Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
jacekz1986

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » niedziela, 22 paź 2017, 19:58

jacekz1986 pisze:
GrzegorzBruta pisze:
jacekz1986 pisze:Grzesiu przyjech holownik od kolegi właśnie go polerują ... tak jak miało być i jest Mustang

ten holownik i to ten sam holownik brał udział w teledysku ! Rejestracje Mysłowice :) Nasi ludzie ;) Jest moc.

HEHEH Grzesiu ale wyczaiłeś brał udział w reklamie coca coli i jeździł po Katowicach :) teraz jest u nas w stajni ... ja też z Mysłowic:P:P

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 2 lis 2017, 19:44

Zimno i nie da się nic w środku z budka zrobic, to wziąłem się za środek. Tapicerka to dla mnie slina i jak juz pisałem, temat mi nie obcy i jak zwykle wszystko co robię, to robię dobrze, nawet przez skromność swą powiem tylko, że bardzo dobrze ;)
Nie ma lipy i nie będzie. Materace pod tyłek zrobione, nie jakaś gąbka od której mam już krzyż swój na agrafce ;)
Materiał ? Nie wiem co to za materiał ale coś podobnego do alcantary lyb zamszu. Szyte na miarę materaca, zamki pierwsza liga ( droższych nie było) Pod materacem antyposlizgowy materiał łapiący rzep! Koszt .........bezcenne :)
20171102_183022.jpg

20171102_183035.jpg

20171102_183228.jpg

20171102_183205.jpg

do tego oczywiście poduszki :)
20171102_183414.jpg

20171102_183424.jpg

20171102_183438.jpg

Ściegi od linijki :)
20171102_183142.jpg

Siedziska zrobione, jak mi nie spasują obicia pod szarą tapicerkę i zobaczę, że coś nie tak z kolorystyką, to uszyje sobie nowe. Jeszcze doszyję kilka poduszek w kolorze ecru ale to już jakimś wieczorem zimowym ;)
Muszę dokończyć teraz panele okienne i sufitowe. Potem zobaczycie cały środek jak grzegorz zrobił ( ziewa )
Mówię tylko, że potem czekam na fotki lepszej niewiadówki w środku z niecierpliwością (nudy )
Dlatego proszę śledzić temat, bo potem nie zobaczycie dłuuuugo nic lepszego w środku ;)

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 2 lis 2017, 20:10

Byłem też za nowym linoleum na podlogę i chyba już mam obrany. Wzór ciekawy i bedzie pasował do całej reszty tapicerki.
Tanie to nie jest ale wzory jedna, jedyne i nie da się tego tak normalnie kupić. Rynek nasz to jeszcze raczkuje i jak chcesz mieć coś konkretnego, to musisz przekroczyć granice ;) Wykładzina jest 3D i robi zajebisty efekt głębi :) Chodzi się po tym śmiesznie :)

20171102_190528.jpg

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » czwartek, 2 lis 2017, 21:16

Ale to prawdziwe.linoleum? Bo takiego ja nie widział?
Chciałem do mieszkania ale nie miałem poparcia:-(.
Teraz będę się męczył z dębową podłogą. Jak by się ktoś kiedyś pytał gdzie są 300 letnie dęby z parku miejskiego to może przyjść do mnie na kawę albo yerbe i zobaczyć, ( nie dla każdego letni huragan był stratą)
Paweł i Kinga.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 3 lis 2017, 00:08

Romlas pisze:Ale to prawdziwe.linoleum? Bo takiego ja nie widział?
Chciałem do mieszkania ale nie miałem poparcia:-(.
Teraz będę się męczył z dębową podłogą. Jak by się ktoś kiedyś pytał gdzie są 300 letnie dęby z parku miejskiego to może przyjść do mnie na kawę albo yerbe i zobaczyć, ( nie dla każdego letni huragan był stratą)

Każde linoleum jest sztuczne hehehe
To na zdjęciu jest jednak prawdziwe i nawet zapach ma taki sam. Cena z metra też prawdziwa aż oczy bolą :)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » piątek, 3 lis 2017, 08:25

Linoleum to co innego jak pcv, dlatego cena inna.
I akurat prawdziwe linoleum jest bardziej naturalne i zdrowsze niż panele, nie mówiąc o innych zaletach.
Paweł i Kinga.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 4 lis 2017, 23:59

Romlas pisze:Linoleum to co innego jak pcv, dlatego cena inna.
I akurat prawdziwe linoleum jest bardziej naturalne i zdrowsze niż panele, nie mówiąc o innych zaletach.

Ja juz dałem sobie spokój z rozmyślaniem typu ....za cienkie, za grube, za małe, za duże ;)
Już swoje zrobiłem jeśli chodzi o uszczelnienie budki i teraz został mi tylko albo aż cały środek ;)
Teraz to już mój żywioł i tylko praca ;) Czym, jak i jaki kolor, zostawiam sobie samemu i jak zrobię, tak będę miał ;)
Dałem se siana z zastanawianiem się nad składem chemicznym i rozkładaniem wszystkiego na atomy ;) Ma być zrobione, ma być wygodnie i ślicznie w mojej przyczepie a reszta mi "lotto" ;) Rozmyślanie na temat lepkości farb, "trzymalności" klejonych elementów i doszukiwania się kraju pochodzenia nici, pozostawiam innym, bardziej dociekliwym ;) Doktoratu z tego nie będę pisał i nie będę też latał przyczepą w kosmos.
Czytał postów na temat zabudowy środka też nie będę i nie będę słuchał na ten temat niczego i nikogo ;) Nie odpowiadam też na pytania typu jaki klej, jaka farba, jaki zmywacz do paznokci ani nawet jakim młotkiem przybijałem cekiny ;)
Nie będę również odpowiadał na żadne pytania związane z wykonywaniem tego, co będzie można zobaczyć na fotkach.
Dlaczego ? Dlatego, że wszystko już napisałem wcześniej ;)
Teraz jednak jestem na etapie kupna opon pod nowe "alusy" podjadę z rana do wulkanizatora i kupię ;) Nie będę po nocach łaził jak dziad po necie i doczytywał się na temat "gum" i poznawał wszystkich producentów od a do z i słuchał potem wypowiedzi na temat tego jaki to błąd zrobiłem, bo miałem kupić Pirelli GT a nie Goodyear Vector ;)
Wiem jedno, mają być okrągłe, czarne i nowe hehehe a resztę zostawiam kumplowi wulkanizatorowi hehehehe

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » niedziela, 5 lis 2017, 00:46

Mam nadzieję że zachodzące zmiany wewnętrzne i sytuacyjne pozwolą mi w niedługim czasie na szczere i bez nuty hipokryzji powiedzenie sobie
GrzegorzBruta pisze:Ja juz dałem sobie spokój z rozmyślaniem typu ....za cienkie, za grube, za małe, za duże

i że zajmę się bardziej pożytecznymi rzeczami niż
GrzegorzBruta pisze:zastanawianiem się nad składem chemicznym i rozkładaniem wszystkiego na atomy
Paweł i Kinga.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 5 lis 2017, 12:22

Romlas pisze:Mam nadzieję że zachodzące zmiany wewnętrzne i sytuacyjne pozwolą mi w niedługim czasie na szczere i bez nuty hipokryzji powiedzenie sobie
GrzegorzBruta pisze:Ja juz dałem sobie spokój z rozmyślaniem typu ....za cienkie, za grube, za małe, za duże

i że zajmę się bardziej pożytecznymi rzeczami niż
GrzegorzBruta pisze:zastanawianiem się nad składem chemicznym i rozkładaniem wszystkiego na atomy

Szkoda czasu, czas leci a robota stoi ;) Lepiej przyspieszyć robotą, niż nad tym rozmyślać ;)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: DIZZY » niedziela, 5 lis 2017, 17:52

Świetnie odszyte pokrowce. Czy wokoło dałeś kedrę tapicerską?
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.

Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 5 lis 2017, 20:50

DIZZY pisze:Świetnie odszyte pokrowce. Czy wokoło dałeś kedrę tapicerską?

Prawie jak kedra, taka specjalna żyłka tapicerska z tworzywa. Usztywnia to szwy i "oddaje" swój kształt jak człowiek wstaje z takiego materaca.
Nie zapada się czlowiek na takim materacu i można posiedzieć dłuższy czas. Jest twardy. Poduszka cenowo wyszła około 8zł a obszycie 4 materacy 80 zł :roll: Dzieki temu, że spód podszyty jest innym materiałem, który łapie się rzepu. Na siedzisku wystarczy pasek i już materac nie lata po przyczepie i nie trzeba poprawiać po wstawaniu. Wierzchni materiał obiciowy jest drogi i to nawet bardzo ale trafiłem na okazję reszty z bala :roll:
Takie materace w środku. http://allegro.pl/dormeo-air-materac-na ... 3854d9b830

dzin1975
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dzin1975 » niedziela, 5 lis 2017, 22:08

Jak zwykle po bandzie :D Droższych już nie było tych materacy ? ;)
Marcin
DF 125p kombi-1996r
Romet Ogar 200
tylko Polska motoryzacja z zamiłowania
z rozsądku....jakies audi

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 5 lis 2017, 23:23

dzin1975 pisze:Jak zwykle po bandzie :D Droższych już nie było tych materacy ? ;)

Tu też mam znajomego w branży, też wędkuje ;) Wczoraj nawet dostałem lodówkę od wędkarza za darmo.
Człowiek orze jak może ;)
Mamy tak, że jeden drugiego nie "kasuje" i felgi tez alu dwie z VW Polo dostałem za free.
Jak już nawet w grę wchodzą jakieś pieniądze, to zawsze wszystko w pewnych granicach rozsądku.
Wpadałem do kolegi wulkanizatora po ołów na ciężarki do wędek i wyrwałem dwie aluminiowe felgi ;)
Opony tylko muszę kupić jakieś nowe i też nie zapłacę z pełną marżą ;)
Materace udało mi się załatwić, bo to w sumie siedziska z przodu budki i trochę się mi z tym udało.
Jednak duży materac już będę musiał płacić jak za zboże hehehehe

Awatar użytkownika
TomekN126N
Moderator
Moderator

Postautor: TomekN126N » poniedziałek, 6 lis 2017, 21:17

Wpadałem do kolegi wulkanizatora po ołów na ciężarki do wędek i wyrwałem dwie aluminiowe felgi ;)

Spytaj tego kolegę, czy nie ma jeszcze trochę tego ołowiu... znaczy aluminium. Też chciałbym dwa ciężarki do cepki. :mrgreen:
KEMPINGI, KTÓRE POLECAM
Nocki/km
2017: 23/2470
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N(89)-Remont
Corsa C (2002) - na miasto
Ford turneo connect(2015)
jawa175(59)