Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 26 kwie 2018, 22:03

Ollalla pisze:Do Sz.P. DIZZY

od Ollalla: "kimkolwiek jesteś"

My tu jesteśmy zgraną paką i trzeba wrócić do moich wcześniejszych postów :)
Pisałem kiedyś, że jestem najlepszy i każdy już chyba o tym wie, dlatego Dizzy oraz inni użytkownicy już o tym wiedzą i są przekonani o tym od dawna ;)
Dlatego tak Dizzy zareagowała, bo wie, że inaczej być nie może ;)
Teraz wyobraź sobie, wchodzisz i mówisz, że taki i taki klej i kropka ;) No ja się ludziom nie dziwie, że zareagowali w ten sposób i bronili mnie jak mogli ;)
Teraz jednak muszę powiedzieć, że bardzo mi miło, że włączyłaś się do dyskusji i im nas więcej, tym lepiej a każda porada jest na wagę złota.
Wiele lat trwało, bym musiał zadbać o moją "najlepszość" i wiele "wojen" musiało się odbyć, by tak zostało ;)
Dlatego nie mozna winić Dizzy za taką reakcję :) a ja biorę cały ten "spór" na siebie ;)
Dzin może potwierdzić :roll:

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » czwartek, 26 kwie 2018, 22:32

I potwierdza...

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 26 kwie 2018, 23:18

dzin1975 pisze:I potwierdza...

murano tez mówił, że tak razem z fiaciorem ;)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Murano » piątek, 27 kwie 2018, 04:26

GrzegorzBruta pisze:
dzin1975 pisze:I potwierdza...

murano tez mówił, że tak razem z fiaciorem ;)

A niech ci będzie....
Tylko kup Bonatap i rób tym klejem.
Zdążysz na Koszęcin przynajmniej....
;-)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: stachu_gda » piątek, 27 kwie 2018, 08:07

Ollalla pisze:od Ollalla: "kimkolwiek jesteś" , ok, proszę bardzo: kobieta, lat 53, matka 2 synów, nauczycielka, mieszkam na Kaszubach


O proszę, lokalna frakcja. Pozdrowienia z regionu :)

Awatar użytkownika
Ollalla
Posty: 6
Rejestracja: środa, 28 lut 2018, 10:11

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Ollalla » piątek, 27 kwie 2018, 20:31

Dziękuję za pozdrowienia z regionu :D

Awatar użytkownika
Ollalla
Posty: 6
Rejestracja: środa, 28 lut 2018, 10:11

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Ollalla » piątek, 27 kwie 2018, 20:47

GrzegorzBruta niniejszym przyjmuję do wiadomości, że jesteś najlepszy, ale i tak Bonatap jest lepszy:-))))) Dzisiej kleiłam tapicerkę samochodową Bonarosem dla odmiany, łapie tak samo jak Bonatap ale śmierdzi niemiłosiernie. Tak przy okazji - co robisz z tymi palsikami dookoła okien, tzn jeśli u Ciebie są? Nie mogłam na nie patrzeć i przykleiłam tapicerkę samochodową. Oryginalną wykładzinę mam niebieską, tapicerka granatowa, może być, ale nie wiem czy to zostawić. Jak się ogarnę to wrzucę zdjęcia.
No i jeszcze meble, napisałeś, że zrobisz perfekcyjnie, suwmiarką będzie można mierzyć. Ja zwątpiłam. Wszystkie budowałam dokładnie, mierzyłam sto razy, a jak wstawiłam do przyczepy to już było różnie, niektóre szafki nie przystają do siebie jak powinny. No, ale to moje pierwsze meble, więc jest jak jest. Po zamocowaniu tego wszystkiego do podłogi i ścian jest w miarę dobrze, a co nie jest to zamaskuję tak czy inaczej. Ale już jestem ciekawa jak to Tobie wyjdzie ,pewnie najlepiej :-)))) A będziesz malował przyczepę? Bo skoro robisz taki dokładny research kleju to może już przestudiowałeś farby? Chciałam malować Olivą, ale każą stosować podkład, a na myśl, że wtedy będę musiała przyczepę szlifować dwa razy już mi niedobrze. Więc wczoraj poczytałam o farbach Jotul. Do nich nie trzeba podkładu. Co o tym myślisz? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ollalla
Posty: 6
Rejestracja: środa, 28 lut 2018, 10:11

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Ollalla » piątek, 27 kwie 2018, 20:50

Plastikami dookoła okien miało być, sorry :-)

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » sobota, 28 kwie 2018, 00:02

Palsiki fajna nazwa:))

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 1 maja 2018, 20:10

Znowu się dzisiaj narobiłem ;)
Wklejone dystanse pod drewniane listwy w suficie. Jutro pneumatycznym młotkiem przymocuję do tych podkładek listwy drewniane o długości 2,2 m
Jutro też te listwy zalaminuję żywicą i matą szklaną, żeby na głowę nie spadło ;)
Docięte kawałki ocieplenia i tylko ocieplenia. Panele i tak zakryją wszystko i ma to jedynie za zadanie trzymać się ścian ;)
Do tych zagrzejnikowych ekranów i tak nie będzie przyklejana tapicerka, dlatego ma być tylko izolacja na ścianach i trzymać, trzymać i tylko trzymać się laminatu.
Podkładki mocowane do sufitu na klej. Wykonałem nacięcia w listwach, żeby klej miał większą powierzchnię klejenia i przez to trzymał na wieki.
20180501_152220.jpg

20180501_152233.jpg

20180501_153111.jpg

20180501_185219.jpg

Dzisiaj jeszcze przeszyję tapicerkę na sufit.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » środa, 2 maja 2018, 06:47

Skąd czerpiesz tyle sił na tyle roboty jednego dnia, a może na wędkowaniu ładujesz akumulatory?
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 2 maja 2018, 12:24

DIZZY pisze:Skąd czerpiesz tyle sił na tyle roboty jednego dnia, a może na wędkowaniu ładujesz akumulatory?

Bo ja to mam świetne połączenie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=XYqjsG2CoyY

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » środa, 2 maja 2018, 13:54

GrzegorzBruta pisze:
DIZZY pisze:Skąd czerpiesz tyle sił na tyle roboty jednego dnia, a może na wędkowaniu ładujesz akumulatory?

Bo ja to mam świetne połączenie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=XYqjsG2CoyY

Kultowa scena, genialna :lol:
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 2 maja 2018, 15:05

Listwy drewniane wklejone w sufit i zalaminowane. Wcześniej zostały przytwierdzone sztyftami przy pomocy pistoletu pneumatycznego. Po sztyftach nie poprawisz :) Kto nie ma pistoletu, to może wkrętem.
Potem posmarowałem zywicą sufit w miejscu nałożenia tkaniny szklanej, na posmarowaną powierzchnię przyłożyłem tkaninę i pędzlem przesączyłem tkaninę. Trzeba pamiętać, żeby pędzel był zawsze mokry od żywicy. Trzeba przesączyć żywicą i przy okazji wytrącić powietrze spod tkaniny. Teraz będzie trzymać sto lat :)
20180502_135944.jpg

20180502_135950.jpg

20180502_135958.jpg

20180502_144814.jpg

20180502_144819.jpg

20180502_144830.jpg

Teraz trzeba zamocować listwę led a dokładniej mówiąc jej klosz;)
Przykręcić do litewki i tu należy pamiętać, po odkręceniu zostaną otwory w listwie, w te otwory po wkrętach wkręcamy wkręty ale bez łba, łeb wkręta ostrzymy i w ten sposób wystają nam szpilki z listwy. Następnie przyklejamy ekran zagrzejnikowy a szpilki przebijają nam ekran i później tapicerkę. Po przyklejeniu tapicerki wystają nam te znaczniki ( szpilki ) Odkręcamy obcęgami znaczniki i przykladamy litwęledową i przykręcamy we wcześniejsze otwory ;) Qrde proste ;) Bez szukania i błądzenia mamy wszystko równo na suficie, znaczy mamy wtedy równo pod sufitem hehehe
Tak przy okazji, jak ktoś chce robić boazerie w domu, to bierze się w listwie montażowej wbija gwoździe, następnie przykłada z tymi wbitymi gwoździami listwę na ścianie i wbija młotkiem gwoździe, odrywa listwę ze ściany i mamy zaznaczone punkty na kołki rozporowe, ja jednak nigdy nie używałem kołków rozporowych z prostej przyczyny ( nie trzymią ) ciąłem kwadrat 12 mm na 12 mm i potem na długość 100 mm i wierciłem otwór w ściane 10 mm a potem te drewniane kołki wbijałem w mur młotem na siłę, czego nie dało się wbić głębiej, to młotkiem łamałem i przykładałem listwę z gwoździmi, wbiłem i można było na takiej listwie stanąć i w taki sposób można zaoszczędzić masę czasu ale jak to mówią, jesteś dorosły i wiesz co robisz. Każdy sposób jest dobry ale lepszego nie znam ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 2 maja 2018, 15:56

Dzisiaj trudno o prawdziwych pracowników, tylko odejdziesz na minutę a tu taki obraz.
Jak będzie mój pomocnik miał takie podejście do roboty, to nigdy tego nie skończę.
Najgorsze jest w tym to, że nawet nie spojrzał w moją stronę, jak go złapałem na spaniu ;)
20180502_155122.jpg
20180502_155122.jpg


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości