Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

czyli nasza walka z przyczepą...
slawek79
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2007, 22:06
Lokalizacja: Pruszków

Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: slawek79 » sobota, 22 lis 2014, 12:35

Witam dawno się nie udzielałem będzie jakieś 6 lub 7 lat. Jeśli temat już był to proszę o usuniecie lub przeniesienie do innego działu.
A teraz do rzeczy :D
Wiem, że nikt nie lubi się chwalić swoimi porażkami, ale wydaję mi się że warto się nimi podzielić, aby ustrzec innych.
W związku z tym, że ja swoją kuro-łapkę kupiłem w zastępstwie namiotu, nie oczekiwałem od niej zbyt wiele. Więc kupiłem kurnik na aukcji na aledrogo za 600 zł, a na remont wydałem drugie tyle. Jak sami się domyślacie błędów przy tym popełniłem pewnie co nie miara.
1. Pomalowałem budkę farbą olejną półmat.( na początku wyglądało to nawet przyzwoicie, ale po 6 latach pod chmurką ciężko doczyścić ją przed sezonem)
2. Plexi w dużych oknach na uszczelkach bez klina ( do puki ciągałem cepę Fiatem doblo było OK. W tym roku postanowiłem na wakacje pojechać Carinką i na obwodnicy trójmiasta chciało mi wepchnąć szybę do środka. niezastąpiona okazała się wtedy taśma naprawcza do węży gumowych)
3. Brak izolacji pod remontówką ( chyba nie muszę pisać jaki jest tego efekt)
Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy :oops:
Bardzo proszę podzielcie się swoimi błędami. Przed sezonem biorę się znów za remont, a jednak wolę uczyć się na waszych błędach :D

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: vvarrior » sobota, 22 lis 2014, 14:08

1)W naszym remoncie nie ociepliliśmy podłogi.
2) Nie zastosowaliśmy stabilizatora 12V do zasilania pasków led przy 13.8V w instalacji po roku trzeba było wymienić.
3) Klejąc wykładzinę klejem tapicerskim w sprayu ciężko dostrzec jego grupość warstwy w efekcie w kilku miejscach potrzebne poprawki.
4) Było gorąco podczas szlifowania skorupy więc nie ubrałem się szczelnie a w zasadzie rozebrałem i cierpiałem chyba potem z dwa tygodnie od powbijanego włókna w skórę.
5) Kombinowałem z grzaniem elektryką (mały olejak) potem małym katalitykiem zamiast posłuchać ;) starszych i odrazu kupić Trumę - choć teraz dokładam dwie grzałki elektryczne na korpus pieca - rezerwowo.
6) Nie zabezpieczyłem krawędzi ścianek z laminowanej płyty pilśniowej przed wodą w skutek czego wypiły trochę wody podczas powodzi.

O rozdzielni nie piszę bo znowu mam w planach nową ale to wynika z eksperymentów i ogólnie pojętej chęci do kombinerek.
Więcej grzechów nie pamiętam...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: dworek » sobota, 22 lis 2014, 19:05

Pierwszym błędem, który zauważyłem było nie zamontowanie reduktora na butlę gazową, skutkiem tego na pierwszym wyjeździe pierwsze gotowanie wody na herbatę zakończyło się małym pożarem szafki kuchennej :oops:

No i podłoga ... brak izolacji i jednak zamiast OSB sklejka być powinna i to zaimpregnowana po same uszy :wink:
To napisałem ja, dworek 8-)

slawek79
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2007, 22:06
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: slawek79 » sobota, 22 lis 2014, 20:38

no ładnie kuchenka bez reduktora na to bym nie wpadł :D
ale uwaga bardzo celna dla kogoś kto nie miał styczności z lpg.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: dworek » sobota, 22 lis 2014, 20:58

slawek79 pisze:no ładnie kuchenka bez reduktora na to bym nie wpadł :D
ale uwaga bardzo celna dla kogoś kto nie miał styczności z lpg.


...miałem kiedyś kuchenkę turystyczną, wyglądała niemal identycznie jak ta w przyczepie i działała bez reduktora... zasugerowałem się... na szczęście nic się nie stało

Niestety ja czasem tak mam, że najpierw coś zrobię a potem dopiero pomyślę, nie ma na to, podobnie jak na głupotę lekarstwa :lol:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: vvarrior » sobota, 22 lis 2014, 21:13

Nie ma żartów. Przy remoncie trzeba też sprawdzać kupowane urządzenia dogłębnie... my mieliśmy reduktor i niby fajną kuchenkę a gaz i tak p.....nął.
viewtopic.php?p=63696#p63696
Więc ten zakup też okazał się porażką.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: cyran'o » sobota, 22 lis 2014, 21:40

Brak taśmy butylowej pod listwami aluminiowymi.Teraz zbiera się tam syf.Malowanie budy wałkiem ze względu na koszty oczywiście ale teraz trochę drażni mnie ten baranek.No i zastosowanie farby poliuretanowej nazwy nie pamiętam już ale tej która jednak trochę żółknie :D brak izolacji podłogi.Nie jestem do końca pewien czy to błąd wolałem żeby tam było powietrze z uwagi na listwy drewniane ale faktem jest że "ciągnie" po nogach zwłaszcza późną jesienią i bardzo wczesną wiosną.

slawek79
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2007, 22:06
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: slawek79 » sobota, 22 lis 2014, 21:40

właśnie teraz mi przypomnieliście że muszę sprawdzić kuchenkę przed remontem bo jeden zawór nie domyka do końca gazu, ale ja i tak zawsze zakręcam butlę jak nie korzystam z kuchenki i dlatego ciągle o tym zapominam.
A powracając do błędów to jeszcze przy wymianie podłogi dwie śruby mocujące budkę do ramy wkręciłem jakieś wygrzebane w piwnicy. Wytrzymały tylko dwa sezony.

slawek79
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2007, 22:06
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: slawek79 » sobota, 22 lis 2014, 21:44

co do ocieplenia podłogi mam podobne odczucie. Moim skromnym zdaniem tam powinno być przewiewnie, ale faktycznie ciągnie po nogach

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: reflexes » sobota, 22 lis 2014, 23:25

Moim największym błędem było olanie aluminiowych listew na dachu. Niby nic nie ciekło, a przynajmniej ja nic nie widziałem i teraz mam lekki przeciek. Dzisiaj bym je zwalił i wymienił śruby albo chociaż od środka pomazał trochę żywicą.
Drugą porażką, ale tą na szczęście bez problemu da się naprawić było ulokowanie zapasu w kufrze. Teraz szkoda mi miejsca ale na wiosnę na pewno koło pójdzie pod podłogę.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: vvarrior » niedziela, 23 lis 2014, 02:09

Kurde proszę fanklubu zapomniałem o jeszcze jednym grzechu. .. i dlatego musiałem robić poprawki tapicerskie. .. Zanim klejenie sufitu to ja bym najsamwpierw ;) wypełnił wręgi choć by pianką montażową żeby było do czego wykładziny kleić.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

slawek79
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2007, 22:06
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: slawek79 » niedziela, 23 lis 2014, 09:59

vvarrior pisze:Kurde proszę fanklubu zapomniałem o jeszcze jednym grzechu. .. i dlatego musiałem robić poprawki tapicerskie. .. Zanim klejenie sufitu to ja bym najsamwpierw ;) wypełnił wręgi choć by pianką montażową żeby było do czego wykładziny kleić.

to jest także mój błąd :mrgreen:
ale ja teraz wykładzin nie będę ruszać chyba, że się jakoś na wiosnę rozpędzę z robotą, choć wydaje mi się że za leniwy jestem

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Odp: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: mannt » niedziela, 23 lis 2014, 12:00

Jeśli chodzi o moje błędy to, robiąc nowe meble mogłem zrobić wyższe spanie "siedzenie". Po to by kufry pod spaniem były bardziej pojemne. Bo w obecnej konfiguracji ciężko się wkłada i wyjmuje większe przedmioty.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: Murano » niedziela, 23 lis 2014, 13:07

Ja odwróciłem stronę mocowania zawiasów w szafie (N126e) tak aby był łatwiejszy dostęp od strony wejścia ale teraz przy otwieraniu prawy dolny róg drzwi, tak gdzie sa zawiasy haczy o pokrywę kufra przy szafie - musiałem podciąć lekko drzwi szafy.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Odp: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: chris_666 » niedziela, 23 lis 2014, 14:33

mannt pisze:Jeśli chodzi o moje błędy to, robiąc nowe meble mogłem zrobić wyższe spanie "siedzenie". Po to by kufry pod spaniem były bardziej pojemne. Bo w obecnej konfiguracji ciężko się wkłada i wyjmuje większe przedmioty.


ale miałbyś mniej miejsca pomiędzy siedzeniem a stołem , a stołu nie masz za bardzo jak podnieść - więc chyba dobrze zrobiłeś że nie zrobiłeś


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości