Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » środa, 2 maja 2018, 17:04

Bierz przykład i odpocznij;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 2 maja 2018, 17:35

dzin1975 pisze:Bierz przykład i odpocznij;)

Mowy nie ma ;)
Ja jestem człowiekiem pracującym :roll: :roll:

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 2 maja 2018, 17:36

GrzegorzBruta pisze:
dzin1975 pisze:Bierz przykład i odpocznij;)

Mowy nie ma ;)
Ja jestem człowiekiem pracującym :roll: :roll:

Tego roku muszę jeszcze wyjechać przyczepą na ryby :mrgreen:

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » środa, 2 maja 2018, 18:28

Też coś :x On przecież pilnuje.
Nie wyczuł zagrożenia, ani funta wołowiny, to po co ma łeb podnosić :lol:

GrzegorzBruta pisze:
GrzegorzBruta pisze:
dzin1975 pisze:Bierz przykład i odpocznij;)

Mowy nie ma ;)
Ja jestem człowiekiem pracującym :roll: :roll:

Tego roku muszę jeszcze wyjechać przyczepą na ryby :mrgreen:

Spod lodu też biorą ;)
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 2 maja 2018, 22:32

Na dzisiaj koniec z remontem, jutro tez jest dzień ale muszę jeszcze okleić spienione pvc docięte już na wymiar. Jednak dla wentylacji wywiercę w nim kilka duuuużych otworów ;) Panel zakryje te nadęte od przewodów elektrycznych ekrany i sprawi, że ściana będzie gładka jak szyba ;)
Pięknie przykryje łączenia tapicerki w rogach i zakamufluje wszystkie fałdki itp
Waga żadna a dużo radości ;)
20180502_221320.jpg

Takich wklejonych w sufit drewnianych klocków jest około 18 sztuk i wszystkie już zalaminowane żywicą i tkaniną szklaną.
20180502_221517.jpg

20180502_221529.jpg

Jutro wyklejam sufit ekranami. Do soboty musi być przyklejona tapicerka ;)
Chyba nie będzie to wielka sobota przyszłego roku hehehehe
Załączniki
20180502_221536.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 2 maja 2018, 22:40

DIZZY pisze:Też coś :x On przecież pilnuje.
Nie wyczuł zagrożenia, ani funta wołowiny, to po co ma łeb podnosić :lol:
Mój pies nigdy niczego nie upilnował jeszcze :) To pies pociągowy i ma swój charakter, mistrz ucieczek i straszny uparciuch.
Jak idzie na spacer to czasami stanie i wraca na taczce ;)
Od poniedziałku do soboty maszeruje polnymi drogami a w niedziele tylko asfaltem ! To nie jest żart, wynika to z tego, że zawsze chodził w niedziele z moim ojcem a w tygodniu z kimś innym. Stąd ten foch i niedziela to asfalt i za żadne skarby na polną drogę nie wejdzie.
Spod lodu też biorą ;)

Tylko nie to :roll:

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » środa, 2 maja 2018, 23:05

GrzegorzBruta pisze:Od poniedziałku do soboty maszeruje polnymi drogami a w niedziele tylko asfaltem ! To nie jest żart, wynika to z tego, że zawsze chodził w niedziele z moim ojcem a w tygodniu z kimś innym. Stąd ten foch i niedziela to asfalt i za żadne skarby na polną drogę nie wejdzie.


Rewelacja, to potwierdza, że psy lubią rytuały i uporządkowane zwyczaje.
Moja to typowy pasterz i o uciekaniu mowy nie ma, kto by mamusi pilnował :P Nawet w domu chodzi za mną krok w krok i kładzie się tak, by zawsze mieć mnie "na oku".
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 5 maja 2018, 16:44

Oklejanie paneli
20180505_160743.jpg

20180505_161406.jpg
20180505_161406.jpg

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » sobota, 5 maja 2018, 18:05

Ciekawość mnie zżera, nie mogę się doczekać efektu końcowego

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 5 maja 2018, 19:27

Samoogon pisze:Ciekawość mnie zżera, nie mogę się doczekać efektu końcowego

Jak dotąd spokojnie z pracą. Wyklejone cała przyczepa ekranem i teraz żarty się skończyły.
Pokażę, że będzie ładnie i wszystko wykończone jak trzeba.
Panel oklejony i lekka przymiarka zrobiona.
Takich paneli trochę będzie ale to już bułka z masłem jak dla mnie. Cięcie i oklejanie to już jeden dzień i po krzyku.
Jutro jadę na ryby i wracam koło czwartku, więc robota musi poczekać a szkoda ;)
20180505_175415.jpg

Nie widać struktury materiału z powodu słońca ;)
20180505_190420.jpg

20180505_190427.jpg

Tak wygląda mój tapicer po pracy ;)
20180505_184549.jpg

Trochę zbliżenia
20180505_194020.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 6 maja 2018, 13:40

Dzisiaj wietrzenie przyczepy i wyjazd na ryby. Robota poczeka i to moje celowe zagranie, jak klej popuści to poprawki ewentualne a piątek i sobota wyklejanie tapicerki.
Dach miał być wyklejony sztuczną skórą ale zrezygnowałem z tego pomysłu i pójdzie materiał, nie chcę robić foliowego namiotu a materiał coś tam złapie zawsze wilgoci i odda, natomiast sztuczna skóra sprawić, że cała wilgoć popłynie po suficie jak po szybach ;)
Uporam się z tapicerką i wtedy wpadam z siekierami i wykańczam środek ;)
Będzie co robić ale efekt też mam nadzieję będzie i na jakieś parę ładnych lat spokój i tylko odpoczynek będzie mnie czekał ;)
Potem biorę się konkretnie za mojego busa ;)
Jednak bus, to tylko zabudowa a nie remont ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 11 maja 2018, 05:18

Wczoraj po drodze wpadłem do Skoczowa po materiał na sufit. Zakupiłem potrzebny mi kawałek i chyba dobrze zrobiłem lecąc w ten deseń.
Ma być jasny sufit i będzie. Miało być z ekoskóry ale nie będzie. Przyczyna to skraplająca się woda i by to wyeliminować kupiłem materiał.
Materiał oczywiście na piance o gr 5 mm gdyż lepiej wykleja się czymś sztywniejszym i unikniemy wtedy przy klejeniu pofałdowań i niepotrzebnego stresu. Ściany, ścianami ale sufit wyklejać czymś cienkim, to raczej niezbyt mądry pomysł.
Dla wprawionych w boju, mowa o tych, którzy robią to już kolejny raz, to może łatwizna ale ja nie będę ryzykował, bo szkoda moich pieniędzy, niepotrzebnego stresu i włożonej pracy (nie wspominając o tym, że potem trzeba zaglądać na to całe życie i pogodzić się z fałdami).
Jak już pisałem, u mnie wymiana tapicerki na suficie, może odbyć się bez ceregieli, gdyż odbiegam od całej reszty i robię wg mojego pomysłu.
Mniej pracy, pieniędzy i stresu ;) Efekt hmm, ktoś może mi zarzucić kolorystykę ale nie efekt końcowy i estetykę wykończenia. Jednym słowem teraz dopiero będę robił to, co lubię i robić umiem. Jak powiedziałem wcześniej, nie lubię oglądać u siebie partaniny ;)
Dla kontrastu z ekoskórą, którą wykleję ściany.
20180511_051956.jpg

20180511_052001.jpg

To jest właściwy kolor na tym zdjęciu :)
20180511_052137.jpg

20180511_052146.jpg

Tapicerka będzie w trzech kolorach, gdyż panele okienne wykonam z dziurkowanej, kremowej ekoskóry.
Wszystkie ekrany wykleiłem klejem butapren a tapicerkę na kleju Bonatap.
Płyty meblowe wykona mi firma na zamówienie. Tydzień czasu od złożenia zamówienia będą do odbioru.
Powiem może jak ja przyklejam tapicerkę.
Zaczynam smarować klejem od środka do jednego okna, potem czekam, przykładam materiał i jadę z przyklejaniem od środka w stronę jednego okna.
Potem smaruję drugą część dachu, czekam i przyklejam od środka w stronę drugiego okna (mówię o oknach z przodu i z tyłu przyczepy).
Nie radzę klejenia od okna do okna, bo można nie trafić i zjechać z materiałem na ścianę ;) Cały zabieg trwa około 30 minut z palcem w nosie i czekaniem na doschnięcie kleju. Po przyklejeniu szerokim gumowym walkiem prasuję tapicerkę i po sprawie ;) (nigdy nie jeżdżę wałkiem w poprzek, tylko wzdłuż z uwagi na przetłoczenia w dachu :)
Kleję sam i nie potrzeba mi do tego pomocników i sześciu rąk :)
Smaruję klejem w rękawiczkach "gumowych" i po posmarowaniu kleju, nakładam na nie rękawiczki bawełniane. Nie ma szans ubrudzenia tapicerki ;)
Pamiętać należy, że jak przykleisz i odkleisz, bo chcesz poprawić, to tapicerka odpadnie. Przerobione i to nie tylko przeze mnie ale powie Ci to każdy tapicer albo i nie powie, bo ma gdzieś kogoś, kto robi to sam a tajemnica zawodu to jego chleb ;)
Pisząc to, nie mam zamiaru i nigdy nie miałem nikogo pouczać, robię to z własnego doświadczenia i trochę takich rzeczy przerabiałem w życiu.
Każdy jest jednak dorosły i wie, co robi a jak zrobi, czym zrobi to tylko jego sprawa. Może robić inaczej i tak, jak uważa, że mu lepiej ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 11 maja 2018, 17:32

Dzisiaj jak sobie obiecałem. Tapicerka poklejona.
Trochę zdjęć z moich wypocin i proszę popatrzeć jak powinna być tapicerka poklejona ;)
Jak jutro nie spadnie wszystko :mrgreen:
Tak na serio teraz powiem, że trochę zeszło, myślałem, że umrę w tym gorącu :)
Nie myślałem, że będzie taka temperatura w środku i normalnie w pewnym momencie wyskoczyłem z przyczepy złapać powietrza.
Nie wiem, czy się komuś podoba ale już musi zostać :)
Tapicerka pod dachem ;)
20180511_140305.jpg

szyber nie jest dokręcony i sobie zwisa jeszcze ;)
20180511_144753.jpg

Nie wiem, czy też macie takie łączenia w rogach ? Zeszło trochę ale warto było.
Jestem w tym najlepszy, jak ze wszystkim :roll:
Ogólnie rzecz biorąc szału nie ma ale może zostać. Nie mieściłem się w przeznaczonych funduszach i dlatego tak musi już być.
20180511_170403.jpg

20180511_170408.jpg

20180511_170416.jpg

Delikatna kosmetyka, przy wycinaniu tapicerki na zaokrągleniach.
20180511_170836.jpg

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » piątek, 11 maja 2018, 20:18

Komuś tam się podoba...
:)
Bardzo estetycznie to wszystko wygląda, jak powiedział tak zrobił ;) zdjęcia pewnie nie oddają rzeczywistości, mam nadzieję kiedyś zobaczyć na żywo. Jesteś najlepszy :)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 11 maja 2018, 21:03

Samoogon pisze:Komuś tam się podoba...
:)
Bardzo estetycznie to wszystko wygląda, jak powiedział tak zrobił ;) zdjęcia pewnie nie oddają rzeczywistości, mam nadzieję kiedyś zobaczyć na żywo. Jesteś najlepszy :)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości