Dałem się oszukać... chyba remont.

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2592
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 12 wrz 2016, 06:43

przemia pisze:Ja rozumiem że ozonowanie ma sens przy kompletnej przyczepce. Ale wypatroszoną ozonować? Wymienię kantówki i jeśli będzie trzeba tę ramę okienną i już nic co przyjmuje wilgoć nie zostanie.


Wywąchaj dokładnie czy nie wali listwa pod progiem (jest niewidoczna bo zalaminowana od góry, ale przez wkręty progu u mnie podeszła wodą po kilku tygodniach jesiennego postoju na dworze. Upewnij się też co do suchości drewienek, w które wkręcane są zawiasy drzwi (u mnie dolny zawias był rozszczelniony i woda wchodziła)

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: Marcin4x4 » poniedziałek, 12 wrz 2016, 20:33

Oczywiście do ozonowania musiałbyś zakleić folią otwory po oknach. Ozon dostaje się we wszystkie zakamarki i niszczy pleśń, grzyby, etc. Żeby ozonowanie było skuteczne stężenie gazu musi być odpowiednio duże (czyli odpowiednio wydajny ozonator), lepiej jest też ozonować gdy jest chłodno. Ozonowanie jest bardzo skuteczne przeciwko zapachowi stęchlizny, etc - powinno pomóc.
Pozdrawiam!
Marcin

przemia
Posty: 96
Rejestracja: środa, 30 lip 2014, 13:03
Lokalizacja: Krzeszowice/Strawczyn

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: przemia » wtorek, 20 cze 2017, 17:12

A remont u mnie znów się trochę odwlekł. Niestety natłok spraw sprawi że będę chyba najdłużej remontującym na forum. Klamka jednak zapadła że część prac będę musiał zlecić na zewnątrz bo inaczej kolejny rok minie bez efektów.
Już chciałem zamawiać stałą szybę kiedy okazało się że stała jest mniejsza niż otwierana i jej montaż nie jest taki prosty. Będę musiał reanimować ramę okna którą wyrzuciłem. Przez te 2 lata jak śledzę forum widziałem że ktoś wrzucał nawet fotki z regeneracji ramy, a teraz nie mogę tego znaleźć od godziny. Pamięta ktoś może gdzie to jest?
No i czym malować przyczepę od spodu?

W pierwszej kolejności będę laminował nowe nadkola od środka, potem zdejmuję budę i odnawiam ramę. Krok za krokiem :D
pozdrawiam
Przemek

N126e

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: Zielony » wtorek, 20 cze 2017, 18:04

Ale po co chcesz reanimować stara ramę okna? Bierzesz kilka kantowek, tniesz na wymiar, sklejasz, skręcasz i wklejasz i rama okna gotowa :)

przemia
Posty: 96
Rejestracja: środa, 30 lip 2014, 13:03
Lokalizacja: Krzeszowice/Strawczyn

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: przemia » wtorek, 20 cze 2017, 18:06

A naroża?
pozdrawiam
Przemek

N126e

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: Zielony » środa, 21 cze 2017, 00:44

Tutaj masz moje zdjęcie przygotowanych elementow: viewtopic.php?p=115695#p115695
Kilka postów niżej znajdziesz wygląd gotowej ramy okiennej w trakcie malowania :)

przemia
Posty: 96
Rejestracja: środa, 30 lip 2014, 13:03
Lokalizacja: Krzeszowice/Strawczyn

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: przemia » sobota, 22 lip 2017, 09:09

A czy próbował ktoś zamiast oryginalnych zamontować płaskie szyby z poliwęglanu? Na prawde nie chce mi się robić ramy i wolałbym na zwykłej uszczelce zamontowac poli na wymiar.

Dlaczego szyby w przyczepach są wypukłe?
pozdrawiam
Przemek

N126e

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2592
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: stachu_gda » sobota, 22 lip 2017, 09:24

przemia pisze:Dlaczego szyby w przyczepach są wypukłe?


Bo można do takiej szyby dokleić drugą szybę (czyli technologicznie rzecz biorąc jest produkowana jedna szyba wypukła, która dalej zależnie od stopnia wypasienia przyczepy ma doklejaną drugą szybę lub nie).

Oraz ze względów wytrzymałościowych - szyba stała jest podatna na pracę skorupy, wypukłość wzmacnia i jednocześnie jakoś tam chyba pozwala minimalnie pracować jeśli chodzi o ściskanie. W przypadku otwieranych wypukłość usztywnia i pozwala mocno dociągnąć zamknięciami do uszczelki.

przemia
Posty: 96
Rejestracja: środa, 30 lip 2014, 13:03
Lokalizacja: Krzeszowice/Strawczyn

Re: Dałem się oszukać... chyba remont.

Postautor: przemia » sobota, 22 lip 2017, 09:26

Czyli generalnie gruby poliwęglan na stałą szybę mógłby dawać radę?
pozdrawiam
Przemek

N126e


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości