Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » czwartek, 14 wrz 2017, 06:56

Teraz czarno na białym, a raczej biało na czarnym :)
Mam trochę urlopu, będę walczył.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 14 wrz 2017, 13:35

Samoogon pisze:Teraz czarno na białym, a raczej biało na czarnym :)
Mam trochę urlopu, będę walczył.

Ja będziesz na etapie zakładania uszczelek okien bocznych to zrób jak uważasz ale lepiej zadzwoń, to unikniesz kolejnej niespodzianki.
Szyby boczne, które montowałem a wyglądało to w ten sposób. Na zdjęta szybę przyłożyłem uszczelkę i zrobiłem dwa centymetry zakładki.
Zdjąłem uszczelkę z szyby i samą już uszczelkę włożyłem w otwór na szyby w budce. Wiesz co się okazało ? Uszczelka docięta z zakładką na szybie włożona w sam otwór w budce, była dokładnie 5 cm za krótka ?
Teraz mam pytanie. Jeżeli wsadzę tę szybę z uszczelką w otwór budki to ?
Powiem wprost .....to porażka ;) Jak będzie szczelna to szczęście nasze ;)
Teraz tak. Wkładasz szybę z założoną już uszczelką i zaczynasz od wsadzania jej od dołu.
Wsadzasz i dociskasz do dołu !

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 14 wrz 2017, 14:00

GrzegorzBruta pisze:Zdjąłem uszczelkę z szyby i samą już uszczelkę włożyłem w otwór na szyby w budce. Wiesz co się okazało ? Uszczelka docięta z zakładką na szybie włożona w sam otwór w budce, była dokładnie 5 cm za krótka ?

No tak jest. Dlatego ja zakładając okna najpierw wyłożyłem nową uszczelkę na krawędzi otworu ucinając tak aby był zapas i żeby ciasno siedziała. Dopiero wtedy włożyłem szybę. Montaż półtora roku temu, nic nie cieknie a uszczelka siedzi jak zła, nie ma nawet milimetra szczeliny.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 14 wrz 2017, 14:36

RAFALSKI pisze:
GrzegorzBruta pisze:Zdjąłem uszczelkę z szyby i samą już uszczelkę włożyłem w otwór na szyby w budce. Wiesz co się okazało ? Uszczelka docięta z zakładką na szybie włożona w sam otwór w budce, była dokładnie 5 cm za krótka ?

No tak jest. Dlatego ja zakładając okna najpierw wyłożyłem nową uszczelkę na krawędzi otworu ucinając tak aby był zapas i żeby ciasno siedziała. Dopiero wtedy włożyłem szybę. Montaż półtora roku temu, nic nie cieknie a uszczelka siedzi jak zła, nie ma nawet milimetra szczeliny.

Masz rację. Uszczelniając krawędź, to najważniejsza sprawa. Szyba natomiast ma luz i tam ewentualnie w uszczelkę można nałożyć wieczną gumę ( sikalastomer ) jednak ja bym tego nie robił.
Prawidłowy montaż szyby pokazałem na filmie yt, kilka postów temu.
Pokazałem też z montaż podłogi osb w przyczepie ( każdy ma jednak swoje własne zdanie na ten temat )
Nie mam zamiaru nikogo już pouczać i udowadniać, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Dzięki reklamie masz wybór ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 14 wrz 2017, 14:46

Kilka fotek z dzisiejszych prac. Szpachlowanie, zakleiłem krawędź taśmą, by nie brudzić całej budki. Po szpachlowaniu zaraz taśmę usunąłem, by uniknąć sklejenia jej na krawędzi do budki.
Szpachlówka z włóknem
20170914_143217.jpg

Rozrobione szpachlówka z utwardzaczem
20170914_143152.jpg

Benzyna ekstrakcyjna, ściereczka i taśma malarska
20170914_143145.jpg

Nałożona szpachlówka
20170914_141855.jpg

20170914_141900.jpg

To dopiero pierwsza warstwa i po szlifowaniu pewnie jeszcze pójdą dwie, znając życie może i trzy ;)
20170914_143131.jpg

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » czwartek, 14 wrz 2017, 17:41

Jasne że zadzwonię, nie zwykłem wywiażać otwarte drzwi, ani nic udowadniać. Trzeba się uczyć na błędach. Cudzych :)
Dobrze, że jest taka możliwość ;)

Jak poprawisz fabrykę będzie jednak butyl?

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 14 wrz 2017, 18:14

Samoogon pisze:Jasne że zadzwonię, nie zwykłem wywiażać otwarte drzwi, ani nic udowadniać. Trzeba się uczyć na błędach. Cudzych :)
Dobrze, że jest taka możliwość ;)

Jak poprawisz fabrykę będzie jednak butyl?

Staram się poprawiać jak mogę, deszcz jednak zrobił mi dziś kolejnego psikusa i dwa razy tylko szpachla poszła na budkę. Raz zdążyłem nawet przeszlifować :) Dalej niech robią jądrowe próby a było już ich w sumie ponoć parę tysi w ostatnich latach, teraz zwalają na " babcie z dziadkiem" że paląc w piecu podniosła temperaturę i lodowce topi ;)
Posłuchaj i nie zbawi nikogo te sześć minut, co ma wódz do powiedzenia ale trzeba posłuchać do końca :)
https://www.youtube.com/watch?v=vbYpWPdz7Ys
Ja osobiście polubiłem już q...wa te deszcze.
Odnośnie pracy to....
Praca spoko. Nuciłem przy pracy "wesoła" melodię, adekwatnie do wykonywanej pracy aby utrzymać odpowiednie tempo.
https://www.youtube.com/watch?v=mbsWdRUgcs4
niwelacja skosu po dwóch warstwach szpachli, biorąc pod uwagę fakt, jak wyglądało wczesniej, to kolejna warstwa zrobi z tego lodowisko ;)
20170914_163152.jpg

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » czwartek, 14 wrz 2017, 21:49

Piękna akcja Grzesiu :) nie mogę się doczekać jak w przyszłym roku będę właścicielem tego cacka !!! wszystko starannie przemyślane ... robione z największą precyzją ... pięknie !!!
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 wrz 2017, 22:04 przez jacekz1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » czwartek, 14 wrz 2017, 21:59

TassMan pisze:
jacekz1986 pisze:TassMan !!!
A więc Panie Tassman czy jak się tam zwiesz ... najpierw zobacz dotknij haha pewnie chciałbyś ale niestety nie wszystkie marzenia się spełniają bo dla takich ludzi zazdrosnych i zawistnych pewne rzeczy są nieosiągalne ....

aaaaa i jeszcze jedno co to za szprotke trzymasz na tym zdjęciu ... hahah widziałeś prawdziwego kapra ??? kiedyś .... także w skrócie ... zaśmiecasz te forum w dup.. byłeś i gów.. widziałeś idź na inne forum i pisze tam te swoje brednie i głupoty ... szkoda mi Cie człowieku bo jesteś bardzo ograniczoną istotą !!!

jacekz1986 pisze:Tassman na tych praktykach to chyba byłeś mistrzem od wyciągania gwoździ z desek, bo do betoniarki Cie nie dopuścili bo byś sobie krzywdę zrobił :P ... hahah ale mi człowieku humor poprawiłeś

To dla mnie ciut za wysoki poziom. Nie będę mógł koledze towarzyszyć w tej rozmowie.


Wysoki poziom człowieku ??? ... nie grzesz słowami... bo Ty w życiu poziomu nie widziałeś ...
Widziałeś na żywo przyczepę zrobioną przez Grzegorza??? nie widziałeś ... ja ją użytkuje na rybach i jest tak szczęśliwa , że już w tym roku przebywając w niej oglądając TV wyciągnąłem 20 + Kapra ... jak wygląda 20 + pooglądaj sobie na zdjęciach w googole :) żal mi Cie naprawdę... pochwal się coś Ty sam zmajstrował pewnie nawet byś nie dał rady w przyczepie żarówki wymienić ... nara !!!

p.s. ciesze się , że Grzegorz jest moim wspaniałym przyjacielem i tą przyczepę co robi teraz odda mi po kosztach !!! będzie prawdziwa petarda

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » czwartek, 14 wrz 2017, 22:03

jacekz1986 pisze:
TassMan pisze:
jacekz1986 pisze:TassMan !!!
A więc Panie Tassman czy jak się tam zwiesz ... najpierw zobacz dotknij haha pewnie chciałbyś ale niestety nie wszystkie marzenia się spełniają bo dla takich ludzi zazdrosnych i zawistnych pewne rzeczy są nieosiągalne ....

aaaaa i jeszcze jedno co to za szprotke trzymasz na tym zdjęciu ... hahah widziałeś prawdziwego kapra ??? kiedyś .... także w skrócie ... zaśmiecasz te forum w dup.. byłeś i gów.. widziałeś idź na inne forum i pisze tam te swoje brednie i głupoty ... szkoda mi Cie człowieku bo jesteś bardzo ograniczoną istotą !!!

jacekz1986 pisze:Tassman na tych praktykach to chyba byłeś mistrzem od wyciągania gwoździ z desek, bo do betoniarki Cie nie dopuścili bo byś sobie krzywdę zrobił :P ... hahah ale mi człowieku humor poprawiłeś

To dla mnie ciut za wysoki poziom. Nie będę mógł koledze towarzyszyć w tej rozmowie.


Wysoki poziom człowieku ??? ... nie grzesz słowami... bo Ty w życiu poziomu nie widziałeś ...
Widziałeś na żywo przyczepę zrobioną przez Grzegorza??? nie widziałeś ... ja ją użytkuje na rybach i jest tak szczęśliwa , że już w tym roku przebywając w niej oglądając TV wyciągnąłem 20 + Kapra ... jak wygląda 20 + pooglądaj sobie na zdjęciach w googole bo to co trzymasz Panie na rękach to śmiech hahah :) żal mi Cie naprawdę... pochwal się coś Ty sam zmajstrował pewnie nawet byś nie dał rady w przyczepie żarówki wymienić ... nara !!!

p.s. ciesze się , że Grzegorz jest moim wspaniałym przyjacielem i tą przyczepę co robi teraz odda mi po kosztach !!! będzie prawdziwa petarda


heheh a po drugie nie jesteśmy kolegami i proszę nie chciałbym aby nas ktoś kojarzył jako znajomych... bo to była by dla mnie wielka ujma !!!

ban na miesiąc- CBB

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » czwartek, 14 wrz 2017, 22:22

GrzegorzBruta pisze: Ja już popłynąłem na remoncie i nie mam zamiaru jej sprzedać i robić komuś prezentów ;) gdybym miał się jej pozbyć to oddam synowi za free ;)
Ja wiem co robię ;)

jacekz1986 pisze:p.s. ciesze się , że Grzegorz jest moim wspaniałym przyjacielem i tą przyczepę co robi teraz odda mi po kosztach !!! będzie prawdziwa petarda


OOO, mam niemiły zaszczyt poznać syna kolegi Boruty???
Było spokojnie więc po co ten jazgot? Na kilometr śmierdzi prowokacją.
Gdybym był niekulturalny to poradził bym koledze ucięcie sobie głowy bo dwie du_py człowiekowi nie potrzebne są...
ale się powstrzymam, nie dam się sprowokować. :mrgreen:

ban na miesiąc - CBB
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » czwartek, 14 wrz 2017, 22:27

TassMan pisze:
GrzegorzBruta pisze: Ja już popłynąłem na remoncie i nie mam zamiaru jej sprzedać i robić komuś prezentów ;) gdybym miał się jej pozbyć to oddam synowi za free ;)
Ja wiem co robię ;)

jacekz1986 pisze:p.s. ciesze się , że Grzegorz jest moim wspaniałym przyjacielem i tą przyczepę co robi teraz odda mi po kosztach !!! będzie prawdziwa petarda


OOO, mam niemiły zaszczyt poznać syna kolegi Boruty???
Było spokojnie więc po co ten jazgot? Na kilometr śmierdzi prowokacją.
Gdybym był niekulturalny to poradził bym koledze ucięcie sobie głowy bo dwie du_py człowiekowi nie potrzebne są...
ale się powstrzymam, nie dam się sprowokować. :mrgreen:


Nie jestem synem Grzegorza dla sprostowania. Od Grzegorza uczyłem się karpiowania a robię, łowie od 19 lat. Nigdy nikogo nie prowokuje jestem cichy i wytonowany. tylko nie lubi zawiści... użytkuje poprzednią przyczepę i nie sprzedałbym ją nawet 5 razy drożej niż zakupiłem od Grzesia. Wszystko jest zrobione na tip top.

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » czwartek, 14 wrz 2017, 22:39

TassMan pisze:
jacekz1986 pisze:TassMan !!!

A więc Panie Tassman czy jak się tam zwiesz ... najpierw zobacz dotknij haha pewnie chciałbyś ale niestety nie wszystkie marzenia się spełniają bo dla takich ludzi zazdrosnych i zawistnych pewne rzeczy są nieosiągalne ....

aaaaa i jeszcze jedno co to za szprotke trzymasz na tym zdjęciu ... hahah widziałeś prawdziwego kapra ??? kiedyś .... także w skrócie ... zaśmiecasz te forum w dup.. byłeś i gów.. widziałeś idź na inne forum i pisze tam te swoje brednie i głupoty ... szkoda mi Cie człowieku bo jesteś bardzo ograniczoną istotą !!!

GrzegorzBruta pisze:Odnośnie mej poprzedniej przyczepy, to nie poszła w świat, bo dalej jest na forum : )
Jej posiadaczem jest Jacekz1986 ( dwukrotny, tegoroczny medalista mistrzostw polski i zeszłoroczny wicemistrz mistrzostw Europy ) dumnie reprezentujący nasz kraj, człowiek o wielkim sercu i serdeczny mój przyjaciel, zresztą i Wasz również.

Niewiarygodne…
Ja poproszę bana dla siebie bo jak czytam takie pierdoły to na stówę
nie powstrzymam się by czegoś nie palnąć. Dla dobra tego forum proszę.
Z góry dziękuję bo potem już nie będę mógł.


Grzesiu Mistrzostwa Europy odbyły się w 2016 r. w Banja Luka ( Bośnia i Hercegowina ) brało udział 13 krajów. małe sprostowanie Mistrzostwo Europy Drużynowe, i Vicemistrzostwo Indywidualne waga ciężka + 90 kg było ciężko wróciłem ze zwichniętym obojczykiem, skręconym stawem łokciowym i ubitym zębem ... ale co się nie robi dla Mazurka Dąbrowskiego i Orła na klatce piersiowej. Fajnie mieć takich ludzi jak Ty co pamiętaj o tym , że masz takiego skromnego kolegę jak ja i przyjaciela . A w tym roku niestety uraz się odnowił i na Mistrzostwach polski wywalczyłem tylko 2 miejsce w kickboxingu waga ciężka i 3 miejsce w Ju - jitus. ( ju-jitsu traktuje jako rekreacje bo jestem instruktorem i posiadaczem 4 dana i czarnego pasa, na zawodach zawsze startuje w niebieskim bo lubie ( niższej wagi) ). Grzesiu masz coś tam z zawodów jakieś foto to wrzuć co Ci posałem kiedyś bo ja nie mam tutaj , a jestem w pracy.

Także , grzecznie napisze Panie Tasman - nigdy nie wiesz w sieci z kim piszesz... a tak naprawde Grzesiu super odnawia przyeczpy. mam poprzednią co opisywał i wiem co w niej jest. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » czwartek, 14 wrz 2017, 22:53

Kolego Corn, kolego Murano, może znów zostanę oskarżony o zbyt dużą wrażliwość na wydźwięk słowa pisanego
ale zaleciało mi tu kryminałem.
Dziękuję za przypomnienie mi linku do likwidacji konta. Teraz na poważnie zastanawiam się czy z niego nie skorzystać.
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 14 wrz 2017, 23:16

TassMan pisze:Kolego Corn, kolego Murano, może znów zostanę oskarżony o zbyt dużą wrażliwość na wydźwięk słowa pisanego
ale zaleciało mi tu kryminałem.
Dziękuję za przypomnienie mi linku do likwidacji konta. Teraz na poważnie zastanawiam się czy z niego nie skorzystać.

Nie wiem o co tu chodzi z tym synem ale wiem co mówię i piszę.
Samo mówi za siebie jeśli ktoś mówi o "pierdołach"
21745163_500324013654297_115054920_o.jpg
/
21769074_500324096987622_1737536876_o.jpg

Brawo Jacku jeszcze raz :)
No cóż, bywa i tak i zawsze trzeba wszystko, wszystkim udowadniać :)
Nie ma to jak zablokować kadrę Polski i zbanować, gratuluję i Jacku masz ..."dziękuję" od kibiców ;)
Jak to się mówi. za przyjacielem w ogień i poczekam z postami miesiąc aż wróci Jacek ;)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości