n132 - remont czas zacząć

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Karolus » wtorek, 19 sty 2016, 20:19

No kurde powiem, że patent z szybą jest bardzo...... interesujący....

Szczerze to alternatywa do oryginalnej jest super...

Gratuluję pomysłu i wykonania...

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Robcio » wtorek, 19 sty 2016, 21:03

Wyjatkowo oraz ciekawie wyglada prostokatne okno bez zaoblonych naroznikow... przyczepka wydaje sie byc bardziej nowoczesna.

Brawo!
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

niebieski-n2
Posty: 300
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: niebieski-n2 » wtorek, 19 sty 2016, 21:54

I przyciemnić można bezproblemowo, ciekawe jak z szczelnością, pewnie z większą siłą musi być dociśnięta do uszczelki.

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » środa, 20 sty 2016, 09:14

Robcio pisze:Wyjatkowo oraz ciekawie wyglada prostokatne okno bez zaoblonych naroznikow... przyczepka wydaje sie byc bardziej nowoczesna.

Brawo!


Myślę, że nie tylko o narożniki dają "polotu" przyczepie. Wg mnie tutaj więcej daje "płaszczyzna" szyby.

Karolus pisze:No kurde powiem, że patent z szybą jest bardzo...... interesujący....

Szczerze to alternatywa do oryginalnej jest super...

Gratuluję pomysłu i wykonania...


Czy taka alternatywa jest dobrym rozwiązaniem okaże się po zimie. Nie wiem jak zachowa się folia samochodowa na poliwęglanie. Chorwackie upały jej bardzo nie zaszkodziły. Zobaczymy co się będzie działo po 20 stopniowych mrozach.

niebieski-n2 pisze:I przyciemnić można bezproblemowo, ciekawe jak z szczelnością, pewnie z większą siłą musi być dociśnięta do uszczelki.


Szyby są szczelne, co prawda nie jeździłem w dużych ulewach, ale lałem wodę z węża. Na postoju przy konkretnych ulewach szczelnie.
Co do siły dociśnięcia, to na pewno jest większa niż przy typowych szybach. Uszczelki mam nówki mięciutkie, więc nie ma problemu. Przy twardych starych uszczelkach nie ma szans na szczelne dociśniecie takiej szyby. Trzeba tu jeszcze dodać że zawias musiałem "odsunąć" od laminatu poprzez zastosowanie płaskownika al.

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: kaiman » środa, 20 sty 2016, 10:13

Rozwiązanie świetle i wizualnie wygląda to bardzo dobrze.
Moje pytanie czy te ramki alu, które usztywniają poliwęglan są przyklejone i malowane?
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » środa, 20 sty 2016, 11:10

kaiman pisze:Rozwiązanie świetle i wizualnie wygląda to bardzo dobrze.
Moje pytanie czy te ramki alu, które usztywniają poliwęglan są przyklejone i malowane?


Ramki są malowane na czarno i wklejone.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: robert » środa, 20 sty 2016, 12:28

Szyba pierwsza klasa. Bardzo mi się podoba.

Nie myślałeś o klejeniu podwójnie?
Pomocne mogą być doświadczenia CornBlumenBlau
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: reflexes » środa, 20 sty 2016, 12:46

http://forum.karawaning.pl/topic/11598- ... /?p=287864 szyba z plexy, podwójna, przyciemniana.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: vvarrior » środa, 20 sty 2016, 16:42

Efekt naprawdę super. Powiedz jeszcze jak dużo trzeba odsadzić listwę zawiasu od laminatu?

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » środa, 20 sty 2016, 17:50

Między listwą, a laminatem jest włożony plaskownik aluminiowy grubości 8 albo 10 mm.
Co do szyb podwójnych to myślę że w przypadku niewiadówki bedzie to po pierwsze nie ciekawe wygladało i po drugie kosztowne do wykonania.
Reflex pokazał link który mnie w pewien sposób zainspirował do takich prac. Tylko tyle że w tej przyczepie szyba po klejeniu ma grubości okolo 20mm i jest schowana w ramkę okna. Jakoś nie widzę w niewiadówce okna przedniego i tylnego odstajacego jeszcze 1,5 cm. Druga sprawa to przyciemnienie. Ta jak w linku oklejanie folią po zewnętrznej stronie to na czołowej szybie troche nieporozumienie. Owady, kamienie i inne świństwa z taką folia by zrobiły meksyk po jednym dalszym wyjeździe. I trzecia sprawa to cena. Mnie jedna szyba kosztowała w granicach 150 zł. Jesli mialbym robić w takim systemie jak kolega z karawaning.pl to kosztowała by pewnie z 600zł jak nie wiecej. Przy takich pieniądzach kupiłbym przyciemnianą z niewiadowa bez żadnego rzeźbienia i kombinowania.





Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Robcio » środa, 20 sty 2016, 22:03

grzesiek0 pisze:[...]Druga sprawa to przyciemnienie. Ta jak w linku oklejanie folią po zewnętrznej stronie to na czołowej szybie troche nieporozumienie. Owady, kamienie i inne świństwa z taką folia by zrobiły meksyk po jednym dalszym wyjeździe. [...]
...zdaje sie, ze na tamtej szybie nie ma folii zaciemniajacej, tylko ta 3mm zewnetrzna warstwa plexi jest w kolorze brazowym.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » środa, 20 sty 2016, 22:29

Robcio pisze:
grzesiek0 pisze:[...]Druga sprawa to przyciemnienie. Ta jak w linku oklejanie folią po zewnętrznej stronie to na czołowej szybie troche nieporozumienie. Owady, kamienie i inne świństwa z taką folia by zrobiły meksyk po jednym dalszym wyjeździe. [...]
...zdaje sie, ze na tamtej szybie nie ma folii zaciemniajacej, tylko ta 3mm zewnetrzna warstwa plexi jest w kolorze brazowym.


Masz Robert rację. To jest brązowa plexi. Widocznie pomyliło mi się z innym wątkiem.
Tak czy inaczej w moim przypadku zakup barwionego poliwęglanu jest bardzo trudny, a nawet niemożliwy.

grzesiek0

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 15 mar 2016, 21:22

Ostatnimi czasy zamontowałem trumę SL3002.
Carvera, musiałem sprzedać bo był za mały do 132 :(
Maksymalną temperaturę jaką dzięki niemu osiągnąłem w przyczepie przy temperaturze 0st na zewnątrz było około 20st.
Jego moc 1,8kW jest zdecydowanie za mała.

Z trumą nie ma takiego problemu. Grzeje "jak głupia".

Obrazek

Carver ma jeszcze jedną podstawową wadę. W Polsce nie można do niego dostać części zamiennych. Trzeba ściągać całe podzespoły z Anglii, które nie są tanie. Mało tego, sklepy nie wysyłają do Polski.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: pawlo fiona n126e » wtorek, 15 mar 2016, 21:52

W takim razie Carver nie nadaje się do dużych przyczep? Za słaby?
U mnie znowu za dużo mocy i nie da rady stale grzać (za gorąco) nawet na minimum.
Zobaczę jeszcze u znajomego jaka moc w Angielce (będzie w Bieszczadach), nie narzeka chwali że ciepło.
Ale najważniejsze że trafiłeś coś co Ci pasuje.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: n132 - remont czas zacząć

Postautor: Benior » wtorek, 15 mar 2016, 21:53

Coraz lepiej to wygląda :wink:


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości