Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 30 lis 2017, 21:17

zyga49 pisze:
GrzegorzBruta pisze:
Samoogon pisze: :twisted:
robiłem identycznie jak Ty palnik ,pukanie ,przewracanie i znow chłodziła,nie chłodziła i poszła na żyletki.Teraz kupiłem 8 letnią Waeco otwierana z boku i sie nie martwie , nie przewracam-odpalam i chłodzi .Przy ok 30 stopniach włączam dwa wentylatorki na dzień i jest oki.

Dlatego jak uruchomię lodówkę, to pochodzi miesiąc z przerwami i zobaczymy. Lodówka będzie wbudowana w szafkę i nie chcę potem co wyjazd robić demontażu by przywrócić jej życie. Jeżeli jej nie uruchomię, to pomyślę nad inną ale to już z pewnego źródła i gwarancją rozruchową.
Jak pisałem wczesniej, piec kupię w serwisie i po przeglądzie ( ogrzewanie Truma)
Weź człowieku zrób szafkę, wsadź lodówkę a potem się okaże, że nie chłodzi i co potem ? Szukać lodówki pod wymiar zrobionej szafki ?
Zrobiłem co mogłem. Teraz czas pokaże ale wiem, że nic z tego nie będzie. Po godzinie nawet jeden stopień nie jest zbity ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 2 gru 2017, 20:12

Dzisiaj przyszedł czas na kolejne rozebranie parownika. Było przewracanie, podgrzewanie palnikiem i opukiwanie wszystkiego na poważnie. Teraz poskładałem to wszystko z powrotem i podłączyłem do prądu. Zobaczymy teraz, czy zadziała i będzie chłodziła.
Jest jeszcze jedno wyjście, inwestycja w nowy czynnik i wiercenie otworów w tych cienkich rurkach blisko spawów, przetkanie miejsc cienkim stalowym drutem. Potem wydostanie starego czynnika, napełnienie nowym i pospawanie wszystkich otworów tigiem.
Moja lodówka potrzebuje dokładnie 227 gr czynnika, 150 ml kosztuje 100 zł i nie wiem, czy warte to będzie zachodu. Zobaczymy.
Jak myślicie inwestować dalej w tę lodówkę, czy odpuścić ?

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Karolus » sobota, 2 gru 2017, 22:04

Moje zdanie jest takie że jeżeli czynnik nie uciekł a remont jej zrobiony.perfekcyjnie to działać musi i żal sie jej pozbywać....

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 2 gru 2017, 23:08

Karolus pisze:Moje zdanie jest takie że jeżeli czynnik nie uciekł a remont jej zrobiony.perfekcyjnie to działać musi i żal sie jej pozbywać....

W poniedziałek zadzwonię w sprawie nowego czynnika. Jak dotąd lodówka nie chłodzi.
Martwi mnie to, że daleko z nią zaszedłem i to musi chłodzić ;)
Jak mimo wszystko nie uruchomię tej lodówki, to kupię nową, prosto ze sklepu.
Lodówka jest ładna, nie brakuje jej niczego. Jednak to nie wszystko, miała być zrobiona pokazowo i wtedy byśmy mogli zobaczyć ją w pełnej krasie.
Obudowana z nowym panelem sterowniczym i w środku podświetlona. Chciałem też na moim cnc wygrawerować na przednim panelu logo Polar :)
Teraz to jedynie widać obudowę :)

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Karolus » sobota, 2 gru 2017, 23:28

Grzegorz.... ale cholera coś chłodziła przecież?
Poziomica na zero z ją... moja stara lodówka lubiła jak pod przednimi nóżkami było wyżej. Spróbuj też na rozgrzanych grzałkach itp odwrócić... Daj jej nawet z dwa dni na grzałce - może zaskoczy...

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 3 gru 2017, 01:55

Karolus pisze:Grzegorz.... ale cholera coś chłodziła przecież?
Poziomica na zero z ją... moja stara lodówka lubiła jak pod przednimi nóżkami było wyżej. Spróbuj też na rozgrzanych grzałkach itp odwrócić... Daj jej nawet z dwa dni na grzałce - może zaskoczy...

Dam jej szanse ale marnie to wygląda. Po takich zabiegach i dalej nic. Zostawię ją na noc. jutro odpalę na gazie jeszcze.
Przypuszczam, że ona nie była odpalana wieki i trzeba chyba pod nią ognisko rozpalić hehehe

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Karolus » niedziela, 3 gru 2017, 13:25

GrzegorzBruta pisze:
Karolus pisze:Grzegorz.... ale cholera coś chłodziła przecież?
Poziomica na zero z ją... moja stara lodówka lubiła jak pod przednimi nóżkami było wyżej. Spróbuj też na rozgrzanych grzałkach itp odwrócić... Daj jej nawet z dwa dni na grzałce - może zaskoczy...

Dam jej szanse ale marnie to wygląda. Po takich zabiegach i dalej nic. Zostawię ją na noc. jutro odpalę na gazie jeszcze.
Przypuszczam, że ona nie była odpalana wieki i trzeba chyba pod nią ognisko rozpalić hehehe



Jak chcesz ją spalić na stosie to chętnie ją przyjmę ;)

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: popiolekpolska » niedziela, 3 gru 2017, 13:48

Może poszukać dawcy z TA 60 i przerobić na gaz i 12V?
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 4 gru 2017, 13:04

Z dawcą to jest dobry pomysł.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 5 gru 2017, 18:45

Obdzwoniłem wszystkich fachowców i teraz czas na diagnozę. Wymiana czynnika na niewiele się może zdać, ponieważ jeżeli nic nie daje obracanie a lodówka cały czas przy włączonym zasilaniu "bulgocze" to może oznaczać rozszczelnienie się układu. Mikro otwory mogą być przyczyną awarii.
Zaleca się pozostawienie lodówki na minimum dwie doby w odwróconej pozycji i opukaniu całego parownika. Następnie ustawienie lodówki w normalnej pozycji ( odczekanie nie krócej jak dwie godziny) i odpalenie na prądzie 230 V
Nowy czynnik ma ponoć już jakieś dodatki powodujące uszczelnienie. Druga sprawa przy napełnianiu lodówki nowym czynnikiem ( dotyczy lodówek, które mają korek, należy delikatnie go odkręcać, gdyż jest w układzie ponoć duże ciśnienie i można sobie narobić głupot przy takim zabiegu ) Napełnia się czynnik strzykawką i po zabiegu zakręca korek. Proste. Ja jednak nie mam korka ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 8 gru 2017, 05:39

RAFALSKI pisze:Z dawcą to jest dobry pomysł.

Znalazłem dawcę ;) Ta lodówka to polar i ma wszystko to, co ta moja, brakuje instalacji gazowej ale widać, że ma komin i chyba by była dawcą ;)
Cena 350 zł
b4f3edd145faa084d1e67f469f81.jpg

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 8 gru 2017, 10:56

Takie lodówki można kupić za 100zł. Koszt remontu niecałe 200zł, z zakupem dawcy. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0910746157

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 8 gru 2017, 19:15

pawlo fiona n126e pisze:Takie lodówki można kupić za 100zł. Koszt remontu niecałe 200zł, z zakupem dawcy. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0910746157

Remont ładny i wszystko macie ładnie zrobione. Ja za żadne skarby dawcy nie potrafię znaleźć. Jedynie od czasu remontu dwie lodówki się przewinęły przez ogłoszenia. Ceny tych lodówek to też kosmos, szczerze mówiąc chyba z tą lodówką poległem ;)
Poczekam do wiosny, jak się nie doczekam, to kupię nową a moja może się komuś przyda.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: stachu_gda » sobota, 9 gru 2017, 09:52

Grzegorz trzeba polować. Ja swoją lodówkę taką jak Twoja ale świeżutką bez konieczności remontu dzięki namiarowi od Pawła kupiłem chyba za 300 zł z przesyłką. Mi się poszczęściło, bo sprzedający nie wiedział, że sprzedaje lodówkę kempingową na gaz, używał jej w tirze i nie miał świadomości chyba, że ona może chodzić na gaz.
Trafiają się okazje, niedawno mi ktoś sprzątnął sprzed nosa pięknego Electroluxa (one nie mają takich problemów z korozją jak Polary) za 400 stówki, ale dobrze bo trafiła do forumowicza :)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 9 gru 2017, 13:11

stachu_gda pisze:Grzegorz trzeba polować. Ja swoją lodówkę taką jak Twoja ale świeżutką bez konieczności remontu dzięki namiarowi od Pawła kupiłem chyba za 300 zł z przesyłką. Mi się poszczęściło, bo sprzedający nie wiedział, że sprzedaje lodówkę kempingową na gaz, używał jej w tirze i nie miał świadomości chyba, że ona może chodzić na gaz.
Trafiają się okazje, niedawno mi ktoś sprzątnął sprzed nosa pięknego Electroluxa (one nie mają takich problemów z korozją jak Polary) za 400 stówki, ale dobrze bo trafiła do forumowicza :)

Ja wiem, że w Polarach tego czynnika jest o wiele więcej, niż np w elektroluksie. Elektrolux ma tego czynnika około 150 ml a Polar 227 gr
Nie wiem, jak się ma ciężar tego czynnika przeliczając na ml ale na pewno jest go około 70 ml więcej.
Polar ma na dodatek inne parametry tego czynnika, chłodzi bardzo dobrze ale warunek, to dobrze wypoziomowana przyczepa.
Ja dzwoniłem w sprawie lodówki do gości z UK i z nimi rozmawiałem. Elektrolux u nich już można kupić po przeglądzie za około 100 funtów i trzeba zapłacić około 116 zł za przesyłkę. Nie wiem, czy cła nie dowalą ale chyba nie, bo jak kupowali kumple wędki i płacili grubo ponad 300 funtów to zadne cło nie było nigdy naliczone. Mam teraz ochotę na spuszczenie płynu z mojej lodówki, podłączyć kompresor i sprawdzić szczelność i drożność.
najlepiej by to było zrobić pod wodą :) Następnie kupić nowy czynnik i zalać. Potem zaspawać otwór po wlaniu nowego czynnika.
Wiem, że ta lodówka już nie ruszy bez zabiegu wlania czynnika lub przeszczepie całego parownika. Szkoda mi jej, bo trochę się przy niej narobiłem.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości