Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 12 lip 2018, 23:32

Kolega na rybach miał mały bum. Trzeba coś z tym zrobić. Nie mam pojęcia od czego zacząć hehehe
Trzeba koledze pomóc ale marnie to widzę.
Jak ktoś ma ochotę i wie jak to zrobić i chce to zrobić, to dać znaka.
przyczepa 3.jpg
Załączniki
przyczepa 7.jpg
przyczpea2.jpg
przyczepa5.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 13 lip 2018, 13:42

A miało być prostymi narzędziami, :) :lol:
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/do ... =26664&t=1[/quote]
Rozkrój płyt i oklejanie sobie daruj ( kosztuje to grosze w profesjonalnym punkcie ) Robiąc to samemu nie zaoszczędzisz nawet grosza. Ja jestem emerytem, mam czas i mnóstwo tego czasu, robię to z nudów a nie dla oszczędności.
Gotowe płyty nawet dziecko poskłada. Zawiasy, uchwyty, siłowniki to już nie wspomnę ( jak tego ktoś nie potrafi, to niech nie bierze się za żadną robotę, bo sobie jeszcze krzywdę zrobi ) Niech nie kupuje przyczepy do remontu a kupi gotową po remoncie albo zleci to komuś, kto takie rzeczy potrafi robić.
Płyty meblowe połączysz za pomocą wiertarki i kleju i trochę wkrętów, listewek i wszystko.
To skomplikowane narzędzia ? Każdy je ma i każdy może to samemu zrobić prostymi jak pisałem narzędziami.
Pewnie, że jak chcesz kupić płyty to kup, rzucą Ci pod nogi taki arkusz i co z tym zrobisz ? spakujesz do auta i płakać.
Zawieziesz do domu i co ? Tną na miejscu na wymiar, oklejają obrzeża i zabierasz gotowe.
Koszty żadne. 1 zł od cięcia 1 metra ( jak nawet 50 metrów potną to zapłacisz 50 zł ) oklejenie około 2,5 zł za metr ale już z okleiną jest liczone. Przelicz, policz i się dowiesz jaki ogromny wydatek ;)
Druga sprawa, zagłębiarka to narzędzie, którego zakup potrafi się zwrócić w tydzień ( opcja dla obrotnych ) dla leniwych w rok ;)
Podcięcie drzwi na wymiar kosztuje 60 zł a docinanie blatów kuchennych i łączenie za pomocą szablonów, jeszcze więcej.
To tak dla informacji :)
Ja nie dorabiam, nie muszę. Maszyny i urządzenia mam dla siebie i z nudów coś tam zawsze sobie wyskrobię.
Mam tak wywalone na wszystko jak mój kot i pies ;)
Robię co umiem, mam co lubię ;)
Jak widzisz, nie załatwiłeś płyt i co mam Ci powiedzieć ? Mówiłem, że telefonem nic nie załatwisz a Ty dzwonisz po kilka razy i pytasz się kobiety ( kobieta tam odbiera telefony bo siedzą dwie na sklepie )
Zadzwoń i zapytaj, czy możesz złożyć zamówienie na fronty meblowe ;) Okaże się, że jednak mogą ;)
Jak chcesz wiedzieć, to wszystko można załatwić. Tanie te płyty nie są, załatwiania masa i jazdy ze 3 razy po kilkadziesiąt km
Musisz jeszcze wiedziec, że sam transport i to własnym busem wyszedł mnie 100 zł i pocięcie na wymiar taki, żeby mi weszły płyty do samochodu z 30 zł
Pisałem wcześniej, nic na lewo i na boku nikt nie zrobi. Dostaniesz paragon albo fakturę. To nie prl, że za przysłowiową "flaszke" coś załatwisz.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 13 lip 2018, 15:45

Dzisiaj górna szafka nad tylnym stolikiem.
Nie wiem czy brać te szare płyty na czoło mebla, czy bukowe.
Tu jeszcze widok na siedziska i stolik.
Materace pod plecy, są skrócone z szerokości i wysokości.
37010189_332915610579450_7904900090110672896_n.jpg

Zrobiłem szablon z paneli ściennych ( wszystko wymaga wielu przymiarek )
Przyczepa nie jest symetryczna a co za tym idzie wymiary z łokcia i z oka trzeba wstępnie zbierać.
Szablon jest najlepszym rozwiązaniem, unika się wtedy pomyłek.
Nie można się przy rozkroju płyt pomylić, bo lipa ;)
Czołowa deska i deska pod spód.
Jednak dla zbicia wagi zrobię trochę inaczej ;)
Wieczorem uda mi się pewnie coś pokazać na foto.
Nogę stołu musiałem podciąć. Noga u dołu ma zaślepkę. Trzeba ją odkręcić kluczem " na gwiazdkę" obciąć, nałożyć nakładkę i z powrotem dokręcić wkrętami ( noga ma wyfrezowane miejsce na wkręty na całej długości dlatego obawy nie ma, że nie wkręcimy z dołu nakładki )
Ostatnio zmieniony piątek, 13 lip 2018, 15:53 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: desperos » piątek, 13 lip 2018, 15:49

GrzegorzBruta pisze:Kolega na rybach miał mały bum. Trzeba coś z tym zrobić. Nie mam pojęcia od czego zacząć hehehe
Trzeba koledze pomóc ale marnie to widzę.
Jak ktoś ma ochotę i wie jak to zrobić i chce to zrobić, to dać znaka.
przyczepa 3.jpg

To już złom bo patrząc na zdjęcia to i zaniedbana i stara...tylko na części pogonić żeby coś odzyskać.
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 13 lip 2018, 15:59

desperos pisze:
GrzegorzBruta pisze:Kolega na rybach miał mały bum. Trzeba coś z tym zrobić. Nie mam pojęcia od czego zacząć hehehe
Trzeba koledze pomóc ale marnie to widzę.
Jak ktoś ma ochotę i wie jak to zrobić i chce to zrobić, to dać znaka.
przyczepa 3.jpg

To już złom bo patrząc na zdjęcia to i zaniedbana i stara...tylko na części pogonić żeby coś odzyskać.

Oj to tylko źle tak wygląda. Dzisiaj wstępne koszty naprawy to jakieś 800 zł ( części )
Środek tej przyczepy jest jak nowy i doinwestowany konkretnie, wyposażenie zwala z nóg. Dlatego szkoda tego złomować.
Jakbym miał sam to robić, to bym se dał siana.
Gorzej rozbite widziałem i bym tu pokazał ale nie mogę tego robić, stoją w firmie się takimi sprawami zajmującej.
Widziałem też zdjęcia przed i po "bum" powiem, że byłem pod wrażeniem i nie poznasz nawet co było uszkodzone.
Kampery to samo, ile tego stoi w kolejce do naprawy.
Naprawa ma trwać 3 dni ponoć.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 14 lip 2018, 19:37

Dzisiaj coś tam porobiłem znowu ;)
IMG_20180714_191152.jpg

IMG_20180714_140809.jpg

IMG_20180714_142555.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Miron EZD » sobota, 14 lip 2018, 22:07

Grzegorz, kiedy i gdzie planujesz premierę Swojej przyczepy?
Chciałbym, oczywiście jeśli pozwolisz obejrzeć ten niebywały egzemplarz na własne oczy.

DuszekPuszczy
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 10 lip 2018, 22:30
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DuszekPuszczy » sobota, 14 lip 2018, 22:10

No dobrze, przyczepka git, Grzegorz wymiata ale w końcu wiadomo co to za płyta 10 mm ? Bo raz czytam że trzeba było uruchomić znajomości a raz że od ręki wszędzie.

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Miron EZD » sobota, 14 lip 2018, 22:20

Czyli, ktokolwiek wie, ktokolwiek widział?

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 00:58

Miron EZD pisze:Grzegorz, kiedy i gdzie planujesz premierę Swojej przyczepy?
Chciałbym, oczywiście jeśli pozwolisz obejrzeć ten niebywały egzemplarz na własne oczy.

Ja myślę, że zdążę jeszcze w sezonie nią wyruszyć. Jednak nie ma mowy o premierze :) Zwykła przyczepa i nic więcej.
Nie będę tam miał żadnych cudów na kiju. Jak pisałem "bida edition"
Powiem Ci jednak jak zrób. Zapnij przyczepę, podjedziesz do mnie. Pooglądamy te moje wypociny a potem postawimy przyczepy nad jeziorem i połowimy sumy :) Karty wędkarskiej mieć nie musisz, wędki mam, ponton motorowy itp, stawiasz przyczepę za darmo, bo to nasze prywatne jezioro a miejsce bajka. Nie będzie Ci się chciało wracać do domu.
Możemy nawet zgadać się w jakiejś grupie większej i zapraszam. Miejsca nad jeziorem nie brakuje a widoki hmm trzeba zobaczyć samemu.
Fiacior mieszka blisko z Murano i mogą też zawsze spokojnie podjechać nawet na wekend.

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » niedziela, 15 lip 2018, 01:07

Z tego co zrozumiałem płytę 10mm kupisz bez problemu, zwykłą meblową bo takiej jak ma Grzegorz czyli robione na zamówienie nie załatwi nikt. Robił ją Zdzichu ten który pracuje na pierwszą zmianę, zresztą razem z dwoma kobietami z biura, te leją ciepłym moczem na każdego dzwoniącego, dlatego trzeba gadać ze Zdzichem, ale on znów nie ma telefonu i koło płyt ze specjalnego materiału, kolejnych specjalnym klejem się zamyka. Temat raczej nie do ogarnięcia, zostaje tylko zwykla płyta 10mm taka jak używają do szaf, ale i tak trzeba się zastanowić bo muszą być specjalne wkręty które i tak nie będę trzymać i jeśli nie masz kilku podstawowych narzędzi za kilka tysi, to raczej nic z tego nie zrobisz.
Wracając do przyczepy i remontu to zaczyna to w końcu wyglądać, bez dwóch zdań będzie to najdokładniej zrobiony remont ever.
Pozdrowienia! Łów rybska i remontu dalej :)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 01:56

Samoogon pisze:Z tego co zrozumiałem płytę 10mm kupisz bez problemu, zwykłą meblową bo takiej jak ma Grzegorz czyli robione na zamówienie nie załatwi nikt. Robił ją Zdzichu ten który pracuje na pierwszą zmianę, zresztą razem z dwoma kobietami z biura, te leją ciepłym moczem na każdego dzwoniącego, dlatego trzeba gadać ze Zdzichem, ale on znów nie ma telefonu i koło płyt ze specjalnego materiału, kolejnych specjalnym klejem się zamyka. Temat raczej nie do ogarnięcia, zostaje tylko zwykla płyta 10mm taka jak używają do szaf, ale i tak trzeba się zastanowić bo muszą być specjalne wkręty które i tak nie będę trzymać i jeśli nie masz kilku podstawowych narzędzi za kilka tysi, to raczej nic z tego nie zrobisz.
Wracając do przyczepy i remontu to zaczyna to w końcu wyglądać, bez dwóch zdań będzie to najdokładniej zrobiony remont ever.
Pozdrowienia! Łów rybska i remontu dalej :)

Problem z płytami to żaden problem.
Ja załatwiłem.
Problem rodzi się potem.
Nie trzeba mieć żadnych maszyn ! Ja płyty kleję i skręcam ! Skręcam w niewidocznych miejscach i to nie wkrętarką a śrubokrętem bo w rękach mam wyczucie a wkrętarką już nie ( tam gdzie jest szereg śrub, tam listwa led przykrywa łączenia ) Żadnej śruby nie widać z zewnątrz !
Cięcie i oklejanie zlecisz firmie i za przysłowiowe 100 zł masz docięte i oklejone !
Masz problem z wycięciem okienek na wnęki ? Zleć to również firmie i na cnc wytną wszystko ( 15 zł jedno okienko )
Dla przykładu powiem Ci, ze po wycięciu okienek w płycie z frezu zostało dosłownie NIC !
Kosztował z przesyłką około 46 zł i poleciał do kosza. Swoje zrobił.
Chcesz samemu oklejać płyty 10 mm okleiną abs gr 3mm lub 2 mm ?
Na rynku trudno dostać okleinę szer 12 mm ( dlatego trzeba ją ciąć samemu z 22 mm na 12 mm i życzę powodzenia bo nożyk się od tego odbija ) tak samo odbija się od tego frez zaokrąglający a frez Festool kosztuje jakieś 250 zł :)
Mając nawet ( niby ten cały sprzęt ) to marnie to widzę ;)
Żeby takie coś okleić samemu, to trzeba wprawy i da się to oczywiście zrobić, bo nawet trzeba, ze względu na to, że nawet maszyna tego nie oklei, bo wewnątrz płyty, jest zbyt mały promień.
IMG_20180714_135905.jpg

Jak się chce i ma cierpliwość, to oklejenie wewnątrz wnęki wychodzi to tak
IMG_20180714_162142.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 02:44

DuszekPuszczy pisze:No dobrze, przyczepka git, Grzegorz wymiata ale w końcu wiadomo co to za płyta 10 mm ? Bo raz czytam że trzeba było uruchomić znajomości a raz że od ręki wszędzie.

Płyta meblowa ( wiórowa gr 10 mm ) jest dostępna na rynku.
Płyta meblowa robiona na zamówienie nie jest ogólniedostępna.
Nie trzeba uruchamiać znajomości, trzeba złożyć zamówienie ale nie telefonicznie a trochę za tym pochodzić i pojeździć.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 02:56

Samoogon pisze:Wracając do przyczepy i remontu to zaczyna to w końcu wyglądać, bez dwóch zdań będzie to najdokładniej zrobiony remont ever.
Pozdrowienia! Łów rybska i remontu dalej :)

Robiłem, co mogłem, żeby to jakoś tam wyglądało.
Brakuje mi rąk, by to wszystko samemu doprowadzić do końca w miarę spokojnie i szybko.
Środek lata a ja w ....nie chcę się wypowiadać gdzie ;)
Pomaga mi żona i to głównie Jej mogę zawdzięczać, że coś w ogóle zrobione.
Mi brakuje sił, cierpliwości i tracę zapał do tego stopnia, że w środę jadę na ryby :roll:
Robota nie zając ;)

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » niedziela, 15 lip 2018, 08:22

GrzegorzBruta pisze:
Samoogon pisze:Pomaga mi żona i to głównie Jej mogę zawdzięczać, że coś w ogóle zrobione.

Sytuacja bliźniacza do mojej, gdyby nie Kamila to chyba jeszcze bym się z tym wszystkim bawił.

PS.
Również mam nadzieję kiedyś zobaczyć Twoją pracę na żywo, a jeśli będzie jakiś spot nad jeziorem jestem jak najbardziej chętny, jeśli czas pozwoli.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości