Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
naal

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: naal » piątek, 19 maja 2017, 09:22

Ja wcale nie uważam że p. Grzegorz nie jest profesjonalistą. Z całym szacunkiem dla niego i jego precyzyjnej pracy, ale podejściem może trochę irytować, więc sytuacja mnie nie dziwi.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 09:27

Romlas pisze:No i pokroili.. sporo ludzi czyta a jednemu się nie podoba i d..a. naprawdę czasami dobrze między deskami popatrzeć na Burka czy Karpia. Poczytać że się komuś coś udało zamiast że nie kupi tapicerki bo remontowka 300 zł taniej. Każdy wie ile ma i ile mieć może.
Ja wiem że nie kupię nowego Mercedesa bo nowa Dacia też mnie zawiezie gdzie chce ... światopogląd nie pozwala mi na to żeby na same podatki w Mercedesie pracować pół roku, co nie znaczy że chętnie nie obejże i poklepie właściciela mówiąc " zajebista fura"

Teraz pokleiłem szuflady, bułka z masłem ;)
Czekam aż to wszystko doschnie i za chwilę będę to montował. Jednak zawsze czas na przerwę musi być, nawet na małą kawę, by nie wkradła się nuda.
Tak samo w postach zdjęcie ryby, czy pieska ;) Ktoś napisał, że duża ryba? że ładny piesek ? Oprócz Ciebie nikt !
Jak ktoś wstawi zdjęcie z przyklejoną naklejką, to owacje na stojąco :)
Po drugie, zawsze jak coś napiszesz, pokażesz itp narazisz się na różne opinie. Ilu ludzi, tyle zdań.
Ludźmi to się dawno przestałem przejmować.
Jedni pokazują jak zdzierają tapicerkę, czy szlifują klej ze ścian ( tysiące postów ). Co tu pokazywać przy takiej pracy ? Jedynie lepszą lub gorszą szlifierkę.
Drudzy pokazują szpachlowanie budki i malowanie. Czy jest tu coś do pokazania w tym momencie ? Jedynie puszkę z farba i "kitem"
Wstawię tu jeszcze parę rzeczy, by zakończyć pracę w temacie dolnych szafek i ruszam, ze swoją stroną.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 09:28

naal pisze:Ja wcale nie uważam że p. Grzegorz nie jest profesjonalistą. Z całym szacunkiem dla niego i jego precyzyjnej pracy, ale podejściem może trochę irytować, więc sytuacja mnie nie dziwi.

Ma to swoje dobre strony, zawsze potem na wyjazdach, zlotach i spotkaniach jest o czym mówić ;)
Czytałeś komentarze pod moimi zdjęciami ?
Odpowiedział ktoś na moje pytania związane np w którą stronę najlepiej otwiera się drzwiczki ?
Nikt ;)
Jeden napisał. że mu się kolor nie podoba. Ma rację, kolorów jest mnóstwo i można samemu dobrać wdg własnych upodobań, nie jestem w stanie zrobić mebli we wszystkich kolorach i pod każdego gust.
Wstawiam foty z laptopem do przyczepy i źle, bo nie w temacie, radio nowe też nie w temacie, komputer " malina " itp nazwany zabawkami. ( wątek remontowy Murano i termometr elektroniczny z zegarem ) Pisałem pod postem takie zabawki do innego działu ?
To się pytam mam pokazać na ziemi "kibel" jak niektórzy ?
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 09:44 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Murano » piątek, 19 maja 2017, 09:28

Ja z początku też byłem "inaczej" nastawiony do tego wątku ale z czasem zaczęło się to układać w całość. Dlatego postanowiłem wydzielić wpisy dotyczące hobby Grzegorza. Zamiar był całkowicie pokojowy i dla dobra głównego tematu. Niestety jeszcze trochę mi brakuje doświadczenia dlatego za całe zamieszanie biorę odpowiedzialność.
Administratorzy zrobią wszystko aby odzyskać utracone posty. Więcej obiecać nie mogę. Moja wina, za co przepraszam.

Awatar użytkownika
steve
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 17 lip 2009, 05:46
Lokalizacja: Myszków

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: steve » piątek, 19 maja 2017, 09:31

Nie jesteś osamotniony Naal ;) ;)
Ford focus mk2 + n126e

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 09:52

Dobra, biorę się za meble. Wtorek tournee po łowiskach i popatrzę jeszcze na jedno z kół bo może to być ticket one side
Oklejanie kolejnej deski pulpitu sterowniczego.
Klej rozprowadzamy szpachelką, ja używam starej karty bankomatowej. Nigdy nie pędzlem, bo trzeba zebrać każdy najdrobniejszy pyłek podczas klejenia. powierzchnie suche, odpylone i gładkie !
20170519_102023.jpg

20170519_103120.jpg

20170519_103131.jpg

Po godzince można ciąć, frezować, szlifować
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 10:47 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 1 raz.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » piątek, 19 maja 2017, 10:04

Wracając do ukosówki, czy miękki start coś wnosi poza tym że ciszej maszyna startuje?
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 10:43

Romlas pisze:Wracając do ukosówki, czy miękki start coś wnosi poza tym że ciszej maszyna startuje?

Przy starcie jest straszny zgrzyt i słychać to aż się chce uciekać od maszyny. Miękki start kosztuje około 12 zł ale traci się wtedy gwarancję :(

grzesiek0

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: grzesiek0 » piątek, 19 maja 2017, 10:54

naal pisze:Ja wcale nie uważam że p. Grzegorz nie jest profesjonalistą. Z całym szacunkiem dla niego i jego precyzyjnej pracy, ale podejściem może trochę irytować, więc sytuacja mnie nie dziwi.


W prostym zdaniu to ująłeś, Ale nie wszyscy zrozumieli ;) .

Murano czekamy cierpliwie na przywrócenie postów.

Pozdrawiam :lol:

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » piątek, 19 maja 2017, 11:01

Nie wiem jak się to wpina do układu, ale może idzie zmontować gniazdko z miękkim startem na przedłużaczu?
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 11:07

Romlas pisze:Nie wiem jak się to wpina do układu, ale może idzie zmontować gniazdko z miękkim startem na przedłużaczu?

Na przedłużaczu tego nie zrobisz.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 11:11

grzesiek0 pisze:
naal pisze:Ja wcale nie uważam że p. Grzegorz nie jest profesjonalistą. Z całym szacunkiem dla niego i jego precyzyjnej pracy, ale podejściem może trochę irytować, więc sytuacja mnie nie dziwi.


W prostym zdaniu to ująłeś, Ale nie wszyscy zrozumieli ;) .

Murano czekamy cierpliwie na przywrócenie postów.

Pozdrawiam :lol:

Ja czekam na jeden i jedyny Twój mądry post. Jak ktoś nie czytał Twoich postów jeszcze, to zapraszam do "lektury"
Czekam z ustęsknieniem, teraz zakasać rękawy i pracować, bo ktoś musi na moją emeryturę przecież odłożyć ze swoich zarobków i na ich rewaloryzację ;)
Co tam będziesz czekał. Już zapodaję stracone zdjęcia dla poprawy Twego humoru ;)
20170519_052610.jpg

20170519_053152.jpg

20170519_054003.jpg

20170519_054835.jpg

Wszystkie urządzenia będą zabudowane w przyczepie w meblach, które właśnie robię ;)
Laptop, zamiast wazonika na stoliku ;)

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: chris_666 » piątek, 19 maja 2017, 11:36

GrzegorzBruta pisze:
naal pisze:Ma to swoje dobre strony, zawsze potem na wyjazdach, zlotach i spotkaniach jest o czym mówić ;)
Czytałeś komentarze pod moimi zdjęciami ?
Odpowiedział ktoś na moje pytania związane np w którą stronę najlepiej otwiera się drzwiczki ?
Nikt ;)
Jeden napisał. że mu się kolor nie podoba.


Dzwiczki otwiera się lepiej w stronę w którą Ci wygodniej, nie ma na to recepty.

Nie kolor się podoba czy nie tylko dobór dwóch czy więcej różnych struktur czy kolorów, jedne dobrze wyglądają razem inne nie.
A jak już przy drzwiach jesteśmy to nie podoba mi się połączenie mdfu, okleiny i wypełnienia środka, lepiej sklejka by wyglądała jako ramka.

Wysłane z telefonu

GrzegorzBruta

Re: RE: Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 19 maja 2017, 11:51

chris_666 pisze:
GrzegorzBruta pisze:
naal pisze:Ma to swoje dobre strony, zawsze potem na wyjazdach, zlotach i spotkaniach jest o czym mówić ;)
Czytałeś komentarze pod moimi zdjęciami ?
Odpowiedział ktoś na moje pytania związane np w którą stronę najlepiej otwiera się drzwiczki ?
Nikt ;)
Jeden napisał. że mu się kolor nie podoba.


Dzwiczki otwiera się lepiej w stronę w którą Ci wygodniej, nie ma na to recepty.

Nie kolor się podoba czy nie tylko dobór dwóch czy więcej różnych struktur czy kolorów, jedne dobrze wyglądają razem inne nie.
A jak już przy drzwiach jesteśmy to nie podoba mi się połączenie mdfu, okleiny i wypełnienia środka, lepiej sklejka by wyglądała jako ramka.

Wysłane z telefonu

Sklejką w małych formatach ( wyrabia ) krzywi się ( posiada usłojenie ) MDF jest lita płytą.
Sklejka jest również ciężka i źle się ją obrabia.
Sklejki raczej się nie pokrywa fornirem ( chociaż jedni pokrywają ) to zależy jaka szkoła i do czego to ma służyć.
Kolejna płyta na małe drzwiczki nad piecykiem poleciała do malowania :)
20170519_114337.jpg

20170519_114349.jpg

Przed momentem podjechał kurier i mam swoją zaciskarkę wraz z tulejkami zaciskowymi.
Wreszcie instalacja będzie zrobiona jak trzeba. Nie lubię tandety i prowizorki.
20170519_115434.jpg

20170519_115831.jpg
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 12:01 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 2 razy.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: RE: Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: chris_666 » piątek, 19 maja 2017, 11:58

GrzegorzBruta pisze:
chris_666 pisze:
GrzegorzBruta pisze:
naal pisze:Ma to swoje dobre strony, zawsze potem na wyjazdach, zlotach i spotkaniach jest o czym mówić ;)
Czytałeś komentarze pod moimi zdjęciami ?
Odpowiedział ktoś na moje pytania związane np w którą stronę najlepiej otwiera się drzwiczki ?
Nikt ;)
Jeden napisał. że mu się kolor nie podoba.

Sklejka jest również ciężka i źle się ją obrabia.
Sklejki raczej się nie pokrywa fornirem ( chociaż jedni pokrywają ) to zależy jaka szkoła i do czego to ma służyć.
Kolejna płyta na małe drzwiczki nad piecykiem......


Dobra egzotyczna sklejka jest lekka, super się frezuje w każdym kierunku (o ile jest w odpowiedniej klasie) i nie trzeba forniru bo już z założenia przód jest z odpowiedniej jakości, faktem jest że dębiny nie dostaniesz

Wysłane z telefonu


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości