Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » wtorek, 6 cze 2017, 07:37

No to robota ku końcowi się ma, będzie więcej czasu na ryby..
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 7 cze 2017, 12:56

Przyciski szuflad, uchwyty, zamki jak zwał tak zwał zamocowane i to by było koniec serialu. Oświetlenia wnętrza szafek też opanowane i wszystko gra.
Dzisiaj podpiąłem jeszcze wszystko co elektryczne pod bezpieczniki 12 V automatyczne ( nie chce mi się potem szukać zapasu a nawet myśleć o tym jaki założyć bezpiecznik i czy mam odpowiedni w zapasie itp )
Zabudowałem kasetkę pancerną na ewentualne wartościowsze rzeczy w miejscu odpowiednim i nie rzucającym się w oczy.
Następne rzeczy wrzucę jak będą gotowe i tylko fotki do przeglądnięcia, bez całego opisu itp.
Jeszcze na zdjęciu wózek do przewożenia akumulatora i wsuwania go bezpośrednio do szafki, za dużo szkół pokończone, żeby dźwigać ciężary ;)
Miało być na gotowca i jest !
Jak z czego i czym w postach do przeczytania.
Na pytania nie odpisuje, bo mi się nie chce o tym gadać i tłumaczyć po sto razy jedno i to samo ( jaki klej, jaki lakier i ile to waży )
Widać jak to wygląda i czy się komuś podoba czy nie, to i tak mnie to nie obchodzi. Meble zbudowałem dla samego siebie i z otwartą przyczepą nie będę jeździł. Nikogo też do środka zapraszał nie będę, bo samemu się trudno pomieścić :) Na konkurs żaden też nie pojadę bo mam wywalone na wszystko.
20170607_121651.jpg

20170607_122451.jpg

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: misha22 » środa, 7 cze 2017, 19:15

Może i wszystko skończone ale ja mam pyt techniczne...:
Zamek z górnej szuflady "łapie" za listwę pod blatem, a zamek drugiej za tą która jest wyżej? Czyli jak otworzysz tylko górną to wysuniesz dwie? nie mylę się?
Pozdr
M
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 7 cze 2017, 20:35

misha22 pisze:Może i wszystko skończone ale ja mam pyt techniczne...:
Zamek z górnej szuflady "łapie" za listwę pod blatem, a zamek drugiej za tą która jest wyżej? Czyli jak otworzysz tylko górną to wysuniesz dwie? nie mylę się?
Pozdr
M

Zaczep górnej szuflady jest pod listwą szafki, natomiast dolna szuflada ma zaczep pod szufladą górną. Jak naciśniesz guzik by otworzyć szufladę to wysuwa się ten przycisk z zamka i w ten sposób wystaje uchwyt do wysuwania szuflady. Jak się już spakujesz do przyczepy, zamykasz szuflady wciskając przyciski a po przyjeździe odblokowujesz ( wciskasz guziki ) szuflady i masz tradycyjne jak w domu domykanie.
Nie ma sensu cały czas je za sobą zamykać na zamek bo po co ? Przecież szuflada na postoju się sama nie wysunie nawet pod dużym kątem jak stoi przyczepa. Na prowadnicach jest delikatna blokada i trzeba delikatnie pociągnąć za szufladę, żeby się wysunęła. Jak wyjeżdżasz do domu. pakujesz się wciskasz guziki, uchwyty się chowają i masz szuflady zabezpieczone do jazdy. Ja zrobiłem te zamki na ciasno, nawet nie drgną. Mocowanie tych uchwytów do szuflad jest tragiczne. Małe przesunięcie na otworze 26 mm, jaki trzeba wywiercić i już lipa ! Nie ma poprawki ! Wiercenie z ręki takiego otworu a potem przykręcanie zamka od wnętrza szuflady graniczy z cudem i tu błąd nawet 1 mm się mści, zamka nie da się otworzyć.
Dla przykładu weź zamocuj tę blaszkę pod listwą ! To jest porażka ! Czym tam wejść ? Ja przykręciłem te zabezpieczenie do kawałka drewna i wklejałem pod szafkę ! Dwa razy i dwa razy do poprawki !
Ja szuflad nie mogę zdemontować, bo mam takie prowadnice, że nie da się wyciągnąć szuflad, jedynie odkręcając je od prowadnic.
Zrobiłem tak, bo te prowadnice są najlżejsze jakie można dostać na rynku ( pomijając sklepy firmowe, bo tam chyba kogoś pop...ło z tymi cenami )
Jeden front szafki 200 i nawet 300 euro !
Tak wygląda zamek po zwolnieniu blokady i mamy uchwyt szuflady. Widzicie sami jak to jest, szafki a potem zamki a potem jednak szuflady.
Mogłem zostawić szafkę i by był spokój. Polepszyłem i się narobiłem jak wół z taką bzdurą. Trzymać się planu i spokój by był.
20170607_203806.jpg

link do podobnego zamka
https://pl.aliexpress.com/item/Push-Lat ... .29.Rc4aR2

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 7 cze 2017, 21:25

Romlas pisze:No to robota ku końcowi się ma, będzie więcej czasu na ryby..

Gdzie tam do końca ;) Górne szafki, stolik nocny, listwa podłogowa i elektryka 230 V
Potem jeszcze nowy kufer i klapy rewizyjne do schowków pod łózkami.
Nowy, mniejszy blat stołu i coś tam pewnie jeszcze zostanie do roboty. Wykładzina też poleci ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 15 cze 2017, 18:51

Byl czas na prace a teraz czas na tosta. Piekna rzecz, w killa chwil przy pomocy tego urzadzenia przyszykujemy tosta ;) wystarczy kuchenka gazowa i mamy pyszne sniadanie.
20170615_184001.jpg
Toster

20170615_184112.jpg

kubuś
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 9 kwie 2017, 21:10

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: kubuś » poniedziałek, 19 cze 2017, 22:24

Witam.
Widząc Twoje zdjęcia wędkarskie, zainteresowałem się i sprawdziłem coś "ty za jeden". Wujek "google" pokazał, że mamy chyba wspólnych znajomych, a już na pewno
podobną zajawkę - zasiadki karpiowe.
Proszę pozdrowić Krona :geek:
No chyba, że się mylę więc przepraszam za zawracanie du...
N126a - sprzedana
Jest teraz N126N 8-) + Ford Transit 85T260
Rok 2019 km. nie liczę, a nocki to; 1+3+1+1+1+5+3+1+3+4+3+2+5+2+4+4+2+2+2+3+3+3+2+2+1+1-28.12.2019 i to koniec / 8-)
Rok 2020 14.02. 1+2+5+5+2+3+4+2+1+3+2+3+2+2+3

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » poniedziałek, 19 cze 2017, 22:55

Grzegorz, toster nie wygląda na rękodzieło artystyczne i wydaje mnie się że też by fajnie omlety na tym się robiło, gdzie takie cudo na gaz można nabyć?
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 21 cze 2017, 01:20

kubuś pisze:Witam.
Widząc Twoje zdjęcia wędkarskie, zainteresowałem się i sprawdziłem coś "ty za jeden". Wujek "google" pokazał, że mamy chyba wspólnych znajomych, a już na pewno
podobną zajawkę - zasiadki karpiowe.
Proszę pozdrowić Krona :geek:
No chyba, że się mylę więc przepraszam za zawracanie du...

Od lat łowię i łowię ;) Teraz wróciłem z Sazana ( 9 dni zasiadki )a na moim profilu na Fb można zobaczyć trochę rybek. Krona znam od lat i zająłem z nim drugie miejsce w zeszłym roku na zawodach RH z wynikiem 422 złowionych karpi.
Ja jestem na rybach praktycznie cały rok. Zjadę do domu i po dwóch lub trzech dniach znowu ruszam na ryby.
Świat karpiowy jest mały i wszystkich się zna i wcześniej, czy później jak się nie zna, to się pozna ;)
Połamania kija i może razem się gdzieś wybierzemy. Ja mam czas i jestem otwarty na każdy termin i każdą wodę.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 21 cze 2017, 01:25

Romlas pisze:Grzegorz, toster nie wygląda na rękodzieło artystyczne i wydaje mnie się że też by fajnie omlety na tym się robiło, gdzie takie cudo na gaz można nabyć?

Toster pierwszy raz miałem na rybach. Powiem, że rewelacja. Nad kuchenką gazową zrobisz praktycznie wszystko.
Cena zwala trochę z nóg bo coś około 80 zł
Podam Ci link sklepu
http://carpmaster.org/pl/home/967-toste ... dwich.html
tu lepsza i droższa wersja. Po rozłożeniu mamy dwie patelnie.
http://carpmaster.org/pl/home/948-toste ... dwich.html

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jahazo » piątek, 23 cze 2017, 21:12

Jak dla mnie te patelnie bomba!!!
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 23 cze 2017, 22:46

jahazo pisze:Jak dla mnie te patelnie bomba!!!

Jak wchodziły na rynek to kosztowały 30 zł

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jahazo » sobota, 24 cze 2017, 08:17

No wlasnie.....
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 27 cze 2017, 11:34

Mam trochę wolnego czasu i nadeszła chwila na zrobienie stolika nocnego i szafki w jednym.
Trzeba zasłonić nadkole w przyczepie i szafka nocna będzie właśnie na tym miejscu.
Najpierw rozkrojenie płyt MDF przy pomocy zagłębiarki i szyny prowadzącej z kątomierzem nastawnym.
20170627_110808.jpg

20170627_110826.jpg

Nadeszły też zamówione na ebay ściski firmy kreg do przyrządu do otworów kieszeniowych,
ściski zamówiłem kilkanaście dni temu w USA a ich koszt około 100$ z przesyłką za 4 szt
Inked20170620_223535_LI.jpg

20170620_145611.jpg

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » wtorek, 27 cze 2017, 11:40

Się warsztat doposaża na bogato.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości