ekran zagrzejnikowy

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

ekran zagrzejnikowy

Postautor: fortis » niedziela, 5 paź 2014, 22:59

Witajcie mogę kupić i odebrać taki ekran http://allegro.pl/ekran-zagrzejnikowy-m ... 35963.html będzie dobry? czy kupić inny?

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: BobBudowniczy » poniedziałek, 6 paź 2014, 01:33

Wydaje się być ok.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: fortis » poniedziałek, 6 paź 2014, 09:01

To pozostaje kwestia ilości kleju, może ten http://allegro.pl/klej-bonaterm-as-5l-d ... 59988.html ? za dużo czy za mało? Objętość N126N, ekrany i tapicerka :)

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: BobBudowniczy » poniedziałek, 6 paź 2014, 11:37

fortis pisze:To pozostaje kwestia ilości kleju, może ten http://allegro.pl/klej-bonaterm-as-5l-d ... 59988.html ? za dużo czy za mało? Objętość N126N, ekrany i tapicerka :)


nakładane pędzlem czy pistoletem?

http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=3436

sądzę, że 10L będzie w sam raz, zawsze można profilaktycznie kupić na zapas puszkę 1L. - nie trzeba dawać tego kleju dużo - wystarczy cienka warstwa na obu klejonych powierzchniach. I tak.
Ekran-Buda- ekran bardzo cienko potraktować klejem, na budę z racji jej porowatości można dać ciut grubiej ale nie przesadzać.
Ekran - Wykładzina - ekran bardzo cienko potraktować klejem, na wykładzinę podobnie jak z budą trochę grubiej ale bez przegięć.

Zanim połączysz klejone powierzchnie odczekaj chwilę, żeby wyparował rozpuszczalnik z kleju i na powierzchni kontaktowej utworzyła się lepka, nie ściekająca warstwa.

W temacie kolega Reflex nakładał klej Dragon także jego rady dotyczą kleju polimerowego.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: pawko » poniedziałek, 6 paź 2014, 11:50

Ten sam ekran kupiłem z tym tylko że 5mm. Nie wiem jak ten 3mm, ale ten 5mm to w sumie takie 4,5mm. Folia alu trzyma się pianki zajebiście.
Kleju (Bonaterm AS) poszło mi na wyklejenie samego ekranu i wypełnienie przetłoczeń w n132 jakieś 12L - z tym, że wyklejałem ściany od samego dołu + nadkola, a powierzchnię ścian miałem trochę porowatą, gdyż starego kleju nie zdzierałem do zera. Bonaterm kupiłem w hurtowni tapicerskiej taniej niż przez internet.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: reflexes » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:13

Dodam tylko, że ja polimerem Dragona smarowałem tylko jedną stronę. Nie wiem szczerze czy tak było zalecane czy nie ale daje radę. Ja smarowałem klej szpachlą, bo smarowanie go pędzlem to jakaś pomyłka. Za szybko wysycha i ciągnie się strasznie. Szpachlą rozprowadza się go idealnie i do tego równo po całej powierzchni. Na razie nic nie odchodzi, a nawet jak ostatnio kawałek musiałem oderwać żeby pociągnąć kabelki tu i ówdzie to darła się wykładzina, a klej trzymał.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: BobBudowniczy » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:00

pawko pisze:Ten sam ekran kupiłem z tym tylko że 5mm. Nie wiem jak ten 3mm, ale ten 5mm to w sumie takie 4,5mm. Folia alu trzyma się pianki zajebiście.
Kleju (Bonaterm AS) poszło mi na wyklejenie samego ekranu i wypełnienie przetłoczeń w n132 jakieś 12L - z tym, że wyklejałem ściany od samego dołu + nadkola, a powierzchnię ścian miałem trochę porowatą, gdyż starego kleju nie zdzierałem do zera. Bonaterm kupiłem w hurtowni tapicerskiej taniej niż przez internet.


strasznie dużo poszło Tobie tego kleju, musiałeś dawać go zdrowo od serca :D ale tu też wszystko zależy od tego czy nakłada się pędzlem czy pistoletem. Wiadomo, że pistoletem zużycie będzie ponad połowę niższe, z drugie strony pistolet jest dobry na płaskie regularne powierzchnie, pędzlem mamy więcej swobody.

Co do szpachelki faktycznie w przypadku polimeru jest dużo wygodniej, jestem zbyt nerwowy na nakładanie kleju "dziubkiem" z pomarańczowej butelki. :mrgreen:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: reflexes » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:37

Dziubek z pomarańczowej flaszki to se można wyrzucić od razu do śmieci. W ogóle ten klej w butelkach ta jakieś nieporozumienia. Szczególnie jak się już zbliża do końca zawartości i klej lekko odparowany robi się zdecydowanie gęstszy niż na początku. Zmęczyłem tak 4 flaszki, bo nie byłem świadomy co mnie czeka, później wybór był oczywisty, tylko wiadro :D

Awatar użytkownika
yourij
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 14 lut 2013, 15:59
Lokalizacja: Kraków

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: yourij » poniedziałek, 6 paź 2014, 15:51

reflexes pisze:Szczególnie jak się już zbliża do końca zawartości i klej lekko odparowany robi się zdecydowanie gęstszy niż na początku

klej polimerowy można delikatnie zmiękczyć denaturatem
rapid '89 / n250 '79 / n126a '76 / +48 505 230 876

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: pawko » wtorek, 7 paź 2014, 01:58

BobBudowniczy pisze:strasznie dużo poszło Tobie tego kleju, musiałeś dawać go zdrowo od serca :D


Sam też się zdziwiłem jak kończyła mi się druga bańka :mrgreen: - nakładałem pędzlem, na ekran cienka warstwa, ale na budę musiałem trochę posmarować aby zrobiła się odpowiednia warstwa.
Próbowałem nakładać pistoletem, ale albo nie umiem, albo mam nieodpowiedni pistolet bo wyglądało to jak bym smarkał jakieś gęste kluski (a klej to AS)
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: reflexes » wtorek, 7 paź 2014, 07:06

klej polimerowy można delikatnie zmiękczyć denaturatem

Wiem :D

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: ekran zagrzejnikowy

Postautor: fortis » środa, 8 paź 2014, 10:28

Chciałbym spróbować nałożyć klej pistoletem, mam taki z dyszą 1.8, pytanie do tych co próbowali, nie zasycha za szybko ten klej w dyszy? Pistolet kosztował mnie 4 stówki nie chciałbym go zepsuć klejem, czy łatwo się ten klej czyści? po wyschnięciu rozpuszcza się przez rozpuszczalnik nitro ?


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości