Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 8 lut 2018, 23:56

Drednot pisze:Ja też trzymam kciuki. Małe kufry naszych przyczep to spory mankament.
A tak przy okazji to ten taki nowy duży obły kufer do n126N strasznie mi się nie podoba. Uważam że N-ka bardzo słabo z nim wygląda. Ta obłość nie pasuje do pięknej kanciastości N-ki.
post-14689-0-24458000-1434393533.jpg

Jak patrzę na ten oryginalny kufer, to nie mam pojęcia jak on się otwiera hmm

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 9 lut 2018, 00:46

Do Częstochowy przyjeżdża gość (nie pamiętam imienia) co zrobił kufer i z tego co z nim rozmawiałem miał dosyć sporą wiedzę w tym temacie i nie tylko (bardzo fajnie przerabia swoją przyczepę np.hamulce hydrauliczne w przyczepie) . W zeszłym roku stał z nami i mówił że się zaloguje na forum, może się odezwie. Na zdjęciu jego zestaw.
Ps. Renia posłużyłem się Twoim zdjęciem.
Załączniki
slide_IMG_7639.JPG

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 9 lut 2018, 01:38

pawlo fiona n126e pisze:Do Częstochowy przyjeżdża gość (nie pamiętam imienia) co zrobił kufer i z tego co z nim rozmawiałem miał dosyć sporą wiedzę w tym temacie i nie tylko (bardzo fajnie przerabia swoją przyczepę np.hamulce hydrauliczne w przyczepie) . W zeszłym roku stał z nami i mówił że się zaloguje na forum, może się odezwie. Na zdjęciu jego zestaw.
Ps. Renia posłużyłem się Twoim zdjęciem.

Tu jest mały przykład
http://www.hypeboat.com/?id=uslugi-CNC
https://www.youtube.com/watch?v=8bDkKYWKiuc
Jeśli ktoś posiada bagażnik rowerowy to jest jeszcze coś takiego (cena powala )

http://www.wszystko.pl/produkty/box-bag ... 4912,16028

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 10 lut 2018, 13:15

Mam zamiar zakupić jakiś zasilacz i nie wiem, czy ktoś z forum już takie coś kupił i zakładał. Nie wiem, czy jest jakieś inne, lepsze, tańsze rozwiązanie ?
http://allegro.pl/zasilacz-modulowy-12v ... 6e9677fab0

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » sobota, 10 lut 2018, 13:49

To jest dobre i tanie rozwiązanie tylko trzeba kupić jakiś sprawdzony. Mam taki w drukarce czy de i po starcie wyje niemiłosiernie(po jakimś czasie to się ujawniło) potem przestaje i jest w miarę cichy. Był gdzieś temat i ktoś polecał konkretny zasilacz tego typu jako sprawdzony, tylko nie pamiętam już gdzie to było.
Starość...

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Murano » sobota, 10 lut 2018, 14:11

GrzegorzBruta pisze:Mam zamiar zakupić jakiś zasilacz i nie wiem, czy ktoś z forum już takie coś kupił i zakładał. Nie wiem, czy jest jakieś inne, lepsze, tańsze rozwiązanie ?
http://allegro.pl/zasilacz-modulowy-12v ... 6e9677fab0

Grzegorz szukaj takiego tylko bez wentylatora.
Ja mam w zapiekance 300W. On wygląda identycznie tylko nie ma wiatraczka a obudowa jest w całości wentylowana tak, że widać wszystko w środku.
Rok temu pamiętam były duże moce do 500W nawet. Ja za 300 dałem 36 zł plus wysyłka. Teraz jakoś te bez chłodzenia zniknęły z aukcji a pojawiły się właśnie te chłodzone i ceny poszły w górę... Ale dla chcącego....
Załączniki
Zrzutekranu_2018-02-10-14-12-03-820.jpeg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 11 lut 2018, 13:48

Ja mam w zapiekance 300W. On wygląda identycznie tylko nie ma wiatraczka a obudowa jest w całości wentylowana tak, że widać wszystko w środku.
Rok temu pamiętam były duże moce do 500W nawet. Ja za 300 dałem 36 zł plus wysyłka. Teraz jakoś te bez chłodzenia zniknęły z aukcji a pojawiły się właśnie te chłodzone i ceny poszły w górę... Ale dla chcącego....

Ciężko coś znaleźć w rozsądnej cenie i odpowiedniej mocy.
Myślę, że 300 W to i tak sporo ( 25 A ) i chyba nikt większej mocy nie potrzebuje, przy zasilaniu przyczepy 12 V
Należy też pamiętać, ze te zasilacze to max 3/4 obciążenia
Jeżeli zasilacz ma 100 W to max obciążenie to 75 W
Jednak jak dla mnie to i tak dużo, bo ładowanie telefonu, oświetlenie plus jakiś wiatraczek, to wszystko.
300 W będzie optymalnym rozwiązaniem. Zakupiłem też moduł odcięcia akumulatora, przy ustalonym przez użytkownika progu.
Jednym słowem remontowanie zimą ogranicza się do zakupów potrzebnych gratów, oczywiście w moim przypadku ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 11 lut 2018, 17:13

GrzegorzBruta pisze:
Ja mam w zapiekance 300W. On wygląda identycznie tylko nie ma wiatraczka a obudowa jest w całości wentylowana tak, że widać wszystko w środku.
Rok temu pamiętam były duże moce do 500W nawet. Ja za 300 dałem 36 zł plus wysyłka. Teraz jakoś te bez chłodzenia zniknęły z aukcji a pojawiły się właśnie te chłodzone i ceny poszły w górę... Ale dla chcącego....

Ciężko coś znaleźć w rozsądnej cenie i odpowiedniej mocy.
Myślę, że 300 W to i tak sporo ( 25 A ) i chyba nikt większej mocy nie potrzebuje, przy zasilaniu przyczepy 12 V
Należy też pamiętać, ze te zasilacze to max 3/4 obciążenia
Jeżeli zasilacz ma 100 W to max obciążenie to 75 W
Jednak jak dla mnie to i tak dużo, bo ładowanie telefonu, oświetlenie plus jakiś wiatraczek, to wszystko.
300 W będzie optymalnym rozwiązaniem. Zakupiłem też moduł odcięcia akumulatora, przy ustalonym przez użytkownika progu.
http://allegro.pl/zabezpieczenie-akumul ... 16780.html
Jednym słowem remontowanie zimą ogranicza się do zakupów potrzebnych gratów, oczywiście w moim przypadku ;)

Chciałem zapytać, czy ktoś jest chętny na szafkę podwójną składaną turystyczną ? Kolega wędkarz chce sprzedać i jak coś to pokażę co i jak.
Taka ale podwójna. Koszt to 200 zł
https://milworld.pl/product-pol-6860-Hi ... polki.html

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: tantalos » niedziela, 11 lut 2018, 17:43

GrzegorzBruta pisze:Jednym słowem remontowanie zimą ogranicza się do zakupów potrzebnych gratów, oczywiście w moim przypadku ;)

U mnie to samo tylko zakupy, chociaż pomału co się da, to już w domu dłubię.Po podliczeniu ile w tym roku już wydałem to :shock: i to jeszcze nie koniec :o
Widzę Grzegorz że kolorek po Opolu zmieniłeś ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 11 lut 2018, 18:15

tantalos pisze:
GrzegorzBruta pisze:Jednym słowem remontowanie zimą ogranicza się do zakupów potrzebnych gratów, oczywiście w moim przypadku ;)

U mnie to samo tylko zakupy, chociaż pomału co się da, to już w domu dłubię.Po podliczeniu ile w tym roku już wydałem to :shock: i to jeszcze nie koniec :o
Widzę Grzegorz że kolorek po Opolu zmieniłeś ;)

Ja odnośnie założonego max wydatków brnę dalej i dalej.
Powoli przestaje nad tym panować ;) Lista zakupów się wydłuża z każdym dniem.
Przyczepa to takie domino, jak coś zrobisz źle, to poleci wszystko :) Nie można przeoczyć rzeczy ważnych a tu niestety jest wszystko ważne.
Przyczepa, to także worek bez dna ;) Można wsadzić wszystkie pieniądze :)
Odnośnie kolorów, to masz rację. Nowy lakier wskazany ;)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: tantalos » niedziela, 11 lut 2018, 18:24

Właśnie . Już raz enkę remontowałem. To jest moje drugie podejście i nie ma miejsca na półśrodki. Będzie taka jak chcę .

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 11 lut 2018, 19:08

tantalos pisze:Właśnie . Już raz enkę remontowałem. To jest moje drugie podejście i nie ma miejsca na półśrodki. Będzie taka jak chcę .

29 marca mam domek na kotwicy wynajęty na elektrowni Rybnik to pooglądamy ;)
Zresztą Rybnik znam, bo się tam urodziłem hahahaha
Jak jeżdzę na elektrownie to od strony dojazdu do er stoi polonez atu i przyczepa n126n nie wiesz kogo ? znasz go ?
Przyczepa lekko zżółkła, bo chyba malowana wcześniej.

kubuś
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 9 kwie 2017, 21:10

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: kubuś » niedziela, 11 lut 2018, 19:31

GrzegorzBruta pisze:mam domek na kotwicy wynajęty na elektrowni Rybnik

Ile na tej "Kotwicy" jest domków do wynajęcia?
N126a - sprzedana
Jest teraz N126N 8-) + Ford Transit 85T260
Rok 2019 km. nie liczę, a nocki to; 1+3+1+1+1+5+3+1+3+4+3+2+5+2+4+4+2+2+2+3+3+3+2+2+1+1-28.12.2019 i to koniec / 8-)
Rok 2020 14.02. 1+2+5+5+2+3+4+2+1+3+2+3+2+2+3

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: tantalos » niedziela, 11 lut 2018, 19:42

Nie wiem Grzegorz bo rzadko tamtędy jeżdżę . A moja enka jak dobrze pójdzie to może w wakacje będzie skończona .
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 lut 2018, 20:23 przez tantalos, łącznie zmieniany 1 raz.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 11 lut 2018, 19:52

kubuś pisze:
GrzegorzBruta pisze:mam domek na kotwicy wynajęty na elektrowni Rybnik

Ile na tej "Kotwicy" jest domków do wynajęcia?

wiem, że dwa ale ja każdego roku tylko ten jeden biorę z ekipą i wędkujemy z początku roku i pod koniec roku.
Latem siadam na dziko w lesie.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości