Podwójny kufer.

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
mariop
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 15 gru 2016, 07:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podwójny kufer.

Postautor: mariop » wtorek, 4 lip 2017, 14:23

Dziękuję za cenne rady. Moja myśl na dziś to taka, że dodatkowy kufer będzie służył za pojemnik do przedsionka, koło zapasowe wędruje pod spód przyczepy z tyłu, akumulator idzie do środka przyczepy z tył, a do drugiego kufra wędruje butla z gazem, klucz do kół kliny kabel i inne drobne pierdoły.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Podwójny kufer.

Postautor: Benior » wtorek, 4 lip 2017, 15:17

No to jeszcze powiedz jak zamierzasz to zamocować. Samo mocowanie do ramy może ją osłabić a i kg stelaża też przybędzie.
Jeszcze jedna rzecz, jak u Ciebie jest z miejscem do kufra gdy samochód się łamie? Ja gdybym miał dłuższy kufer to skręt byłby dużo słabszy.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2585
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Podwójny kufer.

Postautor: stachu_gda » wtorek, 4 lip 2017, 16:54

mariop pisze:Dziękuję za cenne rady. Moja myśl na dziś to taka, że dodatkowy kufer będzie służył za pojemnik do przedsionka, koło zapasowe wędruje pod spód przyczepy z tyłu, akumulator idzie do środka przyczepy z tył, a do drugiego kufra wędruje butla z gazem, klucz do kół kliny kabel i inne drobne pierdoły.


Nie wiem ile waży Twój przedsionek, ale mój ważył około 22kg. To jest bardzo dużo jeśli chodzi o nacisk na dyszel. Proponuję zrobić ważenie próbne nacisku przed przeróbkami. Wtedy sobie wykalkulujesz jak to wygląda.

A jeśli chodzi o kabel kliny itd. - czyli o takie lekkie pierdoły, to może lepiej zaplanować miejsce w bakiście (wyrku) i zrobić dojście przez klapę z zewnątrz? Tak tylko podpowiadam jako jedną z opcji.
Jeśli chodzi o zaoszczędzenie miejsca to proponuję też podkładki takie po łapy zamontowane na stałe zamiast deseczek (Reflexesa tata ładne robi i się super sprawdzają :) ).

Aha, nie wiem czy jeździsz kółkiem podporowym na dyszlu czy w kufrze. Ja wożę w kufrze i denerwuje mnie tracenie miejsca i jego nieporęczność. Nie mam pojęcia czy widziałem taki patent na zlocie, czy w necie ale ktoś montował kółko na czas jazdy "do góry nogami". Wtedy jest dalej od ziemi niż w naturalnej pozycji. U siebie jeszcze nie robiłem przymiarki, ale jest to jakiś krok ku zaoszczędzeniu miejsca.

mariop
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 15 gru 2016, 07:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podwójny kufer.

Postautor: mariop » środa, 5 lip 2017, 07:35

Przedsionek jak jedzie w przyczepie schowany w skrzyni pod siedzeniem z przodu to też obciąża hak. kufry będą zamontowane na aluminiowych ceownikach. Już takie mam. Są bardzo lekkie a zarazem wytrzymałe. Zostaną przykręcone do śrub, które już trzymają obecny kufer. Jeśli chodzi o skręt samochodu to przy łamaniu samochodu z przyczepą jest dużo miejsca.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Podwójny kufer.

Postautor: Benior » środa, 5 lip 2017, 08:38

Obciążenie na hak maleje w miarę oddalania się ciężaru od końcówki zaczepu. Te same 20kg będzie ważyło więcej w kufrze na dyszlu niż w bakiście.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5479
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Podwójny kufer.

Postautor: kooba » czwartek, 6 lip 2017, 10:01

Jak dasz rowery na tył przyczepy to jak najbardziej masz rację, że powinieneś dociążyć przód przyczepy. Dwa załadowane kufry na dyszlu to tylko połową sukcesu. Owszem uzyskasz prawidłowy nacisk na hak, ale uzyskasz również bardzo dużą siłę łamiącą dyszel. Weź pod uwagę, że dyszel jest przykręcany do ramy od spodu. Jak obciazysz tył przyczepy to jej przód ciągnie do góry, obciążenie dyszla nie załatwia tematu, a wręcz przeciwnie pogarsza ciągnąc w dół. Miałem rowery z tylu w poprzedniej przyczepie, po zmianie przyczepy już nie powtórzyłem tego błędu.
Jeżeli koniecznie chcesz wozić rowery na tyle przyczepy to wszystkie te wymienione graty wsadź pod przednie łóżko.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mcube i 3 gości