Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » środa, 13 wrz 2017, 14:01

jacekz1986 pisze:TassMan !!!

A więc Panie Tassman czy jak się tam zwiesz ... najpierw zobacz dotknij haha pewnie chciałbyś ale niestety nie wszystkie marzenia się spełniają bo dla takich ludzi zazdrosnych i zawistnych pewne rzeczy są nieosiągalne ....

aaaaa i jeszcze jedno co to za szprotke trzymasz na tym zdjęciu ... hahah widziałeś prawdziwego kapra ??? kiedyś .... także w skrócie ... zaśmiecasz te forum w dup.. byłeś i gów.. widziałeś idź na inne forum i pisze tam te swoje brednie i głupoty ... szkoda mi Cie człowieku bo jesteś bardzo ograniczoną istotą !!!

GrzegorzBruta pisze:Odnośnie mej poprzedniej przyczepy, to nie poszła w świat, bo dalej jest na forum : )
Jej posiadaczem jest Jacekz1986 ( dwukrotny, tegoroczny medalista mistrzostw polski i zeszłoroczny wicemistrz mistrzostw Europy ) dumnie reprezentujący nasz kraj, człowiek o wielkim sercu i serdeczny mój przyjaciel, zresztą i Wasz również.

Niewiarygodne…
Ja poproszę bana dla siebie bo jak czytam takie pierdoły to na stówę
nie powstrzymam się by czegoś nie palnąć. Dla dobra tego forum proszę.
Z góry dziękuję bo potem już nie będę mógł.
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: reflexes » środa, 13 wrz 2017, 14:09

Pozwól, że to my moderatorzy zadecydujemy kto i kiedy dostanie bana.
Przypominam jednak, że w myśl regulaminu masz prawo usunąć swoje konto.

Zarejestrowani użytkownicy mają prawo usunąć swoje konto z Forum, aby to zrobić należy wysłać informację na adres kontakt@fanklub-niewiadowek.com, a konto zostanie bezzwłocznie usunięte. Usunięcie konta nie oznacza usunięcia postów.

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » środa, 13 wrz 2017, 14:21

reflexes pisze:Pozwól, że to my moderatorzy zadecydujemy kto i kiedy dostanie bana.
Przypominam jednak, że w myśl regulaminu masz prawo usunąć swoje konto.

Zarejestrowani użytkownicy mają prawo usunąć swoje konto z Forum, aby to zrobić należy wysłać informację na adres kontakt@fanklub-niewiadowek.com, a konto zostanie bezzwłocznie usunięte. Usunięcie konta nie oznacza usunięcia postów.

Trochę niemiła ta sugestia ale nie skorzystam.

Co do bana – podtrzymuję prośbę.
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » środa, 13 wrz 2017, 15:11

No jak małe dziecko, trzeba w kącie ustawić bo sam się nie ogarnie.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » środa, 13 wrz 2017, 15:22

20479890_1507511819287643_5003817976776402892_n.jpg
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 13 wrz 2017, 15:26

Miała być szybka akcja i jest. Aura nie dopisuje, zaczął padać deszcz. Praca z prądem na "wolnym" powietrzu ( czytaj wiertarką ) raczej nie wchodzi w grę. Listwa kedry usunięta.
Nie ma co się oszukiwać, poszło z małymi oporami ale poszło. Szkód wielkich listwie nie uczyniłem i starałem się to zrobić, jak zawsze zresztą po mistrzowsku ;) ( zaraz pewnie jeden dostanie rozwolnienia i napisze o tym ze trzy posty między moimi )
Pościągałem uszczelki, w ruch poszła mała wkrętarka za pomocą której wywierciłem centralnie w środku małe pilotowe otwory. Następnie już wiertarką i wiertłem średnicy 6 mm rozwierciłem łby śrub do samej listwy aluminiowej, uważając, by nie wyrządzić jej zbytnio krzywdy ( czytaj nie powiększyć otworów mocujących)
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Pod kedrą zlokalizowałem źródło przecieku
20170913_144113.jpg

20170913_144118.jpg

Wygląda to może i strasznie, jednak więcej brudu niż uszkodzeń. Listwa od dołu przodu przyczepy, do wysokości górnej krawędzi przedniego okna była a raczej pod nią było różnie ( czytaj nieciekawie )
20170913_144107.jpg

Jak widać piękna robota, fachowa i jak zawsze ( lepiej być nie mogło )
Zresztą to widać ;) Czy ja zawsze muszę powtarzać, że jestem najlepszy ;)
Gołym okiem widać, że nie muszę ;)
Teraz mam dylemat, przyszły zamówione kolejne elementy do montażu listwy kedrowej.
Wkręty, podkładki i nakrętki M4( stal nierdzewna ) oraz taśma butylowa.
Dawać taśmę na uszczelnienie czy sikaflex ?

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 13 wrz 2017, 16:07

grzesiek0 pisze:Grzegorz jak chcesz żeby moderatorzy zamkneli Twój wątek, to nie zapomnij podać tych linków na YT i FB, abyśmy mogli wszyscy obserwować te strony.

Najlepiej zrób to od razu bo jak tu się dostaje bana to nie ma możliwości pisania (A o to nie trudno, jeśli któryś z nich ma gorszy dzień lub wieczór ;) ), więc nie będziesz miał możliwości podzielenia się z nami swymi nowymi wspaniałymi projektami .

Muszę przyznać, że od czasu do czasu odwiedzam to forum żeby zobaczyć co nowego, kreatywnego, jedynego w swoim rodzaju wymyśliłeś.

Mam nadzieję, że nasi zacni moderatorzy nie uznają tego za przejaw pisania nie na temat, a Ty podasz nam linki do FB, żebyśmy nie musieli czytać żenujących komentarzy zaśmiecających forum.

Nie ma sprawy ;)
Znajdziesz mnie na fb grzegorz borikson i dodasz do znajomych a tam w odpowiednim czasie będzie link i odnośnik do strony tematycznej ;)
Tylko nie rozpowiadaj nikomu czasem hehehehehe ;)
Mało kto się odzywa żeby coś doradzić ;) Jedynie czasem moderator coś dopowie i doradzi ;)
Mistrzostwo świata, tyle odsłon i cisza ;) Pomijając jednego Pana, który sprawia, że odsłon jest jeszcze więcej.
Współpraca się zawsze musi układać :) Jeden pomaga drugiemu i wszystko gra.
Wiesz kto to jest Hejter ? Jak ktoś nie wie, to niech wbije hasło w przeglądarkę i przeczyta ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 13 wrz 2017, 16:35

Zaległe zdjęcia taśma butylowa, śruby, podkładki i nakrętki ( stal nierdzewna gwint M4 )
Podkładki za małe, kupię większe. Nie wiem, dawać taśmę butylową czy sikaflex ?
20170913_155814.jpg

20170913_163645.jpg

Jak ktoś ma do roboty taką listwę i potrzebuje taką taśmę, to oddam za free resztę ( wystarczy na kilka przyczep )

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » środa, 13 wrz 2017, 18:01

To ile metrów masz tej taśmy że starczy na kilka przyczep?
Wg mojej wiedzy będę potrzebował minimum 16m taśmy o szerokości 30mm.
Na listwy kedrowe i okna.

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » środa, 13 wrz 2017, 19:18

Dawaj butyl, chyba większość robiących listwy tak właśnie robiła. Większość ma zawsze racje, zapamiętaj sobie ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 13 wrz 2017, 19:27

dzin1975 pisze:Dawaj butyl, chyba większość robiących listwy tak właśnie robiła. Większość ma zawsze racje, zapamiętaj sobie ;)

Marcinie dam butyl, zwalimy ewentualne przecieki na większość ;)
Tak na poważnie i na marginesie mówiąc, to ja nie wierzę już sika ;) Wiesz dlaczego i nikomu nic nie mów czasami hehehehe

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 13 wrz 2017, 19:57

Samoogon pisze:To ile metrów masz tej taśmy że starczy na kilka przyczep?
Wg mojej wiedzy będę potrzebował minimum 16m taśmy o szerokości 30mm.
Na listwy kedrowe i okna.

Taśma butylowa ma różną grubość zwykle 1mm , 2mm i 3 mm

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 13 wrz 2017, 20:28

Na początek trzeba wyjaśnić sobie co to takiego rdza.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rdza
Jeżeli ktoś zabiera sie za listwy dachowe to niech zaczyna od drugiej strony a nie od kedry !
Wyciągnie wnioski z prac i kedrę zrobi lepiej ! Kedra trzyma przedsionek dlatego uczcie się od drugiej listwy.
Jak już wiemy co to jest rdza i wiemy jak dochodzi do jej powstawania to możemy przystąpić do dalszych prac.
Nadszedł czas na pogłębienie miejsc wraz ze starymi śrubami i zalanie tego żywicą.
Żywica a w tym wypadku zastosowałem żywicę epoksydową 10 minutową i pokryłem nią zagłębienia, które celowo wykonałem szlifierką kątową.
Pogłębione delikatnie miejsce sprawi, że żywica będzie mogła na większej powierzchni złapać przyczepność i tym samym zalać ewentualne spękania wokół starych śrub. Stare śruby mamy odizolowane od tlenu i wilgoci. Jak widać po 30 latach trzymają się dobrze w laminacie i rdza nie miała nic do gadania w tym wypadku ;) Wytrzyma spokojnie kolejne 30 ;)
Teraz trzeba czekać aż żywica odparuje ( zawsze i to zawsze trzeba odczekać 24 godziny ) Po godzinie można żywicę oczywiście obrabiać ale ja bym nie radził pokrywać jej czymkolwiek po upływie jednej godziny.
20170913_173246.jpg

20170913_181300.jpg

20170913_181327.jpg

Teraz spójrzmy prawdzie w oczy. Widzicie łączenie dachu z boczną ścianą ? Widzicie, że listwa kedrowa przykrywała to łączenie ?
Wiecie jaki w tym miejscu jest uskok ? Powiem, uskok ma w niektórych miejscach od 5 do 6 mm ! Listwa aluminiowa ma od spodu przetłoczenie jakieś dodatkowe 2 do 3mm Mam pytanie ? Jak taśma butylowa pod listwą ma to uszczelnić ? Pytam, bo nie wiem ?
Żeby zastosować taśmę butylową, to w tym wypadku na całej długości listwy trzeba szpachlówką wyrównać łączenie.
Fabryka w moim przypadku uszczelniła to "silikonem" Nie ciekło od dachu, nie ciekło przez śruby. Ciekło w miejscu styku przedniego laminatu z dachem i bokiem przyczepy i tylko w tym miejscu ! Dlatego ciekło, bo ktoś laminując od środka drewniany klocek, chciał ugotować obiad na jednym ogniu i za jednym razem zalaminował i klocek i nakrętkę kedry, tam zrobiona była pusta przestrzeń i tam zbierała się woda, którą pochłaniał zalaminowany klocek i potem puszczał "soki" w postaci delikatnej strugi wody do środka.
Tu widać uskok pomiędzy laminatami. Gwarantuję, że takiego miejsca styku taśma butylowa nie przykryje. Takie jest moje zdanie. ktoś może mieć inne. Widoczna obcięta stara śruba wyznacza środek mocowania listwy kedrowej.
Zaznaczam, że czarne miejsce koło starej śruby to nałożona żywica a nie pozostałości po wilgoci, czy rdzy.
20170913_181352.jpg

Teraz ważna rzecz ! Każdy otwór i spękanie laminatu, przed nadlaniem żywicą należy przesączyć klejem cyjanoakrylowym.
Dobrze wsiąka i wiąże nawet najmniejsze spękania. Zywica jest zbyt gęsta, by mogła przeniknąć w małe otwory.
Jakieś pytania ? Wątpliwości ? Ma ktoś coś do dodania ?
Ja mam teraz pytanie ? Szpachlować i dawać butyl ? czy tylko wyczyścić, odtłuścić i sikaflex ?
Ostatnio zmieniony środa, 13 wrz 2017, 21:28 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 1 raz.

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » środa, 13 wrz 2017, 20:57

Pisz dalej.
Niestety u mnie nie wygląda to tak ładnie po zdjęciu listwy...

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » środa, 13 wrz 2017, 20:58

IMG_20170913_185329.jpg
A tu Grzegorz mógł byś się wykazać kunsztem docinania sklejki.. 50 lat temu tak robili

Warto było się nie spieszyć z remontem, teraz jestem mądrzejszy.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości