Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: NIL » niedziela, 30 sie 2015, 17:02

Chce i mogę dyskutować konstruktywnie i rzeczowo nie mieszam i proszę poszanuj co mówię
cytat z pierwszego postu : SP3OW » So sie 29, 2015 8:17 pm
"jak wiadomo na końcu przedłużacza mamy gniazdko i tam montujemy naszą wtyczkę z przewodem do odbiornika 12V (żarówka czy inne ustrojstwo ).
- Na końcu wiadomo iż jest gniazdo ,ale ja stosuję do tego gniazda wtyczkę z wyprowadzonym przewodem chwilowo niczym niezakończony"
raz jeszcze powiem -
buduj i podłączaj na własny użytek , nie przedłużacz jest zagrożeniem a przejściówki
i moje zdanie jest takie nie doradzajmy rozwiązań niebezpiecznych (kuchenka gazowa będzie działać jeżeli podłączysz ją z butlą na wężu ogrodowym czy jest to bezpieczne ??? )
jeżeli jesteś pewny że te kombinacje są bezpieczne i zgonie ze sztukę
to może pochwalisz się swoim wynalazkiem np. przed egzaminatorem na uprawnienia elektryczne tzw. SEP

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: cyran'o » czwartek, 3 wrz 2015, 09:59

Chciał chłopisko dobrze i go rozjechali :lol:

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: NIL2 » czwartek, 3 wrz 2015, 23:11

Witam
Też jestem elektrykiem z wystarczająco długim stażem zawodowym popartym praktyką jak również doświadczeniem i powiem Wam tak :
-absolutnie odradzam takie kombinacje i to nie ze względu na niebezpieczeństwo porażenia , które przy 12V= nie wystąpi ale poparzenia i owszem ale najbardziej niebezpieczne jest zagrożenie pożarowe !!! i nie chodzi tu już nawet o włączenie jakiejś tam malutkiej żaróweczki 5W ale w przypadku zwarcia w obwodzie uwzględniając pojemność akumulatora i chwilowe natężenie prądu jaki popłynie w obwodzie mamy fajer jak ta lala i to w szybkim czasie .
Jeśli chodzi o przedłużacze na 230 V to zróbcie sobie doświadczenie z powiedzmy 30 metrowym przedłużaczem z zwiniętym ,, zapasem " i wykorzystaniem tylko z kilka metrów obciążając go nieco i zobaczycie jak potrafi się zagrzać ; dlatego zawsze zapas należy rozwinąć .
Osobiście uważam , że w dobie różnego rodzaju ,, świecideł " ledowych , które tygodniami mogą świecić z baterii akumulator stacjonarny do oświetlenia możemy sobie darować , sam mam w przyczepie kilka punktów zasilanych niezależnie z własnych bateryjek i wytrzymują całe lato .
Też bym tego rewelacyjnego odkrycia zastosowania przedłużacza nie traktował jako porady ale jako alpejską kombinację na własną odpowiedzialność :wink:

SP3OW
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 21:43
Kontaktowanie:

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: SP3OW » piątek, 4 wrz 2015, 20:21

NIL z tego co mi wiadomo to ty elektronik jesteś i pracowałeś w tym zawodzie ,nie jako elektryk .Trochę nie ukrywam poczytałem twoich wypowiedzi tu na forum i WIEM to co mówie ;)O rozwijaniu przedłużaczy to nawet jak podłączysz pare kW i będzie zwinięty to też się zagrzeje :) więc mówisz tu żeczy jasne dla każdego (tak mi się wydaje) Jeżeli chodzi o pojemność akumulatora ma niewiele do powiedzenia jaki popłynie prąd .Nie czytaj google i nie szukaj mi regółek co i jak dlaczego ponieważ zapewne nikogo to nie obchodzi (prawo ohma i inne) zajmijmy się konstruktywnymi tematami :D Jest opcja i bedzie a czy ktoś wykożysta awaryjnie to inna sprawa (nie ma co straszyć ciocią syna -bo przecież był grzeczny "synku pocałuj ciocię" ).

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: dworek » piątek, 4 wrz 2015, 20:33

Chłopcy !

Ja też znam prawo Ohma - nie wychodź z doma bez łoma :lol:

Widzę jeszcze jedno zastosowanie dla tego przedłużacza...

...zaraz wezmę ten kabel i każdy po trzy razy przez plecy dostanie !
To napisałem ja, dworek 8-)

NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: NIL » piątek, 4 wrz 2015, 22:25

dworek znam jeszcze inne : "powyżej kolan napięcie wzrasta a opór maleje"

Post przez SP3OW » Pt wrz 04, 2015 8:21 pm
NIL z tego co mi wiadomo to ty elektronik jesteś i pracowałeś w tym zawodzie ,nie jako elektryk

mała uwaga
1. jest nas dwóch NIL i NIL 2
2. pracuję od 1979 roku
3. posiadam aktualne uprawnienia elektryczne zresztą już któreś kolejne
bardzo proszę bez złośliwości i czytaj uważnie ze zrozumieniem , ja się tego uczyłem i znam z praktyki

SP3OW
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 21:43
Kontaktowanie:

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: SP3OW » sobota, 5 wrz 2015, 07:41

A to sorki tego racej niezauważyłem
NIL pisze:Kilka lat pracowałem w dziale technologicznym -elektronicznym i........
Powodzenia
Na tej podstawie się zasugerowałem moja wina
:shock: ale czy to istotne czy i jak będziemy przeciążać istalację? Każdy z nas wie co robi ;) Ale to już robi się oftop i moderatora należało by poprosić o posprzątanie tematu do konkretów.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: NIL2 » sobota, 5 wrz 2015, 10:23

No to sobie podyskutowaliśmy ; SP3OW a gdzie masz kolego zabezpieczenie obwodu bo dokładnie przeczytałem jeszcze raz i nigdzie nie było o tym mowy , w przypadku zwarcia pożar pewny !!!
Kolego dworek masz rację i jestem za w 100 % :thumbup: :clap: :lol:
Pozdrowionka :D

SP3OW
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 21:43
Kontaktowanie:

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: SP3OW » sobota, 5 wrz 2015, 20:40

NIL2 - wiem że ja nie robiłem zabezpieczenia ponieważ wiem co robię i do czego ja wykorzystuje i nie będę przekraczał 6A więc zbędne ;) Znając życie to na początku mamsz zabezpieczenie a z czasem je pomijamy (nie wiem dlaczego nie wnikam ) ale tak to się dzieje .Wiadomo iż taki przedłużacz da radę do 15A więc spoko-loko ,ale tyle sam nie polecam pobierać ( no chyba że cwilowego) .Obiecuje że już nic niedopowiem więcej bo tu oftop widać leci na całego a MODERATOR śpi :(

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: dworek » sobota, 5 wrz 2015, 22:34

a tam zaraz śpi... czyta i bawi się dobrze :D

nie zrobiło się zbytnio niegrzecznie to nie ma co moderować :wink:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: dworek » sobota, 5 wrz 2015, 22:42

...a wiecie Panowie elektrycy jakie jest napięcie w instalacji napędu elektrycznego w samochodzie hybrydowym ?
Oooo słowo daję to BARDZO CIEKAWY TEMAT!
To napisałem ja, dworek 8-)

SP3OW
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 21:43
Kontaktowanie:

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: SP3OW » sobota, 5 wrz 2015, 23:02

hmmm 48V?? ale głowy nie dam bo gdzieś obiło mi się że zasilanie z aku jest zamieniane na 3 fazowe zmienne .

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: CornBlumenBlau » niedziela, 6 wrz 2015, 09:19

dworek pisze:...a wiecie Panowie elektrycy jakie jest napięcie w instalacji napędu elektrycznego w samochodzie hybrydowym ?
Oooo słowo daję to BARDZO CIEKAWY TEMAT!

Andrzej, a jak wygląda sprawa ogrzewania w takich autach, a szczególnie interesuje mnie jak to jest nie tyle w hybrydach, co w typowo elektrycznych ?
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: NIL » niedziela, 6 wrz 2015, 10:11

Dworek na pewno nie 12 v , temat ciekawy myślę dla większości niż tylko dla elektryków
jeżeli chodzi o napędy hybrydowe to napięcie pakietu akumulatorów coś ok 350 v a napięcie zasilania 207 V takie info trafiłem Toyota P
w hybrydzie jest silnik spalinowy więc może ogrzewanie z niego , a elektryk ciekawe ?
w dzisiejszych autach z dieslem są nagrzewnice elektryczne stosowane do szybkiego dogrzanie szyb
jeżeli dobrze pamiętam to moc ok 900 1800 W
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 wrz 2015, 10:30 przez NIL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Przejściówka z akumulatora na przedłużacz 230V

Postautor: dworek » niedziela, 6 wrz 2015, 10:18

W Mercedesie Hybrid napięcie układu napędowego to 110V prądu stałego... porażony nic już nie powie :(

Nie wiem Maćku jak jest z ogrzewaniem w autach elektrycznych -mój koncern nie oferuje takowych na polskim rynku więc i dokumentacji nam nie dostarcza.
Przypuszczam, że mają nagrzewnicę elektryczną taką jak obecnie stosowane do szybkiego odszronienia i "złamania" powierza. Oczywiście wpływa to realnie na zasięg.
Ogólnie celem aut elektrycznych jest albo jazda albo stanie z podłączonym kabelkiem...przed planowaną jazdą można wytworzyć pożądaną temperaturę kożystając z sieci a podczas jazdy jedynie ją utrzymywać.

Co ciekawe w reflektorach w pełni ledowych borykano się z problemem szronienia i zamarzania podczas jazdy w zimowych warunkach. Jest w nich układ ogrzewania i wentylacji.
To napisałem ja, dworek 8-)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości