Remont mojeje Enki

czyli nasza walka z przyczepą...
BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: BobBudowniczy » środa, 11 maja 2016, 23:21

Jak zamierzasz regulować temperaturę podgrzewanej cieczy?

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: Robcio » środa, 11 maja 2016, 23:23

BobBudowniczy pisze:Jak zamierzasz regulować temperaturę podgrzewanej cieczy?
...przymykajac drzwiczki od paleniska :mrgreen:
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
Adik
Posty: 123
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2014, 15:42
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: Adik » środa, 11 maja 2016, 23:34

Robcio pitolisz jak zwykle albo jesteś cinka masa Raczej to drugie . Widzisz Ty lubisz kupować gotowce i tym się różnimy . Ja jestem taki ,,Adam słodowy '' robie z g......na bat! Ty lubisz wodotryski a ja jestem praktyk!
Albo se grzeje albo nie! Poprostu ustawiam na zaworku butli i tyle Ja grzeje 100gram gazu mam to w 4 li...........ch i otwieram szyber dach
Tak grzałem prundem farelka grzała i dach otwarty ; wdycham jod i mam ciepło!
Na poważnie ; trzeba zrównoważyć ciepło dostarczone przez kocioł i odebrane przez grzejnik No i się udało na ślyp!!!!!
A na poważnie z doświadczenia a w małym zakresie reguluje śrubką przy butli!!!!!!!!! To proste nie?
PS z grubsza dobierałem dysze ! Za 3 razem trafiłem!!
Właśnie przyszedł TV ! Mam zagwoste do kolegów , ups!!! panów
Jak podłączyć :o TV na ako 12V Tak naprawde to cinko u nas z fachowcami i trzeba się piosiłkować na innych forach - trochę wyśmiewców!
Da się? czy nie? Bo jak nie to stówa w błoto! :evil:
Może robcio tera coś sie wykaże>?Może sie wbije w jego wiedze?
Dziś przyszedł sterownik do solka . Moze jutro przyjdzie panel ............Hm wiedza nie przyszła . Tylko ciemność nadal.............
Miałem kilka propozycji z forum ale cena nie ta................ :|
Da się to zasilić z 12V czy nie?
Załączniki
IMG_0835.JPG
IMG_0841.JPG

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: vvarrior » czwartek, 12 maja 2016, 01:08

LC20E1E potrzebuje 13V. Wg serwisówki. LC13E1E poleci z 12V. W pełni nabity akumulator będzie miał przez chwilę 13.8V ale przy poborze 5.4A szybko ten stan się zmieni. Jeśli.miał bym ryzykować że coś się uwędzi to ciachnął bym ten kabel powiedzmy w połowie i wyłowił we wtyczce piny 1,2,3 zapiął pod plus z bezpiecznikiem 5,6,7 i ekran pod minus. Jest jeszcze kwestia pinów 4 8 9 10 czy są to sygnały np. z wyłącznika czy np. sygnał typu "power good". Generalnie z tym poborem pod solar gdzie jeszcze trzeba doliczyć pobór dekodera DVBT i ew. wzmacniacza antenowego robi się "nieracjonalnie".

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Adik
Posty: 123
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2014, 15:42
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: Adik » czwartek, 12 maja 2016, 01:17

Czyli co bo jestem noga jesli chodzi o prundy Nie racjonalnie?
Puscić to przez przetwornice? Będzie łatwiej i bezpieczniej? Bo jesli rozumię to tam jest kilka 12V żyłek?
Wiem że nie ma żexczy nie możliwych.........
Tv moja pani popatrzy ze 3h wieczorem i szlafen więc ako da rade........... QAko ok 100ah i panel 9ah 140W
Fachman szprechał że da rade machnąć na 12V ale kasa......................Wiem że trzeba płacić ale w końcu po co forum??????
Więc ile mi on zeżre prundu ? Szukać coś innego? TV? Dałem za niego 100zł z wysyłką i mam na niego wyjeba..........ne czyli mam cel Kupca przeznaczenie moge szukać innego ale jak by się dało podpiąć bez problemu ...................................... Poszukam innego jak by co
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 maja 2016, 01:35 przez Adik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: vvarrior » czwartek, 12 maja 2016, 01:35

To jeśli nie chcesz grzebać a masz amperomierz i przetwornice 12-230V to zmierz między akumulatorem i przetwornicą ile to to weźmie. Choć przetwornica to kolejne straty. Ale z drugiej strony z 11...12..na 13V przy ponad 5A poboru i tak potrzebna przetwornica też za woreczek dukatów.

Są też tablety z wbudowanym dekoderem DVBT. Plus że możesz podpiąç dysk lub pendrive z ulubionym filmem i oglądać kiedy chcesz i też poza budą. Ja używałem kiedyś GoClevera Tab76GPSTV.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 maja 2016, 01:35 przez vvarrior, łącznie zmieniany 1 raz.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Adik
Posty: 123
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2014, 15:42
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: Adik » czwartek, 12 maja 2016, 01:38

Przetwornice mam amperomierz też mam jutro pomierze . Ale jak problem to oddam go do ,,sponsorki '' za 100zł i poszukam coś innego no problem jeśli sprawa sie tak komplikuje
Ostatnio słyszałem że tv oglada się na laptopie .................. Mam karte orange smartfona i kabelek da sie?
PS interesuje mnie tylko tv bieżące zadnych dvd , itd itp - czyli pogoda wiadomosci i ,,serial na znanych kanałach nic po za tym

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: vvarrior » czwartek, 12 maja 2016, 01:55

Teraz ma "przerwę" ale jest www.telewizjada.net ale to karmi się sporą iloscia transferu. Więc może laptop z kartą DVBT na USB. Ładujesz go w dzień przy pełnym słońcu na wieczór popracuje nie zabijając akumulatora. Ja trafiłem lapka ładowanego z 12V i moja Ania całą magisterkę ogarnęła "w trasie" na solarze 60W i aku 45Ah.
Tak tylko podrzucam pomysły pod rozwagę... bo każde z tych rozwiązań ma swoje ograniczenia.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: BobBudowniczy » czwartek, 12 maja 2016, 05:40

Adik jesteś jedyny w swoim rodzaju :)

niebieski-n2
Posty: 300
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: niebieski-n2 » czwartek, 12 maja 2016, 08:32

To fakt ;)
Jak jest kocioł to po co solar, turbinkę parową zapodać i elektrownia jak się patrzy.
Elektrociepłownia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adik
Posty: 123
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2014, 15:42
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: Adik » czwartek, 12 maja 2016, 08:54

No właśnie lapka mam dekodera nie Czyli co dokupić dekoder do lapka na USB i normalnie tv poleci?Zmierzyłem pobór tv i jest dokładnie ;44W
Ile tak biorą TV na12V?

naal

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: naal » czwartek, 12 maja 2016, 09:10

44/12=...

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: BobBudowniczy » czwartek, 12 maja 2016, 09:15

Ja mam kupny 21,5 cala to bierze między 3A-5A max jeśli używam wybudowanego dvd.

Adik widziałeś może fotki solara reflexesa? Ma taki jak ty chciałeś kupić używkę.. Co tylko potwierdza, że to strata pieniędzy i pozorna oszczędność.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: reflexes » czwartek, 12 maja 2016, 10:03

BobBudowniczy pisze:Adik widziałeś może fotki solara reflexesa? Ma taki jak ty chciałeś kupić używkę.. Co tylko potwierdza, że to strata pieniędzy i pozorna oszczędność.

Miał. Mój już leży w garażu i czeka aż będą odbierać śmieci segregowane to wrzucę do szkła :) . Ramki sobie zostawię, bo ceownik alu zawsze może się przydać :lol: . Jak do tego czasu znajdę chwilę to może odzyskam jeszcze to niepopalone ogniwa i kiedyś w ramach walki z nudą z nich coś porzeźbię, np. zasilanie do wentylatora dachowego, który zrobię z podkładki chłodzącej do laptopa. Co do samej tv w przyczepie to ja mam tuner dvb-t na usb do laptopa i potwierdzam, że działa. Przydałaby się antena zewnętrzna, bo na dołączonym kawałku drucika to czasem lipa. Ja u siebie nie montuję, bo jak jestem na wyjeździe to wolę ptaszki oglądać lub kołyszące się na wietrze listki niż debilizmy z tv. Czasem tylko z żoną oglądamy jakieś filmy (VOD, zalukaj.tv itp.)ale do tego to już potrzebne jest wifi albo pakiet gigabajtów.

Adik, jeżeli to ten sam to polecam w ogóle go nie rozpakowywać tylko odesłać spowrotem, bo szkoda czasu, nerwów i pieniędzy. Nawet jak działał to jest na tyle słaby, że mój aku 55Ah rzadko dochodził do pełnego naładowania, a ja na nim używałem tylko światła, pompki wody i czasem ładowałem telefon.
Obrazek

grzesiek0

Re: Remont mojeje Enki

Postautor: grzesiek0 » czwartek, 12 maja 2016, 10:03

Ciekawy jestem jak ten kaloryfer bedzie grzał na jesieni przy bardzo chłodnych nocach.
Przy jakich temperaturach zewnętrznych sprawdzałeś czy przyczepa sie nagrzewa?


Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości