Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 14 sty 2018, 01:28

Oczywiście bym nie zasnął, gdybym nie zrobił przyłącza gazu do lodówki w fachowy sposób ( dałem grubszy króciec na węża w miejsce starego ). Wszystko nowe założone i teraz śmiga. Kontrola szczelności przeprowadzona i gaz jest tylko w układzie a nie wydostaje się na zewnątrz.
Teraz znowu myślę nad tym, w jaki sposób rozwiązać sprawę z reduktorem gazu. Jeden reduktor na wszystkie gazowe urządzenia. Lodówka ma reduktor 37 a piec do ogrzewania 50 ;) Piec powinien jakoś na tym reduktorze "iść" tak myślę.Może nie rozwinie pełnej mocy ale powinien ten reduktor dać radę.
Jeszcze tylko problem z piezo, bo nie daje iskry. Jakby miało być inaczej, zawsze coś hehehe Już się z tego wszystkiego śmieję, na serio.
Jest pięknie, nudy nie ma.
Oczywiście piezo zrobione ( 10 minut roboty ), od czego ma się drugą lodówkę ;)
Czekam na kolejne potyczki i już się nie mogę doczekać co znowu hehehehe

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 14 sty 2018, 03:30

Trochę fotek z montażu
lod1.jpg

Miałem robić jakiś panel ale zostawię to już w spokoju, tak moim zdaniem jest ładnie i tworzy całość. To przecież tylko lodówka :) Jak zabuduję lodówkę w przyczepie, to wtedy gałki założę do termostatów.
lod2.jpg

Zaznaczam, że ta lodówka ma panel sterowniczy u dołu a nie u góry.
lod3.jpg

lod5.jpg

Wyszło czysto i tak ma być, bez partaniny i tyle w temacie. Drzwi już też są wmontowane i cały tył. Nie mam już dzisiaj warunków, żeby zrobić jakieś konkretne dobre zdjęcia. Jutro wezmę nikona i popstrykam konkretnie bo na tych zdjęciach wyszły za jasne zdjęcia. Ta lodówka jest w srebrnym, ciemnym metaliku.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 14 sty 2018, 08:56

Jeszcze kilka zdjęć z montażu.
Doklejone gumy pod stopy lodówki
lodowkaa4.jpg

lodowkaa2.jpg

lodowkaa3.jpg

lodowkaa5.jpg

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 14 sty 2018, 19:01

Jeszcze kilka fotek z montażu
20180114_184302.jpg

20180114_184314.jpg

lodowkaaa1.jpg

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 15 sty 2018, 10:09

Jeszcze zdjęcie z montażu.
lodowkaaaa1.jpg

Dotarł też kurier z materacem długość 190 cm szerokość 130 cm grubość 12 cm
20180115_100112.jpg

20180115_100127.jpg

20180115_100151.jpg

Materac kupiłem na całe łóżko. Przód przyczepy to stolik i dwa siedziska a tył łóżko. Taki będę miał układ.
Pod łóżkiem klapa otwierana do góry, żeby móc coś tam zawsze schować. Otwory wentylacyjne dosyć spore i nadmuch powietrza z ogrzewania.
Materac postanowiłem kupić taki odpowiednio wygodny, bo człowiek inwestuje zawsze w graty a nie w siebie. Ma być wygodnie i tyle.
Jak będzie się mi źle spało, to dokupię nakładkę na materac taką co się dopasowuje do ciała. Przyszłość pokaże co i jak.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 15 sty 2018, 20:47

Przyczepa przyczepą a dzisiaj nowy zakup i teraz czekam na kolejną przesyłkę z Holandii.
Zakupiłem przedsionek do busa. Różnie bywa, raz z przyczepą a raz busem. Przedsionek rozkłada się w kilka minut i wiatr raczej tego nie pokona tak szybko, jak tradycyjny przedsionek do przyczepy.
https://www.obelink.pl/obelink-trinity. ... gKrEPD_BwE
Cena za przedsionek jest podana w złotówkach po przeliczeniu wdg kursu Euro.
Płacimy w euro przelewem lub kartą. Bank dolicza za przewalutowanie a przesyłka z vatem to około 83 zł
Taniej się nie da kupić takiego przedsionka, bo przerabiałem już chyba wszystko.
Posiada kedre i na biede na przyczepe też wejdzie :)
Film z rozkładania tego przedsionka
https://www.youtube.com/watch?v=sLwshHK1lFo&t=321s

Wróć do „Sprawdzone Porady”