Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
dzin1975
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » środa, 26 lip 2017, 21:30

Na mebelki,i graty ze środka jestem chętny. Gdzie podjechać ?
Marcin
DF 125p kombi-1996r
Romet Ogar 200
tylko Polska motoryzacja z zamiłowania
z rozsądku....jakies audi

Awatar użytkownika
jahazo

Postautor: jahazo » środa, 26 lip 2017, 22:18

Panie Grzegorzu, gdyby Pan się nudził po sezonie (bo z tą enką to chyba szybko się Pan uwinie :D ), to na ochotnika zgłaszam moją przyczepę n132 do eksperymentów remontowych w Pana wykonaniu. Po 126 i 126n, 132 to chyba ciekawe wyzwanie dla Pana ;) W ciemno oddaję Panu przyczepę i nie wtrącam się w nic. Może Pan zrobić tak, jak Pan chce i się Panu podoba. Koszty oczywiście po mojej stronie :mrgreen:
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 26 lip 2017, 22:37

dzin1975 pisze:Na mebelki,i graty ze środka jestem chętny. Gdzie podjechać ?

Jestem z Pszczyny, to miejscowość koło Bielska Białej i można wpadać.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 26 lip 2017, 22:52

jahazo pisze:Panie Grzegorzu, gdyby Pan się nudził po sezonie (bo z tą enką to chyba szybko się Pan uwinie :D ), to na ochotnika zgłaszam moją przyczepę n132 do eksperymentów remontowych w Pana wykonaniu. Po 126 i 126n, 132 to chyba ciekawe wyzwanie dla Pana ;) W ciemno oddaję Panu przyczepę i nie wtrącam się w nic. Może Pan zrobić tak, jak Pan chce i się Panu podoba. Koszty oczywiście po mojej stronie :mrgreen:

Żaden ze mnie pan :) Można podstawiać i zrobimy coś w dechę. Zrobimy lepszą od mojej, bo zawsze komuś robię lepiej i najlepiej jak mogę.
Jedyne co mogę obiecać to będziesz miał najbardziej odlotową N132 na świecie ! Nie ma lipy. Robię to dla przyjemności i nigdy dla pieniędzy.
Uważnie przyglądaj się temu co wyprawiam ze swoją przyczepą. Twoja będzie lepsza. Drogo też nie będzie, będzie taniej niż Byś to robił sam.
Tylko chcę wiedzieć na ile ma być osób a reszta już na miejscu.
Ostatnio zmieniony środa, 26 lip 2017, 23:06 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 1 raz.

dzin1975
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dzin1975 » środa, 26 lip 2017, 22:57

GrzegorzBruta pisze:

Bardzo daleko nie mam. Mógłbyś przechować mi te mebelki jakieś 2 tyg ?
Marcin
DF 125p kombi-1996r
Romet Ogar 200
tylko Polska motoryzacja z zamiłowania
z rozsądku....jakies audi

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 26 lip 2017, 23:01

dzin1975 pisze:
GrzegorzBruta pisze:

Bardzo daleko nie mam. Mógłbyś przechować mi te mebelki jakieś 2 tyg ?

Meble tzn gorne szafki są jak nowe ! Szafa też niczego sobie. Zlew nowy i chyba nie był nigdy używany a piec może dwa razy.
Stoliki też są czyste. Lampy jak nowe, w jednej przełącznik zepsuty. Ta przyczepa była mało używana.
Przetrzymam Ci meble, bo szkoda mi tego na prawdę.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » czwartek, 27 lip 2017, 09:29

GrzegorzBruta pisze:Polska firma to robi z homologacją itp itd
Kolorystyka w dechę. Pikowana tapicerka w trzech kolorach i genialne rozwiązanie jakim było zastosowanie na łączeniach tapicerki z tapicerką aluminiowej listwy z oświetleniem na całej długości samochodu. Bajer piękny.

Czy ktoś robił nie wiem, ale wiem że u mnie nie będzie remontówki, może oryginał od Dariusa, ale od samego początku myślę o skaju, bądź ekoskórze na piance, dla praktyczności w 2 odcieniach, dół jakiś ciemny szary, brązowy czy beżowy a góra 2-3 odcienie jaśniejsza, dach pewnie biały, kremowy lub inne eqry... cena tych materiałów jakoś nie zwala z nóg, a efekt będzie nieporównywalny.
Tylko czas... Działkę muszę ogarnąć na Rodos, za chwilę nowe mieszkanie gdzie też trzeba zaplanować trochę, a przyczepa czeka...
Paweł i Kinga.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 10:07

Ja biorę pikowaną eko skórę inaczej mówiąc "skaj" ale nie na piance. Tak jak mówisz. Dwa odcienie, jeden kolor to beżowy a drugi lekko brązowy.
Takie same kolorystycznie meble. Fronty mebli kremowy, wysoki połysk ! Opaski na meblach jakiś fornir orzech i też na wysoki połysk.
Dwa fotele z przodu przyczepy i tapicerka również na fotelach kremowa i brązowa. Brązowe siedzisko a oparcie krem. Do tego z przodu stolik na jenej chromowanej nodze i jak się uda to szklany zrobię, nie pęknie gwarantuję! Pokrywy na zlewozmywaki i piece też mają szyby! Oczywiście hartowana, foliowana itp. Jak umocuje na stałe to nie pęknie. Teraz po wyrzuceniu wszystkiego z przyczepy, będę miał około 160 kg dla siebie!
W przyczepie wożę tylko powietrze i nie przewożę niczego, tylko to, co jest zamontowane. Mam busa i tam wszystko pakuję.
Czujniki schodowe w meblach i podświetlana podłoga, meble i sufit na bogato. Nie ma lipy. Już teraz wiem co mam robić i trzymam się planu.
Jak będzie wyglądał remont ? Precyzja mebli do 0,2 mm a tapicerki do 4 mm pod listwami zasłaniającymi łączenia. Zastosuję może wstawki z drewna ale to jeszcze jeszcze.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » czwartek, 27 lip 2017, 12:18

Chcesz kleić skaj bezpośrednio do laminatu? W sumie on chyba jest na jakiejś i fizelinie i by wystarczyłoZastanawiami, ale to będzie ponad 50kg balastu , i dlatego ta pianka. Drugi temat że piankę można by dać jednostronnie skajem a z drugiej folia aluminiowa..
Paweł i Kinga.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 14:09

Romlas pisze:Chcesz kleić skaj bezpośrednio do laminatu? W sumie on chyba jest na jakiejś i fizelinie i by wystarczyłoZastanawiami, ale to będzie ponad 50kg balastu , i dlatego ta pianka. Drugi temat że piankę można by dać jednostronnie skajem a z drugiej folia aluminiowa..

Flizelina ma około 30 gr na metr kwadratowy ! Skąd te 50 kg się wzięło balastu to nie wiem. No jest jeszcze grubsza flizelina i ma 50 gr na metr kwadratowy. Ja na temat wagi już się nie wypowiadam.
Eko skóra już kupiona, odwiedziłem dzisiaj tapicernie i wiem wszystko. Ma się znajomych kolegów wędkarzy pracujących w branży i przez fb dostałem namiary ;) 1400 znajomych na fb robi swoje :)
Co mogę Ci powiedzieć w kwestii tapicerki to wbijesz potem na pw i powiem Ci gdzie co kupić i jaki klej użyć.
Możesz oczywiście zawsze też zadzwonić. Pianka, czy flizelina wsio rawno ;) Ważne, że się klei ;) Wagą się nie przejmuj, pianka zmurszeje po czasie, flizelina nie ;) Nic nie klej. Poczekaj a wszystko tu pokażę jak się to robi fachowo. Prędzej buda się przewróci niż spadnie mi tapicerka ;)
Jednak nikomu nic nie doradzam odnośnie kleju, lakieru, materiałów obiciowych tu na forum. Ja robię swoje a każdy ma wybór i ponosi odpowiedzialność za siebie samego. Jak będziesz chciał to na pw podpowiem Ci czego użyć.
Teraz przyszedł czas na wymianę wkładek w w bagażniku i drzwiach przyczepy, mały remont zamka i pokrycie klamki zewnętrznej lakierem do plastiku.
Nie martwcie się, że odpadnie. Klamki w samochodzie też są malowane i zderzaki również ;)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » czwartek, 27 lip 2017, 14:20

50kg, to by ważyła płyta hdf obłożona skajem.
Masa Fizeliny jest pomijalna, czekam na relację bo ja się zastanawiam nad innym mocowaniem niż klej, jest jeszcze kilka rozwiązań i coś czuję że pokażesz jedno z tych co chodzi mi po głowie...
Dużo już rzeczy wymyślono, i pewne rozwiązania jakie niedawno wymislilem w/zw z akustyką mieszkania znalaem niedawno w pałacu w Rogalinie...a rozwiązanie z Niewiadowską tapicerką miało tylko jeden cel... taniość.
Paweł i Kinga.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 14:29

Romlas pisze:50kg, to by ważyła płyta hdf obłożona skajem.
Masa Fizeliny jest pomijalna, czekam na relację bo ja się zastanawiam nad innym mocowaniem niż klej, jest jeszcze kilka rozwiązań i coś czuję że pokażesz jedno z tych co chodzi mi po głowie...
Dużo już rzeczy wymyślono, i pewne rozwiązania jakie niedawno wymislilem w/zw z akustyką mieszkania znalaem niedawno w pałacu w Rogalinie...a rozwiązanie z Niewiadowską tapicerką miało tylko jeden cel... taniość.

Musi być tanio i będzie tanio. Metr kwadrat 10 zł pikowanej eko skóry to chyba nie aż tak drogo
Popatrz w necie na spienione PCv :) to nic nie waży i juz mam kupione.
Remont zamka juz przebiega i czekam na wyschnięcie lakieru strukturalnego.
Wata aluminiowa, benzyna ekstrakcyjna, podkład, lakier czarny struktura.
Jak ktoś kiedyś malował lakierem strukturalnym czarnym, to zasada jest jedna, trzeba malować szybko, inaczej będą plamy. Nie przerywając od początku do końca !
Kultura pracy musi być, miseczka magnetyczna pozwoli nam na przechowanie śrubek, wkrętów i sprężynek. Trudno się potem to zbiera z trawy lub szuka godzinami, gdzie to leży.
20170727_144144.jpg

20170727_144148.jpg

20170727_145431.jpg

20170727_145635.jpg

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 22:49

Zamki zrobione i wylądowały w Przyczepie. Efekt ? Ładnie i czysto i działa. Mała rzecz a cieszy ;) Malowanie wyszło super i nie trzeba do tej farby co jest na foto stosować podkładu. Ja jednak zastosowałem bo miałem pod ręką podkład. Podkład schnie 15 minut a lakier z godzinę w normalnych warunkach 19 czy 20 stopni.
Do takich rzeczy używam suchego smaru i zawsze takiego do wkładek zamków, prowadnic szuflad i zabezpieczenia antykorozyjnego zaczepu i śrub w lewarkach do unoszenia przyczepy.
20170727_222557.jpg

20170727_222902.jpg
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lip 2017, 00:17 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 1 raz.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » czwartek, 27 lip 2017, 23:33

Czy suchy smar, to coś podobnego jak smar do łańcuchów? Mam taki w sprayu , jest biały i suchy. Stosuje też do zabezpieczania śrub przed korozją.
Paweł i Kinga.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 27 lip 2017, 23:39

Romlas pisze:Czy suchy smar, to coś podobnego jak smar do łańcuchów? Mam taki w sprayu , jest biały i suchy. Stosuje też do zabezpieczania śrub przed korozją.

Dokładnie to jest ten smar. Na zimę spryskaj nim zaczep i lewarki pod przyczepką. Można też zabezpieczyć aluminiowe listwy nim na przyczepie.
Aluminium też ulega korozji ;)
Powiem szczerze, że się boję czasu. Chyba mnie przy tej przyczepie śnieg zasypie. Nie ma co iść na łatwiznę. Potem się to mści.
Zrobić raz i dobrze i dwa lata spokój :mrgreen:
Tak na poważnie, to potem trzeba o wszystko dbać i cały czas mieć rękę na pulsie.
Dzisiaj przyszła część rzeczy zakupionych u Dariusa i mam nadzieję jutro je zabudować.
Czas goni bo zima za pasem ;)

Wróć do „Sprawdzone Porady”