Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » wtorek, 30 maja 2017, 21:07

Nie powstydziłbym się mieć takich mebelków w domu( pomijam kwestie kolorów, bo ,bo wszystko było wyżej napisane.)
Kto wie może będę miał robotę jesienią jak zainspiruje się Twoja pracą. W końcu całe mieszkanie do zrobienia. A fronty w IKEA czy innych manufakturach tanie nie są, a już fornirowane to jak z drewna kasują.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 30 maja 2017, 21:43

Romlas pisze:Nie powstydziłbym się mieć takich mebelków w domu( pomijam kwestie kolorów, bo ,bo wszystko było wyżej napisane.)
Kto wie może będę miał robotę jesienią jak zainspiruje się Twoja pracą. W końcu całe mieszkanie do zrobienia. A fronty w IKEA czy innych manufakturach tanie nie są, a już fornirowane to jak z drewna kasują.

Masz racje. Kolorystyka dla każdego dowolna, tyle farb i oklein na rynku, że można dobrać wdg uznania.
Druga sprawa, to ja byłem projektantem tych mebli i zbytnio nie szalałem z przesadną zabudową i schowkami prowadzącymi do nikąd.
Najważniejsze, że jest wszystko zabudowane i na swoim miejscu. Jest czysto i prosto do oka. Nie ma druciarstwa i prowizorki.
Wszystko się zamyka i otwiera i nic nie wisi na gwoździu ;)
Jak będziesz na etapie remontu, to zmierzysz fronty i zrobimy.
Zdjęcie tego nie oddaje. Fronty szuflad wydają się wielkie ( mają 32 cm szerokości i 12,5 cm wysokości ) Trzy szuflady chciałem w pewnym momencie zrobić ale to by było przesadnie małe.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: andslu58 » wtorek, 30 maja 2017, 21:55

Jestem ciekaw tego rozwiązania Twojego zabezpieczającego przed wodą i brudem z obuwia, bo też jestem "moczykijem" i zapewne niebawem stanę przed podobnym problemem w mojej zapiekance jak już skończę swój remont...

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 30 maja 2017, 22:04

andslu58 pisze:Jestem ciekaw tego rozwiązania Twojego zabezpieczającego przed wodą i brudem z obuwia, bo też jestem "moczykijem" i zapewne niebawem stanę przed podobnym problemem w mojej zapiekance jak już skończę swój remont...

5 cm od mebli przymocuję listwę aluminiową taką do łączenia wykładziny. Potrzebna długość to 180 cm ( standard) koszt około 40 zł
Wchodzisz w klapkach ( zwykle w popularnych pop upach ) i nie ścieka woda pod meble tylko listwa odgradza brud od szafek.
Szmaty zwykle w nocy fruwały razem z klapkami jak latałem do brania i zabić się można albo inaczej mówiąc wypie...ić :)
https://nexterio.pl/119924,Effector-Lis ... lsrc=aw.ds
Ta w linku jest samoprzylepna. Ja założę przykręcaną.
Listwa ma też za zadanie powstrzymać przelanie się zawartości przewróconej butelki pod meble, trudno spija się potem resztki pod szafkami i trzeba potem kombinować wężyk tudzież słomka :)
Następna zaleta listwy, to możliwość wymiany wykładziny w miejscu pod listwą. Czyli pod meblami zostawiamy starą a od listwy do tyłu przyczepy wymieniamy na nową. Zaraz pewnie ktoś powie, że listwa się nie nadaje, że przeszkadza itp
Dokładnie na podłogach w pociągach, autobusach, tramwajach i podobnych wynalazkach są listwy i będą ;)
Są też włazy rewizyjne w podłogach i nikt się o nie nie potyka. Ja swoje zrobię i będę miał spokój z wodą i brudem ze ściekającego obuwia i wybieranie potem za każdym razem tego z wnętrza szafki. Każdy jest dorosły i wie co robi.
Druga sprawa, to ktoś te listwy produkuje właśnie do łączenia i maskowania ;)
Gdyby była taka wykładzina jak ten dywan to biorę ! Ma ktoś może namiary ?
http://ladnydom.pl/czterykaty/56,119349 ... ry,,8.html

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » środa, 31 maja 2017, 12:08

GrzegorzBruta pisze:Gdyby była taka wykładzina jak ten dywan to biorę ! Ma ktoś może namiary ?

Chodzi o wykladzine dywanową cięta z metra czy o linoleum w ten wzór?
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: misha22 » środa, 31 maja 2017, 22:47

A jaki jest cel umieszczenia uchwytów do otwierania szafek, na różnych wysokosciach?
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 1 cze 2017, 02:58

misha22 pisze:A jaki jest cel umieszczenia uchwytów do otwierania szafek, na różnych wysokosciach?

Dokładnie pod uchwytem pierwszych drzwiczek będzie zamek dodatkowy na klucz i chciałem, by był dokładnie w środku.
Wyjście było jedno albo uchwyt pod zamkiem albo nad zamkiem. Dlaczego zamek ? Uchwyty a dokładnie element trzymający zamek to kawałek lichego plastiku zamocowanego małymi dwoma wkrętami. Ja jeżdżę przyczepą dojeżdżając nad wodę w "ciężkim" terenie i zbiornik z wodą mimo zamocowania potrafił drzwiczkami "wystrzelić" na przyczepę przez zamknięte drzwiczki. Tak się stało z oryginalnymi meblami ( wyłamało ten plastikowy zaczep )
Zbiornik po zamknięciu szafki jest około 10 cm od drzwiczek i strasznie nim buja w terenie. Powinien zbiornik z wodą "leżeć" Ja mam zwykły baniak przerobiony. Widać na wcześniejszych zdjęciach. Trzeba było pójść na kompromis z uchwytami i tyle. Mogłem ten drugi uchwyt też dać wyżej ale zamknięcie musi być bliżej środka drzwiczek przy takiej grubości materiału ( czytaj MDF grubości 10 mm )
Jest jeszcze jedna rzecz ale pokażę to na zdjęciach ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 cze 2017, 03:01 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 1 raz.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 1 cze 2017, 02:59

Romlas pisze:
GrzegorzBruta pisze:Gdyby była taka wykładzina jak ten dywan to biorę ! Ma ktoś może namiary ?

Chodzi o wykladzine dywanową cięta z metra czy o linoleum w ten wzór?

Dokładnie o linoleum w ten wzór mi chodzi.
Dzisiaj jednak już jestem spakowany i kolejny wypad nad wodę. Prace znowu muszą poczekać.

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » czwartek, 1 cze 2017, 21:27

GrzegorzBruta pisze:Waga mebla jest na tyle lekka i solidna, że nie ma się co nad tym zastanawiać. Meble ważą mniej niż zakładałem ! Po wyrzuceniu dwóch materacy, jednego łóżka i szafki zrobiło się 7 kg więcej ! Czytaj uważnie 7 kg ! Około 1 kg waży jedna szuflada z prowadnicami a reszta to piec TRUMA ! Zostało 33 kg z 40 kg ładowności !
Sprawdzone na wadze na złomowisku!


Ważyłeś same meble,czy całą przyczepę? Nie,żebym się czepiał,ale waga samochodowa do 50 ton ma tolerancję 20kg,do 20ton (chyba) ma 10kg.Jak Ci wyszło 33kg,lub 7kg?
No chyba że same mebelki ważyłeś,wtedy nie było pytania ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 2 cze 2017, 16:28

Wazylem przyczepe przed i po. Wynik to roznica pomiarow. Wjezdzalem po dwa razy za kazdym razem i wyniki byly takie same.

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » piątek, 2 cze 2017, 21:44

Ok,nie wnikam

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: chris_666 » sobota, 3 cze 2017, 17:29

Grzegorz, jaką frezarkę masz, ewentualnie co polecasz, bo przymierzam się do zakupu po raz kolejny i nie wiem co kupować, zastosowanie typowo amatorskie

Wysłane z telefonu

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 4 cze 2017, 00:17

Mam dwie stacjonarne maszyny frezerskie
Dwie reczne frezarki. Jedna Makita a druga eurotec. Przyznam, ze obie sa dobre jednak eurotec jest mocniejszy i posiada tuleje, ma zamocowanie frezow o grubosci trzpienia 6 . 8 . oraz 12 mm Makita natomiast tylko 6 mm i jest typowa krawedziówka. Koszt eurotec to okolo 200 zl ( dwa lata smiga az milo)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 5 cze 2017, 15:10

Wszystko co dobre zawsze się szybko kończy i przyjazd wcześniejszy, niż zaplanowany. Aura dopisała, lecz od jutra mają być kolejne opady deszczu i ze względu na "drogę" ( wgniecione drzwi, zrysowane obie strony samochodu, wgnieciony próg ) nie było sensu czekać na kolejne perypetie i czas się było zwinąć do domu. Po dwóch dniach deszczu, można przystroić samochód i czekać na święta aż złapie mróz. Tragedia ;) Ja jestem zadowolony i oby tak dalej było, to będzie dobrze. Samochód ma jeździć a nie wyglądać. Lakiernik zrobi swoje i będzie dobrze.
Najważniejsze, że przyszły zamki do szuflad i będzie to trzeba zabudować do jutra. Znowu się zanosi na kolejny wyjazd i znowu nie będzie gotowe.
Koszt zamka to około 10 zł sztuka, praca na 20 minut
20170605_145652.jpg

Ja to mam zawsze szczęście do psów na rybach
Ranek a tu tadadam i jest misio pysio
Jak zwykle na kolana i głaskanie bez końca :)
Nie wiem co to za rasa ale bardzo łagodny i przyjacielski taki.
20170603_102749.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 6 cze 2017, 01:49

dzin1975 pisze:Ok,nie wnikam

Wnikać nie musisz, bo sam sobie zadałeś pytanie i na nie odpowiedziałeś.
Mierz zawsze tą samą miarą nawet kilka razy i raz tnij. To pisałem wcześniej.
Nigdy mi nikt nie ważył przyczepy na drodze. Nikt przypuszczam tego nie zrobił przed samym kupnem przyczepy.
Skoro waga ma tolerancje błędu, to znaczy, że dobrze. Wszystko ma swoje tolerancje. Nawet rysunek techniczny jak weźmiemy do ręki ( nie zamykamy łańcucha wymiarowego ) z powodu i tu już odsyłam wszystkich do szkoły.
Poziomica zwykle ma odchylenia 1 mm na metr długości, miara zwijana, składana itp również, nawet kiedyś to pokazywałem na zdjęciach.
Jednak nie widziałem policjanta robiącego pomiar prędkości i podstawiania wyniku do wzoru, który uwzględnia granice błędu.
Można by o tym mówić do rana a nawet cały rok i dwa.
Jedno jest pewne, złapią, zważą i zapłacisz. Możesz odmówić mandatu, możesz poprosić o ostatnią legalizację wagi, ostatni przegląd i dokumentację urządzenia itp by wybrnąć z kilku kg ale mizernie to widzę.
Teraz ja zadam pytanie. Ważyłeś swoją ? Gdzie ją zważysz ? Na jakiej wadze ? Na dwóch lub trzech różnych wagach ?
Podpowiem Ci jak ja to zrobiłem. Zważyłem przyczepę dwa razy i za każdym razem dodawałem obciążenie 20 kg ( ciężarek z siłowni )
Jak zważyłem przyczepę popatrzyłem na wynik i położyłem ciężarek do środka. Niepotrzebnie zresztą. Waga ma odchylenie ale od zera do max obciążenia i tu powiem Ci szczerze wagi nie oszukasz. To jak z poziomicą która ma odchył 1 mm ale na całej długości poziomicy ( czyli na długości 1 metra) Miara metrowa ma odchył 1 mm ale nie na jednym cm tylko na jednym metrze !
Wszystko jeszcze zależy od klasy urządzenia pomiarowego ale o tym też pisałem. To jest tak, jak się czyta ostatni post albo ostatnie dwa.
Nikomu nie życzę czytania książki od środka lub oglądania filmu od połowy. Potem padają takie właśnie pytania.
Lepiej nic nie pisać. Wkleić zdjęcia i napisać moje meble.
Dyskusja jaki wąż do zlewozmywaka też mnie rozwala ale to nie moja sprawa, pisanie ile jest cukru w cukrze i odpowiadanie na te same pytania ile wykładziny na ściany, czy na podłogę. Jednak to również temat do dyskusji i najważniejsza jest ilość wejść i ilość postów. Bez tego żadne forum nie przetrwa i żadna strona internetowa nie wytrzyma, bo nie zarobi na siebie i będziemy do niej dopłacać. Program telewizyjny z małą liczbą widzów jest wycofany! To nic, że niektóre rzeczy powinny być oznaczone jako spam i wywalone do kosza. Na każdy nawet byle temat znajdzie się zawsze amator i dorzuci swoje trzy grosze.
To samo tyczy się fb i wszystkich innych portali społecznościowych ( ilość lajków i znajomych ) . Już mi tu jeden zarzucił, że interesuje mnie tylko liczba wejść, miał racje, bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi o ilość odsłon nic innego! Gdy ruszę ze swoją stroną, to właśnie dlatego, po ilości wejść zależy, czy będę za nią płacił ja, czy zapłaci mój sponsor. Niech ktoś zapoda coś na yt i jutro obudzi się z 7 milionowymi odsłonami to sam się przekona, że można z tego żyć jak król. Jednak ja tu nie jestem od reklamy, czy marketingu prawda? Ja tu wpadłem pokazać jak zrobić meble za przysłowiowe sto zeta i pokazać, że bez konkretnego przygotowania stracimy zdrowie, czas i pieniądze.
Każdy jednak jest dorosły i wie co robi. Ja swoje meble zrobiłem i wiedziałem co robię.
Temu. kto twierdzi, że to bzdury, to idę kończyć moją stronę z jednym dziennie odwiedzającym i dopłacać do interesu, robiąc to wyłącznie z nudów.
Idę wykasować z fb wszystkich znajomych i firmie, której jestem testerem przedstawić swoje wyniki oglądalności i reklamować towar tylko ciekawe komu ;) Ludzie szkoda słów hahahaha " rence " opadają


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości