n132 - remont czas zacząć

czyli nasza walka z przyczepą...
grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 15 mar 2016, 22:14

pawlo fiona n126e pisze:W takim razie Carver nie nadaje się do dużych przyczep? Za słaby?
U mnie znowu za dużo mocy i nie da rady stale grzać (za gorąco) nawet na minimum.
Zobaczę jeszcze u znajomego jaka moc w Angielce (będzie w Bieszczadach), nie narzeka chwali że ciepło.
Ale najważniejsze że trafiłeś coś co Ci pasuje.


1,8 kW, a 3 kW to jest różnica.
Rozmawiałem ostatnio z gościem co ma przyczepę hobby jakąś 4m - niepamiętam, ma trume 3002 i grzeje pięknie.
Jego kolega ma też hobby,porównywalny rocznik tylko 5m i już mu taka sama truma nie dogrzewa.
Różnica 4m3. Tylko, albo aż. Myślę, że między zapiekanką, a 132 jest analogicznie.

Benior pisze:Coraz lepiej to wygląda :wink:


Na razie nie wygląda,dopiero będzie jak się obudowa wypiaskuje i pomaluje :D

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Benior » wtorek, 15 mar 2016, 22:19

Piaskujemy i malujemy razem :) pamiętaj

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: reflexes » środa, 16 mar 2016, 07:08

Zobaczę jeszcze u znajomego jaka moc w Angielce (będzie w Bieszczadach), nie narzeka chwali że ciepło.

Bo poza kubaturą ważna jest też izolacja, która z pewnością w zachodnich czy angielskich przyczepach jest dużo lepsza niż ekran zagrzejnikowy w niewiadówkach.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Benior » środa, 16 mar 2016, 07:49

Izolacja jest ważna ale obydwa pomiary były robione w takich samych warunkach i ewidentnie to moc odgrywa największą rolę.

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » środa, 16 mar 2016, 08:05

reflexes pisze:
Zobaczę jeszcze u znajomego jaka moc w Angielce (będzie w Bieszczadach), nie narzeka chwali że ciepło.

Bo poza kubaturą ważna jest też izolacja, która z pewnością w zachodnich czy angielskich przyczepach jest dużo lepsza niż ekran zagrzejnikowy w niewiadówkach.


Izolacja jest ważna, ale ważniejsze są warunki zewnętrzne. Czy będzie wiało, czy będzie słońce, czy będzie mróz.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: reflexes » środa, 16 mar 2016, 08:36

Benior pisze:Izolacja jest ważna ale obydwa pomiary były robione w takich samych warunkach i ewidentnie to moc odgrywa największą rolę.

No chyba logiczne, że w przypadku takiej samej izolacji moc jest ważniejsza. Tyle, że nie o to mi chodziło. Paweł zaproponował żeby sprawdzić moc w jakieś angielce i nawet jak moc będzie taka sama to izolacja w niej jest na pewno sporo grubsza, a co za tym idzie ciężko cokolwiek porównać, a szczególnie wydajność grzejnika w tych dwóch przypadkach. Równie dobrze można było tą badaną niewiadówkę obłożyć 3 cm styropianu i już jest szansa, że moc 1,8 kw by wystarczyła.
grzesiek0 pisze:Izolacja jest ważna, ale ważniejsze są warunki zewnętrzne. Czy będzie wiało, czy będzie słońce, czy będzie mróz.

Oczywiście ale im lepsza izolacja tym mniejszy wpływ warunków zewnętrznych.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: pawlo fiona n126e » środa, 16 mar 2016, 20:34

reflexes pisze:
Zobaczę jeszcze u znajomego jaka moc w Angielce (będzie w Bieszczadach), nie narzeka chwali że ciepło.

Bo poza kubaturą ważna jest też izolacja, która z pewnością w zachodnich czy angielskich przyczepach jest dużo lepsza niż ekran zagrzejnikowy w niewiadówkach.


Fakt masz racje, trochę głupie porównanie ale mimo wszystko sprawdzę tak dla ciekawości.

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 29 mar 2016, 22:17

Jest truma, to przyszedł też czas na trumaventa.

Oczywiście na 12V :D

Obrazek

Tutaj należą się podziękowania dla Beniora, który dał cynk że coś takiego jest za niewielkie pieniądze.
Bez zastanowienia szybki telefon i jest.
Z nadmuchem dostałem trochę rur, złączek, uchwytów. Jednak do mojej 132 było ich za mało.
W tej kwestii z pomocą przyszedł Pawlo Fiona n126e dzięki któremu uzupełniłem brakujące rury nawiewu.

Teraz trumavent chodzi aż miło równomiernie rozprowadzając ciepełko po przyczepie.

Dzięki Panowie.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Robcio » środa, 30 mar 2016, 00:35

Teraz to juz nie ma co czekac na cieple noce... wczesniej trzeba jechac i trumavent przetestowac :mrgreen:
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » środa, 30 mar 2016, 07:43

Robcio pisze:Teraz to juz nie ma co czekac na cieple noce... wczesniej trzeba jechac i trumavent przetestowac :mrgreen:


No niestety nie będzie tak kolorowo. Na porządne testy trzeba czekać do jesieni.

Przyczepa częściowo w środku rozebrana i jeszcze nie poskładana po montażu trumy i nawiewu.
Teraz walczę z reorganizacją zasilania przyczepki.
W pierwszej wersji założenie było że korzystamy wyłącznie z 230V. Teraz przestawiam się na 12V 8)
A czasu na prace mam niewiele.
A poza tym druga połowica postanowiła się dokształcać i do końca maja jak nie jej zjazdy,to komunie,wesela, imieniny.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Benior » środa, 30 mar 2016, 12:50

grzesiek0 pisze:Jest truma, to przyszedł też czas na trumaventa.

Oczywiście na 12V :D

Obrazek

Tutaj należą się podziękowania dla Beniora, który dał cynk że coś takiego jest za niewielkie pieniądze.
Bez zastanowienia szybki telefon i jest.
Z nadmuchem dostałem trochę rur, złączek, uchwytów. Jednak do mojej 132 było ich za mało.
W tej kwestii z pomocą przyszedł Pawlo Fiona n126e dzięki któremu uzupełniłem brakujące rury nawiewu.

Teraz trumavent chodzi aż miło równomiernie rozprowadzając ciepełko po przyczepie.

Dzięki Panowie.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:


W tym blasku chwały jeszcze BobBudowniczy ma swoje 3 grosze więc niech i on się ogrzeje :D

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » środa, 30 mar 2016, 13:04

Benior pisze:
W tym blasku chwały jeszcze BobBudowniczy ma swoje 3 grosze więc niech i on się ogrzeje :D


A tego to nie wiedziałem :( Chciałeś cały blask dla siebie zagarnąć :evil:, ale na szczęście Cię sumienie ruszyło.

Bobie Budowniczy wielkie dzięki. Mam nadzieję, że będę mógł się zrewanżować. :wink:

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: BobBudowniczy » środa, 30 mar 2016, 13:08

Przydałby się jakiś fajny pomnik ku mojej czci... :D

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Benior » środa, 30 mar 2016, 13:15

Jakie sumienie? co to jest sumienie?

Taki pomnik?
Obrazek

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » środa, 30 mar 2016, 13:25

Benior pisze:Jakie sumienie? co to jest sumienie?

Taki pomnik?
Obrazek

Popatrz na awatar - gęba nie ta :lol:


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości