Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » wtorek, 12 wrz 2017, 00:33

GrzegorzBruta pisze:Kolega Dworek, wie co robi...

Kolega Dworek to duży chłopiec, może sam zabrać głos.
GrzegorzBruta pisze:a Ty zasmiecasz posta

Wręcz przeciwnie, skrzętnie namawiam do nie brudzenia, w szczególności jego twórcę.
GrzegorzBruta pisze:Niestety jestem najlepszy i musisz się już z tym pogodzić

Jesteś, mimo to na wszelki wypadek zadzwoń:
http://niezalezna.pl/31116-lista-wszyst ... gzorcystow
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 12 wrz 2017, 00:35

Od dzisiaj, wszelkie pytania odnośnie prac proszę kierować do Pana Tasmana ;)
Jakiś dziwny ;)

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » wtorek, 12 wrz 2017, 01:07

TassMan !!!

Co Ty człowieku masz jakieś wątpliwości , że Grzegorz jest najlepszy w tym co robi ??? ... mam jego poprzednią przyczepę i jestem przeszczęśliwy ponieważ nie jedna większa sprowadzana z zagranicy nie ma tego co mój full wypas... powiem tylko tyle , że jak nią zaparkowałem na jednym z większych łowisk komercyjnych to nie umiałem się odgonić od prawdziwych wędkarzy ponieważ każdy chciał przebijać kwotę i ją odkupić ... przyczepa od Grzegorza , którą opisywał krok po kroku w poprzednich postach jest zrobiona perfekcyjnie i nie ma się do czego doczepić, nowe Niewidów-ki nie mają tego co mi zabudował Grzegorz .... ostatnio zabudowaliśmy na dach Ogniwo Fotowoltaiczne 240 W ( jestem pod wrażeniem jak to wszystko spasował z przetwornicami i itp. pomysłu i wykonania ) , już nie mowie o prysznicu zewnętrznym z podgrzewaczem i zbiornikiem o dużej pojemności zabudowanym pod spodem przyczepy.
A więc Panie Tassman czy jak się tam zwiesz ... najpierw zobacz dotknij haha pewnie chciałbyś ale niestety nie wszystkie marzenia się spełniają bo dla takich ludzi zazdrosnych i zawistnych pewne rzeczy są nieosiągalne ....

aaaaa i jeszcze jedno co to za szprotke trzymasz na tym zdjęciu ... hahah widziałeś prawdziwego kapra ??? kiedyś .... także w skrócie ... zaśmiecasz te forum w dup.. byłeś i gów.. widziałeś idź na inne forum i pisze tam te swoje brednie i głupoty ... szkoda mi Cie człowieku bo jesteś bardzo ograniczoną istotą !!!

GRZEGORZ jesteś najlepszy i ciesze się , że w przyszłym roku będę szczęśliwym posiadaczem tego cacka co właśnie budujesz !!!

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » wtorek, 12 wrz 2017, 01:10

Tassman na tych praktykach to chyba byłeś mistrzem od wyciągania gwoździ z desek, bo do betoniarki Cie nie dopuścili bo byś sobie krzywde zrobił :P ... hahah ale mi człowieku humor poprawiłeś

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » wtorek, 12 wrz 2017, 01:16

GrzegorzBruta pisze:Od dzisiaj, wszelkie pytania odnośnie prac proszę kierować do Pana Tasmana ;)
Jakiś dziwny ;)

W tym aspekcie mamy kłopocik. Pan TassMan ma wywalone na wszelkie pytania. :P
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » wtorek, 12 wrz 2017, 01:20

Tak to czytam wszystko i normalnie nie wierzę....

Awatar użytkownika
jacekz1986
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 23 lip 2017, 22:31

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: jacekz1986 » wtorek, 12 wrz 2017, 01:31

Piszą nie na temat i zaśmiecają posta !!! proponuje Panie Admin bana dla co niektórych

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 12 wrz 2017, 02:26

stachu_gda pisze:
CornBlumenBlau pisze:Grzegorz, miło z Twojej strony, ale wystarczy mi jak wrzucisz profesjonalną fotorelację z demontażu i powtórnym montażu listwy kedrowej dla potomnych. Trochę o tym na forum się pisało, ale porządną fotorelacje znaleźć to problem, a wiem że zrobisz to dobrze ;)
Pozdrawiam.


Nie wrzuci drogi Maćku Grzegorz fotorelacji.
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/vi ... rz#p123064

Tu napisał wyraźnie, że uszczelek się nie douszczelnia, i nie daje się nic pod listwy kedrowe, a przyczepę uszczelnia się od wewnątrz. To jedno z wielu miejsc, gdzie forumowicz ten pisze jedno, a zaraz robi drugie. (dalej pisze o Sikalastomerze i Sikaflexie). Generalnie Grzegorz daje naprawdę dobre rady w pewnym zakresie prac (widać że się zna), ale ogólnie jego konto jest jedną podpuchą i ktoś robi sobie z Was czytających jaja ;) .

Naprawdę tego nie widzicie?

Uszczelek się nie doszczelnia i to nigdy ! Robią to, bo dmuchają na zimne i nic więcej ! Szyby wsadzane do przyczep wszyscy robią źle i dlatego potem klejenie i sra..nie silikonem i klejem!
Pokaż mi tu na tym filmie gdzie jest klej i silikon !
https://www.youtube.com/watch?v=FSq_RqTqtsg
https://www.youtube.com/watch?v=aKGMSeZaS_M
Kleiłem, bo się naczytałem idiotyzmów ;)
Tu masz podłogę ;) Ktoś pisał. sklejka lepsza. Przypatrz się z czego jest podłoga robiona na filmie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=P02STj9TnIE
Sam wymieniałeś listwy kedrowe tak ? Uszczelniałeś gwinty śrub ? Gwinty takie jakie masz na swoich śrubkach nie są szczelne ;) Chyba, że kleiłeś klejem do gwintów, to szacunek. Tu trzeba wszystko wszystkim udowadniać ;) Samochód ma korki spustowe i jakie masz tam gwinty ?
Jutro lub w któryś dzień pokażę jak taśma wygląda pod tymi listwami ;) Jak zajefajnie "wypełnia" szparę miedzy listwą a budą ;)

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » wtorek, 12 wrz 2017, 03:02

jacekz1986 pisze:TassMan !!!
A więc Panie Tassman czy jak się tam zwiesz ... najpierw zobacz dotknij haha pewnie chciałbyś ale niestety nie wszystkie marzenia się spełniają bo dla takich ludzi zazdrosnych i zawistnych pewne rzeczy są nieosiągalne ....

aaaaa i jeszcze jedno co to za szprotke trzymasz na tym zdjęciu ... hahah widziałeś prawdziwego kapra ??? kiedyś .... także w skrócie ... zaśmiecasz te forum w dup.. byłeś i gów.. widziałeś idź na inne forum i pisze tam te swoje brednie i głupoty ... szkoda mi Cie człowieku bo jesteś bardzo ograniczoną istotą !!!

jacekz1986 pisze:Tassman na tych praktykach to chyba byłeś mistrzem od wyciągania gwoździ z desek, bo do betoniarki Cie nie dopuścili bo byś sobie krzywde zrobił :P ... hahah ale mi człowieku humor poprawiłeś

To dla mnie ciut za wysoki poziom. Nie będę mógł koledze towarzyszyć w tej rozmowie.
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » wtorek, 12 wrz 2017, 07:13

No i Bogu dzięki... Teraz już czas na czystą relacje Grzegorza..
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: reflexes » wtorek, 12 wrz 2017, 07:16

jacekz1986 pisze:Piszą nie na temat i zaśmiecają posta !!! proponuje Panie Admin bana dla co niektórych

Za swoje teksty jesteś pierwszym który tu na to zasługuje.
GrzegorzBruta pisze:Panie moderatorze zrobi Pan coś z tym ?

Proszę bardzo. Na początek po ostrzeżeniu wystarczy?

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » wtorek, 12 wrz 2017, 07:56

GrzegorzBruta pisze:Zresztą, widzę, że się tu niepotrzebnie produkuję i tracę swój cenny czas. Jak wcześniej powiedziałem i napisałem. Mam wywalone na wszystko.
Wchodzi jakiś gościu z "leszczem" na rękach i nie da normalnie pracować ;)
Jednym słowem przeszkadza i zaśmieca mi posty. Jak ktoś z tym czegoś nie zrobi to ten "ktoś" pęknie z zazdrości i złości ;)
Jak może tak wejść i pisać, że ma wątpliwości do tego, że jestem najlepszy ;) Jeszcze wyrażający się, że ktoś piep...y trzy po trzy :)
Nerwowy jakiś ;) Oj brzydko bardzo, brzydko. Jak tak dalej będzie to nie będzie współpracy z mej strony.
Panie moderatorze zrobi Pan coś z tym ? Czy będziemy mieli tu po 4 wpisy dziennie tego Pana, stale podważającego to, że jestem najlepszy ;)


GrzegorzBruta - jesteś najlepszy, ta puenta to mistrzostwo świata :D
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Murano » wtorek, 12 wrz 2017, 07:59

jacekz1986 pisze:[...]
A więc Panie Tassman czy jak się tam zwiesz ... najpierw zobacz dotknij haha pewnie chciałbyś ale niestety nie wszystkie marzenia się spełniają bo dla takich ludzi zazdrosnych i zawistnych pewne rzeczy są nieosiągalne ....
[...]
aaaaa i jeszcze jedno co to za szprotke trzymasz na tym zdjęciu ... hahah widziałeś prawdziwego kapra ??? kiedyś .... także w skrócie ... zaśmiecasz te forum w dup.. byłeś i gów.. widziałeś idź na inne forum i pisze tam te swoje brednie i głupoty ... szkoda mi Cie człowieku bo jesteś bardzo ograniczoną istotą !!!

Jackuz1986 wróć proszę do regulaminu forum i przypomnij sobie, że ataki personalne nie są u nas mile widziane. Po takich wpisach stajesz się pretendentem do bana...
jacekz1986 pisze:Piszą nie na temat i zaśmiecają posta !!! proponuje Panie Admin bana dla co niektórych

Pozostaw proszę te decyzję moderatorom (administracja nie ma nic do tego). Wszelkie ingerencję na prośbę użytkownika tylko po oficjalnym zgłoszeniu posta. Jeżeli masz takie życzenie proszę zgłoś, rozpatrzymy.
TassMan pisze:Jesteś, mimo to na wszelki wypadek zadzwoń:
http://niezalezna.pl/31116-lista-wszyst ... gzorcystow.

Kolego TassMan... Proszę bez takich sugestii.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 12 wrz 2017, 12:03

Niestety aura nie dopisuje. Przyczepa zaparkowana pod przysłowiową chmurką sprawia, że nie mogę zabrać się za planowaną naprawę listwy kedry.
Korzystając z "wolnego" czasu chciałem przedstawić i omówić lampę przedsionka.
Zakup mój padł na lampę już wcześniej zamontowaną w poprzedniej "niewiadówce" sprawdziła się i pozwoliłem sobie na kolejną sztukę do mojej kolejnej N-ki. Ma być szczelna, nie razić po oczach i ma być energooszczędna.
Lampa diodowa przedsionka
1.jpg

2.jpg

Obudowa lampy składa się z trzech elementów. Wszystkie elementy z dobrego jakościowo plastiku. Obudowa lampy nie jest sztywna, co przy podważaniu zaczepów sprawia, że nie złamiemy przypadkowo podważanych elementów przy demontażu i samym już montażu lampy.
Wcześniej nie miałem problemów z przepalającym się układem diód, przeciekami wody i po całorocznym użytkowaniu mogę stwierdzić, że dalej wyglądała jak nowa.
Sposób w jaki "rozbiera" się lampę jest banalnie prosty. Podważamy dwa zaczepy po bokach lampy i zdejmujemy górną obudowę
20170912_112320.jpg

Uzyskujemy dostęp do dwóch otworów montażowych lampy ( wkręty dostarczone przez producenta w komplecie )
20170912_112348.jpg

Widok lampy od dołu
2.jpg

Widok lampy z tyłu (uszczelka zapewnia całkowitą szczelność )
20170912_111837.jpg

Kupując, zawsze należy czytać parametry
20170912_112455.jpg

Zdjęcie ukazujące proporcje ( łyżeczka do herbaty i sama lampa ) Długość tej lampy to 25 cm a wysokość około 9 cm
20170912_121915.jpg

Każdy pewnie zapyta jak ona świeci.
87 lumenów dla porównania do oświetlenia kuchni potrzeba od 200 do 400 lumenów na metr kwadratowy !
Dla porównania ze zwykła żarówką 2 W led to około 17 W zwykła żarówka
Kąt padania światła to 140 stopni ( czyli przyzwoity )
Moc 2 W ( pokaże na amperomierzu dla porównania )
Teraz znając parametry można przelicz Waty na ampery z prawa Ohma
Należy jednak pamietać, że musimy znać podane na lampę napięcie.
Ja osobiście wiem, kilkanaście sztuk akumulatorów agm, żelowych itp , że po całkowitym naładowaniu akumulatora, jego napięcie wynosi ponad 13 V
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... NMIrRfgdNw
Teraz ważna informacja, lampa kosztuje 100 zł i ważne jest trzymać rachunek a najlepiej sobie go skserować i wsadzić do teczki z rachunkami.
Pamiętać należy, że dzisiaj mamy 24 mce gwarancji !
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 wrz 2017, 12:54 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Murano » wtorek, 12 wrz 2017, 12:10

Możesz wrzucić kilka fotek jak będzie zamontowana i jak świeci? Chodzi mi o barwę i siłę światła. Jakbyś mógł zrobić zdjęcie po ciemku z boku, żeby było widać ile terenu oświetla.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości