Prawo jazdy kat. B, a jazda z przyczepą

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
niebieski-n2
Posty: 300
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: n 132

Postautor: niebieski-n2 » sobota, 26 mar 2016, 21:04

Na B tylko przyczepa lekka, inna niż lekka to albo kod 96 (dodatkowy egzamin praktyczny i odpowiedni wpis w prawie jazdy potwierdzający zdanie) albo kategoria E

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: n 132

Postautor: BobBudowniczy » sobota, 26 mar 2016, 21:24



Czemu średnia - ma przedsionek, lodówkę, rama ocynk?, wszystkie okna, w jednym kawałku i wygląda o wiele lepiej niż ten golas/ruina za 2,6tyś Nieśmiało też stwierdzę, że wygląda ciut lepiej od tej za 5tyś co pojechała do Lublina (Ale wiem, że jak Benior skończy remont to nitk jego 132 nie podskoczy - cały czas śledzę postępy prac na forum, tylko właściciel nie chce się chwalić co tam nowego grzebie)

Widzisz Berni ? Nie trzeba było długo szukać n132 z przedsionkiem i lodówką w przyzwoitych piniądzach :D :D :D Tapicerka do zrobienia, trochę kosmetyki i mieszcząc się w 5tys można mieć ślicznotkę do szpanowania na kempingach :twisted: :twisted:

mariusz724

Re: n 132

Postautor: mariusz724 » sobota, 26 mar 2016, 21:44

Bo do n 132 trzeba mieć szczęście :lol:

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: n 132

Postautor: BobBudowniczy » sobota, 26 mar 2016, 21:49

mariusz724 pisze:Bo do n 132 trzeba mieć szczęście :lol:

Co prawda to prawda, w tej z linka okno da się do naprawy (spawanie plastików) albo po prostu wymieni, jest argument do targowania się o 2-3 stóweczki i będzie lux przyczepa.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: n 132

Postautor: Robcio » sobota, 26 mar 2016, 22:12

Benior pisze:
red pisze:Dz.U. 2011 Nr 30 poz. 151 art. 6 ust. 1 lit. 6 punkt c

red@tapatalk


Może by warto doczytać do końca? tam jest jeszcze zastrzeżenie ust. 2

2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.


[...]


...dziwne Benior, sam sobie zaprzeczasz :mrgreen:

"c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,"

"2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy."

...czyli proste, ze jezeli DMC zestawu z przyczepa inna niz lekka nie przekracza 3,5t., kod 96 nie jest potrzebny.

Przyklady:
1. auto DMC 2250kg + przyczepa z hamulcem najazdowym DMC 1200kg = waga calego zestawu 3450kg - wystarczy kategoria B

2. auto DMC 2250kg + przyczepa z hamulcem najazdowym DMC 1300kg = waga calego zestawu 3550kg - konieczny jest juz wpis z kodem 96
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5516
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: n 132

Postautor: kooba » sobota, 26 mar 2016, 22:37

Robert, ubiegłeś mnie z tym postem :)
Wygląda na to, że Beniowi szwankuje czytanie ze zrozumieniem :mrgreen:

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n 132

Postautor: Benior » sobota, 26 mar 2016, 22:37

BobBudowniczy pisze:


Czemu średnia - ma przedsionek, lodówkę, rama ocynk?, wszystkie okna, w jednym kawałku i wygląda o wiele lepiej niż ten golas/ruina za 2,6tyś Nieśmiało też stwierdzę, że wygląda ciut lepiej od tej za 5tyś co pojechała do Lublina (Ale wiem, że jak Benior skończy remont to nitk jego 132 nie podskoczy - cały czas śledzę postępy prac na forum, tylko właściciel nie chce się chwalić co tam nowego grzebie)

Widzisz Berni ? Nie trzeba było długo szukać n132 z przedsionkiem i lodówką w przyzwoitych piniądzach :D :D :D Tapicerka do zrobienia, trochę kosmetyki i mieszcząc się w 5tys można mieć ślicznotkę do szpanowania na kempingach :twisted: :twisted:


Przednia szyba zbita.
No masz rację cymesy się trafiają ale i tak miałem inny plan i cepa poszła w totalną ruinę aby na nowo zakwitła a jak będzie ????
Remontu na poważnie jeszcze nie rozpocząłem o czekam na ciepełko. Przez zimę zgromadziłem co najdroższe sprzęty. W zasadzie to tylko remont został. Grzesio się spisał i odwalił kawał dobrej roboty :D Teraz tylko ciąć, giąć, kleić, malować. Z postępów to postawiłem sobie cepę bliżej drzwi aby za daleko nie biegać :lol:

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: n 132

Postautor: Robcio » sobota, 26 mar 2016, 22:51

kooba pisze:Robert, ubiegłeś mnie z tym postem :)
Wygląda na to, że Beniowi szwankuje czytanie ze zrozumieniem :mrgreen:

...nie Kuba. Nasz Kolega lubi sie tylko tak droczyc :mrgreen:
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n 132

Postautor: Benior » sobota, 26 mar 2016, 22:59

kooba pisze:Robert, ubiegłeś mnie z tym postem :)
Wygląda na to, że Beniowi szwankuje czytanie ze zrozumieniem :mrgreen:


Widzisz a ja myślę, że wam obydwu :mrgreen:

Pokaż mi no to gdzie jest napisane, że możesz a nie sam sobie wydedukowałeś :twisted:
Jest wyraźnie napisane co możesz. Resztę sobie dośpiewaliście. Nikogo nie mam zamiaru na siłę przekonywać ale Ci nowi niech się zastanowią a najlepiej niech wystąpią na piśmie do drogówki o interpretację przepisu na konkretnej przyczepie.

Zapis jest z zupełnie innego powodu i to żebyśmy chcieli jeździć z cięższymi przyczepami nic nie zmienia.
To, że interpretujecie ten przepis tak aby wam odpowiadał też rzeczywistości nie zmieni.

2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.


Gdzie tu widzicie zaprzeczenie?
Dośpiewaliście sobie tylko tyle i aż tyle, że wam wolno a tak nie jest.
Tyczy to się przypadku właśnie kodu 96. Z takim wpisem w prawo jazdy wolno wam holować przyczepę ciężką/towarową do 4250dmc zespołu pojazdów

To wytłumaczcie po co jest kod 96 ??? dla 1250kg?

Tylko zacznijcie podawać fakty, ustawy a nie Ja wiem :mrgreen:

c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,


Tu nie ma mowy o tym, że możesz się zmieścić w 3500kg taki zapis nie istnieje.
Macie tylko zapis, że aby kierować zespołem pojazdów z przyczepą inna niż lekka musicie mieć odpowiedni wpis w prawo jazdy czyli kod 96

W tym zapisie ustawodawca w swej łaskawości daje wam po prostu możliwość ciągnięcia przyczepy INNA niż lekka ale po zdaniu egzaminu na kod 96
Intencja jest tak, że nie musicie chodzić na kurs ale egzamin jest dokładnie taki sam jak na B+E

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n 132

Postautor: Benior » sobota, 26 mar 2016, 23:02

Robcio pisze:
kooba pisze:Robert, ubiegłeś mnie z tym postem :)
Wygląda na to, że Beniowi szwankuje czytanie ze zrozumieniem :mrgreen:

...nie Kuba. Nasz Kolega lubi sie tylko tak droczyc :mrgreen:



A droczyć to się lubię :lol: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aganetka
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 209
Rejestracja: wtorek, 14 lip 2015, 00:27
Lokalizacja: Magnum Sal

Re: n 132

Postautor: Aganetka » sobota, 26 mar 2016, 23:15

Benior pisze:

A droczyć to się lubię :lol: :mrgreen:


Ostatnie posty są tendencyjne, porozmawiajmy może o modzie.


.......rozumiem, że dalej modne są NIKONY :mrgreen:
Koncepcja deszczu zależna jest od człowieka.
Pesymistów olewa, na optymistów leci.
2017: 25 nocy / 2494 km, [size=50]2018: 19 nocy /? km, 2019: 30 nocy / 2540 km,2020: 11 nocy/0km

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: n 132

Postautor: Robcio » sobota, 26 mar 2016, 23:24

Benior pisze:[...]
To wytłumaczcie po co jest kod 96 ??? [...]

...no wlasnie po to, abys, bez kursu B+E, mogl holowac przyczepe inna niz lekka, gdy DMC zestawu przekracza 3,5t, ale jest mniejsza od 4,25t.

Kod 96 to uklon w strone kierowcow, ktorzy np. posiadaja auto z DMC 2500 kg i chca holowac przyczepe z DMC 1500 kg. W tym przypadku waga zestawu wynosi 4t. i nadal nie musisz miec B+E, bo wystarczy B96. Dzieki temu mozesz sobie ciagnac przyczepke z lodka, koniem, cargo itd. Oczywiscie trzeba wtedy szczegolnie kontrolowac maksymalne wagi przyczep, jakie moze ciagnac dane auto.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n 132

Postautor: Benior » sobota, 26 mar 2016, 23:25

Robcio pisze:
Benior pisze:[...]
To wytłumaczcie po co jest kod 96 ??? [...]

...no wlasnie po to, abys, bez kursu B+E, mogl holowac przyczepe inna niz lekka, gdy DMC zestawu przekracza 3,5t, ale jest mniejsza od 4,25t.

Kod 96 to uklon w strone kierowcow, ktorzy np. posiadaja auto z DMC 2500 kg i chca holowac przyczepe z DMC 1500 kg. W tym przypadku waga zestawu wynosi 4t. i nadal nie musisz miec B+E, bo wystarczy B96. Dzieki temu mozesz sobie ciagnac przyczepke z lodka, koniem, cargo itd. Oczywiscie trzeba wtedy szczegolnie kontrolowac maksymalne wagi przyczep, jakie moze ciagnac dane auto.


No to poproszę konkretne zapisy na podtrzymanie twojej tezy.

a NIKON i tak jest najlepszy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aganetka
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 209
Rejestracja: wtorek, 14 lip 2015, 00:27
Lokalizacja: Magnum Sal

Re: n 132

Postautor: Aganetka » sobota, 26 mar 2016, 23:26

A tak poważnie w sprawie uprawnień popieram Benia w całej rozciaglosci.
Koncepcja deszczu zależna jest od człowieka.
Pesymistów olewa, na optymistów leci.
2017: 25 nocy / 2494 km, [size=50]2018: 19 nocy /? km, 2019: 30 nocy / 2540 km,2020: 11 nocy/0km

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: n 132

Postautor: Robcio » sobota, 26 mar 2016, 23:29

Benior pisze:[...]No to poproszę konkretne zapisy na podtrzymanie twojej tezy.[...]

Prosze bardzo... Dz.U. 2011 Nr 30 poz. 151 art. 6 ust. 1 lit. 6 punkt c :mrgreen:
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości