Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » wtorek, 1 kwie 2014, 15:31

Polerka po podkładzie i po lakierze ręcznie 2x po 10 godzin. Polerka wiertarką i pasją ok 7 godzin. W sumie ok 27 roboczogodzin.....odbije sobie na leżaku na pierwszym wypadzie:D

Awatar użytkownika
maxim08
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2014, 12:38

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: maxim08 » wtorek, 1 kwie 2014, 15:58

Oj już mi się odechciewa i mam zupełnie inne spojrzenie na mój lakier - jakoś mi się nagle zaczął podobać :D i nie wymaga juz chyba polerki. czekam na opis wykonanych prac oraz opis samego wykonania eko-skóry bo efekt jest super. Powodzenia w dalszych pracach.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » środa, 2 kwie 2014, 12:52

A więc zaczynam reportaż z całotygodniowych prac.
To co zobaczycie poniżej zajęło ok 60 godzin (5 dni po 12 godzin).
Pracy było sporo a w międzyczasie wynikały jakieś komplikacje i utrudnienia ale udało mi się je obejść bez ofiar :D
Zakończyłem 2 etapy całkowicie i rozpocząłem 3 - meblowanie i odnowa mebli lub jak jeden z kolegów to sprytnie ujął "picowanie" :)

ETAP1. - TERMOIZOLACJA - czyli tzw ekrano-dragonowanie.

Materiały zużyte to:
- ekrany zagrzejnikowe w ilości 16m2 (3 rolki po 10mbx50cm + kilka ścinków z domowej "graciarni")
- klej....ach...klej....Naczytałem się, że Dragona już nie ma, że wycofali, że truje i takie tam!!! Otóż Dragon jest!! i ma się całkiem dobrze.
Otóż firma Dragon, która kiedyś była znana głównie z kleju do styropianu w pomarańczowej flaszcze rozwinęła asortyment dlatgo nazwa DRAGON jest teraz w postaci małego logo ze smokiem a nazwy produktów mają swój żywot.
Klej który kupiłem w wiaderku 5L nazywa się UNIWERSALNY KLEJ POLIMEROWY i jest produkowany przez firmę Dragon.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W międzyczasie przed położeniem termoizolacji podłączyłem i skontrolowałem poprawność elektryki i oświetlenia zewnętrznego. Reguła zielony do zielonego, czarny do czarnego itd przyniosła efekt 100% satysfakcji. Wszystko gra i świeci...

Obrazek
Obrazek

CDN... :D

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » czwartek, 3 kwie 2014, 23:21

ETAP 2. - REMONTÓWKA

Śledząc forum i remonty fanklubowiczów zastanawiałem się nad "wystrojem" zapiekanki w środku.
Fabryczne wnętrze raczej przypominało przedział pociągu niż wakacyjny domek na kółkach. Obserwując również "jakość" wykonania wnętrza podczas rozbiórki, postanowiłem poprawić nieco fabrykę, wykorzystać Wasze doświadczenia i pomysły oraz wprowadzić własne rozwiązania.
Dylematem było dobranie kolorystyki wnętrza. Oglądałem wszystkie dotychczasowe projekty i wybór zawęził się do szarości lub czegoś w jasnym brązie.
Koncepcje z tęczowym środkiem, purpurową elegancją i "ciapkowatą" wykładziną z pokoju dziecięcego odrzuciłem... :D
Bardzo podobają mi się szare wnętrza. Zastanawiałem się dlaczego jest ich aż tyle i....tygodnie analizy dały odpowiedź.
Remontówka w Castoramie jest w świetnej cenie i przeważnie w 3 kolorach: czerwona, zielona i ....szara. Pewnie dlatego większość wybrała najsłuszniejszy kolor z najlepszej oferty.
Ja postanowiłem pójść bokiem i poszukać czegoś innego. Na aukcjach znalazłem kolor, który mi najbardziej odpowiadał, nie jest banalny i daje duże możliwości aranżacji i doboru kolorystyki wnętrza.
Moja remontówka pochodzi z allegro, kosztowała niecałe 7 zł/m2 i jest w kolorze ciemnego beżu. Zamówiłem w sumie 26m2 bo była cięta z 4 metrowej rolki i nie było za bardzo możliwości zamówienia inaczej.
Przyszła do mnie paczka 6,5mx4m pięknie złożone w kostkę i zabezpieczone przed zabrudzeniami w transporcie.
Z 26m2 zostało mi jakieś 2 metry z kawałkiem ale wykorzystam to na obicia wnęk mebli.
Na same ściany i dach potrzeba jakieś 23-24 m2.

Do klejenia użyłem kleju innego trochę niż wszyscy. Zaeksperymentowałem z klejem tapicerskim BONATAP. Za bańkę 5L zapłaciłem niecałe 60 zł a więc mniej niż za BONATERM. Klej wg specyfikacji jest przeznaczony do klejenia pianki poliuretanowej do...wszystkiego. Ma kolor malinowy i dość rzadką konsystencję, jest przeznaczony do nakładania pistoletem. Ale dzięki tej konsystencji nie trzeba go rozcieńczać i pięknie się smaruje pędzlem.
Na cały środek zużyłem niecałe 3 litry a więc jest wydajniejszy, tańszy i łatwiejszy w nanoszeniu niż BONATERM. Pięknie trzyma wszytsko.
Czas na reakcję z materiałem to od 1 do 5 minut, także spokojnie posmarowałem cały dach i samodzielnie przykleiłem wykładzinę.
Po ok 2 minutach wystarczy przytknąć w jednym miejscu i rozciągać równo. Trzyma aż miło!!!

Do odnowienia ramek wokoło dużych okien zastosowałem eko skórę w kolorze jasnego beżu. Przyklejona również za pomocą BONATAP-u. Zagłębienia w profilu nie zostały do końca wypełnione eko skórą, bo nie jest ona aż tak rozciągliwa ale wygląda to bardzo porządnie i estetycznie, klej trzyma!
Omawianą eko skórę użyłem również do "odpicowania" mebli ale o tym za chwilę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na podłogę poszły panele... :P Pewnie teraz niektórzy krzywią nosy ale...ROBIĘ POD SIEBIE. Panele położone na piance (wg sztuki :D ) i po zewnętrznym obrysie przykręcone do płyty podłogowej aby się nie rozchodziły.

Obrazek


Tak wyglądają ramki wokół okien:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


ETAP 3. - MEBLUJEMY :D :D :D

Jak wspomniałem wcześniej meble zostały odnowione. Boki obite pianką i obciągnięte eko skórą natomiast fronty wykonane na nowo z dociętych na wymiar drzwiczek ażurowych. W półki wiszące wbudowałem halogeny LED, wszystko wykończone listwami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Najwięcej nerwów zepsuła mi szafka kuchenna... była zgnita od dołu i musiałem przerobić ściankę grodziową na środek a nie tak jak było do tej pory niesymetrycznie dlatego, że takie mam teraz drzwiczki.
Najprawdopodobniej zlew będzie nowy (cywilny/kuchenny) a nad kuchenką się zastanowię czy będę w ogóle potrzebował jej w środku dlatego zaślepiłem miejsce po kurkach od gazu, na górę pójdzie blat kuchenny a potem będę myślał co i gdzie w nim wyciąć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szafka przy "rozdzielni" elektrycznej została wyposażona w wywietrznik ponieważ generalnie nastawiam się na zasilanie 230V ale dla świętego spokoju będzie instalacja 12v chociażby do radia samochodowego, które planuję, pompki do wody i paru innych rzeczy, więc dla lepszego chłodzenia zasilacza, prostownika lub przetwornicy taki sobie patent wymyśliłem. Czy słusznie...to się okaże. Jest i już!

Obrazek
Obrazek

Gniazdo przyłączeniowe wymieniłem po linczu kolegów - ZA CO WAM BARDZO DZIĘKUJĘ!!!. teraz jest tak jak powinno byś - gniazdo odpowiednie, instalacja 230V zabezpieczona w środku dwoma bezpiecznikami automatycznymi na każdej z faz ale elektryką się na razie nie chwalę bo jest podłączona na sztukę. Jak skończę meble to wtedy chcę to ładnie zabudować.

Obrazek
Obrazek

A mebelki wyglądają tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tyle na ten tydzień... :D
W kolejną sobotę pracy ciąg dalszy. Majówka się zbliża.....!!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: TomekN126N » piątek, 4 kwie 2014, 07:33

Super ładne wykończenie i ciekawy efekt. Martwi mnie tylko ta eko skóra. Kiedyś kupiłem narożnik z takiego "czegoś" i po dwóch latach musiałem iść po nowy, bo wspomniana eko skóra zaczęła się łuszczyć lepiej, niż karp na święta. Nawet kupowałem specjalny wosk do konserwacji i nic to nie dało. Ale cepka jest używana kilka razy w roku, więc może będzie dobrze. Fajna robota, pozdrawiam.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » piątek, 4 kwie 2014, 07:53

Zastanawiałem się też nad tym bo też mam w domu fotel który się lini ale ten materiał jest dosyć gruby to raz a dwa, takie łuszczenie dzieje się na meblach w których tapicerka pracuje: fotele, sofy, kanapy itd a tutaj....boki mebli i rama przyokienna. Wydaje mi się, że będzie ok.
Cóż skóra to nie jest, cena baardzo dobra ale na więcej mnie nie stać - dlatego tak.
Najwyżej - za parę lat znowu będzie powód do aktywnego spędzania czasu na forum.... :D
Pozdrawiam również.

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: b.b tulipan » piątek, 4 kwie 2014, 08:21

Murano.
No toś odwalił kawał dobrej roboty. Chciało by się w takim czymś pomieszkać, Z daleka czuć świeżość.
Widać dobrą rękę świra-pasjonata. Niech dobrze służy przez wiele, wiele sezonów.
ps. może kiedyś pozwolisz zajrzeć do niej.
Powodzenia w dalszym doposażaniu przyczepki. :thumbup: :clap:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » piątek, 4 kwie 2014, 08:34

świr-pasjonat... :D jeszcze nikt mnie tak nie nazwał a szkoda, bo to chyba jedno z najtrafniejszych określeń... :P
Poczekaj jak "zapiekanka" stanie za "Kazikiem"!! :) :) :)
Taki KAZIK Z ZAPIEKANKĄ będzie :wink: :wink:

Budyń
Posty: 173
Rejestracja: sobota, 12 paź 2013, 20:39
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Budyń » piątek, 4 kwie 2014, 09:19

Piękne jasne wnętrze-pozazdrościć ,niestety ja patrzałem praktycznie i w jasny środek nie mogłem pójść :o
N 126 E 1990r
Audi A4 2000r
Peugeot 206 CC 2002r
Hyundai Coupe 2000r

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » piątek, 4 kwie 2014, 11:33

Rozumiem wasze rozwiązania i dobór kolorów. Jedni potrzebują przyczepę na ryby, do lasu, inni dla dzieci albo na wwakacje z rrodzina. Ja robię ja na weekendowe wypady i może jakiś krótki urlop nad morzem albo w górach. Takie wnętrze mi pasuje. Najwyżej będę częściej sprzątać. :D

Awatar użytkownika
Addeo
Posty: 129
Rejestracja: środa, 12 lut 2014, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Addeo » piątek, 4 kwie 2014, 12:34

N126 Exlusive for VIP only :)
No robi robotę, podziwiam :)
Adrian
N132t (1979) + Zastava Mediteran (1980) Opcjonalnie V70 (2000)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » piątek, 4 kwie 2014, 15:45

Bez przesady!:D ale tak sobie myślę że jak miałbym dac dzisiaj 26 tys zł za nowa n126 to chyba wolałbym moja po remoncie.

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: czemat2 » poniedziałek, 7 kwie 2014, 10:39

witam.super naprawde ,jestem pod wrazeniem!gdzie kupiłeś gniazdko przyłączowe wewnętrzne i ile dałeś kaski?pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » poniedziałek, 7 kwie 2014, 20:56

Gniazdo na allegro. Na hasło "gniazdo do kampera" coś ci na pewno wyskoczy. Wtyczka albo razem z gniazdem albo w Castoramie (18 zł).

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wątek remontowy Murano Fiat 125p + Niewiadów N126E

Postautor: Murano » poniedziałek, 7 kwie 2014, 21:17

W ten weekend bardzo mało pracy ale zawsze coś... odebrałem felgi i zawiasy dachu z piaskowania i lakierowania oraz obskrobałem z fabrycznej folii i zamontowałem jedną boczną szybkę.
Uszczelki zostały stare bo są super. Sikaflex, nowy klin ..."w chromie :D " i tyle.
Za tydzień ruszymy z kopyta...!!!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości