nowy klin

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
fif91pl
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2015, 16:25
Lokalizacja: SZCZECIN

nowy klin

Postautor: fif91pl » niedziela, 7 cze 2015, 12:23

Chciałbym podzielić się swoim patentem na zakładanie nowego klina, bardzo szybki i prosty sposób :)

Do instalacji potrzebne są dwie osoby. Najpierw klin wrzucamy do wiadra z ciepłą wodą, w tym czasie czyścimy aluminiową listwę z nieczystości najlepiej szczoteczką do zębów i płynem do naczyń. W wiadrze z ciepłą wodą szukamy końcówki klina (wyciągamy tylko z 30cm paska, reszta pozostaje w wiadrze) Końcówkę przywiązujemy mocno do jakiegoś elementu podwozia (w mojej n126e były to takie metalowe zawleczki), następnie prowadzimy przywiązany klin ku górze wkładając go w listwę (jedna osoba musi go naciągać by się zwęził, osoba niżej umieszcza go w listwie), klin bez żadnych przeszkód ląduje w prowadnicy do samego tyłu przyczepy. Ogólnie 15 min roboty na dwie strony. Należy pozostawić z 15 cm rezerwy klina gdyby się skurczył, po 24 godzinach końcówki można skrócić tako o 7 cm.

Mam nadzieję, że moja porada jest zrozumiała, w razie wątpliwości pytajcie! :)
Škoda Fabia Combi 2017
n126e 1991

Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: nowy klin

Postautor: Andrzej132 » poniedziałek, 17 sie 2015, 20:11

Ja podczas ostatnich upałów (+ 38 C) wkładałem klin samodzielnie tylko pomagając sobie śrubokrętem. Może trochę dłużej to trwało niż powyższy sposób ale efekt jest zadowalający.

jancio55011
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 9 kwie 2016, 09:14

Re: nowy klin

Postautor: jancio55011 » wtorek, 19 kwie 2016, 08:12

Ciekawy bardzo logiczny sposób.pozdrawiam.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości