Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: reflexes » poniedziałek, 19 lut 2018, 08:22

To może żona sprzedała, a ja nic nie wiem :lol: ;)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » wtorek, 20 lut 2018, 21:44

Szyby przezroczyste, jak będzie wyposażenie w środku to spoko jak nie to w szybach srebrne roletki, albo zasłony z epoki, oświetlenie. Dwie świecące na czerwony z tyłu nie zawadza, dodadzą uroku a nie będzie za pstrokato. Kolor, dla mnie jako model to tylko biały, drewno szpachlowane na gładko i na to lakier na wysoki połysk.
Proporcje by trzeba dobrać do jakich dostępnych kół, ale ja się nie znam na modelarstwie. Ale tak w skrócie. Taka forma cieszyła by moje oko.
Ramę można by zrobić z aluminium, w Castoramie czy innej mrówce dostępne są kątowniki i plaskowniki. Na model potrzeba towaru za kilka zł. Choć pewnie całość towaru w 100 się nie zamknie.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 20 lut 2018, 23:53

Romlas pisze:Szyby przezroczyste, jak będzie wyposażenie w środku to spoko jak nie to w szybach srebrne roletki, albo zasłony z epoki, oświetlenie. Dwie świecące na czerwony z tyłu nie zawadza, dodadzą uroku a nie będzie za pstrokato. Kolor, dla mnie jako model to tylko biały, drewno szpachlowane na gładko i na to lakier na wysoki połysk.
Proporcje by trzeba dobrać do jakich dostępnych kół, ale ja się nie znam na modelarstwie. Ale tak w skrócie. Taka forma cieszyła by moje oko.
Ramę można by zrobić z aluminium, w Castoramie czy innej mrówce dostępne są kontowniki i plaskowniki. Na model potrzeba towaru za kilka zł. Choć pewnie całość towaru w 100 się nie zamknie.

Lampy na tył mam. Koła mam, lakier i wszystkie inne materiały mam. Czekam dalej na klej CA ( cyjano akrylowy średni bo tu chodzi o jego gęstość) i lekką szpachlówkę. Plany wstępnie zrobione.
Jutro lub po jutrze dotrze do mnie kurierem klej i lepimy na całego.
Podsumowując koszty projektu, to myślę, że spokojnie w 50 zł się zamknę, chyba, że będzie dużo pomyłek ;)
Rama z aluminium raczej nie wchodzi w grę. Są dostępne środki do spawania na zimno i ciepło aluminium ale nawet w oryginale rama nie jest aluminiowa, tylko metalowa. Ramę zrobię drewnianą i pomaluje szarą modelarską farbką.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 21 lut 2018, 00:04

Dzisiaj opanowałem lodówkę na cacy. Już mam z głowy. Próby na 12 V 230 V zrobione juz dawno. Został tylko gaz i problem z wysokością płomienia.
Nowa dysza dotarła i powiem szczerze niepotrzebnie. Wysokość płomienia przy odpaleniu jest około 7 do 8 cm
Dokładnie po 20 minutach od włączenia lodówki, płomień zmniejsza się i pali się malutkim płomieniem.
Wygląda to w ten sposób, że lodówka musi się zagrzać, by chłodzić i to jest normalna sprawa.
Dlatego najpierw płomień w lodówce jest na 7 do 8 cm i rozgrzał roztwór amoniaku, by potem zadziałał termostat w zamrażalniku i płomień gazu zmniejszył termostat.
Płomień po odpaleniu lodówki. Termostat ustawiony na minimum. ( przy takim płomieniu, to butla 11 kg by mi starczyła na max kilkanaście godzin )
20180113_233012.jpg

Płomień po 20 minutach maleje i później jest nawet jeszcze mniejszy niż na foto poniżej. Termostat ustawiony na minimum.
20180220_195714.jpg

Wiem już, że tak małym płomieniem rozgrzanie lodówki i doprowadzenie do chłodzenia by trwało wieki i chyba tak już musi być, że najpierw płomień jest większy a potem termostat reguluje płomień na mniejszy i podtrzymuje tylko odpowiednio wysoką temperaturę parownika, by w lodówce było chłodno.
Dobranie odpowiedniej dyszy i reduktora gazu, jest bardzo ważną sprawą.
Pamiętać należy, że zbyt mały reduktor spowoduje nam "nieczysty" płomień i kopcenie a zbyt duży reduktor spowoduje, że płomień będzie większy i co za tym idzie większą temperaturę wytworzy urządzenie oraz może dojść do nieprawidłowej pracy termostatu, lub nawet można uszkodzić termostat ( w środku w termostacie gazowym są membrany gumowe i sprężynki ( cały ich las zresztą ) ;)
Dobranie odpowiedniego reduktora można odczytać z tabliczki znamionowej na naszym urządzeniu, bądź instrukcji obsługi naszego urządzenia ( tu raczej gorzej, gdyż mało kto posiada taką instrukcję )
Dopowiem tylko, że dotyczy to mojej lodówki Polar TA 71

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 21 lut 2018, 03:27

Plany podłogi z rozkładem mebli gotowe. ( mowa o modelu przyczepy oczywiście )
Wszystko rozmierzone cyrklem i ekierką.
Mam nadzieję, że nie zrobiłem błędów jakiś drastycznych.
Nadkola jeszcze muszą być naniesione wdg kół.
Nie wiem czy dawać działający oczywiście solar na dach i z tego pociągnąć prąd na oświetlenie ?
Czy sobie darować solar i zabudować w bakiście baterię ? Można by było dać solar, który by ładował akumulatorek i z tego już prąd pociągnąć do oświetlenia wnętrza i lamp przednich, i tylnych.
Jak myślicie ?
20180221_032105.jpg

Wykładzina będzie tylko pomiędzy meblami docięta równo, nie mogę jej dawać na całej podłodze, bo klej musi złapać meble do podłogi.
Nie będzie to mały model. Podłoga o wymiarach 280 x195 mm
Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie w proporcjach ale myślę, że będzie dobrze.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » środa, 21 lut 2018, 09:12

Solar jak dla mnie to wątpliwa sprawa. Może i to dobre, ale raczej to rzadki element w Niewiadówce i wprowadzi zamęt. Bo z tego co widzę to stworzysz wierny model. A dwie małe diody w tylnych lampach na paluszki AA pewnie i miesiąc będą świecić,
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 21 lut 2018, 11:15

Romlas pisze:Solar jak dla mnie to wątpliwa sprawa. Może i to dobre, ale raczej to rzadki element w Niewiadówce i wprowadzi zamęt. Bo z tego co widzę to stworzysz wierny model. A dwie małe diody w tylnych lampach na paluszki AA pewnie i miesiąc będą świecić,

Dlatego lepiej się zawsze zapytać przed wykonaniem ;)
Napęd przyczepy też żaden problem bo mam koła z napędem elektrycznym i bez. Silniki w kołach są krokowe, co oznacza, że można nimi bardzo dokładnie sterować z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku jak w maszynie cnc ( koła są pompowane )
20180221_111154.jpg

20180221_111206.jpg

20180221_111219.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Miron EZD » środa, 21 lut 2018, 12:56

No to będzie przyczepka z moover'em i na alusach :D

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » środa, 21 lut 2018, 16:23

Wypas jak u Archiego.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 21 lut 2018, 23:34

Dzisiaj wreszcie udało mi się zarejestrować przyczepę. Przepisałem ubezpieczenie na siebie i dostałem nowe tablice rejestracyjne.
Powiem Wam, że jestem w szoku bo numery mam nadane na tablicy wyjątkowe hehehehe
Tablice amerykańskie jak z Pontiac GTO hehehe
20180221_174303.jpg

System cepik i wpis : Przyczepa lekka, specjalna, kempingowa
masa własna pojazdu 620 kg
dopuszczalna ładowność 100 kg
dopuszczalna masa całkowita 720 kg

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » środa, 21 lut 2018, 23:50

Brawo Ty,kolejny krok do przodu

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 21 lut 2018, 23:54

dzin1975 pisze:Brawo Ty,kolejny krok do przodu

Masz rację, ale ja nie robię kroków, ja jeszcze raczkuję ze wszystkim ;)
Jednak musisz przyznać, że tablicę mam przednią ;) znaczy tylną ale przedniej jakości numery hehehehe
Pani w WK zapewniała, że nikt takich nie ma jaka ja hahahahaha

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 22 lut 2018, 04:12

Model się robi. Wykonałem nadkola, być może nie są takie jak w naszych przyczepach ale muszą być wykonane. Całe nadkola i tak będą schowane w szafie i szafce kuchennej dlatego lepiej wyższe niż niższe ;)
Jakoś tam poszło i jestem zadowolony ;)
20180222_025724.jpg

20180222_031112.jpg

20180222_032753.jpg

20180222_040330.jpg

20180222_035752.jpg

20180222_032822.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Miron EZD » czwartek, 22 lut 2018, 09:33

GrzegorzBruta pisze:Dzisiaj wreszcie udało mi się zarejestrować przyczepę. Przepisałem ubezpieczenie na siebie i dostałem nowe tablice rejestracyjne.

Gratuluje! Przygoda z Cepikiem zakończona pełnym sukcesem :D
Ja mam termin na dzisiaj, mam nadzieję ,że w końcu też uda się załatwić pozytywnie. :lol:

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » czwartek, 22 lut 2018, 21:09

Miron EZD pisze:
GrzegorzBruta pisze:Dzisiaj wreszcie udało mi się zarejestrować przyczepę. Przepisałem ubezpieczenie na siebie i dostałem nowe tablice rejestracyjne.

Gratuluje! Przygoda z Cepikiem zakończona pełnym sukcesem :D
Ja mam termin na dzisiaj, mam nadzieję ,że w końcu też uda się załatwić pozytywnie. :lol:

Martwi mnie tylko wpis w dowodzie rejestracyjnym przyczepa kempingowa specjalna.
Specjalna ? Zeby potem na drodze mi ktoś się nie doczepił ;)
Może specjalna, to ona jest ale po co wpis w dowodzie ;)
Do specjalna dopisze - na ryby hahahahaha


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości