeba było przy okazaniu umowy przedstawić fotki. Michał takie są realia.


E -tam

Są jeszcze świadkowie transakcji , jest drugi podpis , czyli "sprzedający" . Uważam , że Twój kolega za szybko się poddał urzędasom .

Oczywiście zgodzę się z Tobą, że TEORETYCZNIE powinno być tak czy siak , ale przecież wiesz że wszystko co nie zabronione to dozwolone .

Awatar użytkownika
Driverd2
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 14:35

Re: Rejestracja

Postautor: Driverd2 » niedziela, 18 maja 2014, 18:49

Tak jak pisałem na poprzedniej stronie ja, i kilka innych osób, każdy ma obowiązek zgłosić się do US bez względu na cenę na umowie (taka procedura) w przypadku gdy wszystko jest ok i uznają wartość do 1000zł to stawiają po drugiej stronie umowy pieczątkę, która dla WK jest dowodem dopełnienia przez kupującego stosownych czynności, w przypadku gdy płaci się podatek to masz kwit który wędruje do WK razem z umową też jako dowód dopełnienia przez kupującego obowiązków. W US jak najbardziej zdjęcia są stosownym dowodem potwierdzającym wartość pojazdu, sama pani w okienku mi to powiedziała iż na przyszłość takie coś ułatwi sprawę i przyspieszy procedurę. Co miasto może być inna pani i może mieć różny humor albo gorsze dni :) a i jak wiadomo co urzędnik to inaczej interpretuje te same przepisy, więc reguły nie ma, natomiast są obowiązki :lol:

Awatar użytkownika
moulder
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:34
Lokalizacja: Straszyn
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja

Postautor: moulder » niedziela, 18 maja 2014, 21:53

Z drugiej strony czy nie lepiej zapłacić kilkadziesiąt zł w US i mieć wszystko z głowy?

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3845
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Rejestracja

Postautor: TomekN126N » poniedziałek, 19 maja 2014, 22:18

w przypadku gdy płaci się podatek to masz kwit który wędruje do WK razem z umową też jako dowód dopełnienia przez kupującego obowiązków.

To chyba nie do końca jest tak. Wydziału komunikacji nie interesuje, czy zapłaciłeś podatek. Ich interesuje tylko OC i badanie techniczne, żeby wypuścić pojazd na drogę, czyli wydać dowód rejestracyjny i tablice. Podatek, to nie ich problem, tylko nabywcy pojazdu v.s. wypełnienie obowiązku nałożonego przez ustawę o podatku od czynności cywilno - prawnych i konsekwencjach nie wypełnienia tegoż obowiązku. Ale tu pojawiają się kompetencje US, a nie WK.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
Driverd2
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 14:35

Re: Rejestracja

Postautor: Driverd2 » wtorek, 20 maja 2014, 00:11

I faktycznie nie miałem racji :) WK nie potrzebuje kwitka z US o wpłacie podatku (u nas odkąd pamiętam wymagali) dziś dzwoniłem dowiadywałem się i nie jest on wymagany i oczywiście kłóciłem się w US bo na umowie 1000zł a podatek kazali mi zapłacić od 2 tyś (pokłóciłem się z babą, powiedziałem że nie zapłacę i wyszedłem).

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rejestracja

Postautor: Paczek » wtorek, 20 maja 2014, 07:14

Mnie też ten temat zmobilizował do działań. Byłem w US i pytałem i " nie trzeba nawet przychodzić do US jeśli wartość rynkowa pojazdu nie przekracza 1000 zł " lub " jego stan techniczny nie budzi zastrzeżeń co do jego wartości " czyli ..... jeśli faktycznie kupiliśmy grata do remontu to robimy fotki z dnia zakupu i spoko .

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rejestracja

Postautor: Paczek » wtorek, 20 maja 2014, 07:18

Driverd2 pisze:I faktycznie nie miałem racji :) WK nie potrzebuje kwitka z US o wpłacie podatku (u nas odkąd pamiętam wymagali) dziś dzwoniłem dowiadywałem się i nie jest on wymagany i oczywiście kłóciłem się w US bo na umowie 1000zł a podatek kazali mi zapłacić od 2 tyś (pokłóciłem się z babą, powiedziałem że nie zapłacę i wyszedłem).


Napisz oświadczenie :

"Pojazd wymaga znacznych nakładów finansowych , przeznaczony do kapitalnego remontu ". ( jeśli faktycznie tak jest ) Dołącz kilka fotek i .... pozamiatane .

Ne chodzi o 10 zł podatku , chodzi o zasady :wink:

Awatar użytkownika
Driverd2
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 14:35

Re: Rejestracja

Postautor: Driverd2 » wtorek, 20 maja 2014, 09:26

Mi naliczyła 40zł podatku, a ja mam to do siebie że jeśli wiem iż kasa się komuś nie należy to nie lubię tego płacić bo niby z jakiej racji. Tak jak mówisz chodzi o zasady, pani przez telefon stwierdziła, zarejestruje pan sobie, i przyniesie dokumenty do nas, my sobie na spokojnie podejmiemy decyzję co z tym podatkiem i przejrzymy inne źródła itp itd. Ich zbytnio nie interesowało to że przyczepka jest do remontu (nie wiedzieć czemu). Zdjęcia powiedziała że mogę zrobić ze 3 :)

mariusz724

Re: Rejestracja

Postautor: mariusz724 » wtorek, 20 maja 2014, 10:24

Dokładnie do kwoty 1000zl nie musimy zgłaszać do US wiem bo mam swoją księgową i to jest pewne na 100%.A jeżeli ktoś jest nadgorliwy i zgłosi to US naliczy podatek nawet od 600 zł.sprawdzone przez mojego strachliwego kolegę tak że nadgorliwość nie popłaca.....


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości