Zakup używanej przyczepy

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Zakup używanej przyczepy

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 9 sie 2017, 07:11

Samoogon pisze:Ostatnim zdaniem zaprzeczyłeś poprzednim.
Wcześniej nie myślałeś o takim hobby, teraz remontujesz przyczepy. Kto wie czy za jakiś czas nie stwierdzisz, że nie będziesz chodził w garniturze "z grzędy" jak to pogardliwie mawia mój ojciec i nie postanowisz kupić maszyny do szycia?
:):):)

Maszynę do szycia kupiłem w latach 80 tych i to nawet profesjonalną jak na tamte czasy a i dzisiaj jest jeszcze swoje warta. Kosztowała 50 tys zł ;)
Skórę spokojnie szyje ;) Ile to było 50 tys ? Pensja górnika, 4 pensje nauczyciela. Pamiętam te czasy, w jednym dniu kupiłem motocykl ETZ 250, motorynkę pony i ruski rower ukraina oraz wspomnianą maszynę do szycia. Zarabiałem w tamtych czasach trochę pieniędzy ;) Przyjąłem się do pracy w styczniu a pierwszy wolny dzień ( pracowałem wszystkie soboty planowe, zadaniowe itp i wszystkie niedziele ) dostałem w kwietniu ! Zarabiałem tyle w kopalni co zwykły przeciętny Polak w dwa lata ;) Rzeczy wszystkie kupowałem na książeczkę G i pamiętam zimą jako jeden z pierwszych kupiłem pierwsze narty Atomic ! Za 1 tysiąc z ksiązeczki G dawali 2 tyś pod sklepem ;) Ile przepracowałeś sobót, tyle miałeś na książeczce pieniędzy :)
20170809_071813.jpg

20170809_071746.jpg

Samoogon

Re: Zakup używanej przyczepy

Postautor: Samoogon » środa, 9 sie 2017, 07:38

Obok profesjonalnej to nawet nie stała :)
Mam taką samą po rodzicach tylko, że brandowaną przez Singera. To raczej zabawka na plastikowych częściach dla gospodyń domowych, prawdziwej skóry bym tym nawet nie próbował szyć,(mam z dziesięć lat doświadczenia z poprzedniego życia w tym temacie ;) ) ale to i tak nie ma znaczenia :)

GrzegorzBruta

Re: Zakup używanej przyczepy

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 9 sie 2017, 07:48

Samoogon pisze:Obok profesjonalnej to nawet nie stała :)
Mam taką samą po rodzicach tylko, że brandowaną przez Singera. To raczej zabawka na plastikowych częściach dla gospodyń domowych, prawdziwej skóry bym tym nawet nie próbował szyć,(mam z dziesięć lat doświadczenia z poprzedniego życia w tym temacie ;) ) ale to i tak nie ma znaczenia :)

To łucznik na częściach singer i szyłem na niej pokrowiec do WFM na siedzenie ;) Ja szyłem a nie próbowałem ;)
20170808_142432.jpg

Jak zobaczysz moje materace i obszycia, to też na tej maszynie będą robione.

Samoogon

Re: Zakup używanej przyczepy

Postautor: Samoogon » środa, 9 sie 2017, 08:44

Na tym siedzeniu to jest skóra?
Wszystko można, ja na kempingu w Istambule widziałem malucha w zestawie z n126 i żeby nie było to na polskich blachach.
Ja nie próbowałem po pierwsze dlatego, że z zawodu zajmuje się naprawą maszyn więc dokładnie wiem jak ta maszyna wygląda od środka A może kiedyś się przydać do tego do czego pasuje.
Po drugie jak wcześniej pisałem miałem też szwalnie w której produkowałem cholewki i torby więc nie potrzebowałem nawet próbować szyć bo miałem(nadal mam) przystosowane do tego maszyny.
Ale zrobiliśmy offtopa :)

GrzegorzBruta

Re: Zakup używanej przyczepy

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 9 sie 2017, 09:16

Poza tematem nie do końca ;) Pojazd z epoki, maszyna z epoki i najważniejsze, to przedstawiliśmy temat każdemu chcącemu i gotowemu na podjęcie remontu. Trzeba ludzi uświadomić co ich czeka ;) To jak z kredytem, wszędzie mówią bierz i bedziesz szczęśliwy, pojedziesz na wczasy, wybudujesz dom, spełnisz swe marzenia :) Nikt jednak nie powie, jak to wygląda potem ;)
Tu przy przyczepie jeden błąd może wiele kosztować. Wchodząc do zalanej przyczepy widok jeden jedyny i wszystko poszło w jednej chwili ;)
Widok po sezonie odpadającej tapicerki również bezcenny a prędzej, czy później i tak odpadnie nawet gdyby była na wkrętach ;)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości