Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: RE: Re: RE: Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 12:05

chris_666 pisze:
GrzegorzBruta pisze:
chris_666 pisze:
GrzegorzBruta pisze:
naal pisze:Ma to swoje dobre strony, zawsze potem na wyjazdach, zlotach i spotkaniach jest o czym mówić ;)
Czytałeś komentarze pod moimi zdjęciami ?
Odpowiedział ktoś na moje pytania związane np w którą stronę najlepiej otwiera się drzwiczki ?
Nikt ;)
Jeden napisał. że mu się kolor nie podoba.

Sklejka jest również ciężka i źle się ją obrabia.
Sklejki raczej się nie pokrywa fornirem ( chociaż jedni pokrywają ) to zależy jaka szkoła i do czego to ma służyć.
Kolejna płyta na małe drzwiczki nad piecykiem......


Dobra egzotyczna sklejka jest lekka, super się frezuje w każdym kierunku (o ile jest w odpowiedniej klasie) i nie trzeba forniru bo już z założenia przód jest z odpowiedniej jakości, faktem jest że dębiny nie dostaniesz

Wysłane z telefonu

Szafka już wyniesiona na strych zrobiona 10 lat temu z MDF i pokryta fornirem, kilka kuchni takich zrobiłem i gitara
20170519_120317.jpg

Zaciskarka działa jak trzeba :)
20170519_121812.jpg

druga strona wygląda tak po zaciśnięciu
20170519_121843.jpg

Wszystko musi mieć ręce i nogi. Papraniny nie może być.
Czekam teraz na kolejną zaciskarkę do przewodów i ściągacze izolacji.

grzesiek0

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: grzesiek0 » piątek, 19 maja 2017, 12:48

GrzegorzBruta pisze: Już zapodaję stracone zdjęcia dla poprawy Twego humoru ;)


Jakież to przykre, że musisz się dowartościowywać elektronicznymi gadżetami.
Nie zapomnij pokazać samochodu. :mrgreen:

Wydaje mi się że istotą sprawy jest to jakim się jest człowiekiem, a nie ile ma się w portfelu.

Po twoich wpisach można wywnioskować, że jesteś sam jak palec.
Jeździsz na ryby i siedzisz po nocach przed kompem i w warsztacie dokładnie strugając szafki.
Ludzi szufladkujesz i uważasz za ćwierć inteligentów.
Do życia potrzebny Ci poklask innych i ileś tam odsłon twoich postów.

Napisz jeszcze ilu osobom pomogłeś na tym forum! Może Niebieskiemu? Komu jeszcze?

Przekrój społeczny na tym forum jest dosyć szeroki i twoje zabawki na niektórych nie robią wrażenia.

Żeby nie było to nikt Ci nie ujmuje pracy i dokładności, ale charakter masz podły.

Tyle w temacie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
harrson
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 103
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 19:35
Lokalizacja: warszawa(bemowo)

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: harrson » piątek, 19 maja 2017, 13:23

Grzesiek,chyba troche przesadziles,przecierz Pan Bruta,nikomu tu nie ublizyl,a Ty chyba jemu tak,takie moje osobiste zdanie

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 13:28

grzesiek0 pisze:
GrzegorzBruta pisze: Już zapodaję stracone zdjęcia dla poprawy Twego humoru ;)


Jakież to przykre, że musisz się dowartościowywać elektronicznymi gadżetami.
Nie zapomnij pokazać samochodu. :mrgreen:

Wydaje mi się że istotą sprawy jest to jakim się jest człowiekiem, a nie ile ma się w portfelu.

Po twoich wpisach można wywnioskować, że jesteś sam jak palec.
Jeździsz na ryby i siedzisz po nocach przed kompem i w warsztacie dokładnie strugając szafki.
Ludzi szufladkujesz i uważasz za ćwierć inteligentów.
Do życia potrzebny Ci poklask innych i ileś tam odsłon twoich postów.

Napisz jeszcze ilu osobom pomogłeś na tym forum! Może Niebieskiemu? Komu jeszcze?

Przekrój społeczny na tym forum jest dosyć szeroki i twoje zabawki na niektórych nie robią wrażenia.

Żeby nie było to nikt Ci nie ujmuje pracy i dokładności, ale charakter masz podły.

Tyle w temacie.

Pozdrawiam

Kolego znam dwudziestu ludzi z tego forum osobiście i spotykam się z niektórymi każdego dnia, jeden z nich to bliski krewny i zawsze jak się spotykamy, to się zwija ze śmiechu :)
Po drugie całe swoje życie pracowałem, czasami na dwa etaty. Nikt mi do niczego nie dołożył a na emeryturę trzeba się przygotować ;)
Pieniądze, rzeczy elektroniczne czy nawet samochody mnie już nie interesują ale są mi potrzebne do życia, wiesz zdjęcia obrobić, film z kamery zgrać, popatrzeć jak stoi giełda, napisać posta, czy obejrzeć film itp itd. Zawsze miałem wszystko o czym tylko zamarzyłem, przez ciężką pracę. Już mnie niczym nikt nie zaskoczy.
Czy komuś pomogłem hmm tym akurat się nie można chwalić. Działam społecznie i to wystarczy.
Piszę posty, by ktoś mógł wziąć przykład z tego jak się takie coś robi i czym się to robi, i ile to kosztuje czasu i pieniędzy.
Zwykłe, niby proste sprawy. Mebli prostszych nigdy jeszcze nie robiłem jak te tutaj.
Dzisiaj już nic nie muszę, dzisiaj jedynie mogę ewentualnie coś zrobić, czy pokazać. Nie wiem też, kiedy wyjadę przyczepą, może we wtorek albo w środę albo wcześniej. Kiedy wrócę? Pewnie jak mi się znudzi. Mam dużo wolnego czasu :) Może pojadę kolejny raz na Ebro, może polecę do Arizony siostrę odwiedzić. Nie wiem naprawdę.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 13:37

harrson pisze:Grzesiek,chyba troche przesadziles,przecierz Pan Bruta,nikomu tu nie ublizyl,a Ty chyba jemu tak,takie moje osobiste zdanie

Czasami to mam wrażenie jakbym tu komuś krzywdę robił :)
Dawno bym tym rzucił ale jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B i doprowadzić dolne szafki do końca.
Potem się spotkamy u mnie na własnej stronie, zresztą profesjonalnej bo nie lubię lipy i partactwa ( nie mam na myśli tej strony internetowej, bo uważam ją za bardzo profesjonalną ale pełno innej lipy po necie można spotkać )
Jeszcze zostały 2 szuflady i ta malowana maskownica nad piecykiem :)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » piątek, 19 maja 2017, 15:15

grzesiek0 pisze:
naal pisze:Ja wcale nie uważam że p. Grzegorz nie jest profesjonalistą. Z całym szacunkiem dla niego i jego precyzyjnej pracy, ale podejściem może trochę irytować, więc sytuacja mnie nie dziwi.


W prostym zdaniu to ująłeś, Ale nie wszyscy zrozumieli ;) .

Murano czekamy cierpliwie na przywrócenie postów.

Pozdrawiam :lol:


Nie wiem co irytującego jest w tym, że ktoś jest pewny siebie i pewny tego co potrafi. I nie jest fałszywie skromny.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 19 maja 2017, 15:27

Uprzejmie proszę nie prowokować konfliktowych sytuacji oceniając w postach charakter autora wątku. Grzegorz Bruta nikogo nie zaczepia, a że ma styl bycia taki jak ma nic nikomu do tego. Przypominam też, że nie ma obowiazku czytania tego wątku, zwłaszcza jeśli komuś wątek nie odpowiada.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » piątek, 19 maja 2017, 15:33

Zaciskarke (klaukownice) poznałem 20 lat temu na praktykach w liceum w duńskiej firmie która przejęła spomasz. I do tego "odizowowywacz" i robota w rozdzielni idzie 4 razy szybciej i bez lipy.. śmieszne ale na praktykach w warsztatach szkolnych uczyli jak posługiwać się scyzorykiem przy obrabianiu przewodów. Jak za króla Ćwieczka. To jakby teraz uczyć w szkole obsługi Windowsa 3.11.
Te dwa sprytne narzędzia pozwalają obrobić wiązkę przewodów do świateł w minutę albo mniej...
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » piątek, 19 maja 2017, 15:34

CornBlumenBlau pisze:Przypominam też, że nie ma obowiazku czytania tego wątku,

Brawo Ty.
Dobrze że Pan Grzegorz się nie obraża jak jakiś żółtodziób bo, szkoda by było gdyby przestał pisać.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » piątek, 19 maja 2017, 16:33

Brawo Wy.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: chris_666 » piątek, 19 maja 2017, 17:41

grzesiek0 pisze:
GrzegorzBruta pisze: Już zapodaję stracone zdjęcia dla poprawy Twego humoru ;)


Jakież to przykre.....


Hej, czy aby nie za bardzo się zagalopowałeś. Grzegorz może jest trochę inny ale to też człowiek.

A gdzie podział się link do maszynki do połączeń drewnianych, netu mi zabrakło wczoraj [emoji38] i nie zamówiłem

Wysłane z telefonu

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 17:49

Nadszedł czas na ten pulpit sterowniczy, czy jak to tam się po fachowemu zwie. Jest zabudowany Woltomierz, trzy gniazda do ładowarki samochodowej takie niby szczelne i z zatyczkami oraz mały czerwony przycisk, który po przyciśnięciu pokaże napięcie na akumulatorze. Nie chciałem, by wskazywał napięcie przez cały czas, bo pod obciążeniem i tak nie pokaże prawidłowego odczytu.
Czerwony przycisk był za krótki, musiałem pogłębić otwór od tyłu tych drzwiczek. Zrobiłem to jako drzwiczki, by w przyszłości mieć dostęp do przewodów. Przyczepką trzęsie i taki przewód może się kiedyś poluzować. Muszę jeszcze dołożyć zamki do drzwiczek.
Przedstawiony panel, może się różnić odcieniem i wcale się nie ma co dziwić. Na tamtych elementach czas zrobił swoje i za kilka dni wszystko będzie takie samo kolorystycznie.
20170519_170418.jpg

20170519_170450.jpg

20170519_170458.jpg

Pogłębiony otwór od spodu dla czerwonego przycisku
20170519_172102.jpg

20170519_173509.jpg

20170519_173530.jpg

20170519_173758.jpg

20170519_173700.jpg

20170519_173645.jpg

Trochę jestem rozczarowany, bo zamki i te klameczki przyszły dzisiaj kurierem i niestety są koloru szarego :)
Nie robiłem już nikomu z tym kłopotu i mam podkład do plastiku i brązową farbą je pomaluję, jakoś trzeba sobie radzić trudno.
Jak będziecie kiedyś zabudowywali piecyk, to pamiętajcie, że ta osłona aluminiowa z tyłu piecyka rozszerza się podczas grzania ( potrafi poszerzyć się nawet o 5 mm ) Lepiej zrobić mały luz przy zabudowie. Ja sobie zdawałem z tego sprawę przy zabudowie a i tak dałem zbyt mały luz i muszę trochę rogi podoginać bardziej. Praw fizyki nie oszukasz.
Teraz mogę zrobić czoło szuflady, bo znam dokładnie wymiar tego panelu. Chcę by czoło szuflady było na tej samej wysokości co ten panel i trzymać się tej samej wysokości.
Link do przyrządów i do wiertła
http://allegro.pl/przyrzad-do-polaczen-ukrytych-na-wkrety-silverline-i6625529842.html
http://allegro.pl/wiertlo-4642000-under-cover-jig-wolfcraft-i6079653339.html?reco_id=6274bee5-3cb3-11e7-80fc-ecf4bbd615e0

GrzegorzBruta

Re: RE: Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 18:53

chris_666 pisze:
grzesiek0 pisze:
GrzegorzBruta pisze: Już zapodaję stracone zdjęcia dla poprawy Twego humoru ;)


Jakież to przykre.....


Hej, czy aby nie za bardzo się zagalopowałeś. Grzegorz może jest trochę inny ale to też człowiek.

A gdzie podział się link do maszynki do połączeń drewnianych, netu mi zabrakło wczoraj i nie zamówiłem

Wysłane z telefonu


http://allegro.pl/wiertlo-4642000-under ... f4bbd615e0
http://allegro.pl/przyrzad-do-polaczen- ... 29842.html

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: chris_666 » piątek, 19 maja 2017, 19:30

GrzegorzBruta pisze:http://allegro.pl/wiertlo-4642000-under-cover-jig-wolfcraft-i6079653339.html?reco_id=6274bee5-3cb3-11e7-80fc-ecf4bbd615e0
http://allegro.pl/przyrzad-do-polaczen- ... 29842.html


dzięki

zawiaski i zameczki przy rozdzielni elektrycznej to trochę na wyrost dałeś - raz na pięć lat pewnie trzeba będzie tam zaglądać , ale w takim układzie to zawsze flaszkę i suchary na czarną godzinę możesz schować

naal

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: naal » piątek, 19 maja 2017, 19:52

DIZZY pisze:
grzesiek0 pisze:
naal pisze:Ja wcale nie uważam że p. Grzegorz nie jest profesjonalistą. Z całym szacunkiem dla niego i jego precyzyjnej pracy, ale podejściem może trochę irytować, więc sytuacja mnie nie dziwi.


W prostym zdaniu to ująłeś, Ale nie wszyscy zrozumieli ;) .

Murano czekamy cierpliwie na przywrócenie postów.

Pozdrawiam :lol:


Nie wiem co irytującego jest w tym, że ktoś jest pewny siebie i pewny tego co potrafi. I nie jest fałszywie skromny.


Granica między pewnością siebie a pychą jest dość cienka. Nie znam p. Grzegorza osobiście (mam nadzieję że będę miał okazję) i ciężko mi powiedzieć czy to jeszcze to pierwsze czy już drugie.

Ot tak epistemologicznie mnie naszło :)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości