Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 3 sie 2017, 18:56

Dzisiaj ogarnięte uszczelki listew aluminiowych. Wełna stalowa poszła w ruch i listwy przed włożeniem do nich uszczelek zostały wyczyszczone i nadałem im delikatnej struktury. Nie polerujcie ich na wysoki połysk. Szczotkowane aluminium jest o wiele ładniejsze.
Cała budka nabrała już oka i pozostało mi tylko wymienić rączki manewrowe i wloty powietrza. Wloty powietrza ( wywietrzniki ) zamontuję jednak już po wklejeniu tapicerki. Kolejna sprawa to podnośniki ( lewarki ) pogięte i pordzewiałe. Odkręcę, wypiaskuję i do ocynku. Ocynk ogniowo i trzeba czekać około 3 tygodni na elementy. Dam radę i tak mi na nich nie zależy. Muszę jeszcze kupić hamulec najazdowy, stary już się nie nadaje a remont wyjdzie dwieście zł taniej ale czy lepiej i czy będzie to działało to już z pytaniem do wróżki. Jest opcja ściągnięcia tego z zachodniej przyczepy ale dam sobie spokój. Stare już mam. Trzeba kupić nowy ( około 560 zł ) Alko
Taniej nie widziałem nigdzie. Drzwi w przyczepie zdemontowane i dzisiaj musiałem dać folię bo coś z pogodą nie tak i lepiej by było jakby nie napadało do środka. Dodatkowo dzisiaj zauważyłem delikatne pęknięcia szyb przy zawiasach. Dam to pokleić na gorąco ( pospawa mi to kolega koszt 20 zł ) Lepiej nie czekać. Widać i tak tego nie będzie, ale nie poleci dalej pęknięcie w przyszłości.
Przy zakładaniu uszczelek na dachu zauważyłem w dwóch miejscach uszkodzony delikatnie laminat. Roboty na 10 minut. Pokleję i nic nie będzie widać.
Wieczorem zapodam jakieś foto z postępu prac.
20170803_190002.jpg

Widać na zdjęciu różnicę pomiędzy wyczyszczoną listwą a listwą okna w jakim była stanie.
20170803_190011.jpg

Brak uszczelki w zawiasie szyby ( podjadę do Bierunia albo Pszczyny tam robią kampery i przyczepy) coś załatwię
20170803_190022.jpg

20170803_190037.jpg

Po lewej stronie polerowana na wysoki połysk, po prawej szczotkowane aluminium.
20170803_190051.jpg

20170803_190102.jpg

20170803_190113.jpg

Cała galenteria robi swoje i nadaje wygląd przyczepie. Zawsze lepiej dla oka. Jak to mówią najważniejszy jest jednak środek. Zewnątrz może być nawet pokryta złotem ale środek to najważniejsza rzecz. Grunt żeby nie lało się do środka i żeby zbytnio też nie straszyło ;)
Dlatego z całego serca polecam do polerowania tylko wełnę stalowa, rękawiczka i oklejenie taśmą brzegów przyczepy koło listew, by nie po lakierze szorować. Nie potrzebne żadne krążki polerskie, pasty itp szkoda pieniędzy i wystarczy sama wełna.
Czyli dopisujemy do rachunku wełna stalowa 18 zł
Powiem szczerze, to co zrobiłem przy przyczepie to dwie osoby 2 dni po 7 godzin zrobi
Samemu ciężko i nawet czasami się nie da samemu czegoś zrobić. Przytrzymać, podać itp a już nie mówię o innych rzeczach.

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » czwartek, 3 sie 2017, 19:50

Właśnie mi dzisiaj przyszedł prysznic 12 v :) bajka :) będzie podłączony do zbiornika 70 litrów , który już został zamontowany pod przyczepą. w Zbiorniku znajduje się również grzałka do wody na chłodniejsze dni. Zbiornik oczywiście płaski.
Załączniki
product.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 3 sie 2017, 20:03

jacekz1986 pisze:Właśnie mi dzisiaj przyszedł prysznic 12 v :) bajka :) będzie podłączony do zbiornika 70 litrów , który już został zamontowany pod przyczepą. w Zbiorniku znajduje się również grzałka do wody na chłodniejsze dni. Zbiornik oczywiście płaski.

Piękna akcja. Teraz już tylko kąpiel. Chrzest na baranioku :)

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » czwartek, 3 sie 2017, 20:19

Oj będzie będzie :)

Archie
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 215
Rejestracja: środa, 21 cze 2017, 02:54

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Archie » czwartek, 3 sie 2017, 23:06

Pokazesz ten zamontowany zbiornik?
N126 1978r.
N126 1980r.
59 nocy / 12600km. 2018r.
51 nocy / 6900km. 2019r.
75 nocy / 60km. 2020r.

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » piątek, 4 sie 2017, 00:16

Archie pisze:Pokazesz ten zamontowany zbiornik?


https://sklep.kampi.pl/pl/p/Zbiornik%2C ... ma-70L/106

Tutaj można go nabyć. Nie robię czegoś aby się tym chwalić oficjalnie i to mojego autorstwa póki co to tylko eksperyment. Zapraszam można u mnie zobaczyć na żywo na posesji. Wykorzystałem kosz na koło zapasowe - parę przeróbek i wszystko pięknie pasuje + w/w prysznic. Niestety grzałka na 230 V ... szukam jakiegoś dobrego rozwiązania... bo jak nie bedzie zasilania 230 V to trzeba będzie mieszać wodę z czajnika.

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » piątek, 4 sie 2017, 00:36

Myślę nad zabudowaniem takiego gniazdka co o tym sądzicie ... ? ... Bo poprzedni właściciel Grzegorz zostawił rujne a nie gniazdko wystają tylko dwa pręty i musze zainwestować w coś takiego.
http://goliat.com.pl/gniazdo-zewnetrzne ... ,5231,6052

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 4 sie 2017, 01:06

Temat nadaje się do działu remontów ale ze względu na temat posta -sprawdzone porady, zostawiam go w tym dziale.
Opisy nie tylko co zrobiłem ale również czym i w jaki sposób. Czytając od początku do końca mamy okazję dojść do pewnych przemyśleń odnośnie rozwiązań tu zastosowanych. Mam nadzieję, że nikt nie będzie się nudził. Dużo zdjęć i narzędzia jakie stosuję, czy będę stosował.
Mam trochę inną wizję swojej przyczepy i dla mnie będzie ona wyjątkowa z kilku powodów. Pierwsza sprawa to minimalny nakład finansowy.
Drogo, nie oznacza ładnie. Tanio, nie zawsze idzie w parze z jakością. Postaram się pójść na kompromis i osiągnę swój zamierzony cel.
Druga rzecz, to zabudowa będzie się różnic od zabudowy innych przyczep. Przepraszam ale muszę powiedzieć, że jak zaglądałem na remonty tu robione i przedstawiane na forum, nie różnią się zbytnio jedne od drugich. Uszczelki, tapicerka, szyby itp oraz zwykle taki sam rozkład mebli.
Dużo przyczep jest ładnie zrobionych i solidnie.Mam zamiar zrobić inaczej. Ja nie oddzielam ramy od budki, nie maluję, bo uważam, że pierwszy żelkot jest do odnowienia i nie trzeba tego będzie malować przez najbliższe lata. Drobne zaprawki, polerka i po krzyku. Pod malowanie polecą drzwi i kufer.
Mówiłem tu o montażu elementów całej tej galanterii zewnętrznej typu lampy, klamki itp
Od środka mamy nakrętki. Często zalane klejem i ciężko się je demontuje. Najlepiej to zrobić wtedy szlifierką ale to już sprawa każdego z nas. Montaż tej galanterii od środka już wygląda inaczej. Ja zastosowałem podkładki ocynkowane z wprasowaną gumową uszczelką. Ceny nie pamiętam ale to groszowa sprawa.
Druga sprawa, to tuleje do śrub, które można wkleić w nasze budki i cieszyć się normalnym odkręcaniem i dokręcaniem. Różna średnica gwintów zewnętrznych i wewnętrznych. Ułatwiają życie ! Wkręt do drewna kilka razy wkręcony i wykręcony, nie trzyma jak należy. Zerwane gwinty w plastikowych elementach też tym naprawimy.
20170804_010738.jpg

20170804_012341.jpg

Klejenie tapicerki jak wcześniej pisałem będzie inne niż te, które tu widzieliście. Używał ktoś magnesów do klejenia tapicerki ?
Podpowiem, piękna sprawa, nie trzeba podpór i to zawsze dodatkowe dłonie do pomocy. Budka jest z laminatu. Jedna strona magnes a druga metalowy krążek i trzyma. Ktoś wiedział o tym? Ktoś to kiedyś wykorzystał ? Podpory oczywiście wskazane ale magnesy to podstawa sukcesu.
Mam jakąś tam wiedzę, dla jednych może się przyda, inni machną ręką. Ja jednak przedstawiam tu trochę nieznane rozwiązania. Magnesów używa każda firma, która okleja samochody ! Bez tego nie podchodzą do tematu.
To jak krawcowa używająca szpilek ;)
Najlepsze jest to, że wielu ludzi nie zdradza swoich pomysłów i jak się przegląda strony internetowe, to każdy ma swoje własne tajemnice.
Pokażcie mi film z zabudowy schodów drewnianych od A do Z ? Nie ma !
U mnie jest od A do Z a jeśli są jakieś pytania, lub będą, to odpowiem i zapodam relacje jak czegoś, ktoś nie jest w stanie ogarnąć.
Może ktoś zastosuje moje własne rozwiązania i może nawet poprawi a chętnie popatrzę i pomogę jak tylko potrafię.
Będę też robił meble do przyczepy, lepiej teraz powiedzieć, że ktoś też takie chce niż potem. Jedne ustawianie maszyn i przy okazji ktoś może być zadowolony.
Temat drzwi oczywiście aktualny i relacja będzie na foto, łącznie z efektem malowania.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 4 sie 2017, 16:39

Dzisiaj znowu zakupy i wyjazdy i składanie komara. Wrócił kilka dni temu z lakierowania proszkowego i teraz powoli ogarniam i przyczepę i komara.
Nawet strych zawalony częściami ;)
Kupiłem dzisiaj takie coś. Przyrząd do mocowania klina okna. Uszczelki okien wymienię po całkowitym remoncie na samym końcu.
https://www.zenox.pl/product/Wci%C4%85g ... gKIOfD_BwE
Odnośnie komara to tylko kilka zdjęć a na końcu wstawię już tylko gotowego, poskładanego, by nie wprowadzać chaosu.
Koszt całkowitego malowania razem z farbą itp 130 zł
20170804_083201.jpg

20170804_083633.jpg

20170804_083655.jpg

20170804_083655.jpg

Zainwestowałem też w nowe stanowisko pracy :) Trzeba mieć na czymś konkretnym posty pisać ;)
Sprzęt niezły ale bardzo mi potrzebny. Muszę na czymś projekty robić.
Mały unboxing
20170804_164141.jpg

20170804_164025.jpg

20170804_164041.jpg

20170804_164106.jpg
Załączniki
20170804_083154.jpg

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » piątek, 4 sie 2017, 23:02

Rozumiem Grzesiu , że laptop będzie już w standardowym wyposażeniu przyczepy

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 4 sie 2017, 23:57

jacekz1986 pisze:Rozumiem Grzesiu , że laptop będzie już w standardowym wyposażeniu przyczepy

Nim zrobię przyczepę, to już na nim niewiele zrobisz ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 5 sie 2017, 00:56

Na forum o listwach aluminiowych napisałem kilka słów o uszczelnianiu budki. Robimy to od środka. Na zewnątrz to jedynie kosmetyka. Szpachla i jej cienka warstwa pod lakierem na wiele się nie zda. Jednak trzeba to oczywiście w ten sposób zrobić. Szpachle są różne, dodatek maty szklanej, aluminium itp. Nim kupiłem przyczepę to zawitałem w kilkanaście miejsc i co zobaczyłem. Praktycznie przeciekało zawsze od przednich lamp. pod szafką zlewozmywaka i przez spód przyczepy. Żadna na naście sztuk nie przeciekała dachem !
Moja budka delikatnie pociła się od przedniej lampy obrysowej białej. Wymiana listew przy oknach w drzwiach ( drewniane listwy )
wybrałem drewno impregnowane ciśnieniowo, piła, grubościówka i frezarka. Jedną stronę listwy przyokiennej ryflowałem. Rowki posłużyły do ułożenia kleju a podczas klejenia, klej nie zostaje wypchany na zewnątrz. Prosta sprawa i każdy powinien tak zrobić. Nigdzie się tu na forum tego nie doczytałem. Wklejone listwy w drzwi ryflowane dwustronnie. Tarasowa deska będzie idealna do tych celów. Koszt naście złotych. Jeżeli deska tarasowa wytrzymuje średnio nascie lat, to w przyczepie jej już nikt nigdy nie wymieni.
20170805_004118.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 5 sie 2017, 16:15

Czas zabrać się za panele okienne z pianki stosowanej pod panele podłogowe, kilka sklejonych warstw pianki, by uzyskać wymiar 6 mm ponad piankę zagrzejnikową, którą będą wyklejone ściany. Na to dopiero będą przyklejone panele MDF gr 6 mm, oklejone gąbką tapicerską a na samą gąbkę dopiero tapicerka. Dlaczego tak ? Pomiędzy ścianę a panele okienne, dookoła okna będzie włożony wąż led i w ten sposób uzyskam niewidoczne podświetlenie okna. Proste jak drut. Robota przyjemna i efekt będzie jedyny w swoim rodzaju :) Robię dwie sztuki.
Zabawa w tapicera to dla mnie żadna nowość, dlatego już się cieszę.
Ma być inaczej i będzie inaczej. Taka odrobina luksusu za całe 20 zł ! Na tyle wyceniam panele i dopisuje do rachunku.
Potrzebne będą następujące narzędzia.
Nożyk do tapet, liniał, klocek drewniany ( płaski, półokrągły ) pod papier ścierny, zszywacz tapicerski ( może być ręczny )
Materiały to klej tapicerski AS, czarny kawałek filcu długości obwodu bocznego okna dwie sztuki.
Płyta mdf gr 6 mm, gąbka tapicerska 5 mm i pas materiału tapicerskiego ( ten sam co wyklejane ściany )

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » sobota, 5 sie 2017, 19:23

Nie mogę się doczekać zakończenia prac...chyba będę przejazdem koło Pszczyny jak skończysz. Musisz tylko się pilnować,żebym Ci tych nowych mebli nie wytargał :)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 5 sie 2017, 19:36

dzin1975 pisze:Nie mogę się doczekać zakończenia prac...chyba będę przejazdem koło Pszczyny jak skończysz. Musisz tylko się pilnować,żebym Ci tych nowych mebli nie wytargał :)

Powiem Ci szczerze, że nie wiem, kiedy to nastąpi ( zakończenie prac ) Co dotkniesz to niespodzianka ;)
Oczywiście moje tempo żółwia z Galapagos robi swoje i pewnie śnieg mnie zasypie ;)
Wchodzenie w ciągu dnia do przyczepy to porażka. Tam jest ze 100 stopni :) Biorę dzisiaj lampę do budki i w nocy coś pokombinuje.
Oczywiście zapraszam i to nie tylko Ciebie, jeśli ktoś chce, bądź jest blisko przejazdem to wpadać a pogadać i popatrzeć zawsze można a nawet trzeba.
Murano niby mieszka blisko, bo ma 10 minut na piechotę ale nie wpadnie z żoną na kawę, bo przecież skąd. Za daleko ;


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości