... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

czyli nasza walka z przyczepą...
sMAJSTER

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: sMAJSTER » wtorek, 5 kwie 2016, 22:42

Robcio pisze:Dzieki Grzesiek... mysle, ze uda sie obadac temat.

Ciekawi mnie to, w jaki sposob elektronika rozpoznaje zapalony lub zgaszony plomien na palniku, skoro tylko pojedynczy przewod iskrownika ma stycznosc z plomieniem.

.

zawór magnetyczny w termoparze daje napiecie a iskrownik widzi czy jest napiecie czy go nie ma , wazne jaki typ masz włacznika w starym musi byc dobra masa , Nie wolno dopusic do zkorodowanej podstawy bo iskra ucieknie ) w nowszych jest to zmodyfikowane ( ja sobie stary zmodyfikowałem )

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: Robcio » wtorek, 5 kwie 2016, 22:58

sMAJSTER pisze:
Robcio pisze:Dzieki Grzesiek... mysle, ze uda sie obadac temat.

Ciekawi mnie to, w jaki sposob elektronika rozpoznaje zapalony lub zgaszony plomien na palniku, skoro tylko pojedynczy przewod iskrownika ma stycznosc z plomieniem.

.

zawór magnetyczny w termoparze daje napiecie a iskrownik widzi czy jest napiecie czy go nie ma , wazne jaki typ masz włacznika w starym musi byc dobra masa , Nie wolno dopusic do zkorodowanej podstawy bo iskra ucieknie ) w nowszych jest to zmodyfikowane ( ja sobie stary zmodyfikowałem )

Ale w jaki sposob iskrownik widzi napiecie z termopary skoro fizycznie nigdzie sie z nia nie styka.

U mnie termopara jest zmasowana z obudowa, a przewod wysokiego napiecia zakonczony iskrownikiem jest odizolowany od masy.

Tylko przeskok iskry (na ulamek sekundy) laczy koniec iskrownika z koncem termopary.



Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

sMAJSTER

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: sMAJSTER » wtorek, 5 kwie 2016, 23:26

https://www.youtube.com/watch?v=UbnE9fzQsdM
w zasilaczu bateryjnym tam siedzi taki krasnal i steruje (układ czyta czy termopara otwarta czy nie wykorzystuje kable od włacznika i mase obudowy zaworu )

sMAJSTER

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: sMAJSTER » wtorek, 5 kwie 2016, 23:38

Oj źle mowiłem
bo iskra ucieknie
jak nie ma masy to iskrownik cały czas pracuje ja dołozyłem w starym modelu (czerwony przewod )
Załączniki
20160405_233441.jpg

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: Robcio » niedziela, 10 kwie 2016, 23:46

Mylisz sie i sprawa nie jest taka prosta... detekcja plomienia nie jest realizowana poprzez termopare. Termopara owszem "steruje" doplywem gazu, ale nie ma nic wspolnego z dzialaniem iskrownika automatycznego.

Zrob proste doswiadczenie [ja zrobilem]... odsuwasz termopare od ognia, a detekcja zaniku plomienia nadal dziala. Ale rzeczywiscie, uklad zeby dzialal poprawnie musi byc polaczony z masa pieca lub lodowki.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

sMAJSTER

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: sMAJSTER » poniedziałek, 11 kwie 2016, 00:45

no tego nie sprawdziłem . to znowu czegoś nauczę ale jak to działa. chyba te ten krasnal


tapatapa wysyłata

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: Robcio » poniedziałek, 11 kwie 2016, 00:55

sMAJSTER pisze:[...]chyba te ten krasnal
W gumisie, smerfy i wrozki tez jeszcze wierzysz? :mrgreen:
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: Robcio » niedziela, 8 maja 2016, 00:17

Dzisiaj bedzie o podporach...

...denerwowalo mnie w nich ustawienie rownolegle na ramie. W polaczeniu ze sporymi luzami na podporach powodowalo to irytujace bujanie przyczepy na boki. Dodatkowo, po zamontowaniu nowego kufra, rozkrecanie przednich podpor stalo sie wyjatkowo uciazliwe.

Ogolnie mowiac temat zostal ogarniety w 100% 8-)

Zrobilem odpowiedni szablon, a calkiem kumaty 'slusarz' wykonal adapter dostosowany do podpory i czesciowo wykorzystujacy istniejace w ramie otwory. Adaptery oczywiscie ocynkowalem. Teraz podpory ustawione sa pod katem oraz rozchylone na boki, tak jak w nowych Enkach.

Zakupilem przy okazji podpory niewiadowskie nowego typu - sa duzo solidniejsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Efekt jest wprost niesamowity. Rozchylenie podpor usztywnia i stabilizuje przyczepe... w zasadzie zupelnie eliminuje bujanie jej na boki. No i jest swobodny dostep do przednich podpor.





.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: BobBudowniczy » niedziela, 8 maja 2016, 01:14

Brawo Ty - czyli projekt podpór można uznać za zakończony sukcesem

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: Robcio » poniedziałek, 9 maja 2016, 23:21

BobBudowniczy pisze:Brawo Ty - czyli projekt podpór można uznać za zakończony sukcesem
...tak, pelny sukces :)

Wisienka na torcie jest zamontowanie podkladek pod podpory.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: Benior » wtorek, 10 maja 2016, 07:31

A ten adapter to do starych i nowych podpór pasuje?

Wymęczone na tapapatatapapalk

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: tomtoy » wtorek, 10 maja 2016, 08:06

Piękna sprawa. Zazdroszczę,a miałem być pierwszy:)) A na poważnie, dobry patent z tymi podporami i jest pomysł na biznes. Zrobić dwa rodzaje otworów pod nowe i stare podpory i trzaskać masówkę, tylko ciekawe ilu tak "zakręconych" klientów jak my by się znalazło do kupna.
Jeszcze raz Robert moje uznanie za projekt.

grzesiek0

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 10 maja 2016, 08:29

tomtoy pisze:Piękna sprawa. Zazdroszczę,a miałem być pierwszy:)) A na poważnie, dobry patent z tymi podporami i jest pomysł na biznes. Zrobić dwa rodzaje otworów pod nowe i stare podpory i trzaskać masówkę, tylko ciekawe ilu tak "zakręconych" klientów jak my by się znalazło do kupna....


Masówkę :lol: Robert już ma, więc zostaje Mu ze dwa komplety dorobić :)

Te podkładki to fajna sprawa. Podoba mi się ten patent.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 10 maja 2016, 10:43

Robcio pisze:Zrobilem odpowiedni szablon, a calkiem kumaty 'slusarz' wykonal adapter dostosowany do podpory i czesciowo wykorzystujacy istniejace w ramie otwory. Adaptery oczywiscie ocynkowalem. Teraz podpory ustawione sa pod katem oraz rozchylone na boki, tak jak w nowych Enkach.

Zakupilem przy okazji podpory niewiadowskie nowego typu - sa duzo solidniejsze.


Wygląda super, dobry pomysł z tymi adapterami.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... N126N Robcia i prace z Nią związane ...

Postautor: Robcio » wtorek, 10 maja 2016, 23:30

Benior pisze:A ten adapter to do starych i nowych podpór pasuje?
Kupilem u Dariusa dwie podpory nowego typu, wiec ustalalismy ze 'slusarzem' ksztalt adaptera w taki sposob, aby byl uniwersalny... no i jest w pelni uniwersalny - mozna zamontowac starszy typ podpor, a w przyszlosci kupic nowy typ i zamontowac na tym samym adapterze.

Roznica polega na tym, ze w przypadku podpor starszego typu wykorzystane sa dwa fabryczne otwory w ramie, natomiast w przypadku podpor nowego typu wykorzystany jest tylko jeden farbyczny otwor. Wynika to z innego rozstawu otworow na podporach nowych i starszych.

tomtoy pisze:[...]dobry patent z tymi podporami i jest pomysł na biznes. [...]
...jaki tam biznes ;) Jezeli znalazloby sie kilku chetnych, to 'slusarz' ma przeciez plik z ksztaltem adaptera... mozna wyciac kilka kompletow dla chetnych.
Adaptery wycinane byly z blachy jakims cyfrowym laserem czy cos takiego, dospawane byly wzmocnienia, a na koncu ocynkowane :P

Jeszcze jedna fotka -->

Obrazek
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości