Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 10:07

Ja biorę pikowaną eko skórę inaczej mówiąc "skaj" ale nie na piance. Tak jak mówisz. Dwa odcienie, jeden kolor to beżowy a drugi lekko brązowy.
Takie same kolorystycznie meble. Fronty mebli kremowy, wysoki połysk ! Opaski na meblach jakiś fornir orzech i też na wysoki połysk.
Dwa fotele z przodu przyczepy i tapicerka również na fotelach kremowa i brązowa. Brązowe siedzisko a oparcie krem. Do tego z przodu stolik na jenej chromowanej nodze i jak się uda to szklany zrobię, nie pęknie gwarantuję! Pokrywy na zlewozmywaki i piece też mają szyby! Oczywiście hartowana, foliowana itp. Jak umocuje na stałe to nie pęknie. Teraz po wyrzuceniu wszystkiego z przyczepy, będę miał około 160 kg dla siebie!
W przyczepie wożę tylko powietrze i nie przewożę niczego, tylko to, co jest zamontowane. Mam busa i tam wszystko pakuję.
Czujniki schodowe w meblach i podświetlana podłoga, meble i sufit na bogato. Nie ma lipy. Już teraz wiem co mam robić i trzymam się planu.
Jak będzie wyglądał remont ? Precyzja mebli do 0,2 mm a tapicerki do 4 mm pod listwami zasłaniającymi łączenia. Zastosuję może wstawki z drewna ale to jeszcze jeszcze.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » czwartek, 27 lip 2017, 12:18

Chcesz kleić skaj bezpośrednio do laminatu? W sumie on chyba jest na jakiejś i fizelinie i by wystarczyłoZastanawiami, ale to będzie ponad 50kg balastu , i dlatego ta pianka. Drugi temat że piankę można by dać jednostronnie skajem a z drugiej folia aluminiowa..
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 14:09

Romlas pisze:Chcesz kleić skaj bezpośrednio do laminatu? W sumie on chyba jest na jakiejś i fizelinie i by wystarczyłoZastanawiami, ale to będzie ponad 50kg balastu , i dlatego ta pianka. Drugi temat że piankę można by dać jednostronnie skajem a z drugiej folia aluminiowa..

Flizelina ma około 30 gr na metr kwadratowy ! Skąd te 50 kg się wzięło balastu to nie wiem. No jest jeszcze grubsza flizelina i ma 50 gr na metr kwadratowy. Ja na temat wagi już się nie wypowiadam.
Eko skóra już kupiona, odwiedziłem dzisiaj tapicernie i wiem wszystko. Ma się znajomych kolegów wędkarzy pracujących w branży i przez fb dostałem namiary ;) 1400 znajomych na fb robi swoje :)
Co mogę Ci powiedzieć w kwestii tapicerki to wbijesz potem na pw i powiem Ci gdzie co kupić i jaki klej użyć.
Możesz oczywiście zawsze też zadzwonić. Pianka, czy flizelina wsio rawno ;) Ważne, że się klei ;) Wagą się nie przejmuj, pianka zmurszeje po czasie, flizelina nie ;) Nic nie klej. Poczekaj a wszystko tu pokażę jak się to robi fachowo. Prędzej buda się przewróci niż spadnie mi tapicerka ;)
Jednak nikomu nic nie doradzam odnośnie kleju, lakieru, materiałów obiciowych tu na forum. Ja robię swoje a każdy ma wybór i ponosi odpowiedzialność za siebie samego. Jak będziesz chciał to na pw podpowiem Ci czego użyć.
Teraz przyszedł czas na wymianę wkładek w w bagażniku i drzwiach przyczepy, mały remont zamka i pokrycie klamki zewnętrznej lakierem do plastiku.
Nie martwcie się, że odpadnie. Klamki w samochodzie też są malowane i zderzaki również ;)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » czwartek, 27 lip 2017, 14:20

50kg, to by ważyła płyta hdf obłożona skajem.
Masa Fizeliny jest pomijalna, czekam na relację bo ja się zastanawiam nad innym mocowaniem niż klej, jest jeszcze kilka rozwiązań i coś czuję że pokażesz jedno z tych co chodzi mi po głowie...
Dużo już rzeczy wymyślono, i pewne rozwiązania jakie niedawno wymislilem w/zw z akustyką mieszkania znalaem niedawno w pałacu w Rogalinie...a rozwiązanie z Niewiadowską tapicerką miało tylko jeden cel... taniość.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 14:29

Romlas pisze:50kg, to by ważyła płyta hdf obłożona skajem.
Masa Fizeliny jest pomijalna, czekam na relację bo ja się zastanawiam nad innym mocowaniem niż klej, jest jeszcze kilka rozwiązań i coś czuję że pokażesz jedno z tych co chodzi mi po głowie...
Dużo już rzeczy wymyślono, i pewne rozwiązania jakie niedawno wymislilem w/zw z akustyką mieszkania znalaem niedawno w pałacu w Rogalinie...a rozwiązanie z Niewiadowską tapicerką miało tylko jeden cel... taniość.

Musi być tanio i będzie tanio. Metr kwadrat 10 zł pikowanej eko skóry to chyba nie aż tak drogo
Popatrz w necie na spienione PCv :) to nic nie waży i juz mam kupione.
Remont zamka juz przebiega i czekam na wyschnięcie lakieru strukturalnego.
Wata aluminiowa, benzyna ekstrakcyjna, podkład, lakier czarny struktura.
Jak ktoś kiedyś malował lakierem strukturalnym czarnym, to zasada jest jedna, trzeba malować szybko, inaczej będą plamy. Nie przerywając od początku do końca !
Kultura pracy musi być, miseczka magnetyczna pozwoli nam na przechowanie śrubek, wkrętów i sprężynek. Trudno się potem to zbiera z trawy lub szuka godzinami, gdzie to leży.
20170727_144144.jpg

20170727_144148.jpg

20170727_145431.jpg

20170727_145635.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 22:49

Zamki zrobione i wylądowały w Przyczepie. Efekt ? Ładnie i czysto i działa. Mała rzecz a cieszy ;) Malowanie wyszło super i nie trzeba do tej farby co jest na foto stosować podkładu. Ja jednak zastosowałem bo miałem pod ręką podkład. Podkład schnie 15 minut a lakier z godzinę w normalnych warunkach 19 czy 20 stopni.
Do takich rzeczy używam suchego smaru i zawsze takiego do wkładek zamków, prowadnic szuflad i zabezpieczenia antykorozyjnego zaczepu i śrub w lewarkach do unoszenia przyczepy.
20170727_222557.jpg

20170727_222902.jpg
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lip 2017, 00:17 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 1 raz.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » czwartek, 27 lip 2017, 23:33

Czy suchy smar, to coś podobnego jak smar do łańcuchów? Mam taki w sprayu , jest biały i suchy. Stosuje też do zabezpieczania śrub przed korozją.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 23:39

Romlas pisze:Czy suchy smar, to coś podobnego jak smar do łańcuchów? Mam taki w sprayu , jest biały i suchy. Stosuje też do zabezpieczania śrub przed korozją.

Dokładnie to jest ten smar. Na zimę spryskaj nim zaczep i lewarki pod przyczepką. Można też zabezpieczyć aluminiowe listwy nim na przyczepie.
Aluminium też ulega korozji ;)
Powiem szczerze, że się boję czasu. Chyba mnie przy tej przyczepie śnieg zasypie. Nie ma co iść na łatwiznę. Potem się to mści.
Zrobić raz i dobrze i dwa lata spokój :mrgreen:
Tak na poważnie, to potem trzeba o wszystko dbać i cały czas mieć rękę na pulsie.
Dzisiaj przyszła część rzeczy zakupionych u Dariusa i mam nadzieję jutro je zabudować.
Czas goni bo zima za pasem ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 28 lip 2017, 13:20

Dzisiaj zakupiłem wełnę do polerowania i pastę polerską. Trzeba listwy aluminiowe wypolerować przed włożeniem uszczelek.
Do tego zakupiłem taśmę maskującą, by nie uszkodzić budki przy pracach. Wybrałem taśmę, która nie pozostawia kleju i sama spada po kilku dniach i tak też zrobię, Nie będę jej odklejał i poczekam aż sama spadnie. Czas zrobi swoje i nie będę musiał usuwać kleju po taśmie albo męczył się z zabrudzonym miejscem od kleju a potem przyklejonym brudem. Robota głupiego ;)
Dlatego 3 zł więcej a pracy mniej :) Użyjesz taśmy maskującej, to potem zawiń taśmę w woreczek nylonowy. Nie będzie problemu za kilka miesięcy ;)
Taśma tessa i 3M tylko takich firm używam. Innych nie biorę nawet do rąk.
Każda zakupiona rzecz odnotowana i koszt remontu można będzie podsumować i mam nadzieję, ze nikogo tym nie przestraszę ;)
Ma być solidnie i będzie solidnie, czysto i to ma być zrobione jak w książce pisze !
20170728_131026.jpg

20170728_131102.jpg

Przyszły formatki spienionego PCV grubości 4 mm, fajna sprawa, lekkie, solidne i zabezpieczone dodatkowo folią :)
Ile to waży ? Nie wiem ale to nic nie waży.
20170728_144209.jpg

20170728_144218.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 28 lip 2017, 23:04

Prace idą jak krew z nosa. Nie rozpisuję się, że szlifierka kątowa to podstawowe narzędzie pracy. Deszcz też nie pomaga.
Skupiłem się na wymianie oświetlenia z przodu przyczepy. Udało mi się zamontować nowe białe odblaski i białe lampy obrysowe z przodu budki.
Przewodów nie wymieniam, ktoś to zrobił wcześniej wraz z instalacją 230 V Wymieniłem tylko końcówki i przy pomocy zaciskarki zamontowałem nowe.
Wszystko potraktowałem wazeliną i przykręciłem lampy do budki wkrętami nierdzewnymi.
20170728_191132.jpg

20170728_191233.jpg

20170728_191401.jpg

20170728_191735.jpg

Oświetlenie tylne nie doszło dzisiaj, jeżeli jutro kurier nie dostarczy to pewnie poniedziałek.
Jest co robić. Jutro boczne odblaski pomarańczowe i ramka tablicy rejestracyjnej.
Odwiedziłem dzisiaj Auchan i jego dział tuningowy. Zakupiłem dwa kołpaki i ramkę ( carbon ) na rejestracje ;)
Białe lampy obrysowe zamontowałem jak w oryginale, nie wiem jak długo to wytrzyma. Jak nabiorą wody to wymienię na jakieś ledy.
Koszt 6 zł za sztukę
Muszę wszystko zrobić na zewnątrz przyczepy, potem środki. Czas goni a tu jeszcze co jakiś czas wyjazdy na ryby :)
Ogarnę to w tydzień. Potem ze środkami już znacznie dłużej.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 30 lip 2017, 16:20

Dzisiaj w Pszczynie zlot na rynku a ja nie miałem przyczepy ;(
Kilka zdjęć zrobionych z dzisiejszego zlotu
IMG_0074.jpg

IMG_0075.jpg

IMG_0076.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 31 lip 2017, 22:55

Prace trochę ruszyły do przodu. Jest 23.00 a na zewnątrz temperatura 26 stopni :) Postanowiłem pracować na nocną zmianę w tym tygodniu, bo w ciągu dnia raczej można zapomnieć. Jaki mam plan. Wkleić dwie listwy drewniane w sufit po całej długości przyczepy. Będzie się do czego złapać ledami a dokładniej mówiąc ich szynami montażowymi. Podsufitka przyczepy będzie wyklejona ekranem zagrzejnikowym i trzema pasami tapicerki.
Kolor tapicerki środek krem a dwa pasy po bokach jasny brąz. Takie mam założenia. Łączenie tych tapicerek przykryją listwy ledowe i będą wykorzystane jako dodatkowe oświetlenie wnętrza.
Ściany wyklejone będą również w dwóch kolorach ale polecą dwa pasy. Góra krem a dół jasny brąz.
Dlaczego dwa kolry a nie jeden. Przyczepa tym razem ma mieć stonowane kolory i całość ma podkreślać linie i sprawić, by stała się "większa"
Rezygnuję z ciemnych kolorów na rzecz jasnych. Trzy pasy tapicerki w suficie sprawi, że na bank lepiej będzie się przyklejać i leszy efekt zapewniony.Na wklejonych listwach w suficie na łączeniu tapicerki przytwierdzę ją dodatkowo zszywaczem i ponaciągam jak należy ( kolejna zaleta klejenia z kilku pasów ) Kiedy z czasem " popuści" tapicerka, jesteśmy w stanie wymienić ją etapami i na pewno to zrobimy szybciej i taniej. Nie ma się co przejmować łączeniem, gdyż zrobią to listwy oświetlenia ledowego. Te listwy zakupię z PCV, aluminiowe nie są elastyczne a co za tym idzie nie będzie to ładnie przylegało jak właśnie PCV.
Listwy led przymocuję pneumatycznym zszywaczem i w razie konieczności, zawsze można je w przyszłości wymienić. Kolor szyny led wdg uznania, to samo się tyczy koloru oświetlenia. Nie może być tak, że oświetlenie nas będzie razić po oczach. dlatego dobór koloru oraz moc led to już indywidualna sprawa każdego.
Co jeszcze. Na temat szyb może opowiem. Nie mam zamiaru wchodzić tapicerką pod uszczelki. Jak tego dokonać, by było estetycznie to pokażę w trakcie samej już pracy. Jedno jest pewne. Gdy przyjdzie nam wymieniać uszczelkę, nie będziemy musieli ingerować w tapicerkę i odwrotnie. Niezależne rozwiązania to super sprawa. Przyczepa i jej budowa przypomina mi efekt domina, ruszysz jedno to poruszysz drugie i tak bez końca.
Ja wprowadzę tu małe innowacje i nie będziemy musieli się martwić o następny raz. Pokażę sposób na zdjęciach jak wykonać tapicerkę z zastosowaniem kołków do tapicerki samochodowej i jak taki cały panel wykonać.
Jest to prostrze niż zakładamy i każdy będzie w stanie sam takie coś wykonać.
Na temat oświetlenia. Więcej oświetlenia tym lepiej. Czujniki schodowe, zabudowane w szafkach sprawią, że w nocy nie będziemy chodzić po omacku ani szukać włącznika.
Ledy na pewno sprawią, że dojdzie nam światło tam gdzie chcemy i nie rozładują nam akumulatorów jak w przypadku zwykłych zarówek. Dookoła każdego okna na pewno założę pasek led a jego panel zasłoni led i będziemy mieli efekt padającego światła zza tapicerki. Tak to ma u mnie wyglądać. Znając siebie tak właśnie będzie. Nie jestem może szybki w wykonaniu, jednak zawsze dokładny. Nie odstwię szopki.
Zabudowa mebli. Zlewozmywak, woda i brak gazu. Jedynie do ogrzewania pieca Truma. Nie będę gotował w środku przyczepy.
Meble na dwie osoby plus dziecko. Nie mam już małych dzieci ale nigdy nie mów nigdy ;) Może za jakiś czas wnuki będą z dziadkiem jeździły.
Stara zasada, dużo gadki a mało roboty ;) Jak już poogarniam to potem wybiorę się na jakiś zlot i będzie można pomacać i się pośmiać :)
Trzeba by było jak wodowanie statku szampana rozbić o kadłub ale sobie daruję, szyby drogie a szampana lepiej wypić niż rozbić ;) Nawiasem mówiąc plany są a co z tego będzie?
Martwię się tapicerką. Flizelina spoko. przyjdzie mi w pewnym momencie łączyć flizelinę z eko skórą i tu jest problem, eko skóra z materiałem i pewnie już inny klej trzeba będzie zastosować.
Nie myślę jednak o tym i w praniu wyjdzie wszystko.
Trochę jestem zdenerwowany przesyłkami, miała być już w piątek a tu poniedziałek i nic.
Pieniądze jak to pieniądze. Topnieją ;) Wszystko notuję, bo nie chcę przedobrzyć.
Jak widać budka miała być już na zewnątrz gotowa. Poślizg w przesyłkach robi swoje i niszczy plany ;)
Światła tył, uszczelki aluminiowych listew i plastikowe nakładki. To musi być na już. Potem środek ogarnę ryżową szczotką i zdejmę resztki pianki. Fajnie to schodzi, kleju na ścianach nie ma do szlifowania. Ekrany przykryją ewentualne małe pozostałości po fabryce i będzie gitara.
Tak zachowany papierowy emblemat świadczy o suchości tej przyczepy. Przy drzwiach jedynie był mały ślad po zacieku ale to już chyba norma. Teraz jest sucho. Miernik wilgotności pokazał wartość poniżej 11
20170730_160816[1].jpg

Przy wejściu zamontuję dwa fotele z rozkładanym siedziskiem a dokładniej mówiąc z podnoszonym siedziskiem. Będzie jak w bagażniku, bez demontażu wiecznie spadających materacy i przekładania tego podczas uzyskania dostępu do środka skrzyni siedziska. Jeden ruch i na zawiasach unoszenie do góry siedziska. Siedziska w dwóch kolorach. Oparcie krem, siedzisko jasny brąż. Naprzemiennie jak biegnie tapicerka. Boki jakiś ozdobny panel z tego samego drewna co mebelki. Między fotelami przednimi noga chrom i na niej okrągły blat z szyby a jak nie wytrzyma, wymienię na okrągły z MDF. Ma być jak w kawiarni ;) Meble wykonam drewniane, buk grubości 12 mm załatwi sprawę. Naturalne drewno na wysoki połysk. To już ustalone. Kolor naturalny. Srodkiem paneli meblowych wklejona we wczesniej wyfrezowane miejsce aluminiowa listewka grubości 3 mm ( już kupiona ) do tego jeszcze wklejone płytki z pleksiglasu ( docinane laserowo ) i uchwyty aluminiwe długie. Podnośniki szafek i blaszkowe zawiasy ( najlżejsze ) puszkowe to już balast i dużo pracy ( grubość paneli 18 mm ) moje będą miały około 12 mm, bym musiał podklejać wszystko w miejscach montażu puszkowych zawiasów. Tylna kapapa jeden kolor. Po wyjechaniu na zawiasach z kanapy robić się będzie łóżko do spania. jeden ruch i gotowe. Bez przekładania materacy itp kombinacji przy wyciąganiu spod łóżka zawartości bagażników.
Plany z założenia dobre ? Jak myślicie ? Będzie fajnie ? Może coś zmienić ? Może ktoś ma jakieś pomysły ? Potem będzie za późno. Lepiej teraz coś doradzać niż potem, bo jak wiecie plan musi być przed rozpoczęciem prac.
Tu mamy dowód. Jak piszę, tak będzie. Jak są jakieś propozycje lub pytania to śmiało pytać. Będzie to oczywiście wszystko na fotografiach a potem podjadę tym wehikułem na jakiś zlot, to będzie można zobaczyć już na własne oczy. Zdjęcia tak tego nie oddadzą i nie widać wszystkiego. Problem zaś tkwi w sczególach a ja nie będę miał nic do ukrycia.

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » wtorek, 1 sie 2017, 01:05

Działaj Grzegorz,działaj. Powodzenia życzę,i jak najwięcej fotek.
Ps. Gdzie była papierowa ,,tabliczka znamionowa,,?

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 1 sie 2017, 01:10

Moim marzeniem jest coś takiego zrobić. Zawsze nie miałem czasu, lub przerastało mnie to finansowo. Nie wrzucę tam miliona euro, bo nie mam. Zrobię tanio i dobrze. Będziecie świadkami sukcesu lub totalnej klęski.
Do wszystkiego i całej tej pracy jestem pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że z Waszą pomocą dam radę.
Patrzeć uważnie i śledzić co robię na bieżąco i nie bać się kierować uwag, bo potem to już musztarda po obiedzie ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 1 sie 2017, 01:11

dzin1975 pisze:Działaj Grzegorz,działaj. Powodzenia życzę,i jak najwięcej fotek.
Ps. Gdzie była papierowa ,,tabliczka znamionowa,,?

Tabliczka była obok szafy z lewej strony patrząc od środka budki. Inaczej mówiąc między oknem a szafą.
Był jeszcze pod wykładzIną bilet na PKS i stare sto złotych :) Rachunek jeszcze z przyczepy za jakieś urządzenie i kilka innych drobiazgów.
Myślę, że ktoś stówę schował pod wykładzinę i zapomniał o niej.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości