Wymiana gazowych butli turystycznych w drodze na Zlot w Gdańsku Sobieszewie

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Wymiana gazowych butli turystycznych w drodze na Zlot w Gdańsku Sobieszewie

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 30 sty 2017, 09:15

Wydzielono z: viewtopic.php?f=27&t=7164 -CBB

Tak w ogóle, to jak ktoś będzie jechał i szuka miejsca w którym mógłby przy okazji wymienić stare butle 2- i 3-kg (czerwone, bez legalizacji nie stanowią problemu), mogę podać namiar (dla jadących siódemką nadłożenie 11km w jedną stronę, dla jadących autostradą - 3,5 km w jedną stronę.

Warto skorzystać bo jak wiemy nie wszędzie jest to możliwe.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: RE: Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: Murano » poniedziałek, 30 sty 2017, 14:10

stachu_gda pisze:Tak w ogóle, to jak ktoś będzie jechał i szuka miejsca w którym mógłby przy okazji wymienić stare butle 2- i 3-kg (czerwone, bez legalizacji nie stanowią problemu), mogę podać namiar (dla jadących siódemką nadłożenie 11km w jedną stronę, dla jadących autostradą - 3,5 km w jedną stronę.

Warto skorzystać bo jak wiemy nie wszędzie jest to możliwe.

A po zlocie da radę tam podskoczyć? Bo my chyba zostaniemy z 2,3 dni.
Mam jedną niebieską i jedną czerwoną, te wyższe, to chyba 3 kg? Obie bez papierów:-)
Napisz Michał szczegóły, adres, cena itd. Kto będzie chciał to skorzysta.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: RE: Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 30 sty 2017, 14:14

Murano pisze:
stachu_gda pisze:Tak w ogóle, to jak ktoś będzie jechał i szuka miejsca w którym mógłby przy okazji wymienić stare butle 2- i 3-kg (czerwone, bez legalizacji nie stanowią problemu), mogę podać namiar (dla jadących siódemką nadłożenie 11km w jedną stronę, dla jadących autostradą - 3,5 km w jedną stronę.

Warto skorzystać bo jak wiemy nie wszędzie jest to możliwe.

A po zlocie da radę tam podskoczyć? Bo my chyba zostaniemy z 2,3 dni.
Mam jedną niebieską i jedną czerwoną, te wyższe, to chyba 3 kg? Obie bez papierów:-)
Napisz Michał szczegóły, adres, cena itd. Kto będzie chciał to skorzysta.


Podaję link do lokalizacji (to nie jest mój biznes więc ceny nie podam bo nie wiem, w ubiegłym roku płaciłem chyba 2 dychy za wymianę starej czerwonej trójki bez legalizacji na nową pełną trójkę z legalizacją).

https://www.google.pl/maps/@54.306215,1 ... 6656?hl=pl

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: kaiman » poniedziałek, 30 sty 2017, 15:27

stachu_gda pisze:Tak w ogóle, to jak ktoś będzie jechał i szuka miejsca w którym mógłby przy okazji wymienić stare butle 2- i 3-kg (czerwone, bez legalizacji nie stanowią problemu) (...)

Zrobię mały off-topic, jak to jest z tymi butlami starego typu (czerwonymi). Sam mam takich 3 sztuki i nie wiem co z nimi robić, sprzedać (może ktoś się skusi) i kupić nowe nawet takie z Decathlonu czy przemalowywać i napełniać?
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10844
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: reflexes » poniedziałek, 30 sty 2017, 15:30

Ja miałem pomalowaną, podjechałem, wymieniłem i już mam legalną.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 30 sty 2017, 16:25

kaiman pisze:
stachu_gda pisze:Tak w ogóle, to jak ktoś będzie jechał i szuka miejsca w którym mógłby przy okazji wymienić stare butle 2- i 3-kg (czerwone, bez legalizacji nie stanowią problemu) (...)

Zrobię mały off-topic, jak to jest z tymi butlami starego typu (czerwonymi). Sam mam takich 3 sztuki i nie wiem co z nimi robić, sprzedać (może ktoś się skusi) i kupić nowe nawet takie z Decathlonu czy przemalowywać i napełniać?


W tym punkcie co podałem możesz dać czerwoną, nie musisz sam malować.

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1650
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: ruciak76 » poniedziałek, 30 sty 2017, 16:47

stachu_gda pisze:W tym punkcie co podałem możesz dać czerwoną, nie musisz sam malować.


Wiem..., trochę śmiecimy w wątku zlotowym, ale czy może istnieje tam możliwość wymiany np 3x2kg lub 2x2kg na 1x5kg + jakaś tam opłata? Mam chyba ze trzy 2kg i trzy 3kg które do enki chętnie bym wymienił na 5kg.
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 30 sty 2017, 16:53

ruciak76 pisze:
stachu_gda pisze:W tym punkcie co podałem możesz dać czerwoną, nie musisz sam malować.


Wiem..., trochę śmiecimy w wątku zlotowym, ale czy może istnieje tam możliwość wymiany np 3x2kg lub 2x2kg na 1x5kg + jakaś tam opłata? Mam chyba ze trzy 2kg i trzy 3kg które do enki chętnie bym wymienił na 5kg.


Nie mam zielonego pojęcia.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: jacek » poniedziałek, 30 sty 2017, 21:11

Na czym polega ta legalizacja butli, tylko na nabiciu numeratorem nowej cechy? bo za dwie dychy 3kg gazu i jeszcze nowa legalizacja? dziwne, dla mnie to śmierdzi na 100km .Jeżeli macie kupować takie butle to lepiej kupujcie nowe ze sklepu.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 30 sty 2017, 21:18

jacek pisze:Na czym polega ta legalizacja butli, tylko na nabiciu numeratorem nowej cechy? bo za dwie dychy 3kg gazu i jeszcze nowa legalizacja? dziwne, dla mnie to śmierdzi na 100km .Jeżeli macie kupować takie butle to lepiej kupujcie nowe ze sklepu.


Wymieniałeś kiedykolwiek butlę z gazem? :)

To jest normalny punkt wymiany butli, tylko że przyjmują butle z wygaśniętą legalizacją (nie wszędzie to możliwe), nie rozumiem w czym widzisz problem.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Wymiana gazowych butli turystycznych w drodze na Zlot w Gdańsku Sobieszewie

Postautor: jacek » poniedziałek, 30 sty 2017, 21:37

W tym że ja wiem o czym piszę bo pracuję...... .Wiesz na czym polega legalizowanie butli? jeżeli nie wiesz to opiszę to.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wymiana gazowych butli turystycznych w drodze na Zlot w Gdańsku Sobieszewie

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 30 sty 2017, 21:41

jacek pisze:W tym że ja wiem o czym piszę bo pracuję...... .Wiesz na czym polega legalizowanie butli? jeżeli nie wiesz to opiszę to.


Nie wiem, ale się domyślam, z tym że nie o tym mowa. Nie wiem czy dobrze odebrałeś to o czym ja piszę. W tym punkcie nie nabijają cechy na butlę. W tym punkcie możesz zdać butlę po terminie legalizacji, i za opłatą wymienić na butlę pełną, nabitą. Czy teraz jesteśmy dogadani? :) Sama legalizacja butli w celu dalszego nią obrotu odbywa się zapewne w rozlewni czy innym punkcie posiadającym odpowiednie uprawnienia, sprzęt itd.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Wymiana gazowych butli turystycznych w drodze na Zlot w Gdańsku Sobieszewie

Postautor: jacek » poniedziałek, 30 sty 2017, 21:50

Ooo jesteś bliższy prawdy tylko normalna cena samej legalizacji to jest w granicach 37zł i po stemplu cechy możesz dojść kto co i jak, jest to zarejestrowane i poświadczone.Sam wiesz jakie to są ''Normalne punkty wymiany butli " dziś jest jutro go niema i odpowiedzialności też niema jeżeli coś się wydarzy.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wymiana gazowych butli turystycznych w drodze na Zlot w Gdańsku Sobieszewie

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 30 sty 2017, 21:57

jacek pisze:Ooo jesteś bliższy prawdy tylko normalna cena samej legalizacji to jest w granicach 37zł i po stemplu cechy możesz dojść kto co i jak, jest to zarejestrowane i poświadczone.Sam wiesz jakie to są ''Normalne punkty wymiany butli " dziś jest jutro go niema i odpowiedzialności też niema jeżeli coś się wydarzy.


Widocznie cena ta dla właściciela punktu wymiany rozkłada się w opłacalny sposób w zysku z wymiany w ogóle. To niech sobie już liczy przedsiębiorca, czy mu się opłaca czy nie.

Ceny też są różne zależnie od regionu, u Ciebie pewnie 37 zł (pewnie w detalu) a gdzie indziej mniej (bo rozlewnia gazu gdzie legalizują jedną na 1000 butli które dostają),a jeszcze gdzie indziej więcej. Znam sytuacje, że np. za butlę 11kg (wymiana) punkt życzył sobie 50 zeta, co więcej sam tyle zapłaciłem, bo nie wiedziałem że przepłacam. Ceny generalnie są zróżnicowane :)

Punkt funkcjonuje od wielu lat, nie jest to firma krzak.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Wymiana gazowych butli turystycznych w drodze na Zlot w Gdańsku Sobieszewie

Postautor: jacek » poniedziałek, 30 sty 2017, 22:43

Wiesz u mnie wydaje legalizacje,, firma z niebieskimi butlami' dają fakturę i wiarygodność cechy,jak będziesz wymieniał następne butle to weź fakturę i zapytaj o legalność cechy niech ci napiszą na podstemplowanym papierze.Dalej już nie zaśmiecam tego wątku nie będę się przepychał.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości