Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 2 lip 2018, 19:44

dzin1975 pisze:Kolejny raz zarąbista robota. Uruchom produkcję masową, chętnych nie zabraknie :)

Jak wziąłem się za robotę, to już robię jak trzeba.
Jeszcze raz mówię, że ważna jest dokładność i to nadrabia całą resztę.
Ta płyta jest tylko wsparta na podłodze ;) Jak ją dokręce, to nie wsadzi tam nikt nawet żyletki ;)
Tak ma być, szpara większa niż 0,2 mm i do poprawki ;) Cięcie też musi być wzorowe;)
Zaznaczam też, że przyczepa jest na wyprawy na ryby a nie do podróżowania po Polsce, czy Europie.
Gdyby była do samego podróżowania, to bym trochę więcej w nią zainwestował ;)
20180702_190920.jpg

Cięcia jednak przy podłodze i tak nie będzie widać ;)
20180702_203720.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 2 lip 2018, 21:04

Murano pisze:Nie noooo.....
Grzegorz ty się pomyliłeś w pomiarach? Teraz cała moja filozofia mierzenia pierdylion razy przed docięciem legła w gruzach... ;-)
Jak żyć? :-)

Jakoś przezyję ten jeden dzień i nim się jutro obudzę to tapicer zrobi swoje ;)
Dlatego to jego zmartwienie a nie moje :roll:
Mierzyć musisz i to trzy razy, bo nie zawsze jest znajomy tapicer pod ręką ;)Czasami to nawet nie wiem, czy ktoś to czyta i ogląda ;)
Jak się tapicer pomylił :lol: to nagle zrobiło się głośno ;)
Muszę się chyba bardziej starać i mylić, co jakiś czas ;)
Jednak trudno u mnie na pomyłkę, to nie ma co liczyć na dialog :roll:
Jak dotąd, to monolog ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 2 lip 2018, 22:18

dzin1975 pisze:Kolejny raz zarąbista robota. Uruchom produkcję masową, chętnych nie zabraknie :)

Teraz tyle firm się porobiło z renowacjami przyczep i jeszcze są te stare już sprawdzone ;)
Za duży tłok na rynku. Druga sprawa, to jak ktoś przeczyta poradnik od deski do deski to sam zrobi i to jeszcze lepiej ;)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » poniedziałek, 2 lip 2018, 22:38

GrzegorzBruta pisze:
dzin1975 pisze:Kolejny raz zarąbista robota. Uruchom produkcję masową, chętnych nie zabraknie :)

Teraz tyle firm się porobiło z renowacjami przyczep i jeszcze są te stare już sprawdzone ;)
Za duży tłok na rynku. Druga sprawa, to jak ktoś przeczyta poradnik od deski do deski to sam zrobi i to jeszcze lepiej ;)

:lol:
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 2 lip 2018, 22:54

DIZZY pisze:
GrzegorzBruta pisze:
dzin1975 pisze:Kolejny raz zarąbista robota. Uruchom produkcję masową, chętnych nie zabraknie :)

Teraz tyle firm się porobiło z renowacjami przyczep i jeszcze są te stare już sprawdzone ;)
Za duży tłok na rynku. Druga sprawa, to jak ktoś przeczyta poradnik od deski do deski to sam zrobi i to jeszcze lepiej ;)

:lol:

Dizzy :lol:

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » poniedziałek, 2 lip 2018, 23:01

Bo jak się czyta z zapartym tchem, to ciężko coś wcisnąć.
Pozatym, pochwali co setny, opierdoli 90ciu na 100
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 3 lip 2018, 00:21

Romlas pisze:Bo jak się czyta z zapartym tchem, to ciężko coś wcisnąć.
Pozatym, pochwali co setny, opierdoli 90ciu na 100

Szczerze mówiąc, to nie chodzi mi o brawa ani o to, żeby mi ktoś gratulował ;)
https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU
Chciałem pokazać jak się to robi na wsi, prostymi narzedziami i z taniego materiału a nie w firmie "kogucik" za grubą kasę :)
Wstawiając zdjęcia z tego co robię niczego nie zyskam, jedynie satysfakcja, że komuś może się coś przydać.
Druga sprawa to dobrze się przy tym bawię ;)
Samemu niczego sobie udowadniać nie muszę, prac swoich się nie wstydzę.
Nie żyję z reklamy ani nie wciskam nikomu cudownych produktów "na porost włosów "
Jak coś komuś doradzam, to tak jakbym doradzał swojemu bratu.
Jednak to nie tylko w internecie ale w życiu jest podobnie.
Na fb to już w ogóle nie licz na brawa ;) Nawet na zagranicznych grupach ;) Jeden rozłoży serwetkę na stoliku i 300 laików a drugi zrobi całą przyczepę jak nówka i dostanie 3 hehehehe
Komu tam się będzie podobało jak masz lepiej niż on ;)
Musisz coś krzywo zrobić, wtedy posypią się serduszka heheheh
Jak wstawiałem fotki na fb, to na pw zaraz sypały się pytania co i jak i gdzie i za ile ale tak człowieku cisza jak makiem zasiał ;)
Tu też się musisz pomylić, żeby się ktoś odezwał ale to nie moja sprawa. Ja będę miał swoją przyczepę zrobioną ;)
Niech się potem inni martwią ;)
Jak widzisz grubo ponad 100 tyś odsłon a trzech, czterech coś napisze :)
To takie podejście z partyzanta ;)
Oglądają wszyscy i dobrze, jak ktoś ma pytania to odpowiadam ale widocznie każdy wszystko widzi i czyta i nie ma pytań ;)
Rób i pracuj tylko wtedy jak ci za to płacą. Kazać sobie zapłacić, to czasami większa sztuka jak coś zrobić.
Pomóc owszem, nawet trzeba ale zrobić coś za darmo to umarło ;)
Stare przysłowie brzmi ....nie rób nikomu dobrze nie będzie ci źle ;)
Ostatni raz na rybach jak byłem, to koleś siedział przy mnie jak pies. Zjadł pół worka kukurydzy i ze cztery chleby hehehe
Młody i jeszcze nie ma partnerki to się mu nudziło samemu i się przysiadł na tydzień ;)
Załączniki
20180615_205704.jpg
20180616_132046.jpg

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » wtorek, 3 lip 2018, 10:33

Dżabądź... Zmorą mojego ojca, strasznie nie lubi jak mu pływają po żyłkach.

Ale tak jak mówisz,się czyta i wszystko wie, to instrukcja jak w niemieckim werku. Nic nie trzeba poprawiać.
A z pytań? Jak pomalować budę bez wyciągania okien?
Bo tyle mym chciał zrobić do jesieni. A uszczelki założyć nowe dopiero po zrobieniu tapicerki...
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
Jumpman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 125
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 17:37

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Jumpman » wtorek, 3 lip 2018, 11:22

GrzegorzBruta pisze:
dzin1975 pisze:Kolejny raz zarąbista robota. Uruchom produkcję masową, chętnych nie zabraknie :)

Teraz tyle firm się porobiło z renowacjami przyczep i jeszcze są te stare już sprawdzone ;)
Za duży tłok na rynku. Druga sprawa, to jak ktoś przeczyta poradnik od deski do deski to sam zrobi i to jeszcze lepiej ;)


No tu się z Tobą nie zgodzę - ja bardzo lubię majsterkować, ale nie mam wiele czasu, a jak już mam czas, to wtedy zazwyczaj się denerwuję, bo nie mam wystarczającej ilości odpowiednich narzędzi...i tu jest Twoja potężna przewaga - dzięki odpowiednim maszynom możesz pozwolić sobie na takie efekty. Aż szkoda, że nie rozpatrujesz robienia takich rzeczy dla innych, oczywiście odpłatnie. Na bank byliby chętni.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Zielony » wtorek, 3 lip 2018, 11:25

Bo Grzegorzu nie ma co pisać - wystarczy oglądać i czytać! :D

Wykorzystując okazję, to jakaś specjalna listwa przypodłogowo-meblowa? Ona jest klejona czy w jaki sposób będzie się trzymała?

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 3 lip 2018, 11:36

Romlas pisze:Dżabądź... Zmorą mojego ojca, strasznie nie lubi jak mu pływają po żyłkach.

Ale tak jak mówisz,się czyta i wszystko wie, to instrukcja jak w niemieckim werku. Nic nie trzeba poprawiać.
A z pytań? Jak pomalować budę bez wyciągania okien?
Bo tyle mym chciał zrobić do jesieni. A uszczelki założyć nowe dopiero po zrobieniu tapicerki...

Ja tego swojej budki nie malowałem ale mogę Ci powiedzieć dokładnie jak to robił lakiernik mojemu koledze.
Sciągał tylko okna przód, tył i te boczne uchylne.
Nie zdejmował uszczelek. Zasłonił tylko szyby boczne ale nie uszczelki.
Pomalował budkę, wieczorem założył zawiasy okien z szybami na taśmie butylowej. Okleił przyczepę w środku ociepleniem i tapicerką, potem wymieniał uszczelki. Bocznymi uszczelkami się nie przejmuj i możesz je nawet pomalować, jak dasz nową uszczelkę, to i tak jest większa od starej i zasłoni miejsce niedoróbek. Laminat to nie blacha i pod uszczelkami nie gnije ani korozji nie łapie ;)
Ja osobiście najpierw załozyłem uszczelki a potem dopiero robiłem ocieplenie i kleiłem tapicerkę. Tak moim zdaniem jest najlepiej z dwóch powodów.
Jak założyłem uszczelkę to musiałem ją potem wymieniać, bo ciekła. Dlatego dobrze się stało, ze nie było tapicerki bo bym miał zalaną.
Wymieniłem uszczelki i poczekałem aż popada kilka razy i miałem pewność, że wszystko jest ok. Drugi powód to lepiej zakłada się uszczelki jak nie ma tapicerki. Jak nawet pobrudzisz uszczelki od kleju, to klej schodzi z uszczelek elegancko po wyschnięciu i nie ma problemu z ubrudzonymi uszczelkami. Dodatkowo je nawet w środku oklejałem ale teraz bym tego nie robił. Oklej tylko same szyby.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 3 lip 2018, 11:39

Zielony pisze:Bo Grzegorzu nie ma co pisać - wystarczy oglądać i czytać! :D

Wykorzystując okazję, to jakaś specjalna listwa przypodłogowo-meblowa? Ona jest klejona czy w jaki sposób będzie się trzymała?

To jest uszczelka pomiędzy ścianę a blat zlewozmywaka.
Uszczelkę można wsunąć pod meble. Ja jednak z dołu złapię ją zszywkami do spodu płyty meblowej.
Kupisz taką uszczelkę w Leroy Merlin.
Pozdrawiam.

kubuś
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 9 kwie 2017, 21:10

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: kubuś » wtorek, 3 lip 2018, 11:47

="GrzegorzBruta"]Chciałem pokazać jak się to robi, prostymi narzedziami


Te dowcipniś... ze śmiechu do tej pory szukam szczeki ..:) Proste narzędzia pisze :D :) :P . Proste to młotek i kombinerki :).
Takie narzędzia-elektronarzędzia, jak Ty masz, to trzeba latami zbierać. Pewno, że dziś mając troszkę "szelestów" można kupić wszystko, ale to nie znaczy, że ze wszystkiego każdy będzie umiał korzystać. Lata praktyki i doświadczenia nie kupisz.
N126a - sprzedana
Jest teraz N126N 8-) + Ford Transit 85T260
Rok 2019 km. nie liczę, a nocki to; 1+3+1+1+1+5+3+1+3+4+3+2+5+2+4+4+2+2+2+3+3+3+2+2+1+1-28.12.2019 i to koniec / 8-)
Rok 2020 14.02. 1+2+5+5+2+3+4+2+1+3+2+3+2+2+3

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 3 lip 2018, 12:00

Dzisiaj dotarła przesyłka z frezem do wycinania otworów w płytach meblowych ( otwory na drzwiczki )
Frez palcowy szer 9,5 mm i grubość uchwytu 6 mm bo takie frezy łapie moja Makita ( frezarka do krawędzi )
20180703_114339.jpg

20180703_114545.jpg

20180703_114623.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 3 lip 2018, 12:11

kubuś pisze:
="GrzegorzBruta"]Chciałem pokazać jak się to robi, prostymi narzedziami


Te dowcipniś... ze śmiechu do tej pory szukam szczeki ..:) Proste narzędzia pisze :D :) :P . Proste to młotek i kombinerki :).
Takie narzędzia-elektronarzędzia, jak Ty masz, to trzeba latami zbierać. Pewno, że dziś mając troszkę "szelestów" można kupić wszystko, ale to nie znaczy, że ze wszystkiego każdy będzie umiał korzystać. Lata praktyki i doświadczenia nie kupisz.

Jak kupowałem płyty meblowe pod zamówienie w Sosnowcu to mają maszynę cnc ( programowalna pilarka, która tnie po kilka płyt za jednym razem )
Koszt cięcia formatek to jeśli się nie mylę 1,5 zł za metr. Ja ciąłem tam płyty tylko po to, żeby zmieściły mi się do busa ( kazałem odciąć 0,5m z każdej płyty )
Koszt oklejenia krawędzi pcv gr 3 mm to chyba 2,5 zł za metr bieżący.
Usługa nawiercania pod zawiasy również istnieje i koszt to około 3 zł za sztukę.
Metr kwadratowy płyty to jakieś 14 zł
Jak policzysz to wszystko, to nie trzeba mieć w domu nawet kombinerek a nawet gdybyś miał znajomego stolarza, to zedrze z Ciebie ostatnią koszulę w porównaniu ile zapłacisz tam na miejscu za wszystko.
Ja mam w domu maszyny i tylko dlatego robię to sam.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości