Co zabrać w trasę???

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Mazdammm
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 8 cze 2017, 09:55

Co zabrać w trasę???

Postautor: Mazdammm » niedziela, 18 cze 2017, 13:39

Pytanie z innej beczki zaczynam pakowac przyczepe i zastanawiam sie co bedzie mi potrzebne na cały wyjazd czyli 14 dni znając życie w polowie drogi przypomni mi sie ze czegos zapomniałem . Prosze o propozycje niezbędnych rzeczy Które powinienem wziąć.


Wydzieliłem z wątku Zlotowego.
r.

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: dmb5 » niedziela, 18 cze 2017, 15:05

temat był poruszany na forum ale nie chce ci dopiec tylko zapytać gdzie się wybierasz bo na pewno wyjazd nad nasz Bałtyk a na Chorwację troszkę się różni co do spakowania jak i obowiązkowego wyposażenia przyczepki i samochodu
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: stachu_gda » niedziela, 18 cze 2017, 15:28

Nasza lista rzeczy, pisana "z pamięci" (wyjazdy krajowe, 2 osoby dorosłe):
- ubrania - trzeba wyliczyć ile i czego trzeba
- ręczniki
- laczki/klapki - na stałe w cepce
- kawa, herbata, cukier, sól - na stałe w cepce
- węgiel drzewny, grill, podpałka
- woda do picia i jedzenie
- gaz - na stałe w cepce
- pościel i koc na wypadek zimnej nocy - na stałe w cepce
- talerze płaskie, miseczki na zupę, kubki, sztućce - 2 komplety ale widzę że to za mało i dokupimy - na stałe w cepce
- zapalniczka - na stałe w cepce
- kable do ładowania telefonów - najlepiej tyle ile się bierze urządzeń
- stolik i krzesełka - na stałe w cepce
- dobrze mieć apteczkę z lekami na gorączkę, kłopoty żołądkowe, plastrem
- garnki, czajnik - na stałe w cepce
- latarki dwie sztuki
- scyzoryk

Ale teraz tak... każdy ma swoje potrzeby, i na pewno nie przewidzisz wszystkiego co trzeba zabrać. Więc co Ci poradzę - weź przede wszystkim kartkę i długopis, i spisuj na bieżąco, czego Ci brakuje. Będziesz miał listę zrobioną pod swoje potrzeby na najbliższy wyjazd. Jeśli planujesz wyjazd krajowy to nie musisz się stresować - w końcu jak Ci czegoś zabraknie w trasie, to kupisz.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: neeken » niedziela, 18 cze 2017, 16:02

znając życie w polowie drogi przypomni mi sie ze czegos zapomniałem

ja mimo,że jeszcze z cepką nie jeździłem tylko vanem do spania z reguły brałem o połowe rzeczy za dużo(ubrania)i niektórych rzeczy za mało (np. myślałem ze 60 puszek piwa wystarczy na 2 tyg dla mnie i zony jednak po tyg musiałem dokupowywac( w krajach skandynawskich puszka ok 15 zł)Na pewno jadac zagranicę warto mieć kartę kredytową na niespodziewane wydatki(albo jak braknie potrzebnej waluty a innej będzie w nadmiarze)
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Mazdammm
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 8 cze 2017, 09:55

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: Mazdammm » niedziela, 18 cze 2017, 16:57

Jadę w polske zaczynam od zlotu w gdańsku a co dalej to nie wiem niby wszystko z listy jest zapakowane ale cały czas mysle ze czymś zapomniałem

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: stachu_gda » niedziela, 18 cze 2017, 17:21

Mazdammm pisze:Jadę w polske zaczynam od zlotu w gdańsku a co dalej to nie wiem niby wszystko z listy jest zapakowane ale cały czas mysle ze czymś zapomniałem


No to jak czegoś braknie to w Trójmieście i okolicach są sklepy ;)

naal

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: naal » niedziela, 18 cze 2017, 17:47

Na pewno jakiś środek do łączności z internetem. Tym bardziej jak nie masz sprecyzowanego planu podróży.

Co do apteczki to obowiązek z podstawowym wyposażeniem. Ja bym jeszcze dołożył sterilstrips na nieco większe skaleczenia, aspiwenin i ewentualnie adrenalinę anafilaktyczną.

Mazdammm
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 8 cze 2017, 09:55

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: Mazdammm » niedziela, 18 cze 2017, 18:04

:) 1 apteczka
2 kabel do ładowarki
Dopakowane :D :D :D

saltver
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 26 lip 2015, 18:44

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: saltver » niedziela, 18 cze 2017, 20:02

Ja zawsze biorę czteropak dobrego piwa bo nie wiadomo na którą dojadę i czy kupię na miejscu.

Mazdammm
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 8 cze 2017, 09:55

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: Mazdammm » niedziela, 18 cze 2017, 20:10

saltver pisze:Ja zawsze biorę czteropak dobrego piwa bo nie wiadomo na którą dojadę i czy kupię na miejscu.



Spokojnie ja wezmę skrzynkę

Mazdammm
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 8 cze 2017, 09:55

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: Mazdammm » niedziela, 18 cze 2017, 20:11

Tak awaryjnie

dzin1975

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: dzin1975 » niedziela, 18 cze 2017, 20:16

Mazdammm pisze:Jadę w polske zaczynam od zlotu w gdańsku a co dalej to nie wiem niby wszystko z listy jest zapakowane ale cały czas mysle ze czymś zapomniałem


Przestań mysleć,zaraz sobie coś przypomnisz.Albo i nie...
Jak leciałem do Grecji,przejrzałem cały holownik,części nabrałem,kluczy,sruczy itd.I co? I w Tokaju elastyczny hamulcowy strzelił,oczywiście nie miałem.W takim przypadku podstawa to trytytki,i oczywiście taśma na gada(taka srebrna)Też stresa miałem,jak z ujowym hamulcem taki kawał swiata...objechałem wróciłem,połowy rzeczy wogóle ze skrzyń nie ruszyłem.
A teraz,jak masz zaplecze FKN-u to na upartego nic nie musisz mieć :)

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: jahazo » niedziela, 18 cze 2017, 20:32

Pytanie,czy z dziecmi,czy bez....
Oby sie nie przydala,ale gasnice warto miec.
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: WB55 » niedziela, 18 cze 2017, 20:44

Przede wszystkim weż ze sobą dobry humor,weż go ze sobą jak najwięcej.To jest podstawa udanego urlopu.Nie zapomnij też o uśmiechu do nowo spotkanych osób
(przyszłych przyjaciół).Żarcie,napoje,leki i co tam jeszcze moi przedmówcy pisali ,to się za komuny zabierało bo w sklepach był tylko ocet.Wystarczy tylko plastik i
nowi poznani przyjaciele którzy na pewno pomogą,a znając życie jeśli zastosujesz się do moich rad po zlocie będziesz ich miał na pęczki.|Życzę udanego urlopu. :( ;) :) :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Co zabrać w trasę???

Postautor: Marcin4x4 » niedziela, 18 cze 2017, 21:33

Jeśli chodzi o przewody hamulcowe to dobrze jest mieć kawałek zaklepanego (zaślepionego) przewodu z taką końcówką, jak się wkręca w pompę hamulcową (typowa - w znacznej większości aut taka sama). Jak nam strzeli przewód - wszystko jedno - elastyczny czy sztywny - to identyfikujemy w którym miejscu wchodzi do pompy, wykręcamy oryginalny przewód i wkręcamy zaślepkę. Pozwala to awaryjnie dojechać do warsztatu, albo nawet do domu :)

A z rzeczy, które warto zabrać - skrzynka McGyvera. Ładujemy do niej wszystko, co może się przydać przy wszelkiego rodzaju naprawach - nie tyle mechanicznych ile "bytowych". Ze 2 rodzaje kleju, mała tubka silikonu, miękki drut, igły, nici, agrafki, kawałek skóry, kawałek gumy z dętki, trytki, etc - długo można wymieniać - ale czasami ratuje d**ę jak się coś złamie, urwie albo rozszelni :)
Pozdrawiam!
Marcin


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości