Remont a'la tomcat

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tomcat » sobota, 27 wrz 2014, 22:08

Witam ponownie!
Dziś pomalowałem moją przyczepę.Przymierzałem się do tego przez cały tydzień ale pogoda nie sprzyjała.Efekt mojej pracy na załączonych zdjęciach.
Tak jak pisałem wcześniej malowałem lakierem samochodowym akrylowym.Najpierw nałożyłem warstwę podkładu i zmatowałem(podkład nakładałem cztery dni wcześniej).Dziś nałożyłem warstwę właściwą.Troszkę nabałaganił mi wiatr nanosząc miejscami odrobiny kurzu :x .Ogólnie jestem zadowolony :)
Zużyłem 1,5litra podkładu i około 2 litrów lakieru nie licząc utwardzacza i rozcieńczalnika.
Od przyszłego tygodnia ciąg dalszy "walki" z przyczepą... :wink:
Załączniki
IMG_2556.JPG
IMG_2557.JPG
IMG_2558.JPG
IMG_2559.JPG
IMG_2560.JPG
IMG_2561.JPG

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 27 wrz 2014, 22:42

No no szykuje się kolejna ślicznotka,działaj tak dalej a na wiosnę zapraszamy do wspólnego biesiadowania.Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tomcat » niedziela, 5 paź 2014, 18:50

Od wczoraj rozpocząłem skadanie przyczepy "do kupy".Na pierwszy ogień poszło oświetlenie.Robota dość żmudna bo trzeba wszystko oczyścić-zwłaszcza uszczelki.Tylne oświetlenie pozostawiłem bez zmian-dojdzie tylko lampa przeciwmgielna.Oświetlenie tablicy rejestracyjnej-oryginalne po reanimacji wygląda jak nowe.Z przodu dodałem oświetlenie pozycyjne,którego wcześniej nie było.Przygotowałem też listwy aluminiowe do montażu.Pomysł podchwyciłem przeglądając forum(pawlo fiona n126e - dzięki :wink: ),tj wypolerowałem za pomocą włókniny szlifierskiej-teraz wyglądają jak nowe.W tym tygodniu szykują się większe zakupy,tj nowe uszczelki,zaślepki śrub,uchwyty manewrowe,itp.,które z racji wieku są trochę zmęczone.
Chciałbym jak najwięcej roboty "popchnąć" przed nadejściem zimy,bo garaż niestety mam nieogrzewany :(

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 5 paź 2014, 19:10

Pryśnij te listwy jeszcze sobie lakierem tylko nie za grubo,u mnie nadal wyglądają tak jak po założeniu.
Aluminium po jakimś czasie matowieje bez zabezpieczenia.
Teraz jak bym remontował pod listwę dałbym taśmę butylową,ja dałem tylko pod listwy okienne i teraz żałuję.W niektórych miejscach listwa nie dolega idealnie do laminatu i zbiera się tam syf,który ciężko wyczyścić.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tacho
Posty: 73
Rejestracja: środa, 3 wrz 2014, 23:08
Lokalizacja: ETM

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tacho » niedziela, 5 paź 2014, 19:26

Gdzieś rzuciło mi się w oczy podkładanie kedry pod listwy i zawiasy okien.
Ma to sens?
Pozazdrościć skończenia najbrudniejszego etapu.Wyszło ładnie.Też bym chciał mieć to za sobą.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tomcat » niedziela, 5 paź 2014, 20:37

Myśle,że posłucham rad i zastosuję pod wszystkie listwy taśmę butylową.Początkowo chciałem dać jakiś uszczelniacz na bazie silikonu(bo taniej),ale taśmą chyba łatwiej,szybciej i czyściej.
Wracając do malowania listew aluminiowych lakierem bezbarwnym-czy po jakimś czasie nie zżółknie :?:

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 5 paź 2014, 20:41

U mnie wszystko ok.,wszystkie listwy aluminiowe mam malowane lakierem bezbarwnym w spreju do aluminium.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tomcat » niedziela, 19 paź 2014, 18:24

W zeszłym tygodniu dotarła paczka z częściami więc mogę kontynuować składanie.Robota trochę mozolna zwłaszcza,że często brakuje "trzeciej ręki".Wczoraj z pomocą brata założyłem listwy aluminiowe.Jako uszczelnienie zastosowałem taśmę butylową.Montowaliśmy za pomocą nitów aluminiowych.Efekt ok chociaż miejscami nie dolega idealnie.Próbę montażu klina ozdobnego przeprowadziłem na listwie aluminiowej "kufra".
Po podgrzaniu opalarką robi się elastyczny i bez większego problemu można go osadzić na miejsce.Myślę,że do końca tygodnia uda mi się uzbroić przyczepę na zewnątrz :)Dwie,trzy godziny wieczorami po pracy to trochę mało czasu :(
Załączniki
IMG_2571.JPG
IMG_2572.JPG
IMG_2573.JPG

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 19 paź 2014, 18:54

Ale ładna,oby tak dalej.Z tym czasem,niemal wszyscy mamy taki problem.Ale potem satysfakcja ogromna.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tomcat » niedziela, 9 lis 2014, 16:49

Minęło trochę czasu a u mnie robota posuwa się bardzo powoli-brak czasu i coraz krótsze dni :( .Od ostatniego wpisu udało mi się tylko zamontować przednią i tylną szybę.Oczywiście całość wcześniej wyczyściłem a listwy aluminiowe wypolerowałem i zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym.Uszczelki okazały się być w przyzwoitym stanie więc nie musiałem kupować nowych-po zakonserwowaniu sprayem silikonowym wyglądają jak nowe.Uszczelniłem także od wewnątrz połączenia nitowane listew aluminiowych stosując kilka warstw żywicy. Na tą chwilę wnętrze mam przygotowane do wyklejania jednak myślę że wstrzymam się do wiosny bo klej podobno "nie lubi" zimna.
I tu moje pytanie;ktoś wyklejał może swoją przyczepę o tej porze roku?Jak zachowuje się klej przy temperaturze między 5-10 stopni? :?:
Mam tu na myśli klej BONATERM

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: dworek » niedziela, 9 lis 2014, 17:23

Ja kleiłem przy takiej pogodzie, nawet zimniej było, ale butaprenem i na ekrany zagrzejnikowe naklejone jeszcze latem, fareklek z termostatem wstawiałem na 15min przed robotą i jakoś szło, kleiłem kawałkami, jeśli gdzieś potem puszczało to tylko tam, gdzie za skąpo kleju dałem :oops:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tomcat » niedziela, 23 lis 2014, 19:00

Nadeszły jeszcze zimniejsze dni i odpuściłem temat wyklejania wnętrza do wiosny.Początkowo myślałem o dogrzewaniu garażu,ale ze względu na jego dużą kubaturę zrezygnowałem-zbyt duże koszty-wolę te pieniądze przeznaczyć na przyczepę.
Wziąłem za to na tapetę podłogę.Nie miałem w planach jej ruszać bo jest sucha,ale po przeczytaniu kilku wątków z remontów zmieniłem zdanie.Stwierdziłem,że jeśli mam już wszystko rozmontowane to demontaż podłogi nie zaszkodzi,a przy tym sprawdzę jej stan od spodu :idea: .Nie obyło się przy tym bez nerwów :x .Sklejka okazała się być przybita do listew gwoździami pierścieniowymi i ni ch....y nie chciały puścić.Nie chcąc uszkodzić laminatu podłogi przy siłowym demontażu,łby gwoździ ściąłem kątówką-pomogło :P .Na szczęcie po wyjęciu płyt nie natknąłem się na żadne "niespodzianki".Po oczyszczeniu podłogi z resztek gąbki itp. śmieci wziąłem się za montaż od nowa.Nie zdecydowałem się na "full" izolację pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza pod sklejką.Moją skromną izolację stanowi tylko warstwa pianki izolacyjnej na całej powierzchni.Docelowo taka sama warstwa pianki zostanie położona pod wykładziną podłogową.Wiem,że "nie ma szału",ale z założenia przyczepa będzie używana najczęściej w sezonie letnim więc myślę że będzie ok.Nie chciałem robić od spodu "termosu" zwłaszcza gdyby-odpukać dostała się gdzieś wilgoć.Nieszczęsne gwoździe zastąpiłem wkrętami;profilaktycznie dałem też nowe śruby mocujące budę do ramy.W tym miejscu po kilkunastu przekleństwach :twisted:, nieodzowna okazała się pomoc żony przy dokręcaniu niechcących zablokować się śrub zamkowych.
W nadchodzącym tygodniu planuję przeprowadzić testy oświetlenia zewnętrznego żeby nie było żadnych niespodzianek po wyklejeniu oraz wstępnie zaplanować i może rozprowadzić kable do instalacji wewnętrznej :?:
Zastanawiam się jak jest lepiej-kłaść przed wyklejaniem ekranami,czy po :idea:
Jak Wy sobie z tym poradziliście :?:

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tomcat » poniedziałek, 2 mar 2015, 18:49

Minęło sporo czasu od mojego ostatniego wpisu ale to dlatego że generalnie robota stanęła z powodu zimy.Ale wiosna tuż tuż więc trzeba przygotować materiały do wykończenia wnętrza. W niedzielę wybralem się na zakupy.Na szczęście załapałem się na końcówkę wykładziny w wybranym i uzgodnionym z zona wczesniej kolorze bo byłby "zonk".Acha-jest to " remontowka " w niebieskim kolorze :D .Ekrany zagrzejnikowe też już mam.Teraz czas na zamówienie kleju.Wybrałem Bonaterm kierując się opiniami na forum.Z niecierpliwością czekam na cieplejsze dni,żeby móc rozpocząć robotę :mrgreen:

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: tomcat » sobota, 14 mar 2015, 15:56

Zastanawiam się nad klejem do ekranów zagrzejnikowych - czy ktoś z Was używał kleju Bonatap do tej roboty?
Z tego co wyczytalem w necie klej ten ma nieco wyższa wytrzymałość termiczną spoiny niż polimerowy. Szybciej też wysycha a jest to ważne kiedy ma się tylko dwie ręce :)
Po przeczytaniu wątku remontowego Murano pomyślałem ze stosując ten klej można by "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu" :?:

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Remont a'la tomcat

Postautor: TomekN126N » sobota, 14 mar 2015, 17:20

tomcat » So, 14 mar 2015, 15:56

Zastanawiam się nad klejem do ekranów zagrzejnikowych - czy ktoś z Was używał kleju Bonatap do tej roboty?

Kup jakąś małą butelkę/puszkę i zrób próbę, może będziesz prekursorem nowej metody klejenia :wink:
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości