Czy na pewno gaz w przyczepie?

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: tantalos » sobota, 7 paź 2017, 11:07

TomekMal pisze: ...Tak samo omyłką jest podłączanie przyczepy dwużyłowymi przedłużaczami kosiarkowymi. Czyli w miarę bezpieczne jest stosowanie tylko odbiorników posiadających tzw. drugą klasę ochronności, nie wymagających stosowania przewodu ochronnego i gniazda z "bolcem". A tej nie posiadają na ogół czajniki i wiele grzejników...

Nie ma co przesadzać znowu że przedłużaczy kosiarkowych nie można używać w przyczepach. Ja używam i wcale się z tym nie kryję - do ładowania aku i oświetlenia wnętrza czasami. Należy sobie tylko zdać sprawę jakie ograniczenia niosą się z używaniem takowego przedłużacza. Nie używamy go gdy podłączane urządzenie w przyczepie wymaga uziemienia, no i nie kładziemy w miejscu gdzie przejeżdżają samochody po kempingu typu asfalt ,żwir ,kamienie bo izolacja może tego nie wytrzymać. No i najważniejsze - moc. Należy uważać na podłączanie prądożernych urządzeń.To na tyle.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Murano » sobota, 7 paź 2017, 11:47

Paczek pisze:
Benior pisze:...

Michał zamiast pisać i namawiać na prund to może zachęć do corocznych przeglądów, może zorganizuj na zlocie przegląd takowy hmmm



Przemyślałem to sobie i .... bardzo mi się spodobał ten pomysł

Na najbliższym ogólnopolskim zlocie ( o ile oczywiście będę dopuszczony) zaproszę przedstawicieli ITD. Może coś się na wzajem dowiemy , pewnie wyrażą swoją opinię o przeróbkach w przyczepach , przedstawią jak to się ma do litery prawa , Może wezmą ze sobą wagę, poważa nasze przyczepki ,( bo i to jest też chyba nie bagatelny problem naszych przeróbek ) , może wystawią jakieś pokwitowania na dowody rejestracyjne .... Zobaczymy .....

Beniu - pomysł rewelacja- bardzo Ci dziękuje

Powołam się na Twój pomysł co to tych przeglądów bliżej ogólnopolskiego zlotu w 2018

Jeszcze raz dziękuję .

Pozwolę się wypowiedzieć w tej kwestii choć komentowanie ostatnio Twoich wypowiedzi Michał jest bardzo trudne. Ale "podniosłeś kamień, pod którym są robale" więc niech wychodzą...
Przyszłoroczny zlot o ile zdrowie i władza pozwoli organizuję ja i Marek. Zlot jest otwarty więc poczuj się zaproszony indywidualnie tu i teraz (reszta nie będzie miała takiego przywileju bo przeczyta o tym w ogólnym ogłoszeniu w swoim czasie).
Pozwól zatem, że jako organizator to JA i MAREK będziemy dobierać gości, miejsce zlotu, termin i jak się postaramy to i pogodę!
Po twoich przemyśleniach Benior raczej nie przyjedzie (chociaż osobiście uważam, że się postara...) srebrną willą bo skutecznie go do tego zniechęciłeś dobierając nam gości.
Tak samo jak zlot, tak i forum jest otwarte i dostęp do niego mają różni "goście". Dlatego nie rozumiem, po co brudzisz w różnych kwestiach nam i sobie?
Czy ty nie masz Niewiadówki? Masz i to nie jedną. Każdy wie, czym dorabiasz i nam to nie przeszkadza.
Nikt nie jest święty ale są i jakieś zasady!
Powtórzę to zdanie: forum jest OTWARTE i sam jestem ciekaw czy ktoś z US jest z nami lub zagląda z ciekawości...
Uczepiłeś się jak rzep psiego ogona gazu i DMC i wylewasz swoje żale. Może być coś doradził jako jeden z najstarszych forumowiczów młodym adeptom, może jakaś pomoc merytoryczna?
Zamiast siać non stop ferment weź się w garść i wróć do starych czasów. Polecam!

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: chris_666 » sobota, 7 paź 2017, 16:16

Paczek pisze: zaproszę przedstawicieli ITD. Może coś się na wzajem dowiemy , pewnie wyrażą swoją opinię o przeróbkach w przyczepach , przedstawią jak to się ma do litery prawa , Może wezmą ze sobą wagę


I na tym kończy się władza ITD, na całą resztę mogą sobie tylko popatrzeć, ewentualnie ocenić czy oponki i światełka są w porządku. Jeszcze najazd o ile ktoś ma.


Wysłane z telefonu

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Benior » sobota, 7 paź 2017, 17:01

tantalos pisze:Po twoich przemyśleniach Benior raczej nie przyjedzie (chociaż osobiście uważam, że się postara...) srebrną willą bo skutecznie go do tego zniechęciłeś dobierając nam gości.


Spokojnie Marcin ;) takie śmieszne straszenie nie jest mnie w stanie zniechęcić do przyjazdu tam gdzie mi się podoba. Może mnie powstrzymać raczej tylko coś ważnego lub nadmiar pracy ale na pewno nie waga. Mam nadwagę od kilkunastu lat :mrgreen: Moja 132 też ma delikatną nadwagę. Do wiosny być może nawet papiery będą się zgadzały z wagą? kto wie ;) teraz jeszcze tylko wymiana osi na taką do 1300kg. Rama przecież jest porządnie zrobiona i to lepiej jak fabryka. Będę dążył do wyprostowania wszystkiego ponieważ budka posłuży mi lat kilka no chyba że znajdzie się napalony kupiec :twisted: :lol: Marzę o kamperze ale to wcale nie oznacza sprzedaży 132 bo może synio przejmie "dyszel" :roll: w końcu za kilka miesięcy będzie robił prawko 8-)

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 621
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: desperos » sobota, 7 paź 2017, 17:12

Paczek pisze:
Na najbliższym ogólnopolskim zlocie ( o ile oczywiście będę dopuszczony) zaproszę przedstawicieli ITD. Może coś się na wzajem dowiemy , pewnie wyrażą swoją opinię o przeróbkach w przyczepach , przedstawią jak to się ma do litery prawa , Może wezmą ze sobą wagę, poważa nasze przyczepki ,( bo i to jest też chyba nie bagatelny problem naszych przeróbek ) , może wystawią jakieś pokwitowania na dowody rejestracyjne .... Zobaczymy .....


Tak się zastanawiam czy to na poważnie czy to taki żarcik?? Mi się wydaje,że dopuszczony do zlotu będziesz bo przecież to zlot OTWARTY ale czy z takim "konfidentem" ktoś usiądzie do stołu?? bo ja raczej nie...
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Murano » sobota, 7 paź 2017, 18:18

desperos pisze:Tak się zastanawiam czy to na poważnie czy to taki żarcik?? Mi się wydaje,że dopuszczony do zlotu będziesz bo przecież to zlot OTWARTY ale czy z takim "konfidentem" ktoś usiądzie do stołu?? bo ja raczej nie...


Grubo!...
Ale już cię lubię ;-)

dzin1975

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: dzin1975 » sobota, 7 paź 2017, 18:43

Nie dziwię się Desperosowi za reakcję, za to dziwię się Tobie Michale...Mam nadzieję, że to Twoja kolejna ,,prowokacja,, ale tylko w celu wywołania dyskusji. Tylko poco ? Temat wag, legalności itp wałkowany tyle razy...

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: tantalos » sobota, 7 paź 2017, 19:14

desperos pisze:... czy z takim "konfidentem" ktoś usiądzie do stołu?? ...


Trafiłeś w samo sedno. Paczek wynajmuje przyczepy ogłaszając się tutaj, jednocześnie strzela sobie w kolano swoimi postami. Doprawdy nie pojmuję tego...

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: DIZZY » sobota, 7 paź 2017, 19:17

Murano pisze:
Paczek pisze:
Benior pisze:...

Michał zamiast pisać i namawiać na prund to może zachęć do corocznych przeglądów, może zorganizuj na zlocie przegląd takowy hmmm



Przemyślałem to sobie i .... bardzo mi się spodobał ten pomysł

Na najbliższym ogólnopolskim zlocie ( o ile oczywiście będę dopuszczony) zaproszę przedstawicieli ITD. Może coś się na wzajem dowiemy , pewnie wyrażą swoją opinię o przeróbkach w przyczepach , przedstawią jak to się ma do litery prawa , Może wezmą ze sobą wagę, poważa nasze przyczepki ,( bo i to jest też chyba nie bagatelny problem naszych przeróbek ) , może wystawią jakieś pokwitowania na dowody rejestracyjne .... Zobaczymy .....

Beniu - pomysł rewelacja- bardzo Ci dziękuje

Powołam się na Twój pomysł co to tych przeglądów bliżej ogólnopolskiego zlotu w 2018

Jeszcze raz dziękuję .

Pozwolę się wypowiedzieć w tej kwestii choć komentowanie ostatnio Twoich wypowiedzi Michał jest bardzo trudne. Ale "podniosłeś kamień, pod którym są robale" więc niech wychodzą...
Przyszłoroczny zlot o ile zdrowie i władza pozwoli organizuję ja i Marek. Zlot jest otwarty więc poczuj się zaproszony indywidualnie tu i teraz (reszta nie będzie miała takiego przywileju bo przeczyta o tym w ogólnym ogłoszeniu w swoim czasie).
Pozwól zatem, że jako organizator to JA i MAREK będziemy dobierać gości, miejsce zlotu, termin i jak się postaramy to i pogodę!
Po twoich przemyśleniach Benior raczej nie przyjedzie (chociaż osobiście uważam, że się postara...) srebrną willą bo skutecznie go do tego zniechęciłeś dobierając nam gości.
Tak samo jak zlot, tak i forum jest otwarte i dostęp do niego mają różni "goście". Dlatego nie rozumiem, po co brudzisz w różnych kwestiach nam i sobie?
Czy ty nie masz Niewiadówki? Masz i to nie jedną. Każdy wie, czym dorabiasz i nam to nie przeszkadza.
Nikt nie jest święty ale są i jakieś zasady!
Powtórzę to zdanie: forum jest OTWARTE i sam jestem ciekaw czy ktoś z US jest z nami lub zagląda z ciekawości...
Uczepiłeś się jak rzep psiego ogona gazu i DMC i wylewasz swoje żale. Może być coś doradził jako jeden z najstarszych forumowiczów młodym adeptom, może jakaś pomoc merytoryczna?
Zamiast siać non stop ferment weź się w garść i wróć do starych czasów. Polecam!


Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Przez takie "pomysły i "dyskusje"" tylko czekać, aż światło dzienne ujrzy poselski projekt obowiązkowych badań technicznych, legalizacji instalacji gazowej, corocznych przeglądów i ......
Jak dla mnie cały ten temat nadaje się tylko do skasowania.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: WB55 » sobota, 7 paź 2017, 19:25

Przestanmy komentowac a temat sam zdechnie.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Benior » niedziela, 8 paź 2017, 08:24

desperos pisze:ale czy z takim "konfidentem" ktoś usiądzie do stołu?? bo ja raczej nie...


Czyli większość osób odebrała post Michała identycznie :roll: nie chciałem aż tak dosadnie tego nazywać i liczę na refleksję Michała jak bardzo brnie w bagno.

DIZZY pisze: Przez takie "pomysły i "dyskusje"" tylko czekać, aż światło dzienne ujrzy poselski projekt obowiązkowych badań technicznych, legalizacji instalacji gazowej, corocznych przeglądów i ......


Wcześniej czy później i tak to nastąpi.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: tantalos » niedziela, 8 paź 2017, 09:32

DIZZY pisze: tylko czekać, aż światło dzienne ujrzy poselski projekt obowiązkowych badań technicznych, legalizacji instalacji gazowej, corocznych przeglądów i .....

Wydaje mi się że to kwestia czasu i nie chodzi o to że nasze przyczepki przeglądu nie zaliczą - bo zaliczą - tylko będzie jeden kłopot więcej no i znowu koszty...

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: chris_666 » niedziela, 8 paź 2017, 14:19

tantalos pisze:
DIZZY pisze: tylko czekać, aż światło dzienne ujrzy poselski projekt obowiązkowych badań technicznych, legalizacji instalacji gazowej, corocznych przeglądów i .....

Wydaje mi się że to kwestia czasu i nie chodzi o to że nasze przyczepki przeglądu nie zaliczą - bo zaliczą - tylko będzie jeden kłopot więcej no i znowu koszty...

Ani kłopot ani koszty, kwestia jak będą robione przeglądy, jeżeli tak w samochodach to rzeczywiście szkoda czasu i kasy.

Wysłane z telefonu

Norbert_Marta
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2017, 20:02
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Norbert_Marta » niedziela, 8 paź 2017, 21:09

Benior, Murano macie u mnie po browarze na najbliższym zlocie na którym się spotkamy ;)
czyczepa
n126 73r. nr68
n250C nr1068

Ciągnik:
Volvo 740TiC :P
Zastava Skala 55 :roll:

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Murano » niedziela, 26 lis 2017, 00:57

Skazani na gaz
Załączniki
IMG_20171126_005410.jpg
IMG_20171126_005423.jpg


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości