Czy na pewno gaz w przyczepie?

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Paczek » wtorek, 5 wrz 2017, 02:44

Benior pisze:
Paczek pisze:Zamiast gotować w trasie , można zabrać kaweczkę w termos.


Litości Michał :shock: jaki termos :?: To tyle się inwestuje w karawaning aby potem pić kawę z termosu :?: Na trasie jak stajemy to właśnie po to aby napić się świeżej kawy i nie powiesz mi, że butla na kartusze też jest taka niebezpieczna.

...


Najczęściej tankuje w ORLENIE - oni tam mają takie mini kafejki - są przy prawie każdej stacji. Jak nazbierasz punktów to kaweczka może być nawet za gratis (i nie potrzeba kuchni, czajniczka, gazu, prądu, filiżanki, kawy (tej sypkiej), cukru, śmietanki nawet nie potrzeba łyżeczki - wszystko to dostaniesz za te punkty! A i przy okazji można kliknąć coś na forum (bo mają wifi za darmola).

Ps. jednak zamknijmy już ten watek - zaczynamy bredzić trzy po trzy :P

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: DIZZY » wtorek, 5 wrz 2017, 04:30

dzin1975 pisze:
GrzegorzBruta pisze:Druga strona medalu to piszcie dalej co powinni wprowadzić za przeglądy i czego. Myślicie, że tu nie ma na forum ludzi, którzy jak się to mówi łapią mamlasy i wyciągają wnioski.


Brawo Ty !

Brawo, cały post jest zresztą fantastyczny.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: reflexes » wtorek, 5 wrz 2017, 07:11

Nic nie będziemy zamykać. Temat powstał i trzeba z nim żyć, bo zawsze jest szansa, że ktoś tu jeszcze wpadnie i wrzuci argument, który nas przekona do rezygnacji z gazu :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: kooba » wtorek, 5 wrz 2017, 09:18

Benior pisze:
kooba pisze:A ja nie mam gazu w domu i wcale nie dlatego, że się go boję

ale Ty chyba masz ogrzewanie i ciepłą wodę z sieci więc gaz zbędny

Mógłbym mieć gaz do kuchenki, ale po pierwsze indukcja jest lepsza, a po drugie rura w przedpokoju i kuchni jest nieestetyczna.

Paczek pisze:Proszę o zamknięcie wątku, bo chyba dalsza dyskusja jest bez sensowna

A dlaczego i po co?
Skoro uważasz, że dalsza dyskusja jest bezsensowna to nie odpowiadaj. Może inni chcieliby jednak coś od siebie dodać, a Ty nie wiedzieć czemu chcesz im tę możliwość zabrać.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Benior » wtorek, 5 wrz 2017, 09:28

kooba pisze:Mógłbym mieć gaz do kuchenki, ale po pierwsze indukcja jest lepsza, a po drugie rura w przedpokoju i kuchni jest nieestetyczna.

W twoim przypadku gaz po prostu nie ma sensu. sam koszt założenia pomijając estetykę nigdy by się zwrócił. Jak bym miał zakładać gaz tylko do kuchenki to butla załatwia prosto temat.

Sam mam gaz w domu ale tylko do pieca, kuchnia jest indukcyjna.

Paczek pisze:Najczęściej tankuje w ORLENIE - oni tam mają takie mini kafejki - są przy prawie każdej stacji. Jak nazbierasz punktów to kaweczka może być nawet za gratis (i nie potrzeba kuchni, czajniczka, gazu, prądu, filiżanki, kawy (tej sypkiej), cukru, śmietanki nawet nie potrzeba łyżeczki - wszystko to dostaniesz za te punkty! A i przy okazji można kliknąć coś na forum (bo mają wifi za darmola).

No tak zapomniałem o orlenach, przecież kawa u nich jest najlepsza :o no i można pogonić króliczka zbierając punkty. Poza tym stacja benzynowa to najlepsze miejsce na biwak :mrgreen:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: kooba » wtorek, 5 wrz 2017, 09:30

Nie było kwestii kosztów. Deweloper rurkę z gazem dawał w standardzie. Jeszcze musiałem mu powiedzieć, że nie chcę :)

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Tarapukuara » wtorek, 5 wrz 2017, 22:38

Myślę, że gaz jest jednak bezpieczniejszy- po prostu bardziej się go boimy- nie lekceważymy.
A tak naprawdę to statystycznie od prądu ginie więcej ludzi. Nawet w pożarach przyczyną częściej bywa "zwarcie w instalacji elektrycznej".
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Romlas » wtorek, 5 wrz 2017, 23:01

Benior pisze:No tak zapomniałem o orlenach, przecież kawa u nich jest najlepsza :o

A ja myślę że wolę termos, coś mnie dziś poranna kawa na Orlenie i hotdog straszną jesień w żołądku zrobiły...
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

kubuś
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 9 kwie 2017, 21:10

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: kubuś » wtorek, 5 wrz 2017, 23:15

kooba pisze:
Benior pisze:
kooba pisze:A dlaczego i po co?
Skoro uważasz, że dalsza dyskusja jest bezsensowna to nie odpowiadaj. Może inni chcieliby jednak coś od siebie dodać, a Ty nie wiedzieć czemu chcesz im tę możliwość zabrać.


To samo zapytałbym w wątku o adapterach do podpór.

To ze kolega ( ten co oferował podpory) nie udziela się na forum, i temat jest stary, to każdy widzi.Trzeba być idiotą, by się nie domyśleć.
Ale zacytuję "Skoro uważasz, że ... Może inni by chcieli coś od siebie dodać, a Ty nie wiedzieć czemu..... "

Ps. Sorki, że tu o tym pisze ale tam już nie mogę :(
N126a - sprzedana
Jest teraz N126N 8-) + Ford Transit 85T260
Rok 2019 km. nie liczę, a nocki to; 1+3+1+1+1+5+3+1+3+4+3+2+5+2+4+4+2+2+2+3+3+3+2+2+1+1-28.12.2019 i to koniec / 8-)
Rok 2020 14.02. 1+2+5+5+2+3+4+2+1+3+2+3+2+2+3

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: reflexes » środa, 6 wrz 2017, 07:14

kubuś pisze:
kooba pisze:
Benior pisze:
kooba pisze:A dlaczego i po co?
Skoro uważasz, że dalsza dyskusja jest bezsensowna to nie odpowiadaj. Może inni chcieliby jednak coś od siebie dodać, a Ty nie wiedzieć czemu chcesz im tę możliwość zabrać.


To samo zapytałbym w wątku o adapterach do podpór.

To ze kolega ( ten co oferował podpory) nie udziela się na forum, i temat jest stary, to każdy widzi.Trzeba być idiotą, by się nie domyśleć.
Ale zacytuję "Skoro uważasz, że ... Może inni by chcieli coś od siebie dodać, a Ty nie wiedzieć czemu..... "

Ps. Sorki, że tu o tym pisze ale tam już nie mogę :(

Jeżeli już pijesz do mnie to czym innym jest temat gdzie dyskutujemy o bądź co bądź ważnej kwestii, a czym innym jest wątek w którym kolega zbierał zamówienia i co rusz go ktoś odkopuje z tekstem "ja też chcę" nie zadając sobie odrobiny trudu żeby sprawdzić, że ostatnie zamówienia był szmat czasu temu. Tyle w temacie, masz prawo się nie zgadzać.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Paczek » środa, 6 wrz 2017, 18:39

Miało byc o gazie , wybuchach , zatruciach i ewentualnie o zabezpieczeniach ....a jest o podporach :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: chris_666 » środa, 6 wrz 2017, 19:01

Paczek pisze:Miało byc o gazie , wybuchach , zatruciach i ewentualnie o zabezpieczeniach ....a jest o podporach :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:

Podpory mają bardzo duże znaczenie przy wybuchu, prawidłowo wypoziomowana przyczepa poleci prosto w górę, inaczej poleci w bok i komuś zrobi krzywdę [emoji33]

Wysłane z telefonu

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: RE: Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Paczek » środa, 6 wrz 2017, 19:34

chris_666 pisze:
Paczek pisze:Miało byc o gazie , wybuchach , zatruciach i ewentualnie o zabezpieczeniach ....a jest o podporach :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:

Podpory mają bardzo duże znaczenie przy wybuchu, prawidłowo wypoziomowana przyczepa poleci prosto w górę, inaczej poleci w bok i komuś zrobi krzywdę

Wysłane z telefonu


no i ..... posikałem się :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: reflexes » środa, 6 wrz 2017, 19:37

Paczek pisze:no i ..... posikałem się :lol: :lol: :lol:

Uuuuła, niedobrze.
A tak całkiem poważnie to przecież wszem i wobec wiadomo, że żeby na przykład lodówka na gazie dobrze działała to buda musi być dobrze wypoziomowana więc podpory bardzo ważna rzecz.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: RE: Re: Czy na pewno gaz w przyczepie ?

Postautor: Paczek » środa, 6 wrz 2017, 20:28

reflexes pisze:
Paczek pisze:no i ..... posikałem się :lol: :lol: :lol:

Uuuuła, niedobrze.
A tak całkiem poważnie to przecież wszem i wobec wiadomo, że żeby na przykład lodówka na gazie dobrze działała to buda musi być dobrze wypoziomowana więc podpory bardzo ważna rzecz.


No własnie podobno ,( bo wiesz , że ja opowiadam się za elektryko) ma być lekko nachylona . Tam gdzie kominek - lekko wyżej


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości