Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
RAFALSKI
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 4 gru 2017, 14:04

Z dawcą to jest dobry pomysł.
BMW E36 '97 + N-127 '77 & N-132L '85
N-132L '85
N-126N '88
N-126E '85

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 5 gru 2017, 19:45

Obdzwoniłem wszystkich fachowców i teraz czas na diagnozę. Wymiana czynnika na niewiele się może zdać, ponieważ jeżeli nic nie daje obracanie a lodówka cały czas przy włączonym zasilaniu "bulgocze" to może oznaczać rozszczelnienie się układu. Mikro otwory mogą być przyczyną awarii.
Zaleca się pozostawienie lodówki na minimum dwie doby w odwróconej pozycji i opukaniu całego parownika. Następnie ustawienie lodówki w normalnej pozycji ( odczekanie nie krócej jak dwie godziny) i odpalenie na prądzie 230 V
Nowy czynnik ma ponoć już jakieś dodatki powodujące uszczelnienie. Druga sprawa przy napełnianiu lodówki nowym czynnikiem ( dotyczy lodówek, które mają korek, należy delikatnie go odkręcać, gdyż jest w układzie ponoć duże ciśnienie i można sobie narobić głupot przy takim zabiegu ) Napełnia się czynnik strzykawką i po zabiegu zakręca korek. Proste. Ja jednak nie mam korka ;)

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 8 gru 2017, 06:39

RAFALSKI pisze:Z dawcą to jest dobry pomysł.

Znalazłem dawcę ;) Ta lodówka to polar i ma wszystko to, co ta moja, brakuje instalacji gazowej ale widać, że ma komin i chyba by była dawcą ;)
Cena 350 zł
b4f3edd145faa084d1e67f469f81.jpg

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 8 gru 2017, 11:56

Takie lodówki można kupić za 100zł. Koszt remontu niecałe 200zł, z zakupem dawcy. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0910746157
Dystans-nocy w 2016:9300 km/54
Dystans-nocy w 2017 :6960 km/41

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 8 gru 2017, 20:15

pawlo fiona n126e pisze:Takie lodówki można kupić za 100zł. Koszt remontu niecałe 200zł, z zakupem dawcy. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0910746157

Remont ładny i wszystko macie ładnie zrobione. Ja za żadne skarby dawcy nie potrafię znaleźć. Jedynie od czasu remontu dwie lodówki się przewinęły przez ogłoszenia. Ceny tych lodówek to też kosmos, szczerze mówiąc chyba z tą lodówką poległem ;)
Poczekam do wiosny, jak się nie doczekam, to kupię nową a moja może się komuś przyda.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: stachu_gda » sobota, 9 gru 2017, 10:52

Grzegorz trzeba polować. Ja swoją lodówkę taką jak Twoja ale świeżutką bez konieczności remontu dzięki namiarowi od Pawła kupiłem chyba za 300 zł z przesyłką. Mi się poszczęściło, bo sprzedający nie wiedział, że sprzedaje lodówkę kempingową na gaz, używał jej w tirze i nie miał świadomości chyba, że ona może chodzić na gaz.
Trafiają się okazje, niedawno mi ktoś sprzątnął sprzed nosa pięknego Electroluxa (one nie mają takich problemów z korozją jak Polary) za 400 stówki, ale dobrze bo trafiła do forumowicza :)

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 9 gru 2017, 14:11

stachu_gda pisze:Grzegorz trzeba polować. Ja swoją lodówkę taką jak Twoja ale świeżutką bez konieczności remontu dzięki namiarowi od Pawła kupiłem chyba za 300 zł z przesyłką. Mi się poszczęściło, bo sprzedający nie wiedział, że sprzedaje lodówkę kempingową na gaz, używał jej w tirze i nie miał świadomości chyba, że ona może chodzić na gaz.
Trafiają się okazje, niedawno mi ktoś sprzątnął sprzed nosa pięknego Electroluxa (one nie mają takich problemów z korozją jak Polary) za 400 stówki, ale dobrze bo trafiła do forumowicza :)

Ja wiem, że w Polarach tego czynnika jest o wiele więcej, niż np w elektroluksie. Elektrolux ma tego czynnika około 150 ml a Polar 227 gr
Nie wiem, jak się ma ciężar tego czynnika przeliczając na ml ale na pewno jest go około 70 ml więcej.
Polar ma na dodatek inne parametry tego czynnika, chłodzi bardzo dobrze ale warunek, to dobrze wypoziomowana przyczepa.
Ja dzwoniłem w sprawie lodówki do gości z UK i z nimi rozmawiałem. Elektrolux u nich już można kupić po przeglądzie za około 100 funtów i trzeba zapłacić około 116 zł za przesyłkę. Nie wiem, czy cła nie dowalą ale chyba nie, bo jak kupowali kumple wędki i płacili grubo ponad 300 funtów to zadne cło nie było nigdy naliczone. Mam teraz ochotę na spuszczenie płynu z mojej lodówki, podłączyć kompresor i sprawdzić szczelność i drożność.
najlepiej by to było zrobić pod wodą :) Następnie kupić nowy czynnik i zalać. Potem zaspawać otwór po wlaniu nowego czynnika.
Wiem, że ta lodówka już nie ruszy bez zabiegu wlania czynnika lub przeszczepie całego parownika. Szkoda mi jej, bo trochę się przy niej narobiłem.

dzin1975
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dzin1975 » sobota, 9 gru 2017, 17:10

GrzegorzBruta pisze:Wiem, że ta lodówka już nie ruszy bez zabiegu wlania czynnika lub przeszczepie całego parownika. Szkoda mi jej, bo trochę się przy niej narobiłem.

Czyli co ? Odstała 48h i nie ruszyła ?
Marcin
DF 125p kombi-1996r
Romet Ogar 200
tylko Polska motoryzacja z zamiłowania
z rozsądku....jakies audi

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 9 gru 2017, 23:19

dzin1975 pisze:
GrzegorzBruta pisze:Wiem, że ta lodówka już nie ruszy bez zabiegu wlania czynnika lub przeszczepie całego parownika. Szkoda mi jej, bo trochę się przy niej narobiłem.

Czyli co ? Odstała 48h i nie ruszyła ?

Nie ruszyła i już nie ruszy po wszystkich zabiegach jakie miała.

dzin1975
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dzin1975 » niedziela, 10 gru 2017, 10:01

No to chyba musisz odpuścić...
Marcin
DF 125p kombi-1996r
Romet Ogar 200
tylko Polska motoryzacja z zamiłowania
z rozsądku....jakies audi

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 11 gru 2017, 10:35

dzin1975 pisze:No to chyba musisz odpuścić...

Tak się właśnie zastanawiam i chyba jak piszesz odpuszczę z lodówki ten płyn ;)
Pobawię się jeszcze trochę z lodówką i zobaczymy. Może wymiana czynnika coś da albo i nie.
Dzisiaj zacząłem się rozglądać nad pistoletem do klejenia tapicerki, tapicerkę mam kupioną na piance i chce piankę potraktować klejem z pistoletu. Ściany pędzlem ale pianki się trochę boję i lepiej może nakładać klej pistoletem. Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Karolus » poniedziałek, 11 gru 2017, 14:07

Dla mnie klej na pędzel i wiesz że jest - poza tym każde miejsce wysmarujesz a tapicerkę dociskasz... Po co smarować jedno i drugie?
N126N... w trakcie remontu... ;)

Wróć do „Sprawdzone Porady”