Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 7 sie 2017, 21:41

Jestem teraz na etapie małych prac tapicerskich a ten filmik chyba najbardziej przemówi do Wszystkich, którym się chce a twierdzą, że nie podołają zadaniu. Wszystko jasno i klarownie.

Da się ;)

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 9 sie 2017, 10:39

Przyszedł moment kufra i dół kufra nie zostanie pomalowany, gdyż nie wymaga ingerencji. Tylko polerowanie i wcześniejsze zmatowanie i umycie powierzchni. Pasta polerska zrobi swoje. Boki i góra malowanie ale też nie było trzeba tego robić. Teraz żałuję, laminat to laminat. Dwa małe pajączki i połasiłem się na malowanie.
20170809_103315.jpg

Szkoda farby na spód a lepiej tego nie ruszać. Żelkotu nic nie ruszy jeszcze przez wiele lat.
kufer pomalowałem tylko dlatego, że zostało farby z drzwi. Inaczej bym tego nie robił.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 9 sie 2017, 17:50

Przygotowanie zaprawek aluminiową masą z utwardzaczem. Do mniejszych wypełnień użyłem zwykłej szpachlówki samochodowej.
20170809_155044.jpg

uzupełnienie naroża
20170809_155430.jpg

20170809_155422.jpg

elementy sklejki przygotowane do wklejenia
20170809_155425.jpg

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 10 sie 2017, 15:07

Dzisiaj postanowiłem przerejestrować przyczepę i zonk ;) Pocałowałem klamki w urzędzie. Dowód bez mas i po ptokach. Zamiast wpisanych danych odnośnie mas są kreseczki w dowodzie. Trzeba udać się z przyczepą na stacje diagnostyczną i oni muszą zrobić przegląd. Dzwonie na stację diagnostyczną usługa 60 zł i trzeba przyczepą podjechać, mówię, że tabliczka nieczytelna. Usłyszałem głos w telefonie, że wtedy badanie będzie negatywne i wydadzą papierek z którym muszę iść do urzędu po papier kolejny, żeby wymienić tabliczkę. Potem drugi raz z przyczepą do przeglądu i wtedy załatwię sprawę ;) Mówię, tablice rejestracyjne są czarne pozbawione białych napisów i jak mam dojechać ? Prośba o wydanie tablic tymczasowych ;) Ku...a gdzie ja żyję ;) Jadę na ryby a przyczepę zarejestruję wczesną wiosną ;) kary za zwłokę w urzedzie nie ma. Tylko na drodze mandat w razie czego ;) Jadę odpocząć nad wodę i z daleka od urzędów ;) Zresztą tam też kontrolują nawet dwa razy w ciągu dnia.
Temat rejestracji przyczepy poogarniam nad wodą bo mam wi fi ;)
Tego tak nie zostawię i prawo jest prawem i żaden diagnosta nie będzie mi robił badania technicznego na pewno ;) Jedynie to se może pooglądać napisy na tabliczkach :) Ustawa jest ustawą a badanie techniczne mogą mi zrobić na podstawie ustawy lub skierowaniu czyli wniosku policji drogowej lub służby celnej(inspekcji drogowej ) i nie inaczej ;)

Samoogon

Postautor: Samoogon » czwartek, 10 sie 2017, 15:30

Ja jestem w trakcie, w urzędzie byłem już trzy razy, został(mam nadzieję) jeszcze raz :)
Również brak mas, w dodatku błąd w vinie :(
Dobrze że choć diagnosta nie robił problemów, A mógł bo na ramie jest numer 16 cyfrowy na tabliczce słabo czytelne 17 więc trochę wyobraźni oboje użylismy no i muszę dobić jedną literę...
Chyba nie musisz jeździć na ten przegląd, możesz napisać do niewiadowa i za 100PLN dostaniesz wyciąg z homologacji Twojej cepki i nie powinni chcieć więcej.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 10 sie 2017, 15:33

Ja poprosiłem na piśmie odmowę rejestracji przyczepy i skierowanie na stację diagnostyczną ( przyczepa do 750 kg nie podlega przeglądom )
Więc łamane jest prawo. Teraz złożę wniosek w sądzie i poczekam bo mam czas.
sami niech sobie ściągną dane przyczepy. Ja poczekam.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 10 sie 2017, 15:34

Samoogon pisze:Ja jestem w trakcie, w urzędzie byłem już trzy razy, został(mam nadzieję) jeszcze raz :)
Również brak mas, w dodatku błąd w vinie :(
Dobrze że choć diagnosta nie robił problemów, A mógł bo na ramie jest numer 16 cyfrowy na tabliczce słabo czytelne 17 więc trochę wyobraźni oboje użylismy no i muszę dobić jedną literę...
Chyba nie musisz jeździć na ten przegląd, możesz napisać do niewiadowa i za 100PLN dostaniesz wyciąg z homologacji Twojej cepki i nie powinni chcieć więcej.

Ja poprosiłem na piśmie odmowę rejestracji przyczepy i skierowanie na stację diagnostyczną ( przyczepa do 750 kg nie podlega przeglądom )
Więc łamane jest prawo. Teraz złożę wniosek w sądzie i poczekam bo mam czas.
sami niech sobie ściągną dane przyczepy. Ja poczekam.
Jak nie, to wcale jej nie przerejestruje, będę jeździł na starym dowodzie a oc zapłacę na podstawie umowy ;)
Poprawie tylko litery na rejestracji a w przyszłości, ktoś się z tym pomęczy i tyle w temacie.
Jednak nie da mi to spokoju i zakład, że zrobię z tym porządek raz na zawsze. Nigdzie nie będę jeździł.
Znam prawo i wiem, co z tym zrobić. Trafili na mnie ;)
Przyczepa lekka pisze jak byk a co to jest przyczepa lekka to można przeczytać i jakim przepisom podlega. Kreska w dowodzie obok wpisu lekka oznacza jedno ! Nie przekracza DMC 750 kg ! Mogą mi naskokać !

Samoogon

Postautor: Samoogon » czwartek, 10 sie 2017, 16:26

W luźnej rozmowie z diagnostą stwierdził że to co się dzieje to są jakieś jaja, niewiadów to jest przyczepa specjalna bo do takich należą p kempingowe i powinna być podawana przeglądowi co rok właśnie na tej podstawie. To że jest też zaliczana do lekkich że wzgl na wagę nie powoduje że można ją nazywać lekką. Wg niego i nie tylko bo mówił mi, że sprawa jest poruszana na forum diagnostów to jest przyczepa specjalna i tylko przez błąd taktowana jest jak lekka. Wiadomo dla dogmatu to jest interes :)
Sprawdziłem i fakt jakby to inaczej zinterpretować...

"Pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepa, przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i przedmioty związane z wykonywaniem tej funkcji. W Polsce ich użytkowanie reguluje Prawo o ruchu drogowym[1]."

Jeśli masz czas i zdrowie to się szarp, czy warto za te pastę złotych to nie wiem, dla mnie nie.

Awatar użytkownika
Zielony
Kontaktowanie:

Postautor: Zielony » czwartek, 10 sie 2017, 18:23

Pokażcie mi przyczepę, która według tej definicji nie będzie "specjalna"...

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 10 sie 2017, 20:26

Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg. Do diagnosty nie jedź tylko wyślij emaila do p. Barbary z nr vin i zdjęciem dowodu rej. ( b.pajak@niewiadow.pl ) poproś o możliwość weryfikacji nr vin oraz mas z nim związanych, załącz swoje dane osobowe oraz kontaktowe, ten dokument jest niepodważalny przez WK i muszą na jego podstawie uzupełnić dane, ale przed tym jedź na przegląd z przyczepą i miej na osobnej kartce świeże badanie techniczne bo i tak nie zarejestrujesz inaczej. Powodzenia
N126E + VW Passat B4 1.9 TDI 110PS Variant '96
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2017 - 0 nocy - 495 km

Samoogon

Postautor: Samoogon » czwartek, 10 sie 2017, 20:41

__ArroW__ pisze:Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg. Do diagnosty nie jedź tylko wyślij emaila do p. Barbary z nr vin i zdjęciem dowodu rej. ( b.pajak@niewiadow.pl ) poproś o możliwość weryfikacji nr vin oraz mas z nim związanych, załącz swoje dane osobowe oraz kontaktowe, ten dokument jest niepodważalny przez WK i muszą na jego podstawie uzupełnić dane, ale przed tym jedź na przegląd z przyczepą i miej na osobnej kartce świeże badanie techniczne bo i tak nie zarejestrujesz inaczej. Powodzenia

Czyli to o czym pisałem jest prawdą?
Gość mi mówił że już nie za długo sie pociesze bezterminówką bo to się właśnie zmieni, przyczepa specjalna, nie lekka.

Awatar użytkownika
reflexes
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Quedin / Insula Sanctae Mariae / Marienwerder / Kwidzyn (pomorskie)

Postautor: reflexes » czwartek, 10 sie 2017, 20:53

A kto powiedział, że do jednej niewiadówki nie można zastosować dwóch definicji? Przecież definicja pojazdu specjalnego i przyczepy lekkiej się nie wykluczają więc przyczepa specjalna może być również lekką. Moim zdaniem nawet nie musi być to, że jest lekka wpisane w dowód, bo to wynika z definicji zawartej w pord, która mówi, że każda przyczepa z dmc poniżej 750 kg jest lekka i już. Drugi przepis mówi, że lekka nie podlega przeglądom i po sprawie.

__ArroW__ pisze:Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg.

Masz na to jakiś paragraf?
Kia Sportage II 2.0 CRDi + Chateau Cantara 908 wcześniej Niewiadów N126N
2017 - 44 nocy, 5280 km
2016 - 42 noce, 3840 km

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: misha22 » czwartek, 10 sie 2017, 20:59

__ArroW__ pisze:Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg.

A u mnie rok temu pani w Urzedzie powiedziala :"jaka specjalna, ?? trzeba to wykreslic!"
wiec prosze nie straszmy sie, jak nie ma czym, Panstwo jest bezwladne, i te przcieki i czyjes plany "bo tak" tez maja duza bezwladnosc... a juz konkretnych diagnostow to za wyrocznie nie mozna uznac, bo co jeden to innej daty i co innego mowi...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 10 sie 2017, 21:00

Powiem tak, przyczepa kempingowa, przyczepa specjalna kempingowa to wszystko jest bez znaczenia bo Panie w systemie mają do każdej pozycji związanej z kempingiem informację, że bez przeglądu nic nie zrobią. Jest jeszcze obejście sprawy podobno przyczepa specjalna - inna niby jest bez przeglądu, ale mało kto chce tak robić...

reflexes pisze:A kto powiedział, że do jednej niewiadówki nie można zastosować dwóch definicji? Przecież definicja pojazdu specjalnego i przyczepy lekkiej się nie wykluczają więc przyczepa specjalna może być również lekką. Moim zdaniem nawet nie musi być to, że jest lekka wpisane w dowód, bo to wynika z definicji zawartej w pord, która mówi, że każda przyczepa z dmc poniżej 750 kg jest lekka i już. Drugi przepis mówi, że lekka nie podlega przeglądom i po sprawie.

Masz na to jakiś paragraf?

Tomek zderzyłem się z tym przy rejestracji, od początku roku podobno wszedł przepis, ja nie szukałem nie było mi to do szczęścią potrzebne
N126E + VW Passat B4 1.9 TDI 110PS Variant '96
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2017 - 0 nocy - 495 km

Awatar użytkownika
reflexes
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Quedin / Insula Sanctae Mariae / Marienwerder / Kwidzyn (pomorskie)

Postautor: reflexes » czwartek, 10 sie 2017, 21:09

Poszperam.
Kia Sportage II 2.0 CRDi + Chateau Cantara 908 wcześniej Niewiadów N126N
2017 - 44 nocy, 5280 km
2016 - 42 noce, 3840 km

Wróć do „Sprawdzone Porady”