Drobne Naprawy N126N Jacek

czyli nasza walka z przyczepą...
niebieski-n2
Posty: 300
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: niebieski-n2 » niedziela, 6 wrz 2015, 20:02

Cena pod 200zł jest na tyle wysoka, że sam zrobiłem kosz z kilku kątowniczków przez kilka chwil, w życiu przez ten czas nie zarobiłbym zaoszczędzonej kwoty.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » niedziela, 6 wrz 2015, 20:30

niebieski-n2 pisze:Cena pod 200zł jest na tyle wysoka, że sam zrobiłem kosz z kilku kątowniczków przez kilka chwil, w życiu przez ten czas nie zarobiłbym zaoszczędzonej kwoty.
Nigdy tak nie przeliczam.Ktoś musi zarobić, ktoś da mi zarobić,komuś ja dam zarobić, koło się zamyka wszyscy są szczęśliwi bezrobocie się zmniejsza.
Nie wiem czy? kupując takie same profile spawanie,prąd ,ocynkowanie paliwo i czas taniej ci wyjdzie, masz po prostu wieszak na koło inny cięższy i pomalowany jakąś tam farbą -ja mama ocynkowany i estetycznie zrobiony,jeżeli nie było by mnie stać na niego zrobił bym tak jak ty ciesząc się z własnoręcznie wykonanej pracy,ja też lubię dość często wykonać coś samemu i z tego się bardzo cieszyć.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » niedziela, 6 wrz 2015, 20:37

CornBlumenBlau pisze:Używam takiego samego oryginalnego uchwytu na koło zapasowe i polecam go wszyskim, którzy przewożą zapas w kufrach, badź wewnątrz przyczepy. Od momentu zamontowania praktycznie zapomniałem o trzecim kole, a cena jego jest na tyle niska, że nie opłaci się nic samemu rzeźbić.

Jacku, ale na Twoją nową oś patrzę z małą dozą zazdrości :D

No jeszcze jest nie opita, jak ją opijemy na następnym zlocie to będzie miała glejt prawidłowego montażu i legalnej jazdy :mrgreen:

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » niedziela, 6 wrz 2015, 21:03

Trzeci stop ,,NEON'' podstawa -uszczelka gumowa
Załączniki
P1090052.JPG
P1090053.JPG
P1090056.JPG
P1090058.JPG
P1090056.JPG

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » piątek, 25 wrz 2015, 20:59

Takie będą lampy też neonki ,choć po czasie przyglądania się na nich wydają mi się trochę za małe, ale świecą ładnie, zdjęcia nie zrobię bo nie wychodzi :(
Załączniki
IMG_0324 (1).JPG
nowe lampy tył neony

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » piątek, 25 wrz 2015, 21:06

Jeszcze dwie fotki.
Załączniki
IMG_1526.JPG
IMG_1525.JPG

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: BobBudowniczy » sobota, 26 wrz 2015, 06:29

Ładnie by te lampki wyglądały gdyby miały jakiś jednolity klosz i nie byłoby widać tych ala,lexus diod po bokach.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » poniedziałek, 2 lis 2015, 22:31

TassMan pisze:
jacek pisze:
byry007 pisze:Witam . Z zewnątrz wygląda jak nówka pozazdrościć . Ile taka oska kosztuje ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Nie no tera to mi dowaliłeś toż to jest nówka sztuka ALKO, dałem dużą garść drobnych
1500zł za kpl. tj. oś,śruby do kół,amory,uchwyty do amorów, linki,orczyk.Ośka jest do 900kg.YYY pytasz o nówkę ośkę czy budkę :lol:


Cześć. Czy ten komplet kupowałeś w jednym sklepie? Chciałbym również nabyć w/w części a cena za całość jest atrakcyjna. Proszę jeśli to możliwe o namiar
na ten punkt zaopatrzenia. Dzięki.


telefon do sprzedawcy osi AL-CO i Knott 602 185 266

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » niedziela, 29 lis 2015, 16:28

Lodówka TA 71A, uruchamiam gaz i grzałkę czyli podaję dwa źródła energi lodówka nie chłodzi a grzeje, wyłączam grzałkę lodówka zaczyna chłodzić, czyżby zbyt duża moc grzewcza parownika który odparowuje czynnik chłodniczy powoduje taki objaw, ktoś coś podpowie?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5516
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: kooba » niedziela, 29 lis 2015, 23:28

Lodówka absorpcyjna to taki zmyślny gadżet co z ciepłego robi zimne :) Są jednak pewne zasady, o których trzeba pamiętać. Czynnik w lodówce ma obieg grawitacyjny. Podgrzewasz go na dole lodówki, a na górze jest chłodnica i czynnik wraca chłodniutki. Wniosek z tego, że za ciepły nie może bo się czynnik nie wychłodzi. Możliwe, że jak masz załączone 2 źródła ciepła to cały tył lodówki się za bardzo grzeje i dlatego jest doopa, znaczy ciepła lodówka.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » poniedziałek, 30 lis 2015, 08:25

Dzięki za odpowiedź tak podejrzewałem,o mały włos lodówki nie wywaliłem na złom walczyłem z nią z miesiąc albo i lepiej przewracając ją na wszystkie boki i dając jej dużą moc aż przyszło mi do głowy że może przesadzam podając dwa źrodła grzania,ale zasugerowałem się wypowiedziami gdzieś tu na forum że ktoś powiększył dyszę i lodówka lepiej chłodzi a tu okazuje się że niemożna z tym podgrzewaniem przesadzać.Teraz zamrażalnik chłodzi do minus 5stopni wydaje mi się że jest dobrze, oczywiście na jednym źródle ,mam też takie wrażenie że na gazie chłodzi dużo lepiej niż na prądzie.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: dworek » poniedziałek, 30 lis 2015, 08:58

jacek pisze: zamrażalnik chłodzi do minus 5stopni wydaje mi się że jest dobrze...


Jest bardzo dobrze :D

jacek pisze:...mam też takie wrażenie że na gazie chłodzi dużo lepiej niż na prądzie.


U mnie jest podobnie :wink:

Czasem nawet muszę ją wystartować na gazie bo na prądzie nie chce skubana ruszyć

Gdy na dworze gorąco to wydajność chłodzenia znacznie poprawiają wentylatorki -naprawdę warto je założyć
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » poniedziałek, 30 lis 2015, 09:21

dworek pisze:
jacek pisze: zamrażalnik chłodzi do minus 5stopni wydaje mi się że jest dobrze...


Jest bardzo dobrze :D

jacek pisze:...mam też takie wrażenie że na gazie chłodzi dużo lepiej niż na prądzie.


U mnie jest podobnie :wink:

Czasem nawet muszę ją wystartować na gazie bo na prądzie nie chce skubana ruszyć

Gdy na dworze gorąco to wydajność chłodzenia znacznie poprawiają wentylatorki -naprawdę warto je założyć


Wiesz co? piszesz jak byś grzebał przy mojej lodówce :shock: :lol: , no właśnie z gazu startuje bardzo szybko z prądu jakby była na wykończeniu.Teraz jak wiem że mam sprawną lodówkę to na pewno ją doposażę w dodatkowe chłodzenie tak jak piszesz,bo jeszcze kilka dni temu lodówka poszła by na dawcę organów na forum,jak kupiłem przyczepę właściciel zapewniał mnie że lodówka sprawna choć ją użył dwa razy a później jej już nie używał wcale,widocznie przez tyle lat czynnik się zastał i dlatego miałem problem z rozruchem jej,ale byłego właściciela podejrzewałem że mi szrota sprzedał.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: dworek » poniedziałek, 30 lis 2015, 16:51

jacek pisze:... jak byś grzebał przy mojej lodówce :shock: :lol: ...


:lol:

lodówki polara są bardzo do siebie podobne ... w budowie i zachowaniu :wink:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Drobne Naprawy N126N Jacek

Postautor: jacek » środa, 20 kwie 2016, 22:48

Robi się ciepło to można trochę podłubać w przyczepie,wrzucam parę fotek z tej dłubaniny.
Załączniki
IMG_0001.JPG
przyczepa zaparkowana pod dach
IMG_0011.JPG
meble wylatują
IMG_0005.JPG
meble wylatują
IMG_0017.JPG
obdzieram ze skóry potwora
IMG_0025.JPG
natrafiam na numer fabryczny
IMG_0031.JPG
zdzieram gąbkę szpachelką
IMG_0036.JPG
narzędzia bardzo przydatne do pracy
IMG_0044.JPG
pomieszczenie w miarę oczyszczone
IMG_0052.JPG
wkleiłem słupek usztywniający ścianę
IMG_0054.JPG
wypełnianie pianką wgłębień


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości