Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » czwartek, 9 lis 2017, 22:56

Podziękował za wyczerpującą odpowiedź.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 9 lis 2017, 23:28

Dodatkowe zdjęcia z wykładziną i dodatkowo zakupioną jeszcze tapicerką na piance ;)
Jak widać są drobne, niewidoczne wzory na wykładzinie, filc konkretny i bardzo "zbity" co czyni tą wykładzinę jako dodatkową izolację ;)
Wszystko dobrane kolorystycznie i dobrze będzie grało z podsufitką :)
20171109_222113.jpg

20171109_222125.jpg

20171109_222236.jpg

20171109_222308.jpg

20171109_222409.jpg

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 10 lis 2017, 14:00

Przyszedł czas na zakup nowych lampek obrysowych przednich.
Tym razem diodowe i nawet podobnej średnicy. Trzeba było wykonać podkładkę z mikro gumy, gdyż fabrycznie żadnej podkładki nie było. Nie wiem, czy ledowe lampki to dobre rozwiązanie. Powinny świecić całe życie. jednak z jakością różnie bywa i ledowa lampa to taka królowa tysiąca lub jednej nocy.( dlatego zrezygnowałem z obrysówek bocznych i tylnych ) Nie wiem jak odniesie się do spalonej lampki kontrola drogowa i pewnie mandat oraz punkty pewne za spaloną i niesprawną lampkę. Trzeba wozić jakąś w zapasie albo być przygotowanym na przeróbkę takiej lampki na trasie ;)
Nie będę z tym dyskutował, bo każdy jest dorosły i wie, co robi ;) Cena za sztukę 20 zł
20171110_123630.jpg

20171110_123639.jpg

20171110_123646.jpg

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 10 lis 2017, 15:05

Wymiana koła podporowego i pokrowiec na dyszel. Trzeba zabezpieczyć najazd przed chłodem, mrozem, deszczem i pewnie za chwilę śniegiem.
Koło pompowane robi robotę na niepewnym gruncie nad wodą, przestawianie przyczepy i manewrowanie przebiega sprawniej na oponie niż na zwykłej gumie ;)
Tak szczerze mówiąc, to myślałem, że ten pokrowiec to będzie jakiś tam materiał, jak dla mnie zwykła cerata zgrzewana i tyle. Dołem posiada gumę do spięcia tego do kupy. Zwykła cerata za 30 zł Jednak zawsze to oryginał i nikt mi nie zarzuci, że jakąś kaszankę odwalam.
Nie chcę być też postem na fb i wyśmiany przez tysiące mych wielbicieli hehehehe
20171110_134232.jpg

Stare koło podporowe jeszcze działa pomimo swego wieku i jest wszystko w nim sprawne. Niestety remont nie wchodził w grę ( droższy niż nowy )
20171110_134241.jpg

20171110_134318.jpg

20171110_134337.jpg

Opona konkretna, indeks nośności 126 a indeks prędkości Y hehehehe Jednym słowem moc i potęga ;)
20171110_134349.jpg

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: tomtoy » piątek, 10 lis 2017, 19:32

Napisałeś pokrowiec na najazd, ale ja najazdu coś tutaj nie widzę :)
Co do niesprawnych obrysówek to za stan techniczny punktów się nie dostaje, jedynie mandacik 100 i dowodzik mogą zabrać.
Ogólnie fajna eNka.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » piątek, 10 lis 2017, 22:29

Kółko z Jula? Czy z internetu?
Paweł i Kinga.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 11 lis 2017, 00:40

Romlas pisze:Kółko z Jula? Czy z internetu?

Kółko kupiłem u nas w sklepie z akcesoriami do przyczep. Coś około 80 zł z groszami ;)

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 11 lis 2017, 01:17

tomtoy pisze:Napisałeś pokrowiec na najazd, ale ja najazdu coś tutaj nie widzę :)
Co do niesprawnych obrysówek to za stan techniczny punktów się nie dostaje, jedynie mandacik 100 i dowodzik mogą zabrać.
Ogólnie fajna eNka.

Jak dotąd, to tylko zwykła enka ;) Dopiero się zacznie jazda, jak wejdę z robotami do środka ;)
Urządzenia najazdowego nie mam i nie będę miał ale pokrowiec kupiłem i założyłem. Mam czym "ciągnąć" przyczepę, więc zrezygnowałem ;)
W dowodzie rejestracyjnym pojazdu mam wpisane 750 kg bez hamulca i 2000 kg z hamulcem i ładowność holownika ponad 1000 kg :)
Jak widać jeden nie ma urządzenia najazdowego a drugi nie ma odpowiedniego holownika :)
Dlatego wolę holować przyczepę konkretnym holownikiem niż nędznym autem holować przyczepę wyposażoną w system abs ;)
Gdybym takiego samochodu nie miał, to bym też nie kupował przyczepy.
Samochody mam cztery jak na dzisiejszy dzień i piąty jeżeli kupię, to będzie kamper ;) Wtedy przyczepa zmieni właściciela.
Pojeździmy, zobaczymy.
Odnośnie obrysówek to powiem szczerze, że nie chce mi się dogadywać z czeska, czy słowacką policją i szukać potem dowodu rejestracyjnego po całej strefie schengen. Jest jedna stara zasada, nadgorliwość jest gorsza od...... ;) Nie musisz to nie zakładaj a będzie Ci lżej.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 12 lis 2017, 16:52

Wczoraj dostałem od mojego serdecznego kolegi wędkarza lodówkę. Nie jest to może "nówka sztuka" jednak jak wspominał kolega, kiedyś działała.
Mam co prawda w rodzinie kogoś, kto naprawia takie sprzęty i nawet od 30 lat robi to zawodowo, lecz oszczędzę sobie słów typu...złom, nie opłaci się naprawiać, lepiej kup nową itp
Co ja mam z takimi wiadomościami zrobić ;) Przypuszczam, że nawet gdyby mi to naprawił po jakimś roku, to i tak by mnie skroił jak za nową hehehe
Rodzina to rodzina, nie ma zlituj, nie ma przebacz. Dlatego spróbuje sam wykonać remont choćby z nudów ;)
pytań mam kilka, bo może ktoś miał taką lodówkę ? Interesuje mnie "deska rozdzielcza" tej lodówki i szczególnie ten mały wystający przycisk z opisem 30 ?
Co 30 ? 30 razy pokropić wodą święconą , czy doliczyć do 30 i spierniczać jak najdalej ( jej stan ewidentnie na to wskazuje, że po odpaleniu odejść na min 30 kroków ) Wracając do tematu. Jak to się odpala na gaz ? Wiem już, że należy podpiąć to pod reduktor i butlę i dać opaski na węża. Potem jest przycisk "piezo" naciska się dwa razy ( nawet pisze na tym 2 x ) i ok ! ale co przekręcić jeszcze lub wcisnąć jednocześnie, tego nie wiem ;) Próbowałem już różnych trików i cisza ;) Jakby co, to poprzewracana już była kilka razy i stała do góry nogami swoje itp ( przeszła już plemienne ceremonie kilka razy ) nadmienię tylko, że nawet prosiłem żonę i powiedziałem Jej, że jakbym tak przez przypadek za pół godziny nie wrócił z garażu, to niech podejdzie i sprawdzi gdzie leżę ;) Pytanie jeszcze jedno ? reduktor gazu 37 ?
20171112_152620.jpg

Urodą nie grzeszy, jednak jak odpali, to w zamian przywrócę jej dawny blask ;)
20171112_152648.jpg

Widać, że chyba na Francję miała iść bo pisze Pologne. Czyli pewnie nie byle co, wersja export :) Trzy na swiecie, dwie w Europie, jedna w Polsce ;)
20171112_152714.jpg

Następna sprawa, to jak z kominem i wydechem spalin ? Zresztą o jakim wydechu mowa, skoro jeszcze wdechu nie wzięła. To już potem z kominem ;)
Jak odpali, to w poniedziałek idzie obudowa do piaskowania i lakierowania proszkowego. Naklejka na przedni panel
bedzie wykonana jak w oryginale.

Samoogon

Postautor: Samoogon » niedziela, 12 lis 2017, 20:22

Na lodówkach się nie znam, ale z chęcią łyknę trochę wiedzy o kominku i odprowadzaniu spalin.
Cena nowego zwaliła mnie z nóg, planuje sobie coś wydrukować na drukarce czyde jednak kreski kleić zapoda trochę teorii to nam się to przyda.
Na prąd chodzi?

Awatar użytkownika
zyga49

Postautor: zyga49 » poniedziałek, 13 lis 2017, 00:02

Przekręcasz zawór gazu na max-wciskasz ten zawór do oporu i trzymając wcisnięty ok 10/15 sekund pstrykarz -jak odpali cały czas trzymasz ok 15 sek do zagrzania termopary i wtedy dopiero puszczasz zawór gazu -identycznie odpala się grzejnikgazowy Truma.
Volkswagen Golf IV kombi + N126e

Awatar użytkownika
zyga49

Postautor: zyga49 » poniedziałek, 13 lis 2017, 00:22

Samoogon pisze:Na lodówkach się nie znam, ale z chęcią łyknę trochę wiedzy o kominku i odprowadzaniu spalin.
Cena nowego zwaliła mnie z nóg, planuje sobie coś wydrukować na drukarce czyde jednak kreski kleić zapoda trochę teorii to nam się to przyda.
Na prąd chodzi?
Kominek to prosta rzecz rurka ok 3/4 cala najlepiej cienkoscienna do niej przyspawana pod kątem rurka ok 1/2 cala tak żeby naszła na wystajacą rurke z lodówki
-Rurka wspawana wystaje ok 1cm w srodku rurki 3/4 i po to jest też pod katem,żeby w razie silnych wiatrów nie zgasła lodówka.Natomiast kratkę zew odprowadzenia spalin można kupić używaną od Elektroluxa aluminiową lub plastikową za ok 30 zł-można też samemu cos wyrzeżbić lub podpasować małe kratki wentylacyjne metalowe.Ja u siebie załozyłem kratkę alu od Elektroluxa /używka / wyciąłem identycznych wymiarów blachę alu w środku otwór z przynitowaną rurką aluminiową na trzy blaszki i wszystko. Trzeba tylko dopasować tą rurkę przynitowaną,żeby miała ciut większą średnicę -podczas jazdy lodówka z kominkiem ma pracować /ruchy/. Niby skomplikowane a naprawdę proste jak drut :D

Samoogon

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 13 lis 2017, 00:31

Tą skośną o której piszesz dostałem razem z lodówką. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem musze dorobić rurkę o większej średnicy(tak żeby ta skośna miała w niej luz) i nią wprowadzić spaliny na zewnątrz? Kratka to już do ogarnięcia.

Awatar użytkownika
zyga49

Postautor: zyga49 » poniedziałek, 13 lis 2017, 00:52

Samoogon pisze:Tą skośną o której piszesz dostałem razem z lodówką. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem musze dorobić rurkę o większej średnicy(tak żeby ta skośna miała w niej luz) i nią wprowadzić spaliny na zewnątrz? Kratka to już do ogarnięcia.

To z tego wynika,że dostałes z lodówką kominek-reszta to pikus -kawałek rurki,kawałek blachy + kratka -ja tak zrobiłem,ale na Forum/irzeba by poszukać/ były wyprowadzenia z miedzi i z rury spiro 22mm/kwasiak/ od webasto.

GrzegorzBruta

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 13 lis 2017, 01:47

Temat tej akurat lodówki uważam za zamknięty. Puszcza zawór gazu na panelu sterowniczym, dmuchałem kompresorem i niestety lipa.
Lodówka powędruje jutro na złom. Wystawię przed dom i jak pojadą złomiarze, to zabiorą :)
Szkoda, bo środek był czysty i można było to jeszcze odnowić. Na internecie nigdzie takich zaworów nie ma i nie ma co sobie tym głowy zaprzątać.

Wróć do „Sprawdzone Porady”