Jak usunąć naklejki z mebli

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2585
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: stachu_gda » piątek, 17 cze 2016, 08:37

Kiedy kupiłem swoją przyczepę, meble były oklejone naklejkami z kempingów we Włoszech Austrii i Szwajcarii. Nie pasiło mi to bo chciałem mieć czyste meble i je ładnie pomalować.

Takie naklejki można łatwo usunąć bez niszczenia powierzchni - żadnych nożyków, żyletek, skrobania itd.

Wystarczy je posmarować majonezem (inne tłuszcze też podobno dają radę) i zostawić na pół godziny, a potem delikatnie zeskrobać skrobaczką do szyb. Polecam ten sposób, działa bardzo skutecznie. Os razu schodzi też klej, po odtłuszczeniu powierzchnia mebla jest jak nowa.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2967
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: robert » piątek, 17 cze 2016, 08:47

Rozpuszczalnik chlorokauczkowy.
Ale wpierw należy przetestować na niewidocznym miejscu!
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: ttaber » piątek, 17 cze 2016, 08:53

Ja używałem denaturatu vel gargamela lub acetonu. Nic się z meblami nie stało. Nasączona szmatka i ścieranie.
[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Majonez powiadasz? Zaskakujacy patent.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2585
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: stachu_gda » piątek, 17 cze 2016, 08:57

ttaber pisze:Ja używałem denaturatu vel gargamela lub acetonu. Nic się z meblami nie stało. Nasączona szmatka i ścieranie.
[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Majonez powiadasz? Zaskakujacy patent.


Też byłem sceptyczny ale to skuteczne. A naklejki cholera trzymały jak diabeł. Denaturat nic nie dawał.

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: ttaber » piątek, 17 cze 2016, 08:59

Widać, że polski gargamel nie radzi sobie z naklejkami, że zgniłej Europy zachodniej. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Ja widocznie miałem krajowe, nasze.

Awatar użytkownika
cuubbee
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: cuubbee » środa, 22 cze 2016, 09:48

polecam ładnie pachnący pomarańczą środek: AMBRESIL do usuwania naklejek http://www.centrumpapieru.pl/cena,5244, ... 200ml.html
N126n

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: trinio » piątek, 1 lip 2016, 13:39

dołączając się do tematu a czym byście osunęli naklejki z samochodu ( poprzedni właściciel był miłośnikiem spinaczki górskiej ) i obarczył mnie kilkoma naklejkami na tylnej klapie - oczywiście bez niszczenia lakieru .

Z góry dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
red
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 24 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Ciechanowiec (podlaskie)

Re: RE: Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: red » sobota, 2 lip 2016, 08:45

trinio pisze:dołączając się do tematu a czym byście osunęli naklejki z samochodu ( poprzedni właściciel był miłośnikiem spinaczki górskiej ) i obarczył mnie kilkoma naklejkami na tylnej klapie - oczywiście bez niszczenia lakieru .

Z góry dzięki i pozdrawiam

Jeżeli nalepki z folii to podgrzać (np. opalarką ale delikatnie żeby nie przypalić lakieru) delikatnie podważyć kawałek a potem pociągnąć lub delikatnie zdrapać. Zostanie klej ale dość łatwo go usunąć benzyną i denaturatem.
Jak papierowe to dobrze sprawdza się np. WD40 majonez jako że tłusty też się nadaje do tego.

red@tapatalk
http://www.s7reklama.pl
REKLAMY na wszystkim, na każdą kieszeń, na lata WYŚWIETLACZE LED TELEBIMY sprzedaż seris montaż wynajem
VW Sharan TDI 4Motion + Dethleffs Nomad RN5

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: trinio » sobota, 2 lip 2016, 21:33

a takie preparaty do odklejania naklejek sprawdzał Ktoś?jak się zachowują na lakierze ?

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2585
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: stachu_gda » sobota, 2 lip 2016, 21:38

trinio pisze:a takie preparaty do odklejania naklejek sprawdzał Ktoś?jak się zachowują na lakierze ?


Spróbuj tłuszczem (wspomniany majonez) i daj znać jak poszło. Majonez na pewno ne zaszkodzi karoserii a zapewniam że działa. Ale daj temu majonezowi z pół godziny popracować i podważaj potem delikatnie np. skrobaczką do szyb. Bez pośpiechu.

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: trinio » niedziela, 3 lip 2016, 20:24

Dzięki za pomoc nie obiecuję że jutro ale jak tylko zdobędę się na odwagę napiszę :)o efektach

GrzegorzBruta

Re: Jak usunąć naklejki z mebli

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 30 lis 2016, 17:01

Naklejki z mebli usuwa się majonezem. Najlepszy sposób jednak jest za pomocą olejków zapachowych przeznaczonych do samochodów.
Gdyby ktoś chciał to posiadam w litrowym opakowaniu ale to już na całe powierzchnie typu reklamy itp. Płyn jest drogi i kupiłem go w firmie gdzie wymieniają uszkodzone szyby samochodowe i nim ściągają naklejki te z szyb.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości